Újra oktatási Skype-maratont rendez a Microsoft

Az idei, harmadik Skype-a-thonon többek között paralimpiai és olimpiai reménységek indulnak a magyar színekben.

A vállalat közleménye szerint az idei résztvevőik 10 millió mérföldnél is hosszabb túrát terveznek megtenni a virtuális térben. A november 28-án, helyi idő szerint reggel kilenckor Új-Zélandon startoló, és november 29-én öt órakor Seattle-ben záruló Skype-a-Thon többezer tantermet kapcsol össze digitálisan, így sok ezer diákot és tanárt hoz össze két napra.

A Skype-a-Thon-ra készülő magyarországi tanárok közül ketten gyakorlatilag az esemény teljes időtartamára „betáblázták magukat”: a ceglédberceli Novák Károly, illetve a balatonboglári Tóthné Bán Gyöngyi diákjainak már a korábbi alkalmakról ismerős lehet, hogy egy-egy Skype-os beszélgetés miatt hajnalban mennek be az iskolába.

A dunaújvárosi sportiskolások a Microsoft innovatív iskolai hálózatához tartozó Mozgásjavító Iskola mozgássérült gyerekeivel terveznek közös megjelenést a Skype-a-Thon-on. Ebből nem csupán az fog kiderülni, milyen elképzelései vannak egy sportiskolásnak arról, hogy milyen kerekesszékben tölteni az időt, hanem azt is megmutatják a Mozgásjavító növendékei, mi a különbség egy klasszikus kerekesszék és az úgynevezett aktív székek között. De szó esik a közös célról, a legrangosabb sportversenyeken történő részvételről: a Mozgásjavító egyik élsportolója, aki eddig is nagyon szép eredményeket ért el paraúszásban, most első paralimpiájára készül, ahogyan Dunaújvárosban is olimpiai reménységek cseperednek.

„Az oktatás valódi demokratizálódásához elengedhetetlen, hogy minden gyerek optimális technológiai segítséget kapjon ahhoz, hogy többre legyen képes” – fogalmazott a Microsoft Magyarország oktatási üzletágának vezetője. Merényi Ádám a szintén Skype-alapú online mentorprojektet, az E-tanodát hozta fel példának: ennek nemrég indult el a második évadja, nem kisebb célkitűzésekkel, mint a fizikai akadályok lebontása a modern technológia segítségével.

Azóta történt

Előzmények