Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz T J #71150 üzenetére

    Hát mert mondjuk a microsoftos leírás is említi lehetséges hibaokként, másnál is az volt gond, esetedben pedig a Rufus programmal újrakreálva már működött, ahol az utóbbi program nyilván nem darabolja az ISO-t és nem is írtad hogy végül azt alkalmaztad volna, hanem 4+ GB-os install.wim fájl esetén GPT-UEFI módnál az alapértelmezett FAT32 helyett UEFI-NTFS megoldást használ.
    A telepítési adathordozó okozta hibán pedig nem feltétlen konkrétan csak a DVD, pendrive hibája értendő minden esetben, hanem a nem megfelelő létrehozás (kiírás), rámásolt telepítőfájlok utólagos hibája, stb. is. + Olyan is van, hogy eleve hibás maga az adathordozó, csak az nem minden alkalommal jelentkezik egyből, ami egy silány konzumer pendrive-nál amúgy sem annyira meglepő.
    Nem, nyilván nem maga a konzumer standard W10 ISO-fájl volt a másik topik eseténél hibás, hanem az adott PC-nél az UEFI firmware nem támogatta UEFI bootolási módban az NTFS fájlrendszerű telepítési adathordozót, ellenben UEFI-NTFS megoldással vagy install.swm fájlokra darabolás után FAT32 alapon már igen, ami a másik topikban is már le lett írva.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz T J #71152 üzenetére

    "A gyári iso semmilyen rufus-beállítással, semmilyen bios-beállításra nem ment fel."
    vs.
    "Rufus után pöccre felment, fájlméret volt a probléma."

    Tehát újfent ellentmondók az általad leírt állítások... :B
    A "Rufus után pöccre felment" normál esetben úgy értendő, hogy annak használata után, az UEFI-NTFS megoldás lényege meg pont az, hogy 4+ GB-os install.wim és NTFS alapon is bootolható a telepítési adathordozó olyan PC-n, ami UEFI módban csak FAT16/32 fájlrendszert támogat, köszönhetően a Rufus által kreált FAT fájlrendszerű segédpartíciónak. Szóval az megint nem feltétlen reális, hogy az UEFI-NTFS megoldással sem működött a bootolás, ott nyilván egyéb gond (pl. user error) lehetett...

    "Azzal ne törődj, hogy az ms support mit ír! Fogalmuk sincs hogy a hibakódjaik mit jelentenek, és egyetlen értelmes javaslatuk nem volt."

    Mármint ezek szerint neked nem sikerült azt a leírást rendesen elolvasni és értelmezni, mert abban pont hogy fel vannak sorolva lehetséges hibaokok és azok elhárítására tett javaslatok.
    A Microsoftnál dolgozó szakemberek hozzáértését meg nem hiszem, hogy pont neked kellene megkérdőjelezni és kritizálni, amikor a linkelt leírás értelmezése sem feltétlen ment, meg 2 topikban kellett napokig magyarázni hogyan kell Windows 7-es és Windows 10-es telepítési adathordozót létrehozni, hogyan kell pendrive-ról telepíteni a Windows 7-et és Windows 10-et, miket kellene megpróbálni az említett hiba eláhításához, stb. :B

    "De akár feltehetné az ms a telepítő fájljait használatra kész állapotban is. Nem, inkább írtak hozzá egy toolt. "

    Fel is teszi, letölthető direktben is a standard ISO mint már említve lett a másik topikban, az MCT meg eleve egy multifunkcionális tool, lehet vele ISO-t letölteni, telepítési adathordozót létrehozni pendrive-ra, Windows in-place upgrade-et futtatni, stb.

    "Hogy a w10 telepítő fájlmérete nem szabványos a fájlrendszerrel, amit a korabeli bios kezelni tud, az nem adathordozó hiba, és nem is user error, hanem abszolút ms-error."

    Többek között az is le lett írva a másik topikban, hogy csak a standard konzumer ISO esetén van 4+ GB-os install.wim fájl, az MCT-s ESD ISO esetén nincsen, ott eleve kisebb méretű az install.esd fájl. Aztán az is, hogy az az adott PC-től illetve annál az UEFI firmware-től függ, hogy milyen fájlrendszerű telepítési adathordozót támogat, modern alaplapoknál UEFI módban már nemcsak a standard FAT16/32, hanem akár az NTFS és exFAT fájlrendszerek is támogatottak. Legacy BIOS vagy más néven CSM módban meg eleve lehet bootolni NTFS-ről.
    Nem, nyilván nem feltétlen "abszolút ms-error", lásd a hivatalos eszköznél (MCT) ESD ISO és FAT32 lehetősége, NTFS-t UEFI módban natívan támogató modern PC-k illetve alaplapok, stb. :N

    "A helyes kérdés nem az, hogy miért nem vágtam ezzel vagy azzal, ... hanem hogy miért van ilyesmire egyáltalán szükség?

    Lásd az előbb leírtakat, meg azon tényt, hogy nyilván nem feltétlen minden esetben van erre szükség, UEFI módban NTFS-t nem támogató alaplapnál adott pl. a Rufus UEFI-NTFS megoldása is. ;)

    Igen, mármint szerinted otthon a fotelból, azon rendszert illetően láthatóan különösebb hozzáértés és tájékozottság nélkül. :B

    Remélem megnyugodtál, és nem írod le többször feleslegesen, hogy nem adathordozó hiba, amikor nyilvánvalóan azzal volt összefüggésen és az előző válaszban is el lett magyarázva mi értendő a telepítési adathordozó okozta hiba - nem feltétlen kizárólag csak a pendrive hibája, hanem a rajta lévő telepítőfájlok utólagos sérülése vagy nem megfelelő kiírási mód, stb. - alatt. :))
    Az meg ne zavarjon, hogy ez a Windows 7 topik, nem pedig a Windows 10 topik, a mostani írományt eleve oda kellett volna címezni, annak a témája.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Andralin #71165 üzenetére

    Ami leírsz, ez eleve abnormális, ugyanis normál esetben BIOS/MBR és UEFI/GPT szerint telepített Windowsnál egyaránt rendben kellene működni a bootolásnak, egy másik meghajtónak pedig nem nagyon kellene belezavarni a bootolás folyamatába, meg pláne ha csak adatlemez és OS sincsen rajta. Vagy ha esetleg bele is zavar, pl. elállítódik a bootolási sorrend, akkor azt a BIOS-ban a megfelelő bootási sorrend újbóli beállításának orvosolni kellene és nem kellene magát a rendszerindítást, BCD-t javítani.
    Ha a telepítésnél netán egy rendszer számára fenntartott partíció a caddy-ben lévő másik HDD-re került, akkor ott a másik HDD eltávolítása nyilván okozhat rendszerindítási problémát, de ha itt pont a HDD behelyezésekor jelentkezik, akkor az megint érdekes. Jó lenne a Windows lemezkezelőjéről egy screenshot, amin látszik melyik meghajtón pontosan milyen partíciók vannak.
    A Windows 7-et egyébként a nem minden esetben megfelelő UEFI-s támogatás (példa) miatt elsődlegesen legacy (CSM) mód szerint javasolt telepíteni, de akár UEFI szerint is működhet, mint a jelen példa mutatja.
    A "rendszermeghajtót lecseréltem egy nagyobbra és muszáj volt GPT-re formáznom." akkor reális, ha a rendszermeghajtó (HDD / SSD) 2 TB-nál nagyobb tárolókapacitású (pl. 3 TB-os) és a teljes lemezterület használata a cél és / vagy az adott PC csak UEFI only bootolást támogat, egyéb esetben viszont nyilván nem.
    Ha a HDD Caddy megoldás gondot okoz a bootolásnál, meg az előbb leírtaktól függetlenül is, akkor lehet nem kellene erőltetni, hanem pl. USB-s külső HDD-t használni, azon tárolni +ban az adatokat és csatlakoztatni alkalomszerűen.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Andralin #71168 üzenetére

    Rendszermeghajtónak manapság mondjuk egy kisebb / közepes tárolókapacitású SSD-t szokás használni, a nagy tárolókapacitású HDD-t pedig adattárolónak, de mindegy.

    "Legacy boottal az MBR a caddyről simán betölti a GPT lemezen lévő Win7 "

    Legacy (CSM) módban Windows normál esetben MBR-lemezről bootolható, ellenben GPT-ről nem, az utóbbinál max. esetleg a 3rd party rendszerbetöltő és talán a PMBR lehet kivétel, már ha támogatja egyáltalán az adott hardverkonfiguráció és operációs rendszer.
    + Mivel az EasyBCD UEFI támogatása amúgy is problémás, ezért is lehet legacy (CSM) only vagy UEFI + Legacy módban a bootolás.

    Ha már úgyis be kell lépni a BIOS-ba és ott boot eszközt, illetve UEFI módban telepített Windowsnál a "Windows Boot Manager" bejegyzést választani, beállítani 1. boot opciónak, akkor nem világos mi szükség az előbbi tákolásra, de mindegy.
    Ha megfelelően van beállítva a boot sorrend, akkor normál esetben pont hogy nem kell állandóan belépni a BIOS/UEFI menübe és ott a PC bekapcsolása előtt külön állítgatni, hanem rendben bootol az 1. helyen lévő bejegyzéshez tartozó OS.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz thotzoltan #71176 üzenetére

    Legacy telepítés windows 7 oprendszerrel
    Windows telepítés DVD-ről

    A linkelt útmutatók szerint kellene telepíteni Windows 7-et CSM (ha UEFI-s laptop, akkor a Launch CSM bekapcsolásával) módban, mivel az UEFI bootolási mód szerinti telepítés problémás lehet (példa).

    Az meg gondolom megvan, hogy a Windows 7 konzumer vonalon már jó 2,5 éve nem támogatott (és pár hónap múlva a fizetős ESU is megszűnik), éppen azért nem feltétlen javasolt már az éles, online használata.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Moonwolf #71189 üzenetére

    Saját Windows 7 telepítőlemez készítése
    Create An Integrated Up To Date Windows 7 Install Disc
    Oprend —► Integrált Windows és Office

    Vagyis vagy maga a felhasználó integrálja a Windows 7 ISO-fájlba a frissítéseket, vagy más által készített 3rd party integrált Windows 7 ISO-t tölt a linkelt vagy egyéb forrásból.

    "A lényeg az lenne hogy net nélkül automatikusan fel lehessen telepíteni a frissítéseket!"

    Akkor másik lehetőség egy aktív internetkapcsolattal rendelkező PC-n pl. a WSUS Offline Update tool segítségével letölteni a frissítési csomagokat, amiket aztán lehet egy másik PC-n offline, internetkapcsolat nélküli módban is telepíteni.

    How to Patch Offline Computers with the WSUS Offline Update Tool

    Legacy telepítés windows 7 oprendszerrel
    Téma összefoglaló eleje + #70274

    Ha mégis opció lenne a standard módszer, azaz a Windows 7 telepítése aktív internetkapcsolattal rendelkező PC-re, majd telepítés után a Windows Update általi frissítés.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz envagyok #71194 üzenetére

    Mármint hardverkonfiguráció, PC (alaplap) lesz cserélve alatta, nem rendszer...
    Az alapvető indítási beállításoknak - lásd legacy (CSM) vs. UEFI | IDE vs. AHCI - nyilván eleve egyezni kell, máskülönben nem meglepő, ha sikertelen a rendszerindítás, BSOD, stb. Ha az IDE - AHCI nem egyezik a 2 alaplapnál, akkor megoldható az átváltás a már telepített Windows 7-nél, vagy értelemszerűen az átkapcsolás a BIOS-ban a kívánt SATA módra.
    Nem derült ki, hogy ez a tesztelés pontosan mit jelent, de ahhoz megfelelne akár egy HBCD PE vagy Linux Live rendszer is, nem feltétlen kell bonyolítani egy már telepített Windowszal, szükség esetén ide-oda konvertálni, drivereket eltávolítani - újratelepíteni, stb.

  • King Unique

    titán

    válasz envagyok #71201 üzenetére

    Hardverelemeket tesztelni és különféle információkat lekérdezni Linux rendszereknél is lehet: [link], [link], [link]. Viszont a pontosan mivel és hogyan nyilván nem ennek, hanem a megfelelő Linux topiknak a témája, ez ügyben értelemszerűen ott (pl. kezdőknek vagy programok topikban) kellene érdeklődni.
    Az előző válaszban WinPE alapon a HBCD PE live rendszer is linkelve lett, amiben számos beépített program található, van pl. CPU-Z, GPU-Z, HWInfo, stb.

    Elég muzeális és tré alaplap lehet az, aminél egyáltalán nem lehet a BIOS-ban a SATA vezérlő működési módját állítani... Ha nem stimmel az IDE / RAID / AHCI mód, eszközkezelőben nincs a csere előtt szabványosra állítva a lemezvezérlő, akkor nem meglepő jelentős hardvermódosítás (pl. alaplapcsere) után a BSOD.

    Az nyilván vagy már tákolt ISO-ból telepített, vagy utólag módosított Windows 7 volt, mert normál esetben az a működés van, ami az előbb le lett írva.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Lordus #71218 üzenetére

    Nemrég már volt szó arról itt, hogy mik a lehetőségek.
    Ahogyan arról is, hogy a Windows 7 tiszta telepítése után először ezeket a frissítéseket kell manuálisan letölteni és telepíteni, majd utána mehet tovább a frissítés a Windows Update-en.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Lordus #71220 üzenetére

    Nem feltétlen tart 8 óráig elkészíteni egy integrált telepítőt, ahogyan a javasolt módszerrel a frissítés sem egy normális erősségű hardverkonfiguráción.
    Ha az oprendes integrált ISO nem felel meg, akkor jobb híján lehet keresgélni torrentoldalakon integrált telepítőt. Viszont ha az előbbivel gondok voltak, akkor egy másik 3rd party tákolt ISO-nál ugyanúgy előjöhetnek problémák.
    Már ha mindenáron a kunzumer vonalon már évek óta nem támogatott Windows 7 éles telepítése és használata a cél, mert virtuális gép és újabb Windows nem opció.

  • King Unique

    titán

    válasz King Unique #71221 üzenetére

    + Ha annyira integrált ISO kell, akkor az egyes hírek alapján a Microsoft kiadott egy angol nyelvű telepítőt (2018 augusztus), amiről már volt szó itt többször és most említette más is, ami az MWOIDT forrásból is még letölthető.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Krystal_s #71228 üzenetére

    Na de itt a Windows 7 esetében a tiszta telepítés után 1x kell csak naprakészre frissíteni a támogatás végéig kiadott kiadott frissítési állapotra a rendszert és utána akár ki is kapcsolható a Windows Update, mint az telepítési útmutatóban is írja, meg hogy nála összvissz kb. 1,5 óra volt az egész. Azt a pár órát meg nyilván bőven kibírja egy laptop, sőt még többet is, nem fog attól tönkremenni, meg pláne hogy 1x kell csak megcsinálni és nem naponta.

    Mióta kumulatív frissítések (CU) vannak a modern Windowsoknál (és 7, 8.1 esetén is), azóta pedig még egyszerűbb a helyzet, mert mindig csak a legutóbbi kumulatív frissítést (LCU) tölti le és telepíti a Windows Update, ami viszonylag hamar megvan, + a Windows 10-nél is már megjelentek korábban a kisebb méretű delta frissítések, a Windows 11-nél pedig még tovább fejlesztettek ezen. Aztán ugye azoknál mindig az aktuális verzió telepítője tölthető le a Microsofttól, amiből szokott kiadni a Microsoft V1, V2 stb., CU-kkal integrált verziókat, vagyis azoknál egy clean install után még gyorsabb lehet a naprakészre frissítés. + Amióta enablement package (EKB) frissítési módszer is van, azóta egy verzióváltás is megoldható seperc alatt. Továbbá havonta 1x van csak kötelező frissítés, akkor kell telepíteni a havi "B" körös CU-t, ami után nem 50x, hanem nyilván 1x kell csak újraindítani a Windowst. Vagyis akkor nem világos miért is lenne akkora probléma a frissítés és miért ne kellene frissíteni. Ja, nyilván nem az és nyilván javasolt frissíteni, a tartós nem frissítés az ami nem javasolt, az utóbbi mellett nincsenek észérvek. :))

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Krystal_s #71231 üzenetére

    Mármint nem külön-külön csomagban szed minden egyes frissítést a Windows Update mint korábban, hanem eleve kumulatív frissítések vannak, 1 csomagba foglalva.
    Terheli a CPU-t, hardverkonfigurációtól függően 5 percig / negyed- / fél- / háromnegyed óráig, havonta 1x, mint minden Windowsnál a Windows Udate, jaj istenem, micsoda probléma...
    Windows 7 és 8.1 esetében is tudtommal megjelentek a kumulatív frissítések, ott sem feltétlen lehet már minden egyes frissítést egyesével szelektálni, mint X évvel korábban.
    .NET kumulatív frissítés, ami a standard CU-nál eleve kisebb méretű és hamarabb települ, van hogy újraindítás sem feltétlen kell utána, meg általában havonta 1x kell olyat telepíteni a patch kedden, valóban hatalmas probléma, vagy lehet mégsem.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Krystal_s #71233 üzenetére

    Meddig tart? Nem mértem, de max. pár-néhány perc szokott lenni vagy van amikor annyi sem, nyilván nem órák.
    Akkora lenne probléma, ha hetente többször vagy akár naponta települne olyan frissítés, de úgy hogy alapesetben csak havonta 1x, úgy szvsz nem nagyon van miről beszélni.

  • King Unique

    titán

    válasz Lordus #71235 üzenetére

    Volt már téma itt a topikban többször is az ESU, nem újdonság, meg hogy az hivatalosan és legálisan szervezeti szinten opció díjszabás ellenében, nem home user szinten.

  • King Unique

    titán

    válasz Bossp #71259 üzenetére

    Segítség a Windows aktiválási hibáihoz

    0x80072F8F

    "Ez a hibaüzenet akkor jelenhet meg, ha az eszköz dátum- és időbeállítása helytelen, vagy a Windows nem tud csatlakozni az online aktiválási szolgáltatáshoz, hogy ellenőrizze a termékkulcsot."

    Ha nem stimmel a dátum- és időbeállítás, vagy érvénytelen a termékkulcs / nem jól lett megadva, akkor nincs min csodálkozni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Bossp #71264 üzenetére

    Miért, honnan lett vásárolva a termékkulcs, a Microsofttól / hivatalos viszonteladótól / PC-re előtelepítve, vagy 2 csoki áráért "egyéb" forrásból?

  • King Unique

    titán

    válasz Lordus #71240 üzenetére

    Igen, az újabb Windowsok futhatnak az újak mellett akár régi hardverkonfigurációkon is, sőt némi trükközéssel akár a 11 is. A Windows 7 viszont új hardverkonfiguráción nem feltétlen, lásd driveres támogatás teljes hiánya, telepítésnél USB 3.X, UEFI, NVMe, stb. problémák.

    Újabb Windowsoknál is lehet régi programokat kompatibilis módban futtatni, + ott van a virtuális gép lehetősége is.

    Nyilván nem korlátoz mindenben, ez csak mese, meg ha már 1,3+ milliárd eszközön fut pl. egy 10-es, akkor eleve használható tömegek számára. Az adott felhasználó egyéni berögződését, meg hogy csak azért sem akar váltani, nyilván ne keverjük az előbbivel...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Lordus #71268 üzenetére

    Akkor elég muzeális, 10-20+ éves rég nem fejlesztett programok lehetnek azok, ha még kompatibilis módban sem futnak.

    Miért kellene balga módon tartósan kikapcsolni / letiltani a frissítéseket? Konfigurálni, mármint szüneteltetni, késleltetni, automatikusról manuálisra állítani, újraindítást ütemezni, stb. eleve lehet a Windows Update működését, frissítések telepítését az újabb Windowsoknál is. Aztán meg lehet oldani a 11-nél a telepítést helyi fiókkal is, ennél a módszernél még "hack" sem kell, utólag is lehet Microsoft-fiókról helyi fiókra váltani és úgy használni a rendszert, ahogyan fordítva szintén. A diagnosztika / telemetria szintje meg eleve konfigurálható, a diagnosztikai adatok megtekinthetők és törölhetők, stb.
    Nincsen különösebb "leszabályozás", ha megfelelő alatta a hardverkonfiguráció, akkor nyilván kellően gyorsan működnek az újabb Windows rendszerek is, amihez nem feltétlen kell csúcshardver, elég lehet már pl. 2 magos CPU, 4 GB RAM, SSD, ami manapság nem nagy szám.
    Ne is sorold, mert az újabb Windowsok működésével és beállítási lehetőségeivel láthatóan nagyon nem vagy tisztában... :B

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Lordus #71275 üzenetére

    Ezen nincs mit külön megcáfolni, mert már eleve meg van cáfolva, mivel se a Microsoft, se IT biztonsági szakértők nem javasolják Windowsoknál a frissítések végleges kikapcsolását, letiltását. Az hogy otthon a fotelből egyesek az ellenkezőjét állítják és csinálják, az meg kb. semmit nem jelent, max. "vérpistike" szint, nem több...
    Kezdőképernyő a Windows 8/8.1-ben volt / van, újabb Windowsoknál max. zárolási képernyő van a bejelentkezésnél, azzal tetszik keverni... Amit nyilván nem kell erővel kikapcsolni, de ha valaki annyira akarja, akkor megoldható registry mellett csoportházirendben is és jé, arra is ad lehetőséget a Microsoft, a Windows, megcáfolva a korábbi téves állítást.
    Igen, valóban nem...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Lordus #71277 üzenetére

    Igen, akármerre is csavarod, eleve tévesek és pontatlanok az állításaid mint a leírt és linkelt információk szemléltetik, ezért valóban a legjobb lezárni. :))

  • King Unique

    titán

    válasz _DiEGO_ #71279 üzenetére

    Amit ugye a hírek szerint már nem a Microsoft fog biztosítani - mivel az 2023 januárjában végleg megszünteti a Windows 7 kiterjesztett támogatását is - , hanem állítólag egy 3rd party biztonsági cég (...) és ugyanúgy díjfizetés ellenében mint a microsoftos ESU, vagyis nem ingyenesen és nem feltétlen otthoni felhasználók számára, ezt sem árt hozzátenni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz winhate #71299 üzenetére

    Nem újdonság, hogy a nem támogatottá váló operációs rendszerek, Windows-verziók alól szépen lassan kikopnak a hardverek és a szoftverek is, meg ugye volt 11-14 év a váltásra, hardverfejlesztésre, stb :))

  • King Unique

    titán

    válasz Zolifarkas #71302 üzenetére

    Ha van elég erőforrás (pl. CPU, RAM) a virtuális PC-nek, akkor mehet az útmutatók szerinti telepítés és frissítés, ellenkező esetben viszont nyögvenyelős lesz és lehet jobb lenne inkább frissítésekkel integrált telepítőt használni. Vagy nem feltétlen erőltetni a naprakészre frissítést, meg ha úgyis csak virtuális PC-re telepített rendszerről van szó.

    A virtuális PC eleve külön hardverkörnyezetnek minősül, ezért oda külön licenc illetve termékkulcs szükséges az aktiváláshoz, nem feltétlen használható egyidőben ugyanaz a termékkulcs éles és virtuális környezetben. Bár ha Retail licenc, akkor elvileg megoldható az aktiválás másik hardverkörnyezetben is (az előző deaktiválása után, sőt akár OEM esetén is), ahol szükség esetén adott a telefonos automata / ügyfélszolgálat használatának lehetősége is, stb.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz efi99 #71309 üzenetére

    A 2009-es megjelenéstől számítva értendő a 11 év a kunzumer támogatás megszűnéséig (alapesetben már akkor váltani kellett volna), szervezeteknek a fizetős ESU-val kitolva meg a 14 év.
    Ha azt nézzük, hogy újabb Windows-verzió mikortól volt elérhető, akkor viszont valóban nem az előbbi alapján kell számolni, de nem is feltétlen a 2015-ben megjelent Windows 10-től, hanem a 2012 októberében megjelent Windows 8-tól, vagyis még így is 10 év. Az meg nem sokat jelent ilyen szempontból, hogy jövő januárban a Windows 8.1 támogatása is megszűnik, mivel arról is ingyen lehet váltani Windows 10/11-re, sőt még újratelepíteni sem feltétlen kell, mivel adott a közvetlen in-place upgrade lehetősége, ahogyan Windows 7-ről váltva szintén.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz efi99 #71312 üzenetére

    Igen, lényegében.
    Amúgy meg nem teljesen, mivel a 7 év ≠ 10 év, + én nem írtam, hogy 2015 előtt nem volt mire váltani.

  • King Unique

    titán

    válasz Zolifarkas #71331 üzenetére

    A virtuális gép normál esetben nyilván el van szeparálva az "éles rendszertől", USB-s vagy egyéb meghajtót eleve úgy kell külön hozzáadni, + a teljes körű használathoz telepíteni az Extension Pack programcsomagot. + Megoldható a normál módon telepített Windows 7-nél a meglévő fizikai lemez virtuális lemezzé konvertálása és utána importálása VirtualBox, Hyper-V, stb. programban.
    De egyébként van VirtualBox topik is, annak a témája ez.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz winhate #71335 üzenetére

    Akkor ezen logika mentén amikor az XP támogatása szűnt meg és jött utána a Vista meg a 7, akkor is ez lehetett a szöveg, utóbbi rendszerek felé "terelték a birkákat"...
    Volt és van választási lehetőség, lásd 8/8.1, 10, 11, lehet 12 is lesz, illetve aktív támogatással jövő évtől ≥ 10, + egy felhasználói rétegnek akár másik desktop OS platformok rendszerei (Linuxok, macOS) is.
    Hát talán azért kellene változtatni és váltani, mert a nem támogatott Windowsokban idővel egyre több lesz a biztonsági rés és egyre nagyobb biztonsági kockázatot jelent az éles online használatuk, egyre több új funkciót nem támogatnak majd amit az újabb verziók alapból, + a szoftvergyártók is befejezik a támogatást lásd pl. Chrome és újabb Microsoft Office-verziók, majd egyre több program beleértve AV-k is, stb. + Egy idő után a régi hardver is kikophat, tönkremehet, az újaknál pedig már nem lesz támogatás régebbi Windowsokhoz.

    A frissítés és támogatás amúgy a Windows 7-nél konzumer vonalon már majd 3 éve befejeződött, az ESU pedig hivatalosan ugye csak szervezeteknek opció fizetős formában még jövő januárig. Ellenben az otthoni machinálás nyilván full warez, amit ezért emlegetni sem nagyon kellene itt...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Aureal #71339 üzenetére

    Az adatmentés témának eleve van saját topikja, az ügyben ott javasolt érdeklődni, ahogyan a pendrive problémáknak szintén. Ahol egyszerre nyilván csak az egyik topikban kellene attól függően, hogy mi a cél (pendrive helyreállítása / adatmentés) és az alapján melyikbe való inkább a kérdés.

    Viszont ha a lemezkezelőben üres lemezként jelenik meg a pendrive és 0 bájt a kapacitása, ami tartósan a pendrive újracsatlakoztatása és a Windows újraindítása után valamint másik PC-n próbálva is fennáll, akkor az eleve problémás, mivel ez esetben a pendrive ment tönkre. Bár jó esetben a hozzá való firmware tool (ha találni egyáltalán) használatával újra működésre fogható (példa), de az az adatokra nézve destruktív lehet. Ha az adatmentés a cél és a szokásos programokkal (példák) házilagosan nem megy (0 bájtos kapacitásnál nem fog), akkor marad az adatmentő cég, már ha menthető egyáltalán (meg ha a CHKDSK nem nullázta le végleg a fájlokat) és anyagilag megér annyit

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz cocka #71341 üzenetére

    Az igaz, hogy maga a felhasználó is fontos ilyen téren és komoly hibaforrás lehet a user error is. Viszont egy már évek óta nem támogatott rendszernél nem nagyon van miről beszélni biztonság szempontjából, meg ha maga a Microsoft és hárombetűs szervek is felhívják a figyelmet a biztonsági kockázatra, nem javasolják emiatt ilyen formában a további használatát, ahol ilyenkor nem sokat érnek az olyan fotelbölcseletek, hogy nem kell azzal foglalkozni. :B Az pedig ugyancsak fals megközelítés, hogy kizárólag csak "olyan" weboldalak megnyitásánál lehet belefutni malware-be, amikor pont kiemelt célpontok a népszerű, sokak által használt közösségi platformok, hírportálok, netbank, stb. weboldalak.

    Tehát nem támogatott Windows mellé nem támogatott Office, valóban parádés párosítás. :DD

    Miért ne lehetne új funkciókat hozzáadni a rendszerhez, miért ne lenne azokra szükség, csak mert egyesek azt állítják újabb fotelbölcseletként, hogy nem kell? Ez nyilván nem így megy szerencsére és nyilván nem véletlenül kerülnek bele a modern Windowsokba biztonsági és kényelmi fejlesztések, valamint technológiai újítások, meg közben ugye a hardverek is fejlődnek, azzal is tartani kell a lépést. Ahol pl. az ennél az összehasonlításnál felsoroltak is eleve hasznosak, szükségesek lehetnek adott feladatra, amik ráadásul csak a kommersz funkciók és a jéghegy csúcsa, olyan manapság alap dolgokat nem is említve, mint pl. a virtuális asztalok és a sötét téma + éjszakai fény, amik a W10 előtti Windowsokból eleve hiányoznak, ahogyan a 8/8.1 kivételével az előbbiek részben / teljesen szintén.

    A felhasználók többsége általában pont nem akarja mélyebb szinten túrni a Windowst, amit akar, azt pedig az asztalon, fájlkezelőben, vezérlőpultban / gépházban bőven be tudja állítani. Aki igen, annak pedig ott van a vezérlőpult / gépház, + a registry és csoportházirend, amik megint nem újdonság. Ha valamit esetleg elsőre nem talál, akkor pedig eleve van a tálcán, Start menüben és a gépházban is kereső, + a webes kereső is kiad rengeteg szemléletes leírást és videót egy adott témáról, beállításról, stb. Szóval ilyen alapon nyilván csak a szokásos fals és túlzó állítás, hogy nem lehet megtalálni és "nyomozónak" kell lenni, inkább úgy reálisabb, hogy az nem tudja megtalálni, aki nem akarja. :))

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz winhate #71348 üzenetére

    Értem, tehát akkor szerinted ami eleve biztonságosabb, fejlettebb és ezek okán egyre több felhasználónak jobb választás, az szerinted nem az, mert csak, mert otthon a fotelból szubjektív alapon éppen ezt sikerült leírni. :DDD Úgy meg, hogy még a Linuxokat és a macOS-t is leminősíted, meg láthatóan teszed ezt úgy, hogy a Linuxok használatához és működéséhez nem sok közöd lehet, ahogyan a macOS-sem ha 10.4-nél leragadtál, az szintén mulatságos. :))

    Kacaghatsz is, mármint a tudatlanságodon, meg hogy az állításodat nyilván nem tudod semmilyen hivatalos leírással, ajánlással alátámasztani. :D Vagy esetleg ennek és ennek a cikknek meg tudod mutatni az inverz verzióit, ahol azt javasolják, hogy nem támogatott Windowst kell élesen és online használni, aminek semmilyen biztonsági kockázata nincsen? Nem hiszem! :N

    Igen, azon valóban csak kacagni lehet, hogy olyan Windows használatát preferálod, amit többek között jövőre már a Chrome böngésző sem fog támogatni, ami lista egyre csak bővülni fog, meg hogy szerinted ez nem probléma és csak kacagni kell rajta. :D Valamint hogy magát a tényt, a támogatás megszűnését nem tudod cáfolni, nem tudod azt írni hogy az jó lenne, ahol így megint csak szimpla mellébeszélés és terelés az "egyik kutya másik eb" hasonlat.

    "A probléma sajnos még mindig az hogy a "régi" hw hez nincs támogatás.
    Dobd ki a kukába azt vegyél újat.
    Miért is ??"

    Ebből is látszik, hogy ehhez a témához megint nem sok közöd lehet és alapvető dolgokkal nem vagy tisztában. :B
    Pont az benne a pláne, hogy a régi PC-t sem feltétlen kell kidobni, a W10-hez CPU felől csak a szokásos PAE/NX/SSE2 támogatás szükséges, ami azért nem akkora extra, + a Windows 11 telepíthető akár nem támogatott hardverkonfigurációra is és nyilván nem kell i9 13900k CPU - meg amúgy sem, ha tisztában lennél a követelményekkel, amivel ugye láthatóan nem vagy - , drivereket letölti és telepíti alapesetben a Windows Update, stb. Aztán új licenc, új termékkulcs sem feltétlen kell, mert a Windows 7, 8/8.1 termékkulcsokkal ingyen aktiválható a Windows 10 és a Windows 11 is.
    Amelyik PC-re nem, az meg már bőven muzeális és már rég fejleszteni vagy cserélni kellett volna, amit ha 10 év alatt sem sikerült megoldani, az már egyéni probléma.

    Inkább ne sorold, az már az eddig leírtakból is bőven kiderült, hogy alapvető hiányosságaid és ennek okán fals állításaid vannak a témában, pont ezért nem feltétlen kellene erőltetni. :B

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Pista0001 #71384 üzenetére

    Persze hogy nem feltétlen, mivel eleve van a témának saját topikja, lásd SD memóriakártyák (SD, SDHC, SDXC, micro SD), legközelebb ott kellene feltenni az ilyen kérdéseket. ;)

    How to enable or disable write protection on a USB flash drive

    Ha a linkelt leírásban lévő módszerrel nem sikerül megszüntetni az írásvédettséget, akkor vagy az USB-s adapter - ha abba van téve a memóriakártya - , vagy maga a memóriakártya a hiba forrása. Ahol az utóbbi sem lenne meglepő, ha elhasználódnak a cellák a sok írástól - ami normális működésű wear leveling híján nem csoda - akkor letilthatja a vezérlő a további írást, tele van ilyen esetekkel a téma topikja.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz cocka #71399 üzenetére

    Dehogy szerda, a patch kedd nálunk is általában kedden szokott lenni, csak az időeltolódás miatt rendszerint ~ 19 órától érhetők el a frissítések a Windows Update-en.

  • King Unique

    titán

    válasz cocka #71401 üzenetére

    Előfordulni előfordulhat, de általánosan nem a szerda a jellemző nálunk sem, hanem a kedd 19 óra. Ami szűk háromnegyed óra múlva ki is derül, igaz én csak Windows 8.1, 10, 11 esetén tudom megnézni, mert a Windows 7-nél nem használok "okosított" ESU-t. :))

  • King Unique

    titán

    válasz King Unique #71402 üzenetére

    Közben kijöttek a havi kumulatív frissítések 7 (ESU), 8.1, 10, 11 esetén is, vagyis akkor reális volt a kedd 19 óra.

  • King Unique

    titán

    válasz winhate #71406 üzenetére

    Az a szolgáltatás normál esetben eleve be van kapcsolva.
    Ha a ma kiadott utolsó ESU frissítések telepítése a cél, akkor efelől pedig értelemszerűen a szervezet IT illetékesénél tessék érdeklődni, ott reális és legális, nem konzumer szinten, utóbbinál már 3 éve megszűnt a támogatás.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Chrystall #71420 üzenetére

    A leírtak igazságtartalma kb. annyi, hogy a desktop Windows 8/8.1 kinézetének valóban volt köze a 8/8.1 Windows Phone-hoz illetve röviden a WP-hez, az utóbbi népszerűsítéséhez, de a többi eleve szubjektív zagyvaság.
    A WP amúgy egyáltalán nem volt rossz mobil eszközöknél, csak mivel későn lépett be azzal a Microsoft a mobil piacra, ezért már nem tudták megtörni az Android és iOS dominanciáját, nem fejlesztettek az előbbi platformra elég appot a Store-ba, ezért is lett emiatt végül elkaszálva.
    Az kb. semmi nem jelent, hogy a "jútubon" az a fickó mit "okoskodik" otthon a fotelből, aki ha leragadt a muzeális, elavult XP-nél, akkor pláne nincs miről beszélni.
    Aki használt Windows 8/8.1-et - te a leírtak alapján nem valószínű - , az tudja, hogy nem volt olyan rossz Windows az mint amilyennek mainstream beállították, eleve stabil és gyors - amit nemrég más is említett itt - volt, sőt az egyik leggyorsabban bootoló Windows. A csempés felület használata meg amúgy nem feltétlen volt kötelező, a 8.1 már eleve az asztalra bootolt de a 8-asnál is beállítható volt, akinek hiányzott telepíthetett ingyen 3rd party Start menüt, stb. Aki használta, az tisztában lehet ezekkel, aki nem, az meg írogatja az "okosságokat". :D
    De, érdemes és szerencsére szoktak is időnként változtatni és fejleszteni azokon a "bevált dolgokon", ha nem tennék, akkor még mindig a puritán, muzeális, többszörösen elavult XP szintjén lennének a Windowsok, ami szerencsére nem így van.
    Mivel a Windows 7 konzumer vonalon már 3 éve nem támogatott, már eddig is váltani kellett volna újabb Windowsra, most meg hogy a fizetős ESU is megszűnt és azzal sem lehet már trükközni, valamint egyre több program nem támogatja, a népszerű böngészők is dobják a támogatását, az újabb hardverkonfigurációknál egyre gyakrabban nincsen és a jövőben pláne nem lesz hozzá támogatás, stb., ezért most pláne aktuális a váltás.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Chrystall #71422 üzenetére

    "De bizony sokat jelent"

    Nem, nem jelent sokat, sőt kb. semmit, hiába próbálod az ellenkezőjét megmagyarázni. Meg eleve rossz a példád és már ott megbukik, hogy egy XP fannal példálózol, aki eleve leragadt az XP-nél és nemhogy Windows 8/8.1-re, de még Windows 7 sem akart váltani az "ő marad az XP-nél" alapján...

    (I)"jó magyar filozófiát: azaz innovációban messze elrugaszkodni a gyakorlatiasságtól az elvont dolgok területére"(/I)
    "jobbak nálunk, nem véletlen megy nekik jobban, mert bizony érdemes a józan paraszti ész mentén is olykor gondolkodni, egyszerű dolgok síkján"

    Először is egy magyar IT fórumon nem feltétlen a magyar filozófiát kellene minősíteni, meg arra célozgatni hogy a magyar felhasználók szerinted nem tudnak "józan paraszti ész mentén is olykor gondolkodni" és bezzeg az említett nyugati országokban mi van, vagy ha ennyire problémád van az előbbivel, akkor lehet regisztrálni egy külföldi fórumra és oda írogatni ezeket az "okosságokat". :U
    Másrészt a felsoroltakhoz, azokhoz a témákhoz láthatóan nem tudtál érdemlegesen hozzászólni és ilyenkor jön a mellébeszélés, a téma terelése, abszurd példák és hasonlotok, stb. :B

    "Ráadásul az azóta történtek sem téged igazolnak, mert aztán a Microsoft a 10-re (vagy 8.1-re, azt nem láttam én sose), visszahozott jópár dolgot, amit próbáltak megszüntetni a 8-cal, továbbá az alaki változások fő morotjaként említendő Mobil platform és külső azóta a mult, megbukott."

    Értem, tehát egy olyan fórumtaggal megy itt a diskurzus a modern Windowsokat illetően, akinek alapvető dolgokról nincsen fogalma a modern Windows-verziókkal kapcsolatban, meg valószínűleg nem is nagyon használta azokat. :DDD
    A WP-s mobil platformot végül az előző válaszban leírt okok miatt valóban dobta a Microsoft, ez nem újdonság. Az viszont úgy látszik számodra az lesz, hogy a Windows 8.1 eleve nagyon hasonló a Windows 8-hoz és pár apróságot leszámítva akkora nagy változás nem volt a GUI-n, a felhasználók egy része által hiányolt Start menüt pedig a Windows 10 hozta vissza, de azt is már egy modern formában, ahol ugyanúgy megmaradtak a csempék és az UWP built-in + Microsoft Store-ból telepíthető modern alkalmazások, stb., vagyis nyilván nem számolták fel teljesen a korábbi koncepciót. Valamint az előbbiektől függetlenül az továbbra is áll, hogy a Windows 8.1 nem volt olyan rossz rendszer mint amilyennek beállították, már aki ugye használta évekig és van azzal tapasztalata, mert neked láthatóan nem nagyon. :B

    "Ez megint csak nem igaz, mert attól nem kell a muzealitás szintjén lenni, hogy a menüben ugyan ott vannak a megszokott dolgok, ahol eddig. "

    Ez az állítás így megint hiábavaló és fals, ha közben a régebbi Windows-verziók eleve nem kaptak komoly funkcionális újításokat, nem teljesült a "plussz funkciókat betenni" és nem lettek igazítva az adott kor technológia szintjéhez, meg akkor ezek szerint a rögzített és a modern életciklus fogalmával sem vagy tisztában. :B
    Az meg hogy feltétles módban vizionálsz dolgokat, szerinted mit kellett volna csinálni, amik ráadásul eleve meg sem valósultak, majd még a macOS-t is idekevered ha már a modern Windowsokhoz kevésbé sikerült érdemlegesen hozzászólni, az megint érdekes...

    "Annak semmi köze egy XP-Win10 ugráshoz, hogy eddig mittudom én a File menüben volt az Open, most meg áttették egy másik menübe a usert bosszantandó, ha amúgy a menüsor ugyan az. Vagy eldugják a Vezérlőpultot és órákig kell keresgélni egy alapvető részt a rendszerben, ami 20 éven át ugyanott volt. "

    Mármint akkor ezek szerint leragadtál kb. az XP-nél és nem nagyon ismered a Windows 10-et sem, értem. :))
    Ahol amúgy az utóbbinál is rendszerint a fájl menüben szokott lenni az a megnyitás (open), nyilván nem kell órákig keresni a vezérlőpultot, amikor eleve kilistázza pl. a tálcán és a gépházban lévő kereső egyaránt és felkínálja a közvetlen megnyitást, valamint azon keresők adott rendszereszköz / beállítás elérését is kilistázzák, + ott van a Win+X menü is a gyakran használt rendszereszközök közvetlen eléréshez, stb.

    "össze kell hasonlítani más ilyen nagy lépésekkel, volt a Win 7-hez képest a 8 olyan előrelépés mint a 3.1-ről a 95? Design-ra, funkciókra, kezelhetőségre? Szerintem nem."

    Igen, ez a lényeg, hogy szerinted, mert kb. annyit is érnek az leírtak. :B
    Meg akkor ezek szerint olyan alapvető dolgokkal nem nagy tisztában a Windows 8.x-et illetően, mint pl. a Microsoft Store megléte, felhasználók egy részének a kezdőképernyőn rögzíthető modern alkalmazások mellett a Win32-es programok és mappák ikonjai mint kényelmi funkció az asztal "teleikonosítása" helyett, Win+X menü a gyakran használt rendszereszközök közvetlen eléréséhez, UEFI boot és Secure Boot teljes támogatása, natív USB 3.0 és ahhoz kapcsolódóan UASP és UNMAP támogatás, Bitlocker esetén csak a foglalt terület titkosításának lehetősége, bizonyos extra funkciók (pl. nyelvi csomag hozzáadása, Bitlocker, stb.) már Pro kiadástól történő támogatás az Ultimate / Enterprise helyett, stb., amik már a Windows 7-ből is hiányoznak, nemhogy a még régebbi Windowsokból. + A Windows 10 és Windows 11 esetén ugye a virtuális asztalok, átláthatóbb feladatnézet, sötét és light téma + éjszakai fény , HDR, stb. funkciók natív támogatása, amik a korábbi Windows-verziókból megint eleve hiányoznak.

    De, nyilván volt és van is értelme a fejlesztésnek, az új funkciók hozzáadásának, az hogy te ezekkel nem vagy tisztában, nem használod rendszeresen az említett Windows-verziókat, megfelelő gyakorlati tapasztalat és hozzáértés hiányában terjeszted itt a fals információkat, az már egyéni probléma. Sőt, ezt egy szakmai topikban lehetőleg inkább mellőzni kellene, meg itt ugye a Windows 7 a téma és nem a Windows 8,1, 10, 11 amiket felhoztál, az utóbbiaknak eleve vannak saját topikjai, az ügyben értelemszerűen ott kellene írogatni. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz efi99 #71424 üzenetére

    Ha kiad a Microsoft egy új Windows-verziót, akkor annyira nem meglepő, ha itt-ott az asztali felületen is változtatnak és fejlesztenek, máskülönben "qrva unalmas" lenne 10-20 évig teljesen ugyanazt az asztali felületet bámulni. Ahol mivel eleve az előbbi történik és nem utóbbi, ezért pont irreleváns a miért változtattak ragozása...
    Dehogy puritánabb egy Windows 8.x az XP-nél, az előbbinél a modern flat dizájl szvsz eleve tetszetősebb és letisztultabb, az XP-nél már csak a régebbi Windows-verziók puritánabbak. A Windows 7-hez képest viszont lehet, már akinek annyira tetszik a Vistából átemelt idejétmúlt Aero Glass, mert az sem mindenkinek, pont ezért szubjektív is a kinek melyik puritánabb.
    Azt a Microsofttól kérdezd miért adtak ki újabb verziót és fognak elvileg a jövőben továbbiakat (12) a korábbi kijelentés ellenére, de vélhetően marketing okai is vannak, meg rájöttek hogy nem feltétlen akkora biznisz ezentúl csak egy verziót kínálni. Ami X évente a felhasználóknak nem feltétlen rossz, mert ezáltal több lesz a választási lehetőség, úgy meg hogy eleve ingyenesen aktiválhatók a korábbi Windowsok termékkulcsaival az új verziók is, valamint új hardverkonfigurációt sem feltétlen kell vásárolni ha akár még a 11-es telepítése is megoldható régi PC-re, úgy megint kevésbé van miről beszélni.
    Ez a "nem kell minduntalan megjavítani" és "évek-évtizedek alatt és igenis tilos piszkálni" megint hiábavaló elmélkedés, ha a gyakorlat eleve nem ezt mutatja, szerencsére. Pont az lenne a "qrva unalmas", ha nem lenne semmilyen javítás és fejlesztés, meg 20 évig teljesen ugyanazt az asztali felületet kellene bámulni.

    De amúgy miről is beszélünk, amikor a használati statisztikák is eleve azt mutatják, hogy a Windowst használók többsége már eleve 10-et és újabban 11-et használ, a régebbi verziók használati aránya meg egyre csak csökken? Hát ez az, hogy egyre kevésbé van miről. Persze az valahol érhető, hogy mivel most a Windows 7 támogatása végleg megszűnt és már az ESU-frissítéseket sem lehet összelopkodni, valamint egyre több program nem támogatja beleértve a népszerű böngészőket is, új hardverkonfigurációknál sincs egy ideje támogatás, stb., az frusztráló lehet egyes felhasználóknak, de attól még felesleges megmagyarázni miért ne használjanak újabb Windowsokat a felhasználók, amikor a többség már eleve azt teszi évek óta. :B
    Ne is sorold, mert felesleges.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz efi99 #71427 üzenetére

    "Nagyon sokat csúsztatsz, meg sok a tévedés is."

    Ez inkább a saját irományod jellemzése lehet, mert aki a tényekkel és a valós használati adatokkal szemben magyaráz, az pont te magad vagy. Meg nem hiszem, hogy a leírtakat szakmai oldalról meg tudnád cáfolni, nem véletlen a téma terelése és a mellébeszélés, valamint az olvasottak alapján a modern Windowsokhoz sem érthetsz olyan szinten, pont ezért nem feltétlen kellene ragozni azt a témát és pláne nem egy olyan topikban, aminek eredetileg nem azok, hanem egy régebbi Windows-verzió (7) a témája. :B
    Meg írod ezt te, aki az ESU-frissítéseket is úgy lopja és többször osztottál meg kéretlenül itt a topikban azzal kapcsolatban warez tartalmakat, amik nem véletlenül lettek törölve, sőt a legutóbbi szintén az, amit valószínűleg még nem vettek észre az illetékesek. :U

    Nem, amit te itt előadsz, az többnyire pont inkább egy szubjektív vélemény mintsem objektív, a saját nézőpontodat, az általad kifogásolt dolgokat próbálod általánosítva ráhúzni minden felhasználóra ami nyilván nem feltétlen állja meg a helyét ilyen formában, meg személyes frusztrációból is fakadhat, mivel már nem az általad preferált Windows-verzió dívik, hanem eleve az újabbak, amit a használati adatok is világosan szemléltetnek.

    Igen, az köztudott, hogy előfordulhatnak problémás frissítések a Windows 10-nél, ahogyan a korábbi Windows-verzióknál is előfordultak, csak ugye az utóbbiaknál az idő már megszépíti az emlékeket. Valamint az is köztudott, hogy a Windows 10-nél is egy-egy frissítési probléma jellemzően nem feltétlen minden eszközt és felhasználót érint, hanem csak egy adott hardver- és szoftverkörnyezetben jelentkezik, pont ezért van az, hogy nem mindenki tapasztalja, hanem csak a felhasználók egy része.
    "4-5 változat van egyszerre" - na pont erről beszéltem, mivel ha ilyet leírsz a Windows 10-nél a frissítésekre vonatkozóan, akkor abból elég világosan látszik, hogy nagyon nem vagy tisztában azzal, hogy 2004 - 22H2 verziók között eleve ugyanazok a havi kumulatív frissítések (CU) és azok KB számai - tehát pont nem kell 4-5 verzióra külön-külön kiadni a patcheket - és pont nincs akkora változás az egyes verziók között, pont ezért lehet enablement package (EKB) módszerrel seperc alatt újabb verzióra váltani. :B
    A Windows 10 manapság is ingyenesen aktiválható érvényes Windows 7, 8, 8.1 termékkulcsokkal, ahol a hivatalos határidőn túl valóban nem feltétlen lesz jogtiszta a Microsoft álláspontja szerint az így szerzett licenc, ellenben pont az a vicc, hogy nem is kell hozzá semmit trükközni és simán beaktiválódik digitális licenccel, meg az otthoni felhasználókat nem nyaggatja emiatt a Microsoft vagy más. A Windows 11-nél pedig szintén ez van, ingyenesen aktiválható érvényes Windows 7, 8, 8.1, 10 termékkulcsokkal és az utóbbinál meglévő digitális licenccel is, ahol már nem is szab meg az ingyenes ajánlatra vonatkozóan a Microsoft semmilyen határidőt. De amúgy nem feltétlen pont neked kellene ezt firtatni, aki Windows 7-hez úgy lopja az ESU-frissítéseket, amik hozzáférhetősége és telepítési lehetősége hivatalosan és legálisan csak a mennyiségi licencszerződéssel rendelkező rendelkező ügyfeleknek opció díjfizetés ellenében. :B

    Egyrészt mivel jellemzően se a Microsoft, se a hardvergyártók nem fogják a régi, muzeális, funkcionálisan idővel egyre elavultabbá váló Windowsokat a végtelenségig támogatni, ezért nem meglepő, ha az új hardvernél már nem lesz pl. a Windows 7-hez megfelelő driveres és egyéb támogatás, ami nem újdonság. Sőt, olyannyira nem, hogy a Microsoft ki szokott adni tájékoztatót arról, hogy az adott Windows-verziót meddig lehet kereskedelmi forgalomban önállóan és hardverrel előtelepítve árusítani, vagyis már az alapján ne meglepő.
    Másrészt okafogyott és felesleges azzal jönni, hogy de hát nincs más, ha a használati adatok világosan mutatják, hogy a felhasználók nagyobb többsége már eleve az újabb verziókat használja. Ahol egy felhasználói réteg lehet azért, mert "nincs más", egy másik réteg viszont azért mert lehet jobban megfelel számára a modernebb Windows és annak többlettudása, ne feltétlen a saját hozzáállásodból indulj ki és azt próbáld általánosítani.
    A " W11 alatta van még mindig" állítás megint érdekes, pláne hogy a StatCounter szerint annak jelenleg majd 17% a részesedése ellenben a W7-nek 11%, ahol mindezt úgy, hogy a 11-et hivatalosan csak bő 1 éve adták ki. Szóval ennyit a csúcstatásról. :D

    A testreszabhatósági lehetőségek pl. a tálcát illetően a Windows 11-nél valóban meg lettek nyirbálva, ellenben az pl. az ingyenes ExplorerPatcher programmal korrigálható, már akinek okvetlenül szüksége van rá.
    Az meg ugye a másik, hogy a Windows 10 és 11 esetében eleve modern életciklus van, folyamatosan kapják a biztonsági javítások mellett a funkcionális fejlesztéseket is, azaz ha egy adott verzióban van valami hiányosság, akkor azt egy következő verzióban pótolhatják, sőt nem is feltétlen kell ehhez minden esetben új verzió, lásd adott verzión belül Moment Update fogalma új funkciók hozzáadásához, már ha mond valamit. Ellenben ugye a Windows 7-nél rögzített életciklus volt 5 + 5 éves támogatással, + a éves 3 éves ESU, ami során úja funkciókat, fejlesztéseket max. az első 5 év kapott, illetve ténylegesen akkor sem nagyon...
    Az "egyre többet küldözget" témát meg inkább hagyjad, mert ahogyan az előbbiekkel, úgy vélhetően azzal sem feltétlen vagy teljesen tisztában, meg hogy mire való a diagnosztikai / telemetria - ami ugye a Windows 7-nél is van - , valamint a hogy modern Windowsoknál eleve megtekinthetők és törölhetők a diagnosztikai adatok, meg a telepítésnél és utólag a gépházban is beállítható hogy mit kíván és mit nem kíván megosztani a felhasználó, stb.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ekkold #71430 üzenetére

    Hát ez az, hogy mégis hogyan, mert normál esetben nyilván nem tűnnek csak úgy el a beállított Wi-Fi jelszavak, meg pláne nem egy mezei havi CU telepítése után, sőt újabban egy EKB után sem nagyon kellene, ami csak aktiválja az új verzió funkciót. Max. inkább egy standard in-place upgrade után lehet reális, meg hogy egyes programok inaktiválttá válnak (pl. az "okosítottak" jellemzően), de normál esetben még akkor sem feltétlen kellene mert pont az a lényege hogy átviszi a beállításokat, megjelenése óta használom és frissítem, upgrade-elem a rendszert, de eddig nem nagyon volt még ilyen.
    A dizájnt felesleges ragozni, mert egyrészt szubjektív is és ami valakinek nem oké, az másoknak lehet pont hogy kifejezetten tetszik. Másrészt meg lehet figyelni, hogy hasonló megjelenés, dizájn van manapság más desktop OS platformok egyes rendszereinél is, az olyan manapság egy ideje a trend.
    Igen, a többség már az újabb Windowsokat használja és előnyös, hogy rendszeresen frissülnek, igazítva vannak új funkciókkal az aktuális állapothoz és jelenleg 2022-es dátum szerepel a névjegynél, nem a 1x évvel korábbi.
    Egyébként ezek nem feltétlen ennek a topiknak a témája, az újabb Windowsoknak eleve van saját topikja, azt értelemszerűen ott kellene fejtegetni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Chrystall #71432 üzenetére

    Nem, te szegény balga Chrystall, itt te mosod össze, illetve magyarázod félre nagyon a dolgokat a mobil platformmal, ha már a korábban leírtakat érdemlegesen nem tudtad megcáfolni megfelelő gyakorlati tapasztalt és hozzáértés híján. :B
    Meg pont az a vicc, hogy a mobil platformmal jössz, holott eleve asztali operációs rendszerekről van szó, ahol attól mert megbukott a mobil platform a korábban említett okok miatt, maga a modern UWP alkalmazások, csempék, Microsoft Store stb. ugyanúgy jelen vannak a jelenlegi modern desktop Windowsokban, amik bizony nem buktak meg, mert a használati adatok szerint a többség eleve azokat használja. Gondolom nehéz lehet megemészteni. :D

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz efi99 #71434 üzenetére

    Teljesen mindegy hogyan próbálod megint félremagyarázni, attól még a számok azt mutatják amit, meg legalább én tudok mutatni ilyen statisztikát. Ha egy adott Windows-verzió életciklusa végét ér, akkor már nem nagyon van miről beszélni és eleve irreális azon elvárás, hogy miért nem azt árulják, miért nem ahhoz igazítják a támogatást 13 év után is.
    Vásárlás...ja, azt kellett volna az ESU-val, nem warezolni és lopni...
    Mármint maradjuk annyiban, hogy többek között a csempékről sincs fogalmad, mert ha lenne, akkor tudnád hogy pl. a gyakran használt gépház, Fényképek, Filmek+TV, Microsoft Store stb. alkalmazás is mind UWP app, a Start menüben alapértelmezetten eleve vannak kitűzve UWP alkalmazások csempéi, stb.

  • King Unique

    titán

    válasz Chrystall #71435 üzenetére

    "Hogy aki nem tud gyakorlatiasan gondolkodni"

    Mármint aki nem túl sűrűn használta és most sem nagyon az újabb Windowsokat, a Windows 8.x-et meg vélhetően egyáltalán nem, jön ostoba módon olyan YT videókkal a fals állításai alátámasztásához, amiknek kb. semmi jelentősége és a vicc kategória. :DDD
    + Ugye a szövegértelmezés, ahol a leragadt az XP-nél pont azt jelenteni, hogy nem nagyon akar másra váltani, mást megszokni ami attól eltérő, sőt nemhogy a Windows 8-at nem sikerült hanem még a Windows 7-et sem, ha már az "ő marad az XP-nél" kijelentés volt. Meg ugye mégis meddig próbálgatta a 8-ast, 5-10 percig, vagy fél óráig, szükség esetén nem tudott egyet kattintva az asztalra váltani ami eleve hasonló vagy kb. ugyanaz a flat dizájnt leszámítva mint a 7-esnél, megint érdekes.
    Az újabb tévedés meg ott van, hogy ezt az egy szem videót úgy állítod be, mintha akkora jelentséggel bírna és kb. minden felhasználóra érvényes lenne / lett volna, holott nyilván nem feltétlen.

    "Na, látod, mikor a magyar agyról meg az innovációról írtam, pont erre gondoltam."

    Ez akkora mellébeszélés és kamu érvelés, mint a huzat... Ugyanis az egységsugarú, laikus felhasználó az általában országtól függetlenül = egységsugarú, laikus felhasználó. Amikor azzal jössz, hogy "magyar filozófiát", "magyar agyról", stb. és bezzeg más országokban mennyivel különb ez, akkor lényegében a magyar Windows felhasználókat szimplán lehülyézed és mindezt teszed úgy, hogy az olvasottak alapján te magad nem feltétlen állsz olyan fényesen ilyen téren, sőt. :U

    1. Igen, úgy tűnik nehezen megy a visszatáncolás a hülyeségből, az a leírtak alapján világosan látszik. :D
    Ha annyira tévút lett volna és teljesen "hülyeség", akkor dekstop Windowsoknál is előbb-utóbb teljesen eltávolították volna, de mégsem tették, milyen érdekes. Meg a mobil piacon nem feltétlen az előbbi miatt bukott meg, hanem inkább a már korábban leírt okok miatt.

    2. Milyen Start panel? :D Van a Start menü, meg volt a Windows 8/8.1-ben a kezdőképernyő, meg van a Win+X menü vagy más néven a Start gomb menüje, persze ezeket neked felesleges magyarázni...

    Hát talán azért, mivel ez Windows topik és nem macOS topik, ezért itt pont irreleváns az utóbbi emlegetése, az azzal való összehasonlítás, példálózás.

    A Microsoft Store témát persze hogy mellőzni akarod, mert vélhetően nem nagyon van arról, annak működéséről sem fogalmad, világos. :D
    "ne lehessen úgy belenyulkálni dolgokba" - mármint hogy a felhasználó a Microsoft Store-ból telepíthessen biztonságos alkalmazásokat ahelyett, hogy ki tudja honnan letöltögetett 3rd party programokat, amelyekben ott a potenciálisan nemkívánatos vagy akár vírusos tartalom rizikója.
    "a Pirate Bay-ről letöltött" - mármint esetedben lehet ez a módi - amit azért annyira nem kellene reklámozni - , csak ugye nem feltétlen mindenkinél a warezolás a divat, meg pláne ha nemkívánatos tartalommal is társul.
    Attól hogy van Microsoft Store és UWP alkalmazások, meg vannak inbox Win32-es alkalmazások is a rendszerben, lehet Win32-es programokat telepíteni és használni, szóval pont nincs rákényszerítve a felhasználó csak az UWP használatára. Az utóbbi max. az önálló S kiadásoknál volt, de azoknál is kikapcsolható volt vagy eleve lehetett ingyenesen másik kiadásra váltani.
    "komoly, tweakingelős felhasználó" - mármint a rendszert kevésbé ismerő és kapásból 3rd party "optimalizáló" programokkal széttúró, megfektető "vérpistiknek" lehet kevésbé fontos, de akik pl. Xbox appot használnak és a Microsoft Store-ból telepítenek játékokat, alapcsere után a Microsoft-fiókhoz kapcsolt digitális licenccel aktiválják újra a rendszert, olyan programot telepítenének ami Microsoft Store-t igényel, azoknak azért annyira nem feltétlen.
    Tehát akik a felsoroltakkal tisztában vannak és kihasználják a Microsoft Store adta lehetőségeket, azok a "birkák", te meg annak ellentettjeként a mindenható helikopter, értem. :))

    Persze hogy azt írod, hogy nem a funkcionális fejlesztésekkel van bajod, mert nem nagyon tudsz semmi olyan komoly funkciót és fejlesztést említeni amit csak a Windows 7 tudna, az újabb Windowsok meg nem. :))
    Igen, nem ártana visszaolvasni, mert már le lett írva, hogy hiába ábrándozol feltételes módban, írod hogy le szerinted mit és hogyan kellett volna csinálni, ha az eleve nem valósult meg és már soha nem is fog az említett Windowsnál.
    Az meg szubjektív, hogy mit szeretsz és mit nem, meg hiába dobálózol "sallangok" és egyéb "okosságokkal", ha a felhasználók nagy többsége már eleve váltott és évek óta az újabb Windowsokat használja.
    A Control Panel vs. Settings megnyitása témában meg valószínűleg azt akartad írni, hogy nem voltál képes a tálcán lévő keresőbe beírni magyar nyelvű rendszernél pl. a "vez / vezérlőpult" keresőszót, valamint nem ismered az olyan univerzális, kb. minden Windows-verziónál működő megoldásokat, mint pl. a futtatás (Win + R) —► control, lásd a 17 db módszert, amik többségének eleve ismerősnek kellene lenni a korábbi Windowsokból is. :B
    Nemcsak az USB 3.0, hanem az USB 3.X / 4 és Thunderbolt támogatás is hiányzik a Windows 7-ből, sőt még az UASP módot sem támogatja, ami miatt még az USB 3.0 szabvány sebessége sem lesz kimaxolható és külső SSD-knél a TRIM illetve UNMAP sem fog működni.
    Évekig frissítene a Windows 10, érdekes...Ja, mármint szerinted, mert havonta 1x egy CU telepítésének nyilván nem kell annyi idő, valamint újabban a funkciófrissítéseknél egy EKB telepítése meg max. pár perc vagy annyi se.
    Eleve lehet az újabb Windowsoknál késleltetni, szüneteltetni, automatikusról manuálisra állítani a frissítést, a frissítések egy része eleve csak opcionális és nem feltétlen kell kötelezően telepíteni, stb. A "már ki se lehet úgy lőni", vagyis tartósan, véglegesen letiltani persze hogy nem engedi csak úgy a rendszer, meg ha eleve nem javasolt, próbálja megvédeni a saját hülyeségétől a felhasználót. :D

    "HP Probook-om van, 2012 óta nem igazán éreztem meg, hogy lassú lenne, pedig még az eredeti HDD van benne, ami egyszer meg is hibásodott, de valahogy kiheverte."

    Tehát van egy lassú 2,5"-os, 5400-as HDD-vel szerelt laptop, amiben a HDD még lehet szektorhibás is, majd jön a panasz, hogy lassú rajta a Windows 10, amikor az ilyet már egynéhány éve alapból SSD-re - ami ugye egyre olcsóbb és egyáltalán nem akkora tétel - szokás cserélni és még újratelepíteni sem feltétlen kell mert adott a klónozás lehetősége, de nem, töröljük csak le, értem. :))

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz efi99 #71441 üzenetére

    Mondja ezt a frissítéseket (is) warezoló szoftvertolvaj, akinél a vegyél = lopás. :DD :))

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ekkold #71442 üzenetére

    Nem feltétlen, mivel pont azért bukott meg a mobil platform, mert eleve olyan versenytársai voltak az Android és iOS személyében, amik addigra már kb. bebetonozták a piaci helyüket, meg azért is, mert a Microsoft Store-ba akkor kevésbé fejlesztettek alkalmazásokat. Volt is pont WP-s mobilom és nem volt olyan rossz mobil rendszer az, sőt.
    Ja, a PC piacon, desktop OS szinten is megjelent az előbbi fejlesztés és még mindig megtalálható valamilyen formában, meg már évek óta az azt a vonalat képviselő modern Windowsok használata dívik, nem a múltban leragadt, korszerűtlenné váló és azóta már EOL verzióké. :))

  • King Unique

    titán

    válasz efi99 #71443 üzenetére

    Nem meglepő, korábban már le lett írva, hogy rendszerint korlátozott ideig árusítható egy-egy Windows önálló és PC-vel előtelepített formában. Ahol itt jövő hónaptól egyelőre csak a Microsoft szünteti be a 10-es forgalmazását, ellenben egyéb webáruházaknál, forrásoknál akár továbbra is megvásárolható lehet egy ideig a felhalmozott készletekből, használt szoftverlicencet pedig akár később is lehet venni, mint ahogyan a 7-esnél is.
    Nem feltétlen kell mindenkinek okvetlenül 11-et használni, amit még maga a Microsoft is leír a weboldalán. Meg mellékesen új hardver sem feltétlen kell minden esetben, ha akár még nem támogatottra is megoldható a telepítése.
    Hiába az ostoba megjegyzésed, a 10-es pont hogy nem elavult, sőt nem is nagyon lesz a támogatás végéig, mivel annál modern életciklus van és ezáltal kapja a funkcionális fejlesztéséket is. Nem mint a rögzített életciklusnál a kb. kiadáskori állapotában megrekedt és azóta már bőven elavulttá váló 7-esed. :D

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz efi99 #71449 üzenetére

    Nem, az lett leírva, hogy technikallag még mindig működik, lehet ingyenesen váltani 7,8.1-ről 10-re és (11-re is), meg az is, hogy a határidőn túl szerzett digitális licenc nem feltétlen lesz oké a Microsoft álláspontja szerint. Vagyis ne hazudozzál, ne akard ráfogni, hogy echte szabad. :B
    Úgy meg pláne ne, hogy míg az előbbi esetben nem kell semmilyen trükközés, nem kell nem megengedett módon és eszközzel megkerülni a Windows aktivációs eljárását, addig az ESU esetében a nem hivatalos ByPass ESU tool használatával pont az utóbbi történik, vagyis warezolás és illegális hozzáférés az ESU.frissítésekhez. Amiket home userként nyilván nem vásároltál meg x 100 dollár / PC / év fejében, nyilván nincsen hivatalos mennyiségi licencszerződésed a Microsofttol, vagyis illegális módon eleve lopod azokat az ESU frissítéseket és warezolsz, ilyen egyszerű. :U

Új hozzászólás Aktív témák