Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz forumpista #43 üzenetére

    Picit jobbféle lottó, ennyi. A fáma sosem szól a sikertelen 95%-ról, aki legjobb esetben el tudott menni valami használhatóbb alkalmazotti pozícióba.

    Én láttam több multi "elitjét" közelről, mindenféle vállalati szituban: nem, nem kerülsz be közéjük csak úgy, mert pl brilliáns mérnök vagy és termelik a lét a szabadalmaid. Kifejezetten soft-skill, fúrás, dumagép tevékenység (amivel ugye a szakmában meg elásod magad) TALÁN téged választanak be ha kihal az egyik székőrző*.
    És ha jön a fejsze, az elitből (board alatti 1-2réteg) nem kirúgnak az utcára, hanem kapsz egy bőven zsíros ajánlatot másik részlegen - *az ilyen kerül át másik multihoz magasabb polcra. Eleve a vezetői állásokat úgy hirdeti meg a legtöbb nagy cég, hogy legyen már x év azonos kategóriás vezetői tapasztalatod: magyarul valahol x körrel korábban beválasztottak a klikkbe.

    Ilyenkor jön az, hogy (nem ám én, a csóri, frusztrált, nyelvidióta, emberekheznemértő faék k-EU mérnök) a német, holland, svájci, amerikai kolléga 10-20év után megelégeli, kilép és saját vállalkozást gründol: ami aztán 80+% eséllyel pár év gürizés után megy is csődbe, 19%-ában kb annyit tud kivenni belőle, amennyit alkalmazottként keresett, 0.99%-ból jön össze a korábbi főnöke főnökének életszínvonala heti 70 óra +b.szásközben is telefonálunk meló mellett és 0.01%-ot látunk a címlapon Karikó Katalin, Elon Musk, stb nevek alatt.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák