Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yutani

    nagyúr

    válasz Cifu #2772 üzenetére

    Mindez rendben, csak úgy elszabták a Zen designt, hogy például a 2 utas szerver verzió pazarlásnak látszik a 8 magos integrálthoz képest. Nyilván van hova fejlődni, és biztos faragnak rajta, de az alapokat ismerve eléggé érthetetlen ez a gyenge teljesítmény.

    #tarcsad

  • #82819712

    törölt tag

    válasz Cifu #2772 üzenetére

    Ezzel egyetértek de Kína miért nem fekszik rá az ARM-ra és nem kellene x86al kínlódaniuk (oroszoknak sem).
    Oroszoktól Intel sebezhetőségei több titkot loptak el mint bármely ügynökhálózat, és úgy csinálunk mintha nem tudnánk hogy direkt dolgokról van szó.

    [ Szerkesztve ]

  • Petykemano

    veterán

    válasz Cifu #2772 üzenetére

    Kínának már két x86 gyártója is van mat.
    - Via/Zhaoxin
    - Hygon

    A kínaiak sosem volt jók új dolgok fejlesztésében. Viszont remekül másoltak. Teszem hozzá gyorsan, hogy ez persze nem jelenti azt, hogy buták, vagy hogy ne tudnának átállni innovatív fejlesztésre.

    Erre jó példa a repülőgép hordozó anyahajó. Évekig képtelenek voltak kifejleszteni. Végül valahogy birtokukba jutott egy ukrán vagy orosz ócskavasnak leselejtezett példány és azóta nem csak azt újították fel, de megfejtették a titkát és építik a sajátot.

    Én valami hasonlóra számítok az x86 terén is.
    Az az igazság, hogy nagyon nehéz úgy fejleszteni.valami jót, hogy arra nincs felvevőpiac. A kínai gazdaság államkapitalizmus. A Zhaoxin nem (csak) azért gyenge, mert kínai, hanem mert a kutya nem veszi, nincs bevétel, nem tudják a fejlesztés mögé tenni a tőkét.

    Tehát ami szerintem történni fog:
    Most megszerezték a zen IP-t. Olyan, amilyen, de még ezzel is lehet, hogy a Zhaoxin procik fognak majd ugrani egyet. 2-3 évig még reverse engineeringgel másolni próbálják az amerikai konkurenciát. Taiwan kiskína...

    Eközben ugyebár elindult az kínai számítógépek hazai gyártásúra való cseréje az államigazgatásban.
    Azt azért szögezzük le, hogy a legtöbb ország nagyvállalatának a hazai piac az alapja. Németországban Audi, Mercedes, (opel) volt az állami autó, franciaországban Renault, Citroën.
    A hazai államigazgatásár egy kellően nagy piacot fog adni ahhoz, hogy a fejlesztésbe több tőke menjen.

    Kína célja szerintem elsődlegesen NEM a saját gyártású processzor a hazai piacon. Nem tűnt fel, hogy ma már Kína a szabadversenyes kapitalizmus, a szabad kereskedelem legnagyobb szekértolója? Kína a nemzetközi x86 piacra akar betörni, ez egy minimum $100mrd-os piac.

    És ez a válasz arra is, hogy miért x86 és miért nem Arm.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák