Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz anyokfezsoj #10038 üzenetére

    "A Windows reagálásáról írtam a hozzászólásomban. A csatlakozó cseréjére, mozgatására nem reagál. Ha rossz a kontakt honnan veszi az adatokat?"

    Az operációs rendszer egy USB csatolófelületű HDD esetén a külső rétegként érzékelhető USB felülettel tud kommunikálni és azt olvassa ki, amit az küld neki "bemutatkozásként" beégetett adatként, viszont az USB konverteren túl is van élet: a lemez belső kommunikációja sérült az MCU előtt vagy mögött, így beljebb már nem jut és ott megáll.

    Az én tippem az, hogy a drive nem képes olvasni a lemeztányérok felületét (ez nagy százalékban hardveres hibát feltételez, ami csak tiszta térben történő megbontással javítható), és a szervizterülete is ott található, ami a működését biztosító információkat tartalmazza és ezek hiányában kvázi egy cselekvésképtelen agyhalott.

    "Olyan program nincs, amely az eszköz fizikai állapotát teszteli le? Még mielőtt elindulók vele a kuka felé, kipróbálnám..."

    De van, csak nem próbálható ki, mert nem hozzáférhető (elsődlegesen adatmentésre fejlesztett, speciális szoftver-, és hardverkörnyezet, mert abban lehet optimálisan tesztelni, szervizadatokat kiolvasni és a meghajtókat javítani).

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • King Unique

    titán

    válasz anyokfezsoj #10038 üzenetére

    Otthon max. azt lehet megnézni, hogy felpörög-e a benne lévő HDD, működés közben nem-e ad valamilyen rendellenes hangot, diagnosztikai program (pl. HDS) mit mutat a meghajtó állapotára, stb. Ahol az előbbiek nem derültek ki egyértelműen a leírtakból.

    Ha kontakthiba van és tartósan megszakad az adatkapcsolat, akkor nyilván sehonnan, mivel olyankor nincsen adatkapcsolat az eszköz és az OS között. Tehát ha felismeri a Windows és az egyes programok, akkor nyilván van adatkapcsolat. Ahol egy külső HDD-nél maga a külső ház, benne lévő USB-s átalakító is szolgáltathat információkat az OS felé, nem feltétlen kell a HDD-nek is csatlakoztatva lenni, sőt akár firmware-t is lehet így frissíteni.

    Fizikailag szemrevételezni max. szétszerelés után lehetne a PCB-n az USB-csatlakozót és magát a külső házban lévő HDD-t (példa). De ezzel egyrészt a garancia is ugorhat, ami gondolom már lejárt, ha elvetetted a csere lehetőségét. Másrészt otthon kb. itt megáll a történet, mert nyilván nem érhető el olyan speciális berendezés a teszteléshez, mint adatmentő cégeknél (példa). Valamint ha meg kell bontani magát a HDD-t, akkor az szintén nem otthoni művelet, oda megint speciális eszközök, tiszta teres kamra, stb. kell.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák