Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz janes1976 #16535 üzenetére

    Nem osztasz meg túl sok infót arról, hogy mikkel próbálkoztál, egyáltalán van-e levél a Gmail-fiókodban, azt látod-e, vannak-e címkéid, stb... így nehéz lesz.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz janes1976 #16537 üzenetére

    Ezt eddig is értettem... meg szerintem más is...
    de azt nem írtad le, hogy sikerült-e bekonfigolni a Gmailt, az ottani leveleket látod-e, stb...
    Meg hogy egyáltalán milyen szolgáltatóról voltak az eddigi leveleid, és hasonló.
    Bár ha szeretnéd, hogy még ötezerszer visszakérdezzek, akkor sejtelmeskedhetsz még egy sort. :D

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Dluinet #16547 üzenetére

    Én nem szoktam összeesküvés-elméleteket gyártani, nem is igazán szeretem őket, mert nagy részük nagyon durván sántít, de esélyes, hogy ha ez valóban megtörténne, akkor leszoknék az Opera használatáról.
    Igaz, hogy lehet, hogy löketet adna az Opera fejlesztéséhez (lásd pénz, munkaerő), de
    1.) egyrészt ismerjük, a Facebook hogyan bánik az adatokkal (még ha a híresztelésekből soknál egyszerű rosszmájúság vagy megalapozatlanság is érezhető, nyilván van alapja az anyázásoknak és aggályoknak, hogy hogyan adják át az adatokat másoknak),
    2.) másrészt személy szerint nagyon utálom a Facebook idióta irányelveit arra vonatkozóan, hogy hogyan rendezzük át, és erőltessünk rá mindenkire teljesen új, átszabott, rendkívül kényelmetlen vagy nehezen átlátható felületeket (miközben a régi jobban tetszett, és nem hagynak lehetőséget a választásra egy önkényes, mindenkire érvényes dizájnváltásnál, ami egyszer már bekövetkezett), ahonnan egyáltalán nincs visszaút (még szerencse, hogy sosem kattintottam rá a Timeline kipróbálására), lásd a csetablak elb@szott átvariálását, a dizájn elbénázását; hogyan tüntessünk el csak úgy önkényesen hasznos funkciókat (mint a saját linkek és ismerősök linkjeinek megnézése összegyűjtve, ami szűrhető volt akár személyenként - az erre mutató hivatkozás kint volt a főoldalon, most már lehetetlen megtalálni), és most még nem is jut eszembe egy csomó minden, ami miatt a Facebookot sikerült szép lassan megutálnom (pedig nem divatból kezdtem kevésbé szeretni). Persze feljárkálok az ismerősök miatt, de továbbra is zavarnak a felület-átszabások, nem sikerült átszoknom, hiába erőltették rám.
    3.) már más is említette, de a Facebookon rendszeresek a hibák - pl. engem meglep, ekkora erőforrásokkal rendelkező cég vajon miért nem képes normálisan működő csetelési lehetőséget kínálni. Azt hiszem, mára már eljutottunk oda, hogy talán nem lehetünk elnézőek a "kezdeti" hibákkal szemben, amik nyilván megvoltak Gmailnél is (GTalk). Gmailnél is jelentkeznek természetesen bugok a mai napig, de a Facebookon tapasztalhatóhoz képest teljesen elenyészőek. Ezek a hibák pedig sokszor NEM böngészőfüggőek, és nem is user error van a dologban, hanem sokaknál tapasztalható jelenség, hogy megszakad a csetelés, a partner egyszer csak offline lesz (pedig nem zárta be a böngészőt, nem rejtette le magát, stb.), egyes üzenetek nem mennek át (nem kevés ismerősöm jelezte ugyanezeket a hibákat); összefoglalva tehát szerveroldali problémákról (is) van szó. El tudom képzelni, hogy hasonló hatékonysággal javítanának hibákat egy saját böngészőben is, hiába lennének megfelelő erőforrásaik a megoldásra.

    Egyébként valahogy számomra borzongató érzés belegondolni, hogy amikor telepítem az Operát, admin-jogokat adok a telepítéshez. Még egyszer mondom, tényleg nem szoktam összeesküvés-elméleteket gyártani, de azért a Facebook esetében eszembe jut, hogy vajon jól döntök-e, amikor telepítek egy általuk készített programot asztali alkalmazásként (még csak nem is egy "mezei" weboldalt böngészgetek). Ha a szokásos "fúj rohadt multik, rohadjanak meg"-szemléletben gondolkodnék, akkor nem kedvelném a Google termékeit, de személy szerint mondjuk jobban örülnék, hogy ha már választani kell, ők vásárolják fel az Operát. Ott tényleg el tudnék képzelni javulást, látván a Google saját alkalmazásaiban tapasztalható, elég elfogadható hibajavítási arányt, plusz a belevitt újdonságok mennyiségét, meg a stabilitást (legalábbis nekem több pozitív tapasztalatom van, mint negatív), meg azt, hogy nem fossák le, ha sok felhasználó pampog valamiért.

    Aztán kérdés, mi igaz az egészből, és mi sül ki belőle.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz #41133696 #16586 üzenetére

    Azért ne felejtsd el, hogy Te tudod, hova kell ilyenkor nyúlni, az átlagfelhasználók nem.
    Az átlagfelhasználót meg nyugodtan lehet bénának tekinteni: a felhasználók egy része lesz@rja, milyen keresőt vagy egyéb beállításokat használ, jó az, ami a böngésző alapbeállításaiban van, másik részének nincs türelme vagy kedve beállítások megváltoztatgatásához, megint másik része meg örül, ha egyáltalán tudja, mi az a zzzinternet, és tényleg nem tudja megoldani a problémát, vagy azt hiszi, ha most mást állítottak be neki, akkor neki az lesz a jó, és úgy van vele, hogy inkább nem nyúl semmihez, nehogy elrontson valamit.
    Aztán van, aki tudatosan használja a böngészőjét, ez a felhasználóknak sokkal kisebb része, mint az előbb leírt átlag.

    Egyébként én nem tekintem ezt a Microsoft győzelmének, attól még a felhasználók nagy része akkor is a Google-t fogja használni, mivel az az alapbeállítás. :)

    Szerk.: most látom, az első részben leírtakhoz nagyjából hasonlót írtak a többiek is.

    ================

    (#16587) erdoke :
    "Mióta a Google elkezdte majmolni, a felületben megint nincs nagy különbség."

    Milyen hasonlóságokra gondolsz?

    ================

    (#16579) hunfatal :
    ja, mondjuk az igaz, hogy félő, hogy abban hasonlóvá tennék a Chrome-hoz, hogy kiszednének belőle olyan funkciókat, amitől számunkra még rugalmasabban használható böngészővé válik az Opera.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz #27441408 #16594 üzenetére

    "legyen fészbukos az opera"
    Tehát legyen tele bugokkal, sok hasznos funkciót mindenféle magyarázat nélkül egyszerűen szedjenek ki, legyen ocsmány és megbízhatatlan, de akkor is minden út a Fácséhoz vezessen, akárhova kattintasz, emlékeztessen, hogy ma még nem írtad ki az üzenőfaladra, hogy épp sz@rni mész. :D

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz #27441408 #16597 üzenetére

    Igazából hunfatal lényegében előttem leírta azt, ami nekem is eszembe jutott a hozzászólásod olvasása közben. :K
    A Jóban-Rosszban videó nálam sem megy. :DD
    Mondjuk őszintén szólva ez valahogy nem is izgat, meg nem is túlzottan próbálkoztam, rámentem kettőre, nem ment (nálam klattyogás után sem), azt' kész (nem sok a valószínűsége, hogy Jóban-Rosszbant szeretnék nézni :D). De azért megnéztem a fejlesztői panelen (Ctrl+Shift+I), hogy nem kevés exceptiont dobál az oldal, valami oka annak is van (fejlesztői bénázás). Lehet, hogy inkább az oldalt kéne okolni. Mondjuk abban igazad van, ha egy oldal viszont más böngészőben jól működik, akkor az átlagfelhasználó csak azt fogja nézni, és leszarja, ha az oldal a háttérben össze van gányolva, a lényeg, hogy valahol menjen.

    Egyébként ez a fórum nem "fanboyokkal" van tele, aki "elélvez az opera sokszínűségétől" - hogy idézzem kedves szavaidat -, hanem olyanokkal, akik szeretik, hogy az Opera jól testreszabható, de ha visszaolvasnál egy kicsit, és nem csak nevetségesen ironikus hangnemben próbálnád oltogatni az Operát kedvelőket, láthatnád, hogy az aktív felhasználók is TUDJÁK, hogy az Operának vannak bőven hibái, és kritizálják is miatta a böngésző fejlesztőit. Olvasod is a fórumot, vagy csak write-only módban fórumozol?
    Ami miatt az aktív felhasználók többek közt szeretik az Operát, tehát hogy sokkal több beállítási lehetőség van, mint más böngészőknél, az nem hype-olás, hanem tény. Ettől még senki nem mondta, hogy az Opera tökéletes böngésző lenne, sőt, ennek épp az ellenkezőjét lehet olvasni számtalanszor a topicban a sok-sok "fanboy-tól"... :U
    Kicsit az arcodból visszavehetnél, ha fórumozol, nem muszáj ám megpróbálni különlegesnek tűnni azzal, hogy köpködsz. Ha negatív véleményed van, azt normális stílusban is elmondhatnád, másokat gúnyoló hangnem nélkül is, hidd el, úgy is felfogjuk.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz #27441408 #16602 üzenetére

    Na, néha csodákat tesz egy reinstall. Akkor lehet, hogy nekem is azt kéne, már egy ideje update-elgetem. :D
    És akkor még mindig egy szar szerinted az Opera? :DDD

    (#16603) Namelesske : azért reménykedik az ember! :DD

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz #27441408 #16605 üzenetére

    Vannak komoly gondjai, az tény, ez önmagában igaz, de nem épp az a legnagyobb gondja, hogy nem játszik le Jóban-Rosszban videókat. :DD ;]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz zileut #16613 üzenetére

    Szerintem a legjobb megoldás az, ha létrehozol erre egy külön menüpontot (nálam legalábbis ez van, és én szeretem így használni):
    Erre a megfelelő módszer:

    1.) Az Opera telepítési könyvtárában keresd meg a standard_menu.ini fájlt.
    Például ha a default Program Files (x86) könyvtárba telepítetted, akkor itt található:
    c:\Program Files (x86)\Opera\ui\standard_menu.ini
    2.) Ezután ezt a fájlt MÁSOLD át egy általad értelmesnek talált, könnyen megtalálható helyre, ahonnan nem fogod átmozgatni vagy törölni (ha igen, akkor a megfelelő módosításokat el kell majd végezned az Opera beállításaiban).
    3.) Írd az Opera címsorába:
    opera:config#UserPrefs|MenuConfiguration
    Itt a "Choose..." gombbal keresd meg az előzőleg átmásolt fájlt.
    Mentsd az új beállításokat (Save).
    4.) Zárd be az Operát.
    5.) Nyisd meg az előbb átmásolt új fájlt egy általad kedvelt szövegszerkesztőben.
    6.) Most ki kell szedni a felesleges részeket ebből az ini-fájlból. Csak a módosítandó részt kell bennehagyni a user által létrehozott konfigfájlban!

    Nálam most az eleje így néz ki:

    Opera Preferences version 2.0
    ; Menu specification file for Opera 7.0
    ; This file is stored in UTF-8 encoding

    [Version]
    File Version=2

    [Info]
    Name=Opera Standard
    Description=Opera Standard menu setup
    Author=Opera Software ASA
    Version=1

    ....

    A ... résznél folytatódik a többi beállítással.

    Igazából az egészet törölheted, mert úgyis elég, ha azt hagyod benne, amit módosítani akarsz - meg az elején egy-két metaadatot. Mindjárt írom is, mit rakj bele.
    A jobbklikkes menüt szeretnénk most módosítani, úgyhogy mutatom, mit tegyél a konfigfájlba, hogy legyen egy "Keresés új fülön Google-lel" és egy "Fordítás új fülön Google Translate-tel" menüpontod:

    Opera Preferences version 2.0
    ; Menu specification file for Opera 7.0
    ; This file is stored in UTF-8 encoding
    [Info]
    Name=Tok mindegy
    Description=This is my custom Opera Standard menu setup config file
    Author=XYZ User
    Version=1

    [Hotclick Popup Menu]
    Item, MI_IDM_DOCCOPY=Copy
    --------------------1
    Item, Keresés új fülön Google-lel=Copy & New Page & Go to page, "http://www.google.hu/search?client=opera&rls=hu&q=%c&sourceid=opera", , , google
    Item, Fordítás új fülön Google Translate-tel=Copy & New Page & Go to page, "http://translate.google.hu/#auto|hu|%c"
    Item, MI_IDM_SELSEARCH="Hotclick search, 200,,, "Search Web""
    Submenu, MI_IDM_SEARCH_DUMMY_PARENT, Internal Search With
    --------------------2
    Item, M_COPY_TO_NOTE=Copy to note
    Platform Win2000-Unix-Mac-QNX, Feature Voice, Item, M_HOTCLICK_MENU_ITEM_SPEAK=Speak selection
    --------------------3
    Item, MI_IDM_SELDICTIONARY=Hotclick search, 50
    Item, MI_IDM_SELENCYCLOPED=Hotclick search, 51
    --------------------4
    Submenu, MI_IDM_SELTRANSLATE_EN_FR_PARENT, Translate menu
    --------------------5
    Item, Go to Web Address in New Tab=Copy & New Page & Go to page, "%c"
    Item, Go to Web Address in Background Tab=Copy & New page & Go to page, "%c" & Minimize page
    Item, M_HOTCLICK_POPUP_MENU_GOTO_URL="Go to page, "%t""
    Item, MI_IDM_SELMAIL=Send text in mail
    --------------------6
    GhostItem, M_INSPECT_ELEMENT=Inspect element

    6.) Mentsd el a fájlt.
    7.) Indítsd el az Operát.

    A végeredménynek ilyennek kell lennie (lásd 2., 3. menüpont):

    Opera right click menu (standard_menu.ini modifications)

    Teljes oldalon:
    Opera right click menu (standard_menu.ini modifications)

    Remélem sikerül!

    [ Módosította: mobal ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Ha már Opera-fikázás, két dolog eszembe jutott, ami engem rohadtul idegesít Operában:
    1.) Forráskódnéző iszonyatosan nyomorék, a linkek (pl. behúzott stylesheetek, scriptek, képek, stb.) nem kattinthatók (vajh' miért tudták már megoldani a többi böngészőben?), plusz szintaktika-kiemelés sincs (az, hogy a script tageknél piros szín van, még nem az).
    A Source nevű kiegészítőt kellett felraknom, hogy valami normális szintaktika-kiemelés legyen már, plusz a behúzott fájlokhoz tartozó linkek is kattinthatók legyenek. Azért elég vicces, hogy ilyen célra kiegészítőt kell használni (lásd Chrome forráskód-nézegetője, ami ugye frissítgethető is).
    2.) Az Opera Dragonfly még mindig nem nyitható több példányban, így egyszerre több különböző weboldalnál nem tudok fejlesztéshez megnyitni belőle több példányt, ez pedig egyszerűen nevetséges. Ha valaki hozzászokott a Chrome beépítettjéhez vagy a Firebughoz, akkor az tuti ezt nem fogja használni. Pedig reménykedtem, hogy ez is fasza lesz idővel, de a fejlesztőpanel csiszolgatása ezek szerint kevésbé jelentős dolgokra korlátozódik (legalábbis ez szerintem prioritást élvezhetne).

    Ezekről lehet tudni valamit? Lesz végre valami javulás ezen a téren?
    Jó lenne webfejlesztéshez is használni az Operát, de egyelőre ebben a formájában szart sem ér erre a célra.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #16638 üzenetére

    A Chrome forráskód-nézegetőjében valóban nem lehet szerkeszteni a tartalmat, de szerintem az nem is arra való. Arra a fejlesztői panel való. Ízlések és pofonok, de én nem külön oldalon akarom szerkeszteni a tartalmat, hanem ott, ahol látom is, hogy mit csinálok (nem most kezdem a dolgot, tehát tudom, hova kell nyúlni, de ha realtime is láthatom a változtatást, akkor azt fogom választani).

    "Mármint ha az oldal tartalma változik."
    Nem, nem csak akkor tudok rámenni a frissítésre, ha az oldal tartalma változik. :D
    Ja, ha nem változott, akkor ugyanazt látom, mint korábban, de attól még tudom frissíteni -ezáltal pl. csekkolni a forráskódban, hogy az változott-e. Operában ezt sem lehet megtenni.

    És akkor még egyszer felhoznám, hogy szintaktika-kiemelés nincs. Ezen az sem változtat, hogy húdekirály, hogy bele tudsz írogatni az oldal tartalmába egy új lapon is, amikor ugyanazt megtehetnéd ott, ahol annak helye van, vagyis a fejlesztőpanelnél.

    "Ha meg valaki a Dragonfly-hoz szokott, az Chrome-on kap infarktust, hogy hiába kattint egy elemre az oldalon, a debugger nem fog odaugrani."
    Nagy tévedés. Ezek szerint eddig elkerülte a figyelmedet egy plusz funkció a Chrome-ban, lásd a képet:

    Chrome Developer Tools - Select an element in the page to inspect it

    Most tudom, hogy az lesz az első, hogy azt hozod fel, hogy az Operában márpedig úgy is marad, nem kell mindig újból belekattintani a nagyítóikonba. :)
    Ettől még nem változtat a tényen, hogy úgy tényleg szar a fejlesztőpanel, hogy csak egyetlen példány "futhat" belőle egyszerre. Nem egy különösebben extra igény, hogy ugyan hadd vizsgálgassak már egyszerre több megnyitott oldalt is.
    Hát könyörgöm, ez még az IE8 (!!!) fejlesztőpaneljénél is megoldott kérdés!!

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz brd #16635 üzenetére

    Jaja.
    Egyébként még valami: amikor mondjuk egy új ablakban (!) nyitott fület rá akarok húzni egy másik ablakra, a többi fül mellé, akkor egyszerűen nem értem, mi a francnak akar itt tab stackinget, miért nem lehet egyszerűen külön fülként rádobni az ablakra.

    Még egy eszembe jutott: szerintem az Operás kiegészítő-fejlesztés botrányosan macerás a Chrome-hoz képest. Chrome-ban logikus a felépítés, az Opera meg a userJS-es baromságokra épít.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Dluinet #16678 üzenetére

    Vagy ha nem akarsz letölteni hozzá bármilyen asztali alkalmazást, akkor elég jól bevált módszer pl. Youtube-videóknál, hogy a cím elé írod, hogy "pwn":
    [link]
    Jópofa, működik, igazából online videóletöltőket kínál: http://deturl.com/
    Nemcsak Youtube-videókkal működik.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz ludla #16680 üzenetére

    Hát ez esetben előbb írtam, mit csinálhatsz alternatívaként. :)
    Egyébként nem menti le a videókat, durva is lenne, ha minden egyes megnézett videó ott terpeszkedne a háttértáron, csak puffereli a videókat a lejátszó (valamennyit előre betölt), így nincs akadás, miközben lejátszod (jó esetben).

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Namelesske #16683 üzenetére

    Na, ez fasza.
    Kár, hogy ez nem változtat azon, hogy ettől még sokan továbbra is azzal fognak trollkodni, hogy "az Opera szar".

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz #27441408 #16686 üzenetére

    Az úgy általában zavar, ha valaki nagy mellénnyel terjeszti a f@szságokat és hőbörög. :D

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz rt06 #16691 üzenetére

    Röviden: nem. :D
    Bővebben: http://www.opera.com/docs/userjs/examples/
    Ez azért is jó, mert még a dokumentum teljes betöltődése előtti eventekre is fel tudsz iratkozni.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz rt06 #16694 üzenetére

    Ja igen, ott ez az alapszabály:
    "They are executed when the page completes loading, after creating the DOM for the page, but before running any onload handlers that have been defined."

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz #27441408 #16698 üzenetére

    Itt volt róla diskurzus, aztán egyszerűen elhalt :D : [link].

    "mi adunk pénzt és pl legyen valami fészbuk cuccc vagy mittomén az operába"
    Az operába' (!) jól benne? Remélem ők azért ennél átgondoltabban fognak majd belerakni funkciókat. :DDD

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Ha már említésre került, felmerült bennem, milyen szempontokat lehet felhozni a natív 64 bites változat mellett/ellen egy böngésző esetén, a Firefox 64 bites unofficial változatának kivesézésénél pont ezeket fejtegetik (most itt tök mindegy, FF-ről vagy Operáról van szó, az előnyök/hátrányok nyilván hasonlók): [link].

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Dluinet #16709 üzenetére

    Jé, ezt nem is láttam még.

    "címkézési korlát"
    Gondolom inkább címzési korlát akart lenni. :DD

    Ezzel a cikkel az a gond, hogy azonkívül, hogy bemutatta, hogy a titkosítást használó oldalaknál lehet esetleges előnye, lényegében nagyrészt csak elméleti fejtegetés volt, és egyáltalán nem koncentrált a böngészőkben konkrétan felmerülő és a gyakorlatban is érezhető előnyökre/hátrányokra a 64 bites változat esetén. Példának okáért szerintem ha valaki gondolkozik, hogy vajon tényleg fog-e érezni a BÖNGÉSZÉS során előnyöket a 64 bites változattal, akkor rohadtul nem érdekli, hogy van-e szükség visszafelé kompatibilitásra, vagy nincs.
    Tulajdonképpen én úgy érzem, ez a cikk csak a célját nem teljesítette, hogy bemutassa a 64 bites Operával tapasztalható érdemi különbségeket. A 32 bit vs. 64 bit témával kapcsolatos általános elméleti cikkekkel pedig így is Dunát lehet rekeszteni.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #16713 üzenetére

    Ja, mondjuk a visszafelé kompatibilitás igényének elhagyása tényleg jó lehet abból a szempontból, hogy kevesebb visszafelé teszteléssel, hibalehetőséggel járhat, és így gyorsabb a fejlesztés, ez jó szempont.

    Azzal is egyetértek, hogy sokan már-már divatból mondják azt, hogy "ugyan már, semmi haszna a 64 bites változatnak, hacsak nincs több mint 4 GB RAM-od", pedig ez nem igaz, így valószínű, hogy nem tudják, miről beszélnek, vagy képzavarban vannak. Persze az igaz, hogy elképzelhető, hogy a gyakorlatban nem érzékelik a különbséget.

    Ha rendelkezésre áll a 64 bites változat, és 64 bites OS-t használ valaki, akkor én is úgy gondolom, hogy érdemes mindenképp azt választani, de ettől nem érdemes viszont azt várni, hogy ezentúl olyan gyors lesz a program, mintha az OS-t egy SSD-re költöztetnéd.

    Egyébként én arra lennék kíváncsi, vajon a 64 bites változatban az oldalak renderelése, SVG-renderelés mennyivel lehet gyorsabb, JavaScript-motorok teljesítményén javít-e érdemben, WebGL-nél mennyit számíthat, meg csomó ilyen általános használat során érzékelhető különbségre lennék kíváncsi. Nem tudom, van-e már ilyen teszt, vagy fog-e készülni hiteles felmérés a témakörben.

    ===

    (#16711) hunfatal :
    "Annyi előnye van, hogy natívan fut, más nem igazán."
    Én ezt azért kétlem, a fentebb és korábban említett szempontok miatt is.
    Legalábbis remélem, hogy azért érzékelhető is valami különbség. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz fatal` #16716 üzenetére

    "hogyha kinyitok egy topicot itt a ph-n az új hsz-ek számára kattintva, akkor nem látszik a végén a #hszszám a címsorban"
    Na várj, itt most az "Itt szóltam hozzá" résznél lévő ugrabugrára gondolsz?
    Csak mert az nálam rendesen működik.

    (#16719) Penge_4 : milyen f@sza, hogy ezt nem lehet publikusan megnézni. :D
    Ehhez hogy lehet accountot kapni?

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz draco31 #16732 üzenetére

    Sok videó letöltéséhez itt találhatsz online video-letöltő szolgáltatást:
    http://deturl.com/

    Ami nekem bevált olyan oldalaknál, ahol amiről nehezebb volt leszedni a streamelt tartalmakat:
    http://www.streamtransport.com/

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz fatal` #16744 üzenetére

    Mindkettőt próbálgattam, és nekem egyiknél sem volt gond, de mondjuk valszeg más verziót használtunk. Nálad melyik verziónál jelentkezett?
    Nálam most 11.64, Build 1403 van fent, korábbinál sem rémlik, hogy volt ilyen para.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz brd #16748 üzenetére

    Hát ez tény, hogy nem ez lenne a legfontosabb probléma az Opera esetén...
    Félreértesz, én nem "rugózom" a kérdésen, egyszerűen az ELMÉLETI lehetőségeket próbálgatjuk vázolni Pengével, hogy milyen lehetőségek merülhetnének fel a gyorsulásra, tehát ha a lehetőségek adottak, akkor a 64 bitesből milyen pluszt lehetne kihozni a 32 biteshez képest.
    De könyörgöm, Te magad állítottad, hogy SSD-t használsz, így nyilván rohadtul nem érdekel, hogy vajon a 64 bitestől várhatsz-e minimális mértékű gyorsulást... Léteznek azért még olyan emberek is, akik nem kapcsolták ki a cache-t teljes mértékben (mondván, hogy felesleges), plusz akinek egy mezei HDD-je van. Nálad SSD birtokában valószínűleg nagyjából minden gyorsabb. Persze erről Te jobban be tudnál számolni.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz brd #16750 üzenetére

    A HDD vs. SSD téma kapcsán mondjuk - az igaz, hogy nem tettem hozzá - én elsősorban természetesen a háttértáron való kotorászásban tapasztalható különbségekre gondoltam, amihez a CPU-intenzív feladatoknak és memóriában történő adat-előkotrásnak tényleg nem sok köze van. Így utólag elolvasva emiatt tényleg sántít a hozzászólásom, f@szság volt ezt így összekeverni. :D
    Kicsit normálisabban megfogalmazva: a tipikus előnyök - feltételezem - pl. program-betöltés során és gyorsítótárból való előkaparás során tapasztalhatóak, ami mondjuk - ha az SSD-n van a gyorsítótár, amit mondjuk sokszor az elhasználódás miatti túlparázás (nyilván rendkívül sokaknál fordult elő, hogy egy mostanság vett SSD a rajta lévő gyorsítótár, temp. és egyebek miatt egyszer csak bemondta az unalmast) miatt áthelyeznek inkább HDD-re - gondolom nem minden esetben elhanyagolható.
    Ja, de most olvastam el még egyszer a hsz.-edet, lényegében te is ezt mondtad. :DDD (ez egy ilyen nap)

    Egyébként szerintem a 64 bites változat lehetséges előnyeiről való elmélkedés során egyikünk sem azt hangsúlyozta, hogy ez milyen rohadtul fontos lenne, ha már elkészülne, csak arról vakerásztunk, vajon miért is lehet az nekünk jó, ha 64 bites a böngészőnk. Hogy egyáltalán a gyakorlatban hol jönne elő a böngészés során a 64 bites előnye. Ez még azóta is nyitott kérdés, mert egyértelmű válaszunk még nincs, ezért beszélünk róla. :D Engem speciel érdekel, hogy egy böngészőben mitől lenne jó.
    Nyilván ezernyi más hiba/javítandó feature/megjelenítésbeli probléma/esetleges új funkció/bármi egyéb van, amit előbb jó lenne megoldani az Operában, ahelyett, hogy arra recskáznánk, hogy nekünk márpedig 64 bites brózerünk van, ebben tökéletesen egyetértünk. :)

    Én pl. első körben tényleg örülnék, ha azt a nyomorék szar webfejlesztő panelt (Dragonfly) kicsit csiszolgatnák, engednék abból több példány megnyitását, valamint még a kiegészítőkhöz tartozó API-t egy kicsit normálisabban használhatóvá tennék. Az extension API tekintetében pl. a Chrome tényleg fasza, próbálgattam már a képességeit, és aki kicsit vágja a JavaScriptet, könnyen tud írni benne egész tűrhető kiegészítőket. Az Opera esetén meg csak ilyen "jajj-ne-már"-érzésem van sokszor, ezt ntomkával is beszéltük már, aki készítette a Prohardver! Eszközök extensiont Chrome-ra, már kifejtette, hogy nem véletlen, hogy még nem készült el az Opera-változat, pedig már belekezdett.

    ====

    (#16751) draco31: OK. :)
    Majd én is kipróbálom!

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Még ilyenekkel sosem szórakoztam, azt hol lehet megváltoztatni, hogy amikor mondjuk adott oldalon keresgélek Ctrl+F-fel, akkor a megtalált szó kijelölése milyen színű legyen? Amikor elkezdek keresni, akkor megjelenik egy fekete átlátszó vászonszerűség, de a megtalált szó kijelölésének színe annyira nem tér el, hogy alig tudom kibogarászni, hogy hol is van a megtalált szó. Chrome-ban pl. ez a kijelölés pl. narancssárga, na az elég feltűnő.
    Köszi!

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Ndruu #16754 üzenetére

    Hmm, megörültem, de nekem sajnos nem jött be. :(
    Pedig azt a skin.ini-t módosítottam, ami az
    opera:config#UserPrefs|ButtonSet
    elérési út alatt található.
    A [Generic] részbe beraktam ezt:

    Selected Text bgcolor nofocus = #FF9632

    Próbáltam a Source-ban való keresgélést is, ugyanaz a szitu.
    (Természetesen a becsomagolt változatban lévő skin.ini-t felülírtam.)
    Nálatok?

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz cousin333 #16756 üzenetére

    Na basszus, nem voltam egyértelmű, igazából a lényeget felejtettem el mondani.
    A legfőbb probléma akkor van, ha egy szövegmezőben keresek (<textarea>).
    Mivel maga a Source nézet is egy szövegmező, épp azért, mert módosítani is lehet a forráskódot, ezért ott is jelentkezik ez a gond.

    Legdurvább példa:
    csak kísérletként írjátok be például egy szövegmezőbe a tipikus lorem ipsum szöveget:
    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque aliquam pharetra nisi, ac euismod eros malesuada at. In elementum commodo ligula et congue. Donec tincidunt purus a diam vehicula sit amet sollicitudin dolor elementum. Morbi sed erat id massa venenatis euismod vel id tortor. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Nunc eget eleifend libero. Etiam id tortor elit, eu facilisis tortor. Vivamus in adipiscing diam. Ut hendrerit, leo luctus convallis tempus, dolor odio porttitor mi, in vestibulum diam urna quis eros. Cras enim sapien, dapibus viverra vulputate sed, malesuada vitae mauris. Nulla felis nunc, sollicitudin non scelerisque a, eleifend eu tellus.

    Keressetek rá mondjuk az "ipsum" szóra:
    Prohardver, új hozzászólás írása
    Látja itt egyáltalán bárki, hogy az "ipsum" elvileg ki van jelölve?

    Egy fokkal jobb a helyzet mondjuk a Drupal Answers szövegmezőjében:
    Drupal Answers, új hozzászólás írása
    Itt már legalább látszik, hogy a szövegmezőben is ki van jelölve... De egy forráskódnál ezt kiszúrni mérhetetlen idegesítő.
    Nem tudom, ki lehetett az a degenerált elmebeteg, aki ezt a színkombinációt kitalálta.
    Ez az Operában alapskin.

    De vegyük akkor már a forráskódot, pl. Prohardver forráskódjában rákeresek a "javascript" szóra:
    Prohardver, Source nézet
    Ezen kiszúrni nem kis erőfeszítést igényel.

    Na, ezen szeretnék változtatni, hogy a szövegmezőben való kijelölés színe valami nagyon feltűnő legyen.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz cousin333 #16757 üzenetére

    Kösz, ez nekem új volt, eddig erre nem kerestem, de az a gáz, hogy hiába változtatgatok itt akármit, a <textarea>-kon belül egyszerűen nem hajlandó más színnel keresgélni. :( A változtatások egy újraindítás után érvényre jutnak a normál szövegben való keresésnél, de formelemben, tehát szövegmezőben szarik rá. Ja, amúgy nem is kéne újraindítani? Hogy van ez a reload skin?
    Nagyon tudnám ütni azt, aki ezt kitalálta. Abszolút semmi logika nincs benne. Ez Chrome-ban teljesen értelmesen van megoldva.

    Csak úgy kontrasztként, Chrome-ban a korábbi keresés, Prohardver forráskódjában a "javascript" szóra:
    http://i.imgur.com/xFPCn.png
    Aki itt nem szúrja ki a szót, az vaksi.
    Chrome-ban mondjuk a forráskód-nézet nem textarea. De érdekes módon Chrome-ban a textarea-ban történő keresést is meg tudták oldani értelmesen - PH!, új hozzászólás:
    http://i.imgur.com/oKpwf.png
    Jól látható az aktuálisan kijelölt elem, meg a többi találat is.
    Ehhez annyira nagy ész kell, hogy valaki ilyen szín-összeválogatásban oldja meg?

    SZERK:

    Bocs, az összes korábbi pampogásomat visszavonom, mégis látszik! Úgy látszik, előbb még nem jutott érvényre.

    Az általad mutatott beállítások között egész pontosan a "Highlighted Text" beállítás volt a nyerő:

    opera:config#Colors|HighlightedText

    Átállítottam narancssárgára:

    Opera - opera:config#Colors|HighlightedText

    Így már látható:

    Opera + textarea + search + Highlighted Text

    VÉGRE!!! :Y

    Ettől függetlenül hülyeség, hogy a fehér az alapbeállítás :P
    Meg az sem lenne rossz, ha a Chrome-hoz hasonlóan a többi találat is egyből látszana, így nem kéne a találatokat végignyomkodni, ha nem szúrja ki rögtön az ember.

    Köszi, cousin333! :K

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #16761 üzenetére

    Komolyan mondom, megőrülök ettől.
    Újraindítottam az Operát, és megint nem jó, pedig megnéztem, a beállításaim ugyanazok (a Selected Textnél még ilyen buzirózsaszínt is beállítottam korábban kínomban, hogy kipróbáljam, az hol is látszik, az érdekesebb Highlighted Text meg még mindig narancssárga):
    http://i.imgur.com/FG1TY.png

    De már megint pontosan ugyanolyan a textarea-knál a keresés:
    http://i.imgur.com/2apJf.png

    Előbb mi a tökömért volt jó, és most miért rossz megint, újraindítást követően? Mi történt? Valaki ezt érti?

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #16763 üzenetére

    Jaja, az ékezetérzékenység is tényleg nagyon jól jön sok esetben (és tényleg lehetne opcionális, pl. csak a keresőmező melletti checkbox-szal).
    Tényleg, most, hogy mondod, még találatszámláló sincs Operában... pedig ennek az implementálása aztán rendkívül nehéz, lekérik a tömb hosszát, és kész... (újabb érthetetlen hiánya a megvalósításnak, ami nagyjából minimális dizájnváltoztatást és plusz pár sort igényelne)

    Ez a "Not Responding" üzenet meg már megint csak megfelelő szálkezelési probléma lenne...

    "Ismert bug az idők kezdete óta. Erről beszéltem, hogy skin-ben definiálni és skin refresh minden újraindítás után."
    Azt a qrva :Y
    Azért ez kemény.
    Ezek szerint akkor az a narancssárga szín mégis a skin.ini-ben történt változtatás hatása volt?
    Tehát a
    Selected Text bgcolor nofocus = #FF9632
    miatt?
    Itt egyébként a nofocus "paramétert" nem vágom. Miért épp a nofocus a jó?
    Viszont most már azt sem vágom, akkor hogy sikerült legutóbb.
    Mi a skin refresh módja?

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #16765 üzenetére

    Azért ez már szinte sértésszámba megy, hogy elmagyarázod, hogyan update-eljem egy csomagolt állományban lévő fájl tartalmát. :DD

    http://i.imgur.com/rXuMv.png

    Beállítottam, mégis lefosta, újraindítottam, aztán megnéztem, és láttam, hogy az operaprefs.ini-be érthetetlen módon más skin elérési útja került be, pedig korábban itt jót állítottam be:
    opera:config#UserPrefs|ButtonSet

    Na mindegy, legyen, beállítottam még egyszer, újraindításkor végre hajlandó volt módosítani a jó elérési útra, meg is nyomtam a Ctrl+Shift+Alt+B (ne kérdezd, miért ezt állítottam be - gondoltam ez tuti nem foglalt, és véletlenül nem fogom megnyomni) kombót, ekkor végre kaptam már az arcomba egy üzit:

    http://i.imgur.com/bAs9T.png
    "Unable to continue. Please select a skin made for your version of Opera."

    Na végre, ebből már legalább ki tudok indulni. Úgy látszik, már kissé régóta görgetem magam előtt ezt a skin-verziót, és a sok update után már inkompatibilis.
    VISZONT most megint működik jól a narancssárga kijelölés, most ezt már tényleg nem vágom. :D Akkor most ez azért van, mert nyomtam egy "Reload skin"-t, és ettől érvényre jutottak az operaprefs.ini beállításai?

    Most akkor beállítok egy gyári skint, annak lemásolom a standard_skin.zip-jét, és akkor nem fog sírni inkompatibilitásra.

    De ezt írtad:
    "Nem. Az egyik a skin.ini-ben változtat, ez meg gondolom az operaprefs.ini-ben. De mindkettő ugyanazt okozza (és gondolom emiatt van, hogy ugyanaz a bug érinti mindkettőt egyformán)."
    Most akkó' mi va'?

    Na jó, megnéztem operaprefs.ini-ben végre, ott ezt látom:

    [Colors]
    Highlighted Text=#ff7f27
    Highlighted Text Unfocused=#99d9ea
    Skin=#f0f0f0
    Edit Background=#b97a57
    Selected Text=#ffaec9
    Selected Background Unfocused=#ed1c24

    Na most akkor a
    Selected Text bgcolor nofocus = #FF9632
    a skin.ini-ben minek kell egyáltalán?
    Meg amúgy ez a bgcolor nofocus "toldás" ez biztos, hogy "valid" így?

    Ha most egy gyári alapján lemásolok egy standard_skin.zip-et, beállítom a megfelelő elérési útját, és annak a skin.ini-jében állítgatok, akkor az egyáltalán érvényre fog jutni?
    Vagy akkor melyik az "erősebb", az operaprefs.ini? Annak a beállításai élveznek prioritást, vagy a skin.ini-ben szereplők? Vagy rosszul teszem fel a kérdést, mert a skin.ini alapján építi újjá egy Reload skin esetén az operaprefs.ini-t?

    Bocs, de én már teljesen belezavarodtam. :D

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz fatal` #16767 üzenetére

    Mondjuk az elég ratyi megoldás, ha valóban úgy van, ahelyett, hogy így "cache-elve" lenne. De egyébként nyilván egy egyszerű tömb nem lenne elég, mert tárolni kellene a találatok pozícióit is, de asszem ez nem kéne, hogy gondot okozzon egy normális programozónak. Az lenne az első, ami eszembe jutna, hogy ameddig a keresőmező egyáltalán nyitva van, és a karaktereken nem változtattunk, addig tárolom a találatokat a memóriában. Aztán ha újabb keresést indít a felhasználó, akkor persze az újabb találatokat kell tárolni (az előző kukázható).

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #16769 üzenetére

    Kösz, majd végigpróbálgatom, melyik jut érvényre, ha lesz időm.

    De már kezdem kicsit hülyén érezni magam, mert nálam hiába nyomok reload skint, hiába van az operaprefs.ini-ben már libafostól kezdve mindenféle szín, akkor sem hajlandó újból beállítódni az a nyomorék szín a keresésnél a textarea-ban. Fingom sincs, hogy amikor jól csináltam kétszer is, akkor mit csináltam másként. Tudtommal akkor is csak megpróbáltam azt, hogy beállítottam újból, elmentettem, nyomattam egy reload skint, aztán ha nem ment, újraindítottam, újrapróbálkoztam. Na most minden kombinációt végigjátszottam, és b@szik rá.
    Pedig már teljesen skint is váltottam, meg a Button Set is tök más elérési útra van már állítva, és megnéztem az újban lévő skin.ini nem bírálja felül az operaprefs.ini fájlnak az ezekre a színekre vonatkozó beállításait..

    Most ez szerepel nálam az operaprefs.ini-ben:

    [Colors]
    Highlighted Text=#ff7f27
    Highlighted Text Unfocused=#99d9ea
    Skin=#f0f0f0
    Edit Background=#b97a57
    Selected Text=#ffaec9
    Selected Background Unfocused=#ed1c24
    Selected Text Unfocused=#81e0a7

    Ha esetleg van időd, akkor majd próbáld már ki légyszi, neked sikerül-e normálisan beállítani, kíváncsi lennék, mit b@szok el.

    Egyébként olyat még csak ne is merészeljek elképzelni, hogy esetleg a 12-es bétában már történt valami javulás a skinek terén, tehát hogy nincs szükség ilyen reload baromságokra?

    Ja, még egy kérdés: a button setnek létrehozhatok akár egy tök csupasz, egyetlen skin.ini fájlt tartalmazó tömörített állományt is (zip), aminek megadom a path-ját a button setre vonatkozó beállításban, és a skin.ini-ben csakis azokat a beállításokat bírálom felül, amiket változtatni szeretnék?
    Tehát itt a skin.ini-nél is érvényes az az ökölszabály, mint a standard_menu.zip-nél, hogy csak azt a bejegyzést kell beletenni az ini-fájlba, amit felül szeretnék bírálni? Az lenne a logikus, ha így lenne, de gondoltam előtte megkérdezem.

    Amúgy kösz, hogy türelemmel végigolvasod a szenvedéseimet! :D

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #16771 üzenetére

    Igazad lehet, most kipróbáltam egy nagyon minimális skin.ini-vel, és okoz egy olyan minimális megjelenítésbeli "problémát" is, hogy a felső címsor úgymond külön sávot kap, nincs "egybetolva":
    http://i.imgur.com/MP5XD.png
    - nem úgy, mint a korábbi változatnál,
    amikor ennyit rakok bele:

    # This file describes the skin for the Opera browser

    [Info]
    Name=Pete - Some small modifications
    Author=Pete
    Version=3
    Preview Image=

    [Colors]
    Highlighted Text=#ff7f27
    Highlighted Text Unfocused=#99d9ea
    Skin=#f0f0f0
    Edit Background=#b97a57
    Selected Text=#ffaec9
    Selected Background Unfocused=#ed1c24
    Selected Text Unfocused=#81e0a7

    Viszont más parát most hirtelen nem veszek észre.

    Ez a felső címsoros para vajon konkrétan melyik sor hiányától lehet azok közül, amiket említettél?
    Ez azért lehet csak érdekes, mert akkor lehet, hogy tényleg még jobban lehetne minimalizálni a skin.ini-t.
    Próbáltam a
    Window Border Inset = 2
    beállítást, újratöltésnél ez sem oldja meg.
    Na mindegy, akkor marad az, hogy bemásolom, amiket írtál.

    Ja, amúgy a Name String Code pl. úgy látom, nem kötelező, legalábbis nincs benne minden skinben, ez mire kell?

    Viszont akkor úgy néz ki, nem jövünk rá, vajon mi a francért sikerülhetett korábban megváltoztatni a kijelölés színét a forráskódban.
    Örök rejtély borítja ezt majd homályba? :D
    Kár, hogy egy kissé ezen a területen kiszámíthatatlan az Opera.

    ======
    Szerk.:

    "A Button Set-et hagyd. Csinálsz egy skin mappát a profilodban (ha még nincs), abba belerakod a kiherélt gyári skint, majd az Opera következő indításánál a Shift+F12-ben megjelenik. Az operaprefs.ini-ből meg szedd ki az egész [Colors] szekciót."

    Úgy látszik, kezdek fáradni, már képzavarban vagyok.

    c:\Users\Peter\AppData\Roaming\Opera\Opera\

    Van egy ilyen könyvtáram, defaultból.
    Na most akkor én nyilván nem ide akarok írni, mert okádék az elérési út, plusz ezt bukom egy Win-újrahúzásnál.
    Akkor most hogy is mozgatom tetszőleges helyre úgy, ahogy van?
    Gondolom nem egyenként kell beállítgatni a skin könyvtárat, stb... Mert elvileg opera:configban arra is lenne mód.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #16772 üzenetére

    Látszik, nem vagyok még Power User az Operában, még csak most kezdett el igazán érdekelni, hogy is tudok minden szirszart felülbírálni. :DDD

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #16772 üzenetére

    opera:config#UserPrefs|OperaDirectory

    Ezt állítsam át a nekem tetsző helyre, azt' jóva'?
    Ma úgy látszik, láma napom van. :DDD

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #16775 üzenetére

    Igazából már a kérdést sem értem, hogy miért lenne ez nekem jó.
    Nem találkoztál még azzal az esettel, hogy újra akarod telepíteni az operációs rendszeredet, és minden lószart backupolni kell, de lehetőleg csak azt akarod backupolni, amit nagyon kell (nyilván nem akarod a teljes Roaming könyvtárat és a többit is kimásolgatni, mert mi a szarnak), és esetleg valamilyen könyvtárról megfeledkeztél, ami a hatmilliomodik alkönyvtárban van a rendszerpartíción (lásd "c:\Users\Peter\AppData\Roaming\Opera\Opera\"), vagy csak utáltad, hogy mennyire macerás, ahelyett, hogy szépen struktrurálva, saját igényeid szerint legyenek a megfelelő helyen, vagyis egy másik, adatok számára fenntartott partíción ezek a könyvtárak?

    "amennyiben nem formázod le a telepítőlemezzel a partíciót"
    Az ilyen inkrementális jellegű mellé/föléírogatásokat nem szeretem, miért is ne formázhatnám egy újratelepítéskor. Így megvan az az érzés, hogy tiszta lappal indulok. A háttértár számára is szabaddá válnak a logikai címek a háttértáron. Innentől ízlése szerint felülírogathat bármit az adott partíción.
    Biztonság kedvéért van, hogy fontosabb könyvtárakat egyszerűen átmásolok másik partícióra, ha sokáig tart, otthagyom, hadd menjen, aztán mehet a reinstall egy formázással megspékelve.

    Ugyanígy első dolgom pl. átmozgatni az adatpartíciómra (nevezzük D:-nek) a Windows beépített Documents, Music, stb. könyvtárát (aztán esetleg tetszés szerint átnevezni) és az összes többit is (ezt már XP-től kezdve így csinálom), így eleve oda lesznek mentegetve a fájlok, ergo nem kell foglalkoznom vele újratelepítésnél, hogy ezeket mentsem, mivel az adatpartícióm érintetlenül marad.
    Az újratelepítést követően meg legfeljebb csak az elérési utakat kell átállítgatnom, de nem kell attól tartanom, hogy hoppá, valamit elfelejtettem, na, kerítsünk elő egy adatvisszaszerző progit, és nézzük meg, van-e még esély rá, hogy vissza lehet állítani az adatot.

    Röviden összefoglalva: a felhasználó-specifikus, számomra fontos adataimat igyekszem normálisan strukturáltan, normális útvonalon elérhető helyen, másik partíción, a rendszertől szeparáltan tartani.

    Ezzel most újdonságot mondtam?

    Viszont közben eszembe jutott egy lehetséges kerülő megoldás, ami lehet, hogy nem a legszebb, de működőképes lehet, és nem kell figyelnem arra, hogy minden egyes helyen átállítgassam az elérési utakat: symbolic link vagy directory junction az említett, rendszerpartíción lévő könyvtár(ak)ra.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #16776 üzenetére

    Hehh, ez jó, most látom, Tamil ugyanazzal az ötlettel állt elő erre a problémára, mint amit én is említettem az utolsó bekezdésben: [link].

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #16778 üzenetére

    "főleg mivel minden szar mindig ezt ajánlotta fel defaultnak, aztán meguntam és átindexeltem"
    Jaja, igazából én is emiatt jöttem rá idővel, hogy mennyivel egyszerűbb lenne, ha engedném is, hogy a default Documents könyvtárba mentsen, de akkor már a Documents legyen jó helyen.

    Én sem vagyok egy újratelepítgetős, inkább próbálom karbantartani a rendszeremet, de ez nem változtat rajta, hogy a user-specifikus dolgaimat jobb' szeretem normális helyen tartani, már csak azért is, mert ha valamit be akarok állítgatni, változtatni szeretnék mondjuk valami ini-fájl tartalmán (lásd Operás cuccok), akkor a hatmillió mélységű könyvtárakba navigálgatás miatt gyorsan elmegy a kedvem az egésztől, ha épp gyors eredményre vágynék inkább. :D
    Meg nemcsak az az előnye, hogy nem kell hatmillió alkönyvtárba belelépni, hogy elérjek a célomig, hanem számomra logikusabb elnevezésű könyvtárakba tudom pakolni a beállításokat; ezenfelül mondjuk szempont lehet az is, ha akár egy Dropbox/Google Drive/SkyDrive-fiókkal szinkronizáltatni szeretném a nem szenzitív adatokat tartalmazó beállításokat (később is meglegyen, ne kelljen feltétlenül lementeni, vagy épp legyen róla biztonsági tartalék jó helyen [értsd: nem valószínű, hogy ezek a fiókjaim csak úgy elszállnak; persze jó esetben biztonsági tartalék még egy másik háttértáron is van]), ergo a Dropbox/Google Drive/SkyDrive könyvtárához vagyok kötve.

    No, de mondom, igazából ezt a problémát áthidalhatja egy directory junction.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #16780 üzenetére

    "Ezért vannak kedvencek a Windows Explorerben és tabok a Total Commanderben."
    Most itt nem tudom, milyen kedvencekre gondolsz, én Library-ket szoktam használni, ami alá akár több könyvtár is rendelhető, és az ebben található könyvtárak fizikai helye ugyanott marad.

    "Az már a szinkronizáló szoftver hiányossága, ha nem lehet egyenként betallózni a szinkronizálandó könyvtárakat."
    Nyilván megvan az oka. A Dropbox, Google Drive, SkyDrive is tudtommal kernelszinten beépülnek (egyfajta "modulként", hogy pongyolán fogalmazzak), de pontosan nem ismerem a működésüket, hülyeségeket nem akarok beszélni, de nyilván nem annyira egyszerű, hogy viszonylag erőforrás-takarékosan, idle-ben lehessen szinkronizálni a könyvtárakat, és minden szirszart be lehessen dobálni.
    De ha tudsz jobb megoldást, ne tartsd magadban.
    Azért nyilván egyik sem egy szar...

    A titkosítós parádról itt egy topic, ami érdekelhet: http://hup.hu/node/115335, hátha hasznos.
    Egyébként én csak amiatt paráznék, ha szenzitív adatot töltenék fel, nyilván egy Opera-beállítás esetén kb. leszarom, ki szerzi meg, ha annyira akarja. :D De azért ezek nem kispistike által törhető rendszerek...

    Most látom, brd már elmondta a directory junction lényegét.

    A "kompatibilitás" szempont alatt meg számomra nem egészen világos, mire gondolsz, az OS megoldja a symbolic link/hardlink problémát, nekem nem kell foglalkoznom vele, ahogy egyik alkalmazás írójának sem, itt csak fájlrendszerbeli szervezési dolgokról van szó, amit az operációs rendszer megold helyetted.

    ========

    (#16784) brd:

    "Egyébként ehhez a linkelgetősdihez szerintem ez egy nélkülözhetetlen cucc"
    Jaja, pont a héten kezdtem el csak használni, erre pont témába vág a dolog. :D
    Elég durván részletes dokumentációt írtak hozzá.
    Én eddig konzolról szarakodtam mklink-kel.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Kulinger #16789 üzenetére

    Pedig mondhatnál, ne sejtelmeskedj már... :D Ha már úgy tűnik, nálad valamiért nem vált be...

    ==========

    (#16787) dqdb :

    hmm, lehet, hogy valóban csak kihasználják a Windows API által nyújtott lehetőségeket.
    Egyelőre nem találtam konkrétabb infókat a működéséről.
    Arra tipp, hogy Linuxon hogy oldják meg?

    ===

    (#16817) Namelesske :
    tudsz mutatni konkrét oldalt a fixed position bugra? Csak hogy én is anyázzak. :D
    Tuti találkoztam már a jelenséggel, de most nem ugrik be, milyen oldalakon érzékelhető ez igazán.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz odrif #16833 üzenetére

    Olvass vissza, nem olyan régen témáztunk erről.

    (#16825) Penge_4 : uhh, hát pl. a dídzsúsz oldala elég durván idegesítő.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #16851 üzenetére

    "A Layout fül->Parent Offsets-hez hasonlóra gondolok, csak pseudo class-okkal együtt."
    Ezt most őszintén szólva nem egészen értettem, a pseudo-class-ek olyanok, mint a :hover, :active, stb... de gondolom ezt Te is tudod. Most ilyen :hover-eket és hasonlókat miért tenne hozzá?

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák