Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M1995

    aktív tag

    Tech dolgokhoz nem értő öreg politikusok leálltak butáskodni. Hey Joe, nem megy a "super app" :U WTF?
    Tippre azért szerintem a legtöbbnek iPhone-ja van és nem más márkát választottak.

    (talán nem kellett volna hagyni, hogy a Google alávágjon a Windows Phone-nak az akkor már piacvezető Gmail, Maps, YouTube visszatartásával és akkor lehetett volna még egy nagy mobil platform)

  • M1995

    aktív tag

    Ha nem lenne unalmas a F1 verseny, nem erről gondolkoznék vasárnap délután: Átfutottam a ~70 oldalas vádiratot, hát van benne pár vicc szöveg. Terjedelme miatt nem is lehet röviden reagálni rá, csak hosszan... aki nem bír olvasni ne pereljen be. ;]
    A rövid verzió egy mondatban: Ha nem tetszik az iPhone működése, ne vedd meg!

    1. Érdekes az iPhone kapcsán mindig, hogy van egy sikeres platform és akkor le kell húzni a sárba, nem azt nézi az ügyész miért lett sikeres és más cégek konkrétan miért is buktak el, miért kevésbé sikeresek a versenyben. Mindig a zárt rendszer váddal jönnek, arra nem gondolnak, hogy más oka is van miért lett sikeres termék, miért lett akkora márkahűség, hogy szó szerint utcán álltak érte sorba és a fejlesztők is az Apple platformján keresnek több pénzt, akár kevesebb munkával jobb minőségben, hiszen a zárt rendszer és kevesebb készülék előnye, hogy nincs fragmentáció mint Android telefonoknál. A kiegészítő gyártók is az Apple piacán keresnek több pénzt.

    2. Ebben is írja az ügyész, hogy mivel a csúnya Apple nem csinált iMessage for Android appot, nehezebb a kommunikáció. Hát fordítsuk meg a kérdést: a Google miért nem csinált 15 év alatt egy értelmes chat appot Androidra és iOS-re és akkor lehetne teljes felbontású képküldés, reakciók, titkosítás stb. Csináltak 12 appot mindig új néven, még az Android userek sem a Google aktuális névre keresztelt üzenetküldőjét használják, hanem mivel a Google elcseszte már az elején, akkor bejött a piacra sok más chat app, aztán userek sajnos kereshetik a közös nevezőt melyik kevésbé szar, valahol WhatsApp terjedt el, Skype elbukott, máshol Viber, Line, Facebook szarságai, Signal, Telegram... Akkor miért is az Apple hibája a körülményesebb kommunikáció? Ők csinálták jól, egy reklámmentes, normális üzenetküldő a vásárlóik számára.

    3. Írják a vádban, hogy juj SMS/MMS ronda zöld, iMessage szép kék. Nem az Apple hibája, hogy a GSMA, szolgáltatók 15 év alatt nem tudták normálisan megcsinálni az RCS-t, egységesítés, titkosítás stb. Most az Apple beszállt a GSMA tervekbe, talán lesz valami belőle. Azért kék a színe két Apple eszköz között az iMessage-nek, hogy user tudja az általa választott és megbízott Apple bonyolítja, titkosítva van és internet üzenet, nem sima text. A vádiratban nyafog a fogalmatlan ügyész, hogy az Apple szabotálta azt a third party céget, amelyik Mac mini szerverfarmokkal csinált iMessage továbbítást Android userekkel, hát ez egyszerű biztonsági kérdés, még jó hogy letiltotta az Apple.

    4. Nem az Apple hibája, hogy a RIM, Nokia, Microsoft elaludtak. Nem az Apple hibája, hogy a Google a Gmail, YouTube, Maps visszatartásával szabotálta a felébredő Microsoft rendszerének a Windows Phone belépését az okostelefon piacra.
    Nem az Apple hibája, hogy a Microsoft a Windows Phone 7 rendszerű Nokia Lumia egy év alatt kuka lett, mert a WP 8 már nem ment rá, aztán a 10 verzióval ismét kihúzták a szőnyeget.
    Nem az Apple hibája, hogy az Amazon Fire telefon egy rakás szar volt, hogy a HP kukázta a Palm webOS-t, hogy a Pixel minőségbiztosítása gyenge és nem is veszi komolyan a Google.
    Nem az Apple hibája, hogy több Android készüléken előtelepített, eltávolíthatatlan bloatware ami nem mindenkinek jön be. Samsung Galaxy gyárilag Facebook, OneDrive, Spotify nem volt user és versenyellenes?

    5. Írják a vádiratban, hogy amerikai fiatalok 90%-a iPhone user. Nem az Apple hibája, hogy mivel Android oldalon nem volt normális kamera API, a social media appok gyakorlatilag csak screenshotolták a nézőkét, így a fiatal csak azt látta az iPhone képek jobban mutatnak Instagramon és társain.

    6. Írják a vádban, hogy a web hátrányban az app módszer miatt. Ebben az érdekes, hogy először az iPhone áruház nélkül jelent meg, Steve Jobs úgy képzelte lesznek a natív Apple appok és böngészőben fogunk csinálni mást, azért is mondta a Flash-nek nincs jövője. Viszont a fejlesztők ellenálltak, hogy ők appokat akarnak gyártani iPhone-ra, így lett App Store és SJ is rájött nagyobb üzlet így. (30 és 15% jutalék) Indie dev számára is jó volt, user számára is és a nagy cégek számára is. Akik most perelik és szidják az Apple-t, Spotify, Epic, Facebook ők is szarrá keresték magukat az Apple platformján, az iPhone sikerén. Az Epic Store a 12%-kal egyelőre azt bizonyítja nem fenntartható, hiszen veszteséges és az exkluzív játékok stratégiával, stúdió bezárásokkal ők sem éppen szabadságharcosok, mint ahogy beállítják magukat.

    Egyébként talán először hozzanak törvényt a weboldalak kapcsán, hogy legyen normális mobilnézet, mert most egy mobil weblap szándékosan lebutítva és azzal kezdi felugróban töltsd le az adatgyűjtő appot, ellenőrizetlen túlzás reklámok, fogadd el a sütiket, ugye milyen user friendly lett a lett a cookie törvény megvalósítása is... tehát körbeért a dolog: le kell töltenem egy-két Safari kiegészítőt az App Store-ból, hogy normálisan tudjak netezni. (pl. Wipr, Banish segítenek)

    7. Nem az Apple hibája, hogy más cég nem akart diktálni a szolgáltatóknak, hogy a frissítések hogyan és mikor történjenek, és meddig legyen támogatott egy készülék. Egy iPhone bárhol a világon, bármilyen szolgáltatónál új iOS verzió megjelenése napján frissíthető és sok-sok évig támogatott marad és probléma esetén user fel tudja hívni a támogatást vagy Apple boltba vinni.

    8. Nem az Apple hibája, hogy a Google, Samsung, Microsoft nem tudott iPhone, Mac, iPad, Watch, AirPods, iCloud, iMessage, FaceTime, CarPlay, Siri, HomePod, Apple TV, App Store, Face ID, Apple Pay, Music, TV+ stb. féle ökoszisztémát felépíteni. Apple Music kapcsán nem az Apple hibája, hogy a Spotify lossless és dolby atmos helyett influencer podcastokra és focicsapat reklámokra költ milliárdokat és nem hallgatnak user feedbackre. Mac és iPhone out of the box élmény ég és föld egy Windows és Android telefonhoz képest számomra. Reklámmentes Mail, Calendar, Reminders, Notes, Pages, Numbers, Keynote, Time Machine, iMovie stb. és lehet tudni ott lesz évek múlva is, a Google és Microsoft esetében zsákbamacska mikor mit kaszálnak el, változtatnak meg, neveznek át éppen.

    Nem az Apple hibája, hogy a Microsoft párszor nekifutott a tablet készítésnek és elrontották, nem az Apple hibája az Android tableten általában csak a telefonos app felnagyítva mindenféle optimalizálás nélkül, akkor természetes Amerikában a tablet szinonimája az iPad lett. Nem az Apple hibája, hogy a legtöbb Windows laptop trackpadje lemarad a Mac trackpadtől. Írják a vádiratban, hogy drága az iPhone, hát elnézést kívánok a flagship Android se olcsóbb, a nagyon olcsó Android készülék pedig nettó környezetszennyezés, egyébként az Apple is árul olcsóbb modelleket, illetve a tartósság és támogatottság miatt éves szintre lebontva jó ár-érték arány. Ha körülnézek aprón, 2019-es iPhone 11-et, 2015-ös MacBook gépet 100+ ezerért el lehet még passzolni 2024-ben. Laptopoknál pedig a lassan 4 éves M1 MacBook Air még mindig az egyik legjobb ár-érték kategóriájú gép otthoni használatra, 650-700 dollárért veheti le egy amerikai a Walmart, Costco, Best Buy polcáról.

    9. Írja a vád, hogy az Apple fölénye az amerikai piacon az innováció megállásához vezethet és user ellenes. Hát nem tudom milyen műsort néznek. Az Apple diktál egy csomó trendet, ők mondták felejtsük már el a Flash-t és 32 bitet, ők hagyták el a Jack csatit, hogy ideje wireless fülhallgatóra áttérni, a maga idejében a Lightning port szuper innováció volt, a Samsung még évekig szarakodott a fos microUSB-vel, az Apple erőltette az amerikai szolgáltatóknál ideje 5G hálózatot építeni és eSIM-re váltani, az Apple tervezte chipek megeszik a konkurenciát, az iPhone hív magától mentőt baleset esetén és műholdas SOS, vagy hétköznapibb funkcióban pl. a MagSafe is hasznos kis ötlet volt, a fotóknál és videóknál a modern HEIF formátumot is támogatják, csináltak modern fájlrendszert, a Face ID leköröz más arcfelismerőt, iPhone hangszórója is jobb a többieknél. MacBook trackpad, hangszórók, M chip teljesítmény és üzemidő, a szoftver stabilitás, felhasználó barátság, tartósság, jobb értékállóság.

    Nem az Apple hibája, hogy otthoni használatra a Windows out of the box élmény egy fos, miközben egy Mac user a beépített programokkal megcsinálja a családi videóját, PDF variálás, Handoff és egyebek. Az iOS zártsága és Apple szigor miatt appoknak ki kell írni milyen engedély és mihez fér hozzá, Androidon azelőtt az volt a norma egy random zseblámpa app is hozzáférhet szinte mindenhez. iPhone-nál Zuckerberg sírt miután akár azt is beállíthatom a Messenger csak egyetlen adott fotóhoz férhet hozzá, nem az egész camera rollhoz. De az Apple user ellenes? Egyéb privacy hasznosságok, Apple kezdte, hogy Siri parancsok, képfeldolgozás helyben eszközön felhő helyett.

    10. Miért van az, hogy szerintük a sikeres Apple üzletpolitikája fundamentálisan rossz és szét kell szedni, mert mások lemaradtak a versenyben? Volt oka 15 év alatt ennyi user Apple terméket választott. Aminek van valódi értelme változtatásnak, azt felőlem csinálhatják, kiírhatja az app fejlesztő máshol is elő lehet fizetni, lehet NFC kinyitás, de csak akkor ha a bank a saját módszere mellett az Apple Pay-t is támogatja továbbra is. Felőlem legyen könnyebb átjárás a cégek közt, ha egyik felhőben vannak a képeid egy-két gombnyomás egyszerű folyamat legyen átköltöztetni más cég felhőjébe. Üssék őket amiért irreális felár egy tárhely és RAM bővítés. Viszont azt elvárni nagy cégek kvázi ingyen használhassák az Apple platformját, Microsoft cloud gaming, Epic stb. hát az kicsit erős. Az is sok, hogy fundamentálisan akarják az Apple platformját megváltoztatni.

    Olyan hülyeséget is láttam a vádiratban, hogy iPhone system backupot miért csak iCloud felhőbe lehet? Hát mert az az Apple sajátja, azért tud a cég felelősséget vállalni, arra van befolyásuk, azt működtetik ők. Hogy képzeli az ügyész úr, felrakná más cég felhőjébe a telefonja rendszermentését? Abban sem vagyok biztos, hogy jó lesz ha engedniük kell a Chrome motort, hát ugye nincs elég hatalma a Google-nek az internet felett, adjanak még nekik! Miért van az, Apple kapcsán jönnek a politikusok a monopol helyzet dumával, közben ugyanezek a politikusok engedték Zuckerberg vegye meg csak nyugodtan a Facebook mellé az Instagramot is, a Messenger mellé a WhatsAppot, engedték a Microsoft vegye meg Messenger mellé a Skype-ot is, az Xbox mellé az Activisiont, engedték a Google terjeszkedését.

    +1
    Én mint Apple user elégedett vagyok a választásommal, nem érzem magam átverve, nem kérem politikusok, vagy az Epic és Spotify irritáló tulajai védjenek meg bármitől is, vagy szabadságharcoljanak a nevemben a bíróságon. Viszont ha alapjaiban szétbarmolják az Apple platformot, az Apple usernek nem jó. Ha pedig csak kompromisszum lesz, az meg az APK huszároknak lesz kevés, mert azt továbbra sem lehet bármit akárhonnan. Tehát senki nem lesz elégedett. Ha pl. úgy lesz esetleg minden iOS frissítéskor user arcába kell tolni törvényileg válasszon default böngészőt, default zenelejátszót, default térképet, áruházat, mail és kamera appot, az olyan idegesítő lesz mint a cookie figyelmeztetés törvény megvalósítása lett. Ha valaki akkora kocka más default kamerát akar, más felhőbe akar rendszermentést csinálni, random weboldalakról akar telepíteni programokat, egyáltalán minek vett iPhone-t? Aminek a tulajdonságai, megkötései ismertek, nem árul zsákbamacskát az Apple. Leszűkítve kb. azon megy a sírás, hogy vettek egy almát és kiabálnak rá miért nem olyan mint egy körte!

    Az amerikaiak az Apple rendszerét szívesen használják iPhone vagy Mac, a desktop Linux userek egymás közt se tudnak megegyezni melyik distro jó és a cégeket nem érdekli, a Windows user inkább csak muszájból használja, az Android fragmentált, a tiszta Android kevés a Pixelt nem veszi komolyan a Google, a Samsung ráhúzta az Androidra a saját rendszerét plusz 3rd party bloatware, a kínai márkák nyugaton felejtősek, az LG feladta, a Sony-t már nem nagyon érdekli az egész, valahogy nem jön át annyira a nyitott szabad oldal virágzása, bár most pár éve megy a Fold mánia, de jobban megnézve kiforratlan az még, böszme drága, tartósság kétséges, appok sincsenek optimalizálva és a Samsung se döntött úgy akkor a normál Galaxy vonalat lezárják.

    Ha mindent olyan szarul csinál az Apple, miért nő a részesedésük, miért magas a márkahűség, miért többen váltanak Androidról iPhone-ra mint fordítva, honnan ez a sok új iPhone user ha nem is jó amit az Apple csinál. Lefogadom akik ezt a vádiratot aláírták többségében Apple terméket használnak, miért azt választották, ha nem jó. Nekem is van több problémám az Apple rendszerével, de számomra jobbat nem találtam és hogy valami nem tetszik benne és kár hiányzik belőle egy-egy funkció, azért ez még nem azt jelenti az egész cég fundamentális működésével van bajom. Egyébként sok dologban kinyílt már az iOS, messze nem olyan korlátolt mint 10+ éve. Lett Shortcuts, több kocka dolgot lehet csinálni, lettek új funkciók, eltöröltek pár korábbi megkötést és fejlesztőknek is könnyítettek engedményekkel, cserébe amennyivel összetettebb már a rendszer, úgy lett több bug és az aktuális iOS .4 alverzióig csak azt lessük mit pofoztak helyre.

  • M1995

    aktív tag

    válasz nozs23 #206 üzenetére

    Helyezd időben kontextusba a Lightningot: 2012 őszén jelent meg iPhone 5-tel, akkor az volt a legmodernebb, leggyorsabb port konkrétan mondta Schiller egy évtizedre terveznek vele. A 30 pin már nagyon elavult volt, a microUSB akkora fos volt, hogy azt az Apple nem volt hajlandó használni, így megcsinálták a Lightningot, mert kellett valami. Egész kiegészítő ipar lett rá a következő években.

    Közben 2014-ben az Apple részt vett Intellel az USB-C fejlesztésben, ez 2016-ban lett szabvány, akkor ősszel jött ki az első Samsung telefon USB-C porttal, (hírhedt kigyulladós Note 7) de a Galaxy S7 még nem. A Galaxy S8 2017 ősze, tehát addig szarakodtak a fos microUSB-vel, a Lightning ekkor 5 éve volt piacon az iPhone-nal. Az iPhone-nál mindössze 4 évvel az utolsó portváltás után nem volt értelme rögtön váltani C-re 2016-ban, hiszen akkor sok milliónyi lightning kiegészítő lett volna rögtön szemét. A kisebb volumen MacBook és iPad esetében rátette az Apple az új portot, persze akkor meg azért baszogatták a céget miért csak C port van a MacBookon.

    Egyébként az USB-C se annyira környezetbarát, mert itt meg a kábelen múlik milyen sebesség és mekkora töltés, a vásárlónak jól meg kell nézni mit vesz, különben felesleges hulladék és szállítás, rossz esetben tönkre is vághatja random dzsunka kábel az eszközt. A lightning kábel esetében tudta user MFI minősítésűt kell venni és kész. EU noszogatásra és most hogy már brutál méretű ProRes videókat is csinál az iPhone, most már volt értelme váltani a gyorsabb és újabb C portra, de amúgy átlagos user simán el volt probléma nélkül lightning porttal közel másfél évtizedig, ami jelzi a maga idejében milyen jó fejlesztés volt.

    Nekem az fog hiányozni, hogy annyi év után is megvan az a jó érzés klikk ahogy csatlakozik, konkrétan lóbálhatom a kábelen a telefont és nem esik ki, és a kialakítás miatt (nincs nyelv) egy fogpiszkálóval egyszerűen tisztítható a zsebszösz. Robosztus.

  • M1995

    aktív tag

    válasz nuke7 #216 üzenetére

    Mindenért lehet perelni Amerikában, más kérdés meddig jut az ügy a bíróságon.

  • M1995

    aktív tag

    válasz Zanik #209 üzenetére

    Én azt látom környezetemben, azok mondják többnyire nem tartanak ettől, akik egyébként is cserélik az eszközt 1-2 év után. (belassul a 60 ezres Xiaomi, vesz egy újabb 60 ezres Xiaomit) Nincs ideje lazább legyen a port. iPhone-nál gyakori kisgyerek, nagymama örökli a leváltott eszközt mert azért még használható és pl. egy több mint 7 éves iPhone 7 lightning csati ugyanúgy klikkel mint első nap, pedig aztán ezeket a régi telefonokat már napi kétszer kell tölteni és még a fülhallgató ki-be sokszor.

    Egyébként most már talán mindegy abból a szempontból, hogy az évek során elterjedt a kényelmes wireless töltés és fülhallgató és így kisebb terhelést kap a port, mert alig van használva.

  • M1995

    aktív tag

    válasz nozs23 #212 üzenetére

    A lightning license bevétel mindegy, hiszen az Apple elad egy rakás MagSafe tokot és kiegészítőt, és tudtommal hasonlóan lett Made for MagSafe license program, a Belkin, Mophie, Nomad többek közt éltek is vele.

  • M1995

    aktív tag

    válasz nozs23 #225 üzenetére

    Apple árul MagSafe cuccokat, tok, tartó, Find My funkciós pénztárca, powerbank = ez mind pénz az Apple-nek.
    Apple oldalán [link] körül nézve, tőlük 20 ezer egy MagSafe töltő, 25-30 ezer egy MagSafe tok, 30 ezer egy MagSafe pénztárca, szóval szerintem van ott bevétel!

    MagSafe (wireless charger) - Wikipedia
    Itt többször olvasni proprietary és licensed szavakat, ebből indultam ki.

    2020-tól ugye nem mindegy, hogy valami Made for MagSafe vagy csak MagSafe compatible. Töltés szempontjából a Qi2 valóban megoldja a 7,5W - 15W korábbi különbséget, ami nem meglepő hiszen a Qi2 egyik alapja az Apple technológiája:

    WPC member, Apple®, provided the basis for the new Qi2 standard building on its MagSafe® technology. Apple® and other WPC members developed the new Magnetic Power Profile, which is at the core of Qi2. Qi2’s Magnetic Power Profile will ensure that phones or other rechargeable battery-powered mobile products are perfectly aligned with charging devices, thus providing improved energy efficiency and faster charging. [link]

    Viszont a töltés csak egy szempont, az Apple saját MagSafe battery pack kommunikál is az iPhone-nal, (van benne NFC), a telefon kiírja a kiegészítő nevét, a widget mutatja mi mennyi stb. egy sima MagSafe compatible powerbank csak annyi, hogy mágnes van benne és tölt.
    Apple MagSafe Wallet tudja a Find My funkciót, sima 3rd party pénztárca nem. Nyilván ezek csak kényelmi dolgok, de különbség.

    #223
    Én is jó ég tudja hány éves kábelt használok, semmi baja, pedig hordozom. Persze arra figyelek ne egy könyv alá kerüljön a hátizsákban, nem szakadt még szét. Szerintem akinek ilyen szétrágott lightning kábele van, annál az USB is veszélyben. ;]
    Valaki képes a hajszárító vezetékét is olyan szorosan feltekerni vagy nem is tudom mit csinál vele, hogy kiszakad pedig azokat iszonyú masszívra gyártják.

  • M1995

    aktív tag

    válasz talamasca #227 üzenetére

    Az a vicc, hogy az a része az Apple módszereinek (tárhely és memória bővítés durva felára) valóban könnyebben bizonyítható lenne user ellenes és visszaélés a helyzettel, repkednek a plusz 200 dollárok amikor konfigolsz. De mégsem arra ugranak az ügyészek, hanem arra az Apple Watch meglepő módon az iPhone-nal működik jól és az Apple hibája más cég kudarca, más platform saját hibája.

    Abban mondjuk vitatkozok, hogy a base modell "szinte használhatatlan" lenne, mert az konkrétan objektívan egyáltalán nem igaz. Lásd emlegetett alap M1 Air igazi best buy vétel volt elmúlt években, M2 Air kicsit még jobb, és most új széria is, nincs ugyanolyan áron más gyártótól laptop, ami összességében jobb számomra.

    #226
    Én legalább leírom az érveim számomra miért jobb az Apple, és miért hülyeség az ügyész néhány állítása, amely indokok nagy része objektív tény, hiszen nem kitaláltam az említett eseményeket, különbségeket, szempontokat és pont hogy én jártam körbe több oldalról a témát.
    Mivel te nem írtál indokot a vélhetően ellenvéleményedről, megnéztem iPhone topikban a neved, látom te vagy az a fajta user, aki Androidról váltva vett egy iPhone-t, aztán izél hogy más mint az Android, de azért vett iPhone-t, mert elege lett az Androidból. Neked semmi se jó, oké így könnyű. ;]

    #229
    Én indokokat, érveket, tényeket írtam, te csak személyeskedést hozol a beszélgetésbe?
    Engem nem zavar valakinek az Android telefon vagy Windows laptop jön be jobban. (És van felhasználás, feladat, célszoftver, szempont, amire azok felelnek meg jobban.) Akkor egyeseknek miért fáj valaki az Apple termékeivel elégedett? Már miért lenne bűn a preferencia? Te milyen telefont használsz?
    Ha egy-egy dologban lehet és kell is kritizálni az Apple-t, alapvetően 1 milliárd ember választotta az iPhone-t, aminek az alapvető tulajdonságai (zártabb rendszer) ismertek kezdetek óta, akkor állítható a piac beszélt. Egy-egy dologban lehet törvénykezni (10-es pontban írt példák), de alapvetően felrúgni teljesen egy cég filozófiáját erőből, az a káros a piacra és az user ellenesség.

  • M1995

    aktív tag

    válasz janeszgol #236 üzenetére

    10-es pontodhoz:

    "Igenis lehessen külsős appot feltenni. Ha játszani akarok a Fortnite-tal, akkor azt meg tudjam tenni. Nem akarok 30%-kal többet fizetni a benne lévő tartalmakért. Persze ennyivel adhatná olcsóbban a cég, csak akkor meg ő sérül bevételi oldalon."

    Igen, itt én más szemlélettel nézem. Mert egyrészt van az iOS-en kívül olyan mobil platform ahol elérhető a Fortnite, tehát hajrá, másrészt valahogy az az érzésem most az új EU DMA törvény kapcsán hiába van lehetősége az Epic-nek visszatérni a Fortnite-tal iOS-re, továbbra is sírni fognak. Mert tudtommal az EU sem várja el ingyen használhassák az Apple platformját, az Apple csinált is EU-ban egy új core technology fee-t, amit kétlem nem egyeztettek le volna előre az EU-val és majd kiszámlázzák az Epic-nek 1 millió letöltéskor. Apple szempontjából az Epic szerződésszegő, miért ne lehetne az Apple bulijában belépő és face control?

    A "zártság" és "user ellenes" vádak dobálása mindig megy az Epic részéről mint játékfejlesztő részéről egy platform készítőjének az Apple irányába, de amikor arról van szó az Epic a saját áruházában milyen exkluzívok és csak az ő launcher, store izén keresztül érhető el a termékük, arról hallgatás van. Nekem ez a Fortnite kimaradt, az Epic áruházában szabad külső fejlesztőnek árulni skineket és szir-szarokat a Fortnite-hoz?

    Xbox főnök mondta nekik nem éri meg így Xbox appot csinálni iOS-re:

    Spencer feels that Apple hasn’t done enough to open up iOS. Spencer said that he wants to see mobile gaming work much the same way as it does on Windows, since PC gamers can buy games from multiple storefronts — like Steam, Epic, Microsoft and GOG.

    Megkérdezném tőle, ha ez a szemlélete "szabadon ahogy Windows-on", hát nem tudom, a Microsoft Xbox konzolon lehet más forrásból telepíteni játékot, vagy zárt rendszer van rajta?

    Nem olyan egyszerű ez. Mintha egyes cégek más faszával akarnák verni a csalánt. ;]

    Olyanokat felőlem írjon elő a törvény nyugodtan, hogy lootbox, IAP szabályozás, kiírni usernek App Store-ban Apple fizetéssel ennyi a cucc, az app fejlesztő oldalán, nála regisztrálva, az ő fizetési módszerével pedig annyi. Pl. Spotify esete. Lehet százalékokon vitatkozni, így is már több dologban engedményt tett az Apple.
    Az viszont túlzás szerintem, ha a Spotify stb. cég azt akarja gyakorlatilag ingyen használhassa az Apple platformját, hiszen a tartalom fogyasztása az iPhone-on történik, Apple által készített API használat, Apple által elért felhasználó tábor hozzáférési lehetősége stb.

  • M1995

    aktív tag

    válasz Ricardo #249 üzenetére

    A cikkek szenzációsabbra sikerültek, mint maga a kutatás. Elég speciális körülmények együttállása kell, hogy kihasználják ezt. Ha megbízható helyről telepítesz szoftvert és frissítve, akkor nem kell pánikolni. (a támadónak kell egy process hozzáférés) Gondolom az Apple kiad majd egy foltozást és le kell nyelni, ha ez némileg üt a teljesítményen.

  • M1995

    aktív tag

    válasz Reggie0 #258 üzenetére

    Szerintem érv, mert ott a választás lehetősége, iPhone ilyen, Android olyan. A super app hiányáról hadovál az ügyész. Hát pont az lenne a monopol helyzet. Musk álma a Wechat kínai mintára, Zuckerberg is összepisálná magát örömében ha egy super appban gyűjthetné az adatokat. Lenne egy X, Meta app és azon belül a social media, a chat, pénzküldés, Facebook, Instagram, minden egyben bloatware. Így meg az eddigi megszokott rendszerben ha téged csak az Insta érdekel, akkor elég azt letöltened és ez így van jól. Az EU azt jól csinálta, használhatjuk a Messengert fullos FB profil nélkül is. Amúgy az ügyész abban is le van maradva, hogy van már olyan app ami több dologra jó egyben, lásd Spotify podcast, audiobook belenyomva a zene mellé. (nem éppen user barát szerintem, de megvan a választás lehetősége én nem használom a spotit) Az Uber appban ott van a pia-kaja rendelés, fuvarhívás. Mellesleg hogy akadályozza az ügyész szerint az Apple a super app témát, ha Androidon sincsen? Mert Nyugaton egyszerűen nem divat, hanem adott feladatra töltünk le egy-egy appot. Kínai diktatúrában nyilván az előnyös a rendszer számára, hogy egy helyen csinál mindent user a Wechatben és könnyebb azt megfigyelni.

    Autókat szerintem ne keverd ide, de hát ott is gondolj bele: a vásárláskor adott tulajdonságokkal rendelkezik egy autó, később nem panaszkodhatsz hogy a Ferrari nem jó terepre, Trabant alkatrész nem jó Mercibe, kúton se mindegy benzint vagy gázolajat raksz bele és autópályára fizetned kell, parkolásért is, a sarki sufni és a márkaszerviz között is van különbség, na meg a gyári konfigoláskor is van bővítés felár.

    Szerintem hagyjuk meg az iPhone-t olyannak amilyen alapjaiban, a Nintendot is, PlaySationt is, akinek nem tetszik van alternatíva Android, PC gaming stb. Hülyeség, hogy folyton a zártabb rendszereket akarják szétverni, ha minden nyitott lesz, akkor az én fogyasztói érdekem is sérül, hiszen én nem véletlenül választottam a zártabb rendszert.

  • M1995

    aktív tag

    válasz Domonkos #261 üzenetére

    Vásárláskor ismerhető az iPhone tulajdonsága. Ha nem nézed meg mit veszel, akkor csak magaddal lehetsz elégedetlen.

    A megvetted az iPhone-t használjad úgy ahogy akarod érv ott bukik el, hogy a szoftvert nem vetted meg, csak használati engedély. Amúgy a törvény engedi a jailbreaket mióta, mennyien élnek vele 1 milliárd userből? Nem sokan, így megint elmondható a piac beszélt nekik jó úgy az iPhone ahogy az Apple csinálja, minden más problémára ott a feedback és pénztárcával szavazás.

    A bíróság már azt is kimondta az Epic hibájából nem tudtál iPhone-on fortnite-ozni, ez az ő döntésük volt.

  • M1995

    aktív tag

    válasz janeszgol #264 üzenetére

    Bizonyos tartalmakat lehet venni böngészőben, neten előfizetsz Netflix-nél, és iPhone-on csak belépsz ott lesz.

    Xbox-ra vagy Xbox-on? Tegyük fel csak a lemez nélküli Xbox változat és egy TV van otthon, eléred az olcsojatekkod webshopot Xbox-on? Xbox-on lehet Geforce Now játszás? Kérdezem, mert nem tudom és nem mindegy. PlayStation, Nintendo is zártabb cuccok és nekem ezzel nincs bajom. Szerettem én PC-t rakosgatni, telepítgetni, tuningolni, de amikor nem volt erre türelmem jó volt a Nintentpd csak bekapcsolod és játszol, semmi VGA driver, semmi kékhalál, nézegetni melyik játék fut melyikhez kevés a számítógép.

  • M1995

    aktív tag

    válasz tothl #277 üzenetére

    Ez az. Erre soha nem válaszolnak, akik kritizálják az Apple-t. Van két mobil platform, egyik zártabb, másikon szabad a vásár. Akkor miért nem lehet békén hagyni, van ilyen is és olyan, lehet választani. Kisebb részletekben lehet és kell szabályozni, de hogy bíróságon cégek alapvető módját, sikeres, bizonyított működését megváltoztatni erővel?

    Mellesleg USA-ban az Android = Samsung, hiszen a Huawei kitiltva a versenyből, a Google nem veszi komolyan a Pixelt, inkább örülnének az amerikai politikusok egy amerikai cég sikeresebb egy dél-koreai ellen és ha felhasználó barátság a kérdés, akkor egyszerűen Apple nyert, és mellesleg az sem véletlen a Samsung a legjobb Android cég, mert több-kevesebb sikerrel, de próbálták az Apple ökoszisztémát utánozni.

    Ügyésznek mondják azt, hogy az App Store a "super app" azon belül használhat amit talál. Azon röhögtem, hogy még a volt Microsoftos Sinofsky is darabokra szedte ez a vádiratot, pedig hát őt nem Apple pártisággal vádolni. Technikailag és jogilag is furcsa ez a peranyag, mintha nem gondolták volna át, hát meglátjuk mi lesz belőle a bíróságon, évekig is eltarthat.

  • M1995

    aktív tag

    válasz joey04 #313 üzenetére

    Hát szerintem Zuckerberg és a Google egyes területeken objektívan inkább monopol, mint az Apple. Úgy értem, nem kényszer iPhone-t venned, mert van más okostelefon is. Ez nem olyan mintha a te környékeden csak egy telekom szolgáltató van és visszaél a helyzettel. Próbáld meg a WhatsAppot kikerülni Nyugat-Európában vagy fiatal korosztály kinézik ha nincs Instája, egyetemi Fb csoport stb. Chrome böngésző motor, YouTube, Google kereső piaci részesedése mekkora. Szerintem vicc, hogy a hatóságok engedték a Facebook mellé megvenni az Instát, a Messenger mellé a WhatsAppot. Algoritmusaik és egyebek alapján választási rendszerre vannak hatással, magánszféra botrányok stb.

    Szóval szerintem egyáltalán nem ugyanaz a két dolog.

  • M1995

    aktív tag

    válasz Reggie0 #318 üzenetére

    Az iPhone tulajdonsága meg az, olyan amilyen. Nem értek egyet, hogy egy appnak semmi sem szab határt. Úgy programozol ahogy akarsz és úgy fog viselkedni a kód, olyan rendszert, platformot tervezel amilyet szeretnél és az akkor olyan lesz. Neked az az álmod, hogy minden legyen nyitott, ennyi erővel pl. PlayStationre lehessen Windows-t telepíteni, iPhone-ra lehessen Androidot telepíteni, minden szoftver nyisson meg minden formátumot, hiszen a biteknek semmi sem szab határt? Én inkább maradok annál, hogy kinézek egy terméket, utánanézek mit tud és mit nem és az alapján döntök. Nem utólag problémázok, hogy a macska nem hozza vissza a labdát, kutyát kellett volna.

    Fejlesztők? Azok a fejlesztők, akik az Apple platformján keresik a több pénzt? (másik [link] Azok a fejlesztők, akik általában Androidra több funkciót később vagy gyengébb minőségben csinálnak, mert a fragmentáció miatt egyszerűbb az Apple platformján csinálniuk előbb, mivel ott kevesebb féle iPhone és verziójú iOS. (említettem korábban a social media appokat, a kamera API példát, WhatsApp különbségek az évek során) A fejlesztők az évek során komoly engedményeket is kaptak. (giga cég is és indie dev is)

    Tudtommal Androidon se nagy szelet a sideload, bármit, bárhonnan, bármi korlát nélkül féle appok, hanem a Play Store-t használják, hiszen user a kényelmet keresi, fejlesztő számára is egyszerűbb. Akkor minek ekkora cirkusz, hogy az Apple nem engedi, user kevésbé jár pórul, fejlesztőnek nem kell aggódni lopják a programját. Sokszor belefutni fórumokon, hogy dörzsölik a tenyerüket egyesek és kérdezik na akkor lesz ingyen Spotify "APK" iPhone-on is?

    Vannak dolgok, amiben lehet és kell vizsgálni a szabályozást, de hogy alapjaiban szétverni egy rendszert, csak azért mert egyeseknek nem tetszik...az szerintem kissé erős.

    #317
    Pedig a Facebook inkább akadályozza a versenytársait, amit tudnak felvásárolnak, amit nem tudnak azt szégyentelenül lemásolják. Algoritmusok és adatgyűjtés milliószor nagyobb befolyás a társadalomra, és nem pozitív értelemben, olyanokra akik nem is használják. Egy telefon, laptop, óra helyett pedig lehet más márkát venni, ha az felel meg jobban.

    Ebben a vádiratban az ügyész pedig azt állítja az Apple helyzete káros az innovációra. Hát, Apple chip nm vs Exynos, MacBook üzemideje, teljesítménye vs ugyanolyan ár Windows laptop, mi jobb Apple Pay vagy random buta bank saját megoldása, Face ID nincs párja, MagSafe kinek jutott eszébe, karambol és műholdas SOS ha az ügyész eltévedne, kevés tech cég egyike, akik adnak az adatvédelemre is folyamatos új funkciókkal, szóval kicsit nehezen tudná bizonyítani az ügyész, hogy az Apple nem innovál.

  • M1995

    aktív tag

    válasz Domonkos #320 üzenetére

    Mégis Apple elégedettség, márkahűség magas, mégis iOS-en keresnek több pénzt a fejlesztők. Micsoda visszaélés. :U
    Szerintem egyszerű, elfogadod vásárláskor ez ilyen. Ha aztán rájössz mégse tetszik, veszel mást. Másrészt a Facebook, Epic (kínai Tencent trójai falova USA-ban?), Spotify akik ezekért a perekért lobbiznak és cirkuszolnak, sem éppen angyalok. Mert általában nem az indie developer lobbizik ezekért a fundamentális változtatásokért.

  • M1995

    aktív tag

    válasz Reggie0 #321 üzenetére

    "az Apple-vel, aki az appokat vizsgalja es engedelyezi vagy tiltja. Az onkeny itt jon be, amit meg kell szuntetni"

    Nincs azzal probléma, sem önkény, mert választhatsz más gyártó termékét ahol nincs olyan megkötés ami neked nem tetszik. Te gyakorlatilag azt mondod, ne lehessen pl. Nintendo, PlayStation se, mert önkény és ők diktálják mi futhat rajta. Ezen felesleges lovagolni, mert pl. az Epic vs Apple perben is kimondta a bíró az Apple javára.

    Maradjunk a technikánál, olyan hasonlatokat dobsz be amivel csak eltéríted a témát. Szólásszabadság? Egy iPhone nem alapvető emberi jog, mielőtt az ENSZ székház elé indulsz tüntetni. Az a választási lehetőséged, hogy választhatsz más okostelefont más rendszerrel, nem kell úgy csinálni mintha csak az iPhone létezne. Az iPhone lényege meg az, hogy azt választod az Apple döntsön helyetted bizonyos dolgokban és a piac beszélt 1 milliárd user, fejlesztő számára ez így jó volt.

    "Nem lesz kotelezo a sideloadot engedni senkinek sem. Az egysegsugaru juzer ebbol nem fog erezni semmit se."

    Akkor miért is a cirkusz? Egy hangos kisebbség kedvéért, akiknek rendelkezésre áll egy másik rendszer mint alternatíva?
    Gyakorlatilag azt mondjátok egy gyártó ne fejleszthessen zártabb rendszert a saját elképzelései alapján. Amúgy pl. ha jön a gecko Firefox és azzal hamarabb merül (Mac esetében messze Safari a legtakarékosabb) azzal találkozhat mezei user is, ha esetleg minden fő verzió frissítéskor végig kellene nyomkodni a választó képernyőket mi legyen a böngésző, kamera, térkép, zene, felhő, mail app stb.

    Az is beszédes, hogy most az EU DMA kapcsán Mozilla, Epic, Spotify, Microsoft Xbox fejesek mind elégedetlenek továbbra is, tehát szerintem ez inkább cirkusz és más faszával verni a csalánt esete, mert gondolom valami olyat szeretnének ingyen használhassák az Apple platformján, amin ők keresnének a szolgáltatásaikkal.

  • M1995

    aktív tag

    válasz sh4d0w #328 üzenetére

    Az megvan ugye, hogy USA-ban minden szarért lehet class action pert indítani erre szakosodott ügyvédi irodákkal és lehet online social media kampányt is csinálni? Hol van az elégedetlen indie dev sereg? Én azt látom a legtöbb indie dev számára 15% a jutalék, az Apple platformján többet keresnek, a fejlesztés egyszerűbb, ez mind mérhető dolog. Akad olyan app ami csak iOS-re van, volt és, vagy az Android párja ha létezik is, mostohán van kezelve, pedig állítólag az a kánaán.

    Érdekes, hogy még a Spotify méretű cégek is akár csak évekkel később adnak ki funkciót az app Android verziójára. (pl. swipe action) Social media appok általában jobbak iOS-en.

    Android Gmail app nem tud címkét csinálni, iOS Gmail igen, szóval egy Google szolgáltatás rosszabb a Google platformján! Ez is az Apple hibája, ha tudna róla, az ügyész szerint? ;]

    Apple nem innovál szerinte, a korábban említett dolgok mellett most csináltak olyan gépet, amivel lezárt dobozban lévő iPhone-t tudnak frissíteni, hogy a vevő naprakész rendszerrel bontsa ki.

    A nagy cégek, riválisok, akik hajtják ezt az Apple elleni háborút, pedig nem értünk pereskednek, hanem saját érdekükből. Nyilván pl. a Microsoft a Windows-ra mutogat, hogy lehet rá bárhonnan játékot telepíteni, és a mobil platformjukat feladták így könnyű magyarázni, mivel a piacért aggódó politikusok engedték nekik az Activision felvásárlást, így a lánc végén náluk köt ki a pénz mindegy user hol mivel honnan vásárolva tolja a Call of Duty, Diablo címeket.

    #326
    Nem egyoldalú. Apple is jól járt, nagy fejlesztők is jól jártak, garázsfejlesztők is jól jártak, userek is jól jártak. Ezek mérhető dolgok. Egyrészt nem tartott az Apple senki fejéhez pisztolyt, másrészt már a 30% sincs kőbe vésve, sok kedvezmény az évek során. Nagy fejlesztők számára is és a kicsiknek is. "Reader app" kivétel a Netflix és társai számára, csak 15% jutalék levonás a kis fejlesztőktől. Ha szerinted szar az egész, mivel magyarázod az iOS platformon kerestek többet a fejlesztők, pedig kisebb user tábor globálisan? Még az androiddev subredditen is gyakran az a tanács iOS-re fejlesztéssel jobban járni. (bár gondolom ez app és régió függő is)

    #327
    Jaj lebuktattál, tényleg Tim Apple küldi a pénzt havonta. (a Soros pénzzel együtt szokott érkezni) :U

    Mindig hiba az Apple ellenesektől, hogy nem tudják elképzelni egy Apple termék, szolgáltatás lehet jó is. Szerinted egy milliárd user csak úgy véletlenül gyűlt össze? Véletlen, hogy a fejlesztők az Apple platformon keresnek többet, könnyebb a fejlesztés?
    Mindig hiba, hogy az érvek és adatok helyett személyeskedéssel foglalkoznak.

    A jó hír továbbra is, hogy nem az iPhone az egyetlen okostelefon a világon, nem az iOS az egyetlen mobil platform a világon, így az elégedetlenkedők használhatnak mást. Kár, ők inkább a másik rendszer szétveréséért szurkolnak.

    #341
    Mellébeszélsz és megint kalapból előhúzott értelmetlen példát találsz ki konkrétum nélkül, milyen állami appot nem tudsz használni az Apple miatt?

  • M1995

    aktív tag

    válasz Reggie0 #343 üzenetére

    Elméleti kérdésre se válaszoltál egyszerűen: mert kérdezném a szabadságharcosoktól, adott eddig egy zártabb és egy nyitottabb mobil platform, de most az iPhone-ból csinálnak törvényekkel egy nyitottabb eszközt, azzal sérül azok szabad választási lehetősége, akik direkt a zártabb módszer előnyei miatt választották szabadon az Apple termékét mert olyan amilyen. Meg kellene érteni ami számodra "bug" a zártabb rendszer, az sokak számára "feature" és az iPhone sikere mérhető adatokkal, indokolható adatokkal, akkor is ha valaki nem akarja látni, ezért kár lenne fundamentálisan beavatkozni kívülről. Az ügyész vádjai több esetben nagyon gyenge lábakon állnak technikailag és máshogy is, már aki veszi a fáradtságot és megnézi a peranyagot, nem csak tapsol a bántják az Apple-t cirkuszhoz. Ex-Microsoft Sinofsky bácsi is darabokra szedte a vádiratot, őt aztán nehéz Apple elfogultsággal vádolni.

    Az gyenge érv és rossz vitakultúra, hogy szerinted egy milliárd user mind téved és nem ért hozzá és lesöpröd a választásukat, mert csak. Fejlesztők nevében is egy kalap alá véve úgy írsz, mintha éhezve lázadnának, (kérdeztem akkor hol a class action, hol a social media kampány?) hiába linkeltem az adatokat, hogy a fejlesztők az Apple platformján kerestek több pénzt és előnyben részesítik fejlesztői munka szempontból. (még az androiddev subredditen is belefutottam olyan tanácsba, aki pénzt akar látni inkább iOS-re kódoljon elsősorban)

    Márkahűség és elégedettség felmérések is magukért beszélnek, évről évre nő az iOS user tábor, honnan jönnek ezek a vásárlók, miért hagyják ott a szabadság földjét, ha annyira rossz a zártabb Apple rendszer?

    Neked amúgy milyen Apple terméked van?

    Konkrét kérdésre se kaptam választ, ha az Apple platform olyan rossz és a másik nyitottabb a kánaán, akkor miért volt feature különbség Spotify, social media appok, de még a Google termék Gmail terén is az iOS javára?

    Nem várok persze konkrét választ, megszoktam az érvek helyett Apple hívőzés és személyeskedés megy inkább. Picit vicces linkelem sorban az indokokat, felméréseket, számokat, konkrét dolgokat, miközben ti beszéltek érzelemből hogy az iPhone rossz és kész, nyissák ki.
    Tisztelet a kivételnek, ebben a topikban is volt aki legalább vette a fáradtságot és az érvekkel foglalkozott.

    Ha nem akarod elfogadni azt a szabad választási elvet, hogy választhatsz zártabb iOS és nyitottabb Android közül, akkor a szabad választás jegyében lehessen a boltokban továbbra is egy zártabb, kényelmes "just works" iPhone, meg egy olyan is, ami első bekapcsoláskor és minden rendszerfrissítés főverziókor feldobja válassz böngészőt, térképet, kamera appot, zenelejátszót, mail és jegyzet appot, asszisztenst, keresőt, felhőt, hogyan akarsz fizetni stb... és akkor mindenki elégedett lehet. Viszont a szabadságharcosok azt akarják a másik választási lehetősége szűnjön meg, ne legyen zártabb, kényelmes iPhone ahogy eddig több mint egy évtizeden át.

    (zárójelben, mert ez a topik amerikai perről szól, viszont jó lenne az EU tenne valamit az európai tech iparért, nem csak jogászkodásból és bírságolásból áll a világ)

    #344
    Hát nem muszáj olvasni, ha tíz sornál több már sok és nem megy, miért pazarlod az energiád? A személyeskedésre senki nem kíváncsi, ha csak annyit tudsz hozni a beszélgetésbe.

    [ Szerkesztve ]

  • M1995

    aktív tag

    válasz Reggie0 #347 üzenetére

    "ugyanis a megnyitas nem kotelezo"

    Nem tudom milyen műsort nézel, az EU DMA most nyitotta ki erővel a zártabb iOS-t, és az amerikai ügyészek meglovagolnák. EU DMA azt jelenti, hogy lehessen más store, más böngésző motor, NFC hozzáférés és egyebek, de még a 17.4-ben bekerült böngésző választó képernyővel is már problémáznak, hogy az sem jó:

    Under Article 6(3) of the DMA, gatekeepers have an obligation to enable easy uninstallation of apps and easy change of default settings. They must also display a choice screen. Apple's compliance model does not seem to meet the objectives of this obligation. In particular, we are concerned that the current design of the web browser choice screen deprives end-users of the ability to make a fully informed decision. Example: they do not enhance user engagement with all available options. Apple also failed to make several apps un-installable (one of them would be Photos) and prevents end-users from changing their default status (for example Cloud), as required by the DMA.
    EU may require Apple to let iPhone owners delete the Photos app

    A Photos app egy core app iOS-en, olyan könnyen nem lehet kihúzni a szőnyeget, kb. mintha azt kérné az EU, hogy Windows alól explorer.exe könnyen uninstallálható legyen. Másrészt semmi sem akadályozza usert, hogy pl. Microsoft OneDrive-ra mentse a fotóit, OneDrive-ban nézegesse a képeit, az Apple Photos közelébe se kell mennie. A Files apphoz beköthető a OneDrive, akár ott is lehet nézni a felhős adatokat. Meg akkor ennyi erővel, ha ilyen szinten bele akarnak szólni egy rendszer működésébe politikusok, akkor mit szaroznak itt egyenként böngésző és fotók app, hát csináljanak törvényt lehessen iPhone-re Androidot telepíteni ennyi erővel, hát milyen dolog az Apple csak iOS-t enged iPhone-ra...

    (ki tudja miért a Samsung nem lett "gatekeeper" pedig náluk volt olyan előtelepített, könnyen eltávolíthatatlan 3rd party appok)

    Szerintem az a választás, hogy van az utca két oldalán Meki és BK is, vevő dönthet melyikbe megy be. Nem kell erővel beleszólni kívülről milyen legyen a Big Mac recept és nem kell a BK-ban kiabálni, hogy te McRoyalt akarsz.

    "Nekem nincs apple termekem, a cegemnek van, ahogy alkalmazasa is a cegemnek van a storeban."

    Tőled jellemző nesze semmi fogd meg jól típusú válasz.

    "Mert egy ertelmes konkret kerdesed sincs."

    LOL, veled vitázni olyan mint galambbal sakkozni, konkrétan kérdeztem ha szerinted az Apple rendszere szar, ha szerinted a fejlesztők utálják, miért van az, hogy pl. a Gmail app Androidon nem tud címkét létrehozni, az iOS Gmail app igen, mint Google termék? Social media jobb/előbb iOS-re, kamera API évtizedes története vitathatatlan, Spotify funkciók iOS-en előbb stb. Csak kitérsz és személyeskedsz inkább, egy vicc vagy.

    "miert jo a macbook vagy az imac, amikor azok nem zartak"

    Megint kibukott technikai fogalom nélkül vagy, az egy számítógép, 40-50 éves koncepció, eleve úgy volt tervezve nyitottabb, bár az se teljesen, hiszen a Mac-nél is akadnak korlátok a gyártó belátása szerint, az iPhone pedig egy okostelefon eleve zártabb elv mentén készítve, más termékkategória egyszerűen, az iPad szintén. Szerinted nem szabad különböző eszközöket más elvek mentén készíteni? 8 éves gyerek és 80 éves mama is bátran használhatja az iPhone-t, mert nem tudja elcseszni a korlátok miatt. Az Apple maga is mondta az Epic perben, hogy a Mac eredendően kevésbé biztonságos mint az iPhone, mivel nyitottabb. Megint oda kanyarodtunk vissza, te a nagy szabadságharcos, be akarsz tiltani gyártói módszereket, elrontani más user szabad választását, akik azért választották az iPhone másféle okostelefon helyett, mert tetszett nekik a zártabb rendszer előnye. Te nem akarod meglátni, mert vak vagy hozzá, az a te saját dolgod lenne ideális esetben választhatsz más eszközt, viszont sajnos én fogok szívni mint user, az én választási lehetőségem szűkül a törvények miatt amihez tapsolsz, hiszen erővel változtatják az iPhone-t, EU-ban már változik az user experience. Ez a DMA kb. a cookie figyelmeztetés törvény béna megvalósításának ismétlése lesz nagyobb szinten.

    Itt kell befejeznem veled a beszélgetést, ennyire abszolút fogalom nélkül összehordani mindent, ezzel nem lehet mit kezdeni. Elmehetnél politikusnak, úgy tudsz összehordani sok szót, hogy nem mondasz semmit, remekül mellébeszélsz és terelsz személyeskedve, konkrét kérdésre konkrét választ nem tudsz írni, de hozod technikai kérdésekbe a szólásszabadság és rasszizmus hasonlatokat. Egyszerűen nem tudsz vitázni, csak rizsázni.

Új hozzászólás Aktív témák