Magyar sikerek a szakmák Európa-bajnokságán

Négy arany, egy ezüst, egy bronz és hat kiválósági érmet nyertek a magyar fiatal szakemberek Grazban a szakmák Európa-bajnokságán, a EuroSkills versenyen.

Az érmeket vasárnap adták át a EuroSkills záróceremóniáján. A magyar válogatott 21 szakmában, 26 versenyzővel indult.

A EuroSkills Graz 2021 rendezvényen szeptember 22. és 26. között 31 ország vett részt, a 400 versenyző 19 országból érkezett, és 38 szakmában versenyeztek.

A versenyen aranyérmes lett Fekete Martin épületasztalos, a Bokor Péter és Hutter Péter alkotta kertépítő csapat, Cságoly Laura szépségápoló, Mérő Bálint webfejlesztő. Ezüstérmet nyert a Papp Ádám és Bóné Áron Zoltán alkotta informatikai rendszerüzemeltető csapat, bronzérmet kapott Sajtos Dániel bútorasztalos.

EuroSkills 2021
[+]

Kategóriájában, az átlag pontszámon felül elért teljesítésért, kiválósági érmet vett át Simon Olivér festő szakmában, Nagy Nikolett fodrász, Uszkó Dorka Csenge grafikus, a Bakonyi Dávid és Kövér Dániel alkotta mechantronika csapat, Kató Szabolcs Áron virágkötő, Török Balázs Máté víz-, gáz- és fűtésszerelő.

Magyarország az országok közötti versenyben 6. helyen végzett.