Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz b. #9039 üzenetére

    Szerintem egy chipletbe vagy chipbe gyártani x86 és Arm magokat is és annak megfelelően bekapcsolni egyik vagy másik ágat... hátő ha nagyon magas szinten hajtod végre, akkor nagyon pazarló, ha meg úgy csinálod, hogy szinte csak az utasításokat értelmező frontendek kapcsolódnak ki vagy be az meg biztos rendkívül bonyolult.

    Én azt gondolnám, hogy ha az AMD szeretne Arm magokkal szerverchipet, vagy APU-t készíteni, akkor azt megtenné, de nem ilyen csalafinta módon.
    A Xilinx felvásárlással örököltek Arm designokat és azt nyilatkozták, hogy azokat nem is tervezik x86-ra átkényszeríteni. Úgyhogy ha eddig őrizgettek a fiókban K12 terveket, esetleg a Zen designokat - akár bizonyos késleltetéssel - portolták Arm ISA-ra, hogy mindig relatív friss legyen a fiókban levő Arm design, akkor azokat a Xilinx termékekben vélhetőleg bevetik majd.

    Mindamellett, hogy az Apple ARM alapon dolgozik és hogy nyilván ha az NVidia megjelentet kliens termékeket (Nvidia Shield notebook, minipc, etc), az is Arm alapon fog létrejönni (ahogy a Shield termékek eddig is) továbbá nyilván minden mobil SoC gyártó törekszik abba az irányba, hogy létrehozzon egy olyan erős SoC-t, ami alkalmas lehet egy notebook igényeit is kiszolgálni.
    Ugyanakkor én nem vélem felfedezni egyelőre azt a piaci - szoftveres - nyomást, amiből az következne, hogy az AMD akkor tudná legnagyobb mértékben növelni a notebook piaci részesedését, ha Arm alapú SoC-val rukkolna elő.

    Mindazonáltal ha valami ilyesmiről lenne szó, akkor azt nem hívnák Nirvana-nak, de legalábbis oda lenne írva, hogy "Arm-based sister design" vagy "Hybrid Arm design"

    Szerinted?

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák