Nőknek indít hálózatiszakember-képzést a Cisco

Újszerű programot indított el a Cisco a Dél-Dunántúli Regionális Munkaügyi Központtal és a Pécsi Regionális Képző Központtal együttműködve. A női álláskeresők elhelyezkedési esélyét növelő kezdeményezésre a Magyarországot, Szerbiát és Törökországot érintő F_email projekt keretében kerül sor, amelyet a Nemzetközi Nőnap alkalmából jelentett be a cég. Az F_email projekt célja, hogy képzett női informatikai szakemberbázist hozzon létre, átfogó segítséget nyújtva nem csupán a jó elhelyezkedési lehetőséget nyújtó szakma elsajátításával, hanem a munkakereséshez szükséges egyéb képességek oktatásával, és – a helyi munkaerőpiacot ismerő szervezetek révén – az elhelyezkedésben való közvetlen segítségnyújtással. A képzés tananyagának részét képezik az interperszonális készségek, mint például az álláskeresés és a kommunikáció, valamint a konkrét szakmai ismeretek, így az alapszintű számítógépes készségek és az informatikai hálózatüzemeltetés is.

A F_email projektben részt vevő magyarországi nők az Országos Képzési Jegyzékben is szereplő „Informatikai hálózatirendszer-telepítő” (nemzetközi nevén CCNA) képesítéshez juthatnak. A projekt részeként a Cisco segítségével létrehoznak egy olyan webes fórumot is, ahol a különböző országokban élő résztvevők kapcsolatba léphetnek egymással és segíthetik egymás szakmai munkáját.

A Dél-Dunántúli Regionális Munkaügyi Központ első lépésben a képzésben résztvevők kiválasztásában segít, így a Pécsi Regionális Képző Központban 15 fővel induló első csoport már idén tavasszal megkezdheti tanulmányait. A Cisco Hálózati Akadémia program tananyagára épülő képzés a kiegészítő ismeretekkel együtt olyan tudás birtokába juttatja a hallgatókat, amellyel jó eséllyel szerezhetnek munkahelyet az informatika terén. Az álláskeresést és az elhelyezkedést segítő képzési modulok, valamint az ehhez kapcsolódó nemzetközi „Képzők képzése program” megvalósítását a Human Resource Management Kft. vállalta a projektben.

„A dél-dunántúli régióban a regisztrált álláskeresők száma ötvenezer fő, amelynek csaknem fele nő. Ez a nemzetközi projekt esélyt nyújthat az álláskereső nők számára a szakképzettség megszerzésére az informatikai szektorban, és eredményessé teheti őket az álláskeresésben is” – mondta a bejelentés kapcsán Kékes Ferenc, a Dél-Dunántúli Regionális Munkaügyi Központ főigazgató-helyettese.

Az együttműködés célja, hogy mintát teremtsen hasonló programok indításához az ország más régióiban is, elérhetővé téve a képzést a munkaerőpiacról kiszorult magyar nők számára.

Azóta történt

Előzmények