Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz anyokfezsoj #10035 üzenetére

    Nem tudom mi van a hivatkozott hozzászólásban (linkelhetted volna), de ha nem adatmentés a cél, akkor engedd el, mert gazdasági totálkár. Nagyon kicsi az esélye, hogy csak a házban lévő SED modulról csúszott volna le a HDD, mivel össze vannak csavarozva. Ha külön kábeles, akkor megpróbálhatod egy másik kábellel, meg az USB csatlakozót óvatosan megmozgatva, hogy rendesen áll-e a helyén, de nagyon figyeld a hangját, hogy nem hallasz-e valami szokatlant, mert esésnél könnyen történik belső sérülés, ami az adattároló lemeztányérokat is érintheti - onnantól végképp felejtős, ha csak nem nagyon nyomós indokkal kell lementeni. Egy esésnél bármi is megtörténhet, és ami eleve így indul mint Nálad, az hatványozottan necces történet, szóval hacsak nincsenek rajta életfontosságú adatok, akkor én nem foglalkoznék vele a helyedben (esetleg valaki megveszi donornak, de esés után még az is kétséges, hogy annak jó).

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • King Unique

    titán

    válasz anyokfezsoj #10035 üzenetére

    Ilyenkor el kellene dönteni, hogy pontosan mi a cél.

    Ha az adatmentés, akkor az a leírtak alapján otthon nem fog menni, ráadásul leesett a külső meghajtó és amiatt ki tudja még milyen sérülést szenvedett a benne lévő merevlemez. Ami a My Passport Ultra sorozat modelljeinél eleve integrált USB-s, vagyis alapesetben másik külső házban USB-n, vagy PC-be téve SATA-n sem lehet kipróbálni, + még a hardveres titkosítás is bezavarhat. Max. egy adatmentő cég tudna vele mit kezdeni, már ha számodra megérne annyit az adatok lementése.

    Ha a további használat, akkor az a leírtak alapján nem fog menni, javítani meg ilyenkor csak emiatt már eleve nem érdemes és nem is szoktak egy ilyen eszközt. Ha még garanciális és nem cél az adatmentés, akkor adja magát a garanciális csere, illetve az RMA. Már ha még nem járt le a 3 éves gyártói garancia és nincsen az eszközön az esés miatt külsérelmi nyom, ahol az utóbbi eleve garanciális cserét kizáró tényező. Ha nem opció a garis csere, akkor marad a kuka, vagy esetleg adatmentéses helyen leadás donornak és veszel helyette egy új külső merevlemezt. Meg abból is lehetőleg valamilyen ütésálló modellt, amik kibírnak pár leejtést, ha fennáll annak veszélye, lásd pl. az ADATA, Silicon Power és a Transcend kínálatát.

    [ Szerkesztve ]

  • *Ropi*

    félisten

    válasz anyokfezsoj #10038 üzenetére

    "A Windows reagálásáról írtam a hozzászólásomban. A csatlakozó cseréjére, mozgatására nem reagál. Ha rossz a kontakt honnan veszi az adatokat?"

    Az operációs rendszer egy USB csatolófelületű HDD esetén a külső rétegként érzékelhető USB felülettel tud kommunikálni és azt olvassa ki, amit az küld neki "bemutatkozásként" beégetett adatként, viszont az USB konverteren túl is van élet: a lemez belső kommunikációja sérült az MCU előtt vagy mögött, így beljebb már nem jut és ott megáll.

    Az én tippem az, hogy a drive nem képes olvasni a lemeztányérok felületét (ez nagy százalékban hardveres hibát feltételez, ami csak tiszta térben történő megbontással javítható), és a szervizterülete is ott található, ami a működését biztosító információkat tartalmazza és ezek hiányában kvázi egy cselekvésképtelen agyhalott.

    "Olyan program nincs, amely az eszköz fizikai állapotát teszteli le? Még mielőtt elindulók vele a kuka felé, kipróbálnám..."

    De van, csak nem próbálható ki, mert nem hozzáférhető (elsődlegesen adatmentésre fejlesztett, speciális szoftver-, és hardverkörnyezet, mert abban lehet optimálisan tesztelni, szervizadatokat kiolvasni és a meghajtókat javítani).

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • King Unique

    titán

    válasz anyokfezsoj #10038 üzenetére

    Otthon max. azt lehet megnézni, hogy felpörög-e a benne lévő HDD, működés közben nem-e ad valamilyen rendellenes hangot, diagnosztikai program (pl. HDS) mit mutat a meghajtó állapotára, stb. Ahol az előbbiek nem derültek ki egyértelműen a leírtakból.

    Ha kontakthiba van és tartósan megszakad az adatkapcsolat, akkor nyilván sehonnan, mivel olyankor nincsen adatkapcsolat az eszköz és az OS között. Tehát ha felismeri a Windows és az egyes programok, akkor nyilván van adatkapcsolat. Ahol egy külső HDD-nél maga a külső ház, benne lévő USB-s átalakító is szolgáltathat információkat az OS felé, nem feltétlen kell a HDD-nek is csatlakoztatva lenni, sőt akár firmware-t is lehet így frissíteni.

    Fizikailag szemrevételezni max. szétszerelés után lehetne a PCB-n az USB-csatlakozót és magát a külső házban lévő HDD-t (példa). De ezzel egyrészt a garancia is ugorhat, ami gondolom már lejárt, ha elvetetted a csere lehetőségét. Másrészt otthon kb. itt megáll a történet, mert nyilván nem érhető el olyan speciális berendezés a teszteléshez, mint adatmentő cégeknél (példa). Valamint ha meg kell bontani magát a HDD-t, akkor az szintén nem otthoni művelet, oda megint speciális eszközök, tiszta teres kamra, stb. kell.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz anyokfezsoj #10058 üzenetére

    Ez nemrég már ki lett tárgyalva itt a topikban, le volt írva, hogy mit lehetne megpróbálni, tenni. Mi nem volt világos? :F Ha nem cél az adatmentés, gyártói garancia már lejárt stb., akkor veszel egy új külső merevlemezt, ilyen egyszerű.

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz anyokfezsoj #10058 üzenetére

    Szia!

    Az a 3mp ismétlődéssel hallható ZZZ.....ZZZ.....ZZZ hang akkor szokott előfordulni, ha a fejek letapadtak, vagyis nem a rámpán vannak, hanem a lemezen. Ezt szokta okozni hibás tápellátás (pl.: asztali gépben előlapra csatlakoztatva, ahol az vékony kábellel megy az alaplapi tüske csatlakozóra), vagy sokkal sűrűbben leejtve, kihúzás közben megrázva eltéve, stb.
    Ha valóban tapadt, akkor mostanra a sok próbálkozástól a fej mellett a felület is halott, onnan adat nem jön vissza.
    Persze ez csak egy lehetőség a sok meghibásodásból.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Új hozzászólás Aktív témák