Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz muveszur #7151 üzenetére

    Rétegstílus használatával.

    • Megnyitod a képet.

    • Duplán kattintva a Background nevű réteget szerkeszthető réteggé alakítod.

    • Új, üres réteget csinálsz a kép alá.

    • Ctrl+Alt+C-vel megnöveled a rajzvásznat néhány pixellel. Elég 10 is. Ha tehát egy kép 1280×960-as, akkor 1290×970-re növeled. Persze, ha 5 pixelnél vastagabb keretet szeretnél, akkor arányosan kell számolni. Egy 20 pixeles keretnél 40 pixellel kell növelni a méreteket.

    • Ctrl lenyomása mellet a kép bélyegképére kattintasz a Layer palettán. Így az egész kijelölődik.

    • Select–►Modify–►Smooth... — itt értéknek megadod a rádiuszt pixelben. minél nagyobb a beírt szám, annál jobban lekerekíti a kijelölést. Ha nem tetszik, ezzel a menüponttal ki lehet sakkozni a legoptimálisabb rádiuszt.

    • A Layer paletta alján található "Add layer mask" ikonra kattintasz. Már le is kerekítette a kép széleit.

    • Duplán a rétegre kattintva belemegyünk a rétegstílusokba. Itt a legalsó effekt a Stroke (körvonal). Beállíthatod, hogy hány pixel vastag legyen, feketéről átállítod fehérre, továbbá azt is beállíthatod, hogy a körvonal kívülre (outside) kerüljön, középre (center), vagy belülre (inside).

    • Ctrl+E billentyűparanccsal összeolvasztod az alatta lévő üres réteggel.

    • Ctrl+klikkel a képre, kijelölöd annak a tartalmát, majd egy Image–►Crop paranccsal a kijelölés mentén körbevágod.

    Kész a lekerekített sarkú, egyszerűen keretezett képed. A Save for Web & Devices menüponttal 24 bites PNG-be mented, a Transparency-t (áttetszőséget) kipipálva. Így lesz egy lekerekített sarkú képed.

    Nem olyan bonyolult, amilyennek hangzik. Valójában hamarabb meg lehet csinálni, mint amíg ezt leírtam.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • Dluinet

    nagyúr

    válasz muveszur #7156 üzenetére

    CTRL+ALT+I és beírod a méreteket.

    Ha nem egyezne a rajzvászonnal a kép, akkor a kívánt részt a Crop eszközzel kivágni, majd CTRL+ALT+I és beírod a méreteket.

    "Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

  • BonFire

    veterán

    válasz muveszur #7156 üzenetére

    De mégis, milyen problémába ütközöl? Mi nem sikerül rajta?

    Létre kell hozni egy akkora dokumentumot, amekkora a képernyőfelbontásod. Mondjuk 1280×960; 72 dpi. Megnyitod a képet, réteggé alakítod és egyszerűen áthúzod az üres dokumentumba. Ha nyomod a Shiftet, akkor még pont középre is kerül. Ezután nyomsz egy Ctrl+T-t és máris nagyíthatod vagy kicsinyítheted a sarkánál fogva. Ha nyomod a Shiftet, aránytartóan lehet méretezni. A fenti eszköztárba pixelben is be lehet írni a kívánt méretet, és akkor akkora lesz.

    Egyébként ehhez még Photohsop sem kell, mert a Paint is átméretezi neked, meg az IrfanView is, ami jóval több interpolációs algoritmust tud, mint a Photoshop! Tudja pl a Lánczos-féle interpolációt is, ami a Ps-ből hiányzik, pedig szvsz a legjobb.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz muveszur #7161 üzenetére

    "Hát nem vagyok egy Photoshop művész :B Igazából egy plakátot kellene csinálnom,"

    Az a baj, hogy a plakátcsináláshoz már tényleg nem árt jól kezelni a Photoshopot. Nem lehet azt csinálni, hogy minden egyes lépésnél elakadsz, és megkérdezed a fórumban, hogy ezt hogy kell, mert nem túl hatékony munka. Ilyet akkor vállalj el, ha meg is tudod csinálni. Szívesen segítünk, de neked is és nekünk is az lenne a jobb, ha talán előbb megismerkednél a program kezelésével, és a legtriviálisabb, legnyilvánvalóbb dolgokra nem itt kérdeznél rá: pl egy tartalom kijelölése Ctrl+klikkel, vagy átméretezés, vagy új réteg létrehozása, rétegek sorrendjének megváltoztatása, keverési módok, melyik eszköz mire való, a különbség a vektoros és a pixeles eszközök között, és ha már itt tartunk, mik azok a vektoros eszközök, rétegmaszkok, vektormaszkok működési elvei, kép szín üzemmódok, és még sorolhatnám, mert ezek alapműveletek. Amíg ezekkel nem vagy tisztában, ne vállalj ilyen melót.

    És ezeket nem szeretjük újra meg újra leírni, mert a topik nyitó hozzászólásában találsz egy rakás linket, ahonnét ezeket az alapokat elsajátíthatod. Nem azért írtunk hónapokig cikkeket és tutorialokat, hogy itt újra meg újra leírjuk őket. Ez a hely nem arra való.

    Ami a dolog ízléses részét illeti – talán ez a legnehezebb. Művészi látásmódot ugyanis, ha nincs, csak rengeteg gyakorlással lehet elsajátítani. Ha egymásra hajigálunk összevissza harminc-egynéhány képet, egyikre drop shadowt, a másikra glowt, a harmadikra stroke-ot, a negyedikre gradientet rakva, abból nem szép ízléses plakát lesz, csak egy képhalmaz, hogy finoman fogalmazzak.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz muveszur #7164 üzenetére

    "Többet már nem szándékozok kérdezni, remélem ennyi elég lesz a sikerhez..."

    Nem erről van szó! Kérdezz nyugodtan, ha valami nem megy, de az nem állapot, olyan dologba fogsz bele, ami meghaladja a jelenlegi képességeidet, és minden áldott lépésnél elakadsz. Mi nem látjuk, min dolgozol, nem tudjuk mit szeretnél, tippeket adhatunk, de csak találgathatunk. Mivel egy dolgot ezerféleképpen is meg lehet csinálni a Photoshoppal, lehet, hogy csak nagy kerülőúton jutsz el a végeredményhez.

    Milyen az a favágó, aki minden fába egyszer-kétszer belevágja a fejszéjét, de arra már nincs ereje, hogy akár egyet is kidöntsön? Semmilyen. Vannak kimondottan kezdőknek szóló tutorialok, amiben a legnyilvánvalóbb dolgok is részletesen le vannak írva, és így lehet a kezdőnek is sikerélménye.

    Én sem tanfolyamon tanultam a Photosopot. De érdekelt, és kerestem tutorialokat. A tutorial.hu összes, ismétlem összes Ps tutorialját végigcsináltam, és már a könyökömön jött ki az ezredik csillogó gomb, vagy a bolygó és a gömb generálás, de ismétlés a tudás atyja. Az alapműveleteket be is gyakoroltam úgy ezekkel a tutorialokkal, hogy egy kép leutánozásához immár nem szükséges részletes leírás, mert ránézésre el tudom készíteni. Mindez gyakorlat kérdése.

    Én körülbelül egy éven át napi 12 órában Photoshopoltam, mire úgy éreztem, már ismerem a programot, és immár én is írhatok tutorialt, és én is adhatok vele kapcsolatosan tanácsot. Ez testvérek között is 4380 óra, amit a tanulásra és a gyakorlásra fordítottam. Ráértem, és hasznomra vált. Persze ez csak becsült idő, de ezúttal lefelé kerekítettem.

    Szóval 3000-4000 óra tanulással mester lehetsz. De az alapokat el kell sajátítani, mert a haladó tutorialokban már nincsenek leírva az alapvető dolgok. Nem írja le, hogy Alt+Backspace-szel kell kitölteni a réteget az előtérszínnel, ahogy azt sem írja le, hogy a D betű lenyomásával visszaáll a színpalettád a Default értékekre. Feltételezik, hogy aki ilyenbe fog, az már ezeket tudja. És ha nem tudja, akkor jönnek a bajok.

    Egy fórumon azt kérdezte valaki, hogy mi az a rádiusz? És megsértődött, amikor közöltem vele, hogy ez nem tartozik a Photoshophoz, mert ha járt általános iskolába matematika illetve geometria órára, akkor hallania kellett volna róla.

    Erről van csak szó.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák