Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vins

    csendes tag

    Sziasztok !

    Jó így olvasgatni titeket,kicsit nosztalgiázni.
    2012. február 22-én befejeztem Tavaszmező utcai pályafutásom Kandó Távoktatás / HT szakirányon, egy sikeres záróvizsga keretében :)

    Csak azt tudom tanácsolni, hogy első sorban legyetek kitartóak, és persze tanuljatok így mindenkinek eljöhet az a valóban szép nap az éltében, amit én is megélhettem. Az egyik legjobb (ha nem a legjobb) napom volt a suliban, elfeledtették velem az elmúlt évek összes rossz emlékét és az elmúlt 2-3 hónap erőltetett menetét (szakdolgozat, vizsgák stb.)

    Szóval hajrá !

    Ha valakinek olcsón könyvre/jegyzetre lenne szüksége keressen nyugodtan privátban.

    [ Szerkesztve ]

  • Vins

    csendes tag

    válasz mepet #4035 üzenetére

    Teljesen jól leírtad, annyival egészíteném ki, hogy nem szabad feladni ! Nekem volt egy csomó pótvizsgám, volt olyan félévem, hogy csak 1 vizsgám lett meg az 5-ből és toltam mindent magam előtt. Egyszer feladtam, majd újra elkezdtem a sulit az elejéről 2 év kihagyással mindezt 10 évvel az érettségi után. Nem volt könnyű, mert mellette már dolgoztam és nekem az volt az első * az év végi vizsgáim emiatt rendre gyengébben sikerültek.
    Nem akarom fényezni magam, sem elmerülni a részletekben, röviden: el kell dönteni, el akarja-e végezni az ember vagy sem. Ha igen, akkor minden lehetőséget be kell vetni, a legfontosabb, hogy ha nem sikerül valami nem szabad megfutamodni.
    Sokszor érzi az ember,hogy nem tud semmit, mindenki pengébb nála...nem kellemes, én is éltem át ilyet nem egyszer, de el tudtam ettől rugaszkodni és nem ezzel törődtem, hanem próbáltam a legtöbbet kihozni az egészből. Halkan jegyzem meg, hogy amit a Kandón tanítanak szerintem olyan dolgok, amit egy-egy téma lezárása után és a suli befejezése után el "kell rakni", a gyakorlat egész más - mint a vezetés. Nagyon sok minden alap, és el vannak maradva, bár most már úgy tűnik próbálnak frissíteni (PIC programozás, optikai hálózat tervezés). Az alap dolgokat persze tudni kell, de nem fog számítani, hogy hányasra vizsgáztál. Legyen meg és kész.
    A jó kapcsolatok sokat segítenek, a végzett diákok sokszor anyag hegyeket tudnak adni, némelyik tanár rigolyái pedig 99%-ban előre tudható. Mit kérdez, mi a heppje stb...

    Még valami...kell hozzá egy kis szerencse is (laborokhoz,vizsgákhoz), de ha már elhatározta magát az ember, hogy végig csinálja, akkor előbb-utóbb mellé pártol a szerencse ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Vins

    csendes tag

    válasz #41635072 #4038 üzenetére

    Értlek, emlékszem nekem mekkora undorom volt 1-1 érthetetlennek tűnő villany/elektronika vagy digitális technika előadás után, és még ebből vizsgázni úgy, hogy érted is...persze aki elektrót tanult szakközépben csak vigyorgott. Én nem szólok le senkit, nem is tehetném mert infó-közgáz szakközépbe jártam, de mivel jó szakmát ad és jó nevű suli (vagy az volt) a KVK ezért döntöttem mellette. No meg mert távon nem volt más számomra értelmes és elérhető iskola. Hátránnyal indultam 10 év kihagyás után és egész más oktatási követelményekkel matekból és társaiból, de azt gondoltam, ha ezeken túljutok akkor már menni fog. Aztán sikerült, igaz ráhúztam 1 évet, de ebben volt rajtam kívül álló ok is.
    Ismerek olyan emberkét aki a 2 szakot majdnem párhuzamosan végezte valamennyi ráhagyással, így a kandós tárgyakat keletin beszámolták.
    Ha te úgy érzed, hogy a közgáz-számvitel hozzád közelebb áll, és jobban érdekel, akkor érdemes körbenézned, utána még mindig eldöntheted mit akarsz. Ebben az esetben viszont nem a keletin lenne a helyed (szerintem).
    Azért ezt jól fontold meg, mert egy villamosmérnöki végzettség kiegészítve egy közgazdászival ( villamosmérnök - közgazdász ) elég jó esélynövelő a munkaerő piacon már régóta, és a Marshall kereszt :P metszési pontja lehet el fog tolódni , de az még nem most lesz.
    Arról nem is beszélve, hogy ha valaki elvégez egy villamosmérnökit az nem azt jelenti, hogy neki kötelezően áramkörökkel meg elektronikai dolgokkal kell foglalkoznia, az azt jelenti, hogy az az ember rendelkezik azzal a képességgel, hogy összetett, magasabb szintű feladatokat lásson el ( például vezetővé váljon). A mérnöki szemlélet nem feltétlenül azt jelenti, hogy amperek és voltokban gondolkozz, hanem azt is jelentheti, hogy egy feladatot komplexen láss és találd meg a legjobb megoldást adott problémára. Ismerek olyan villamosmérnököket akik 20-30 éve végeztek és egy percet sem dolgoztak a szakmában és mégis sikeresek. Persze ott van a másik oldal is, akik pöpec szakemberekké válnak, és adott feladatot ők materiálisan oldanak meg.

  • Vins

    csendes tag

    válasz #41635072 #4040 üzenetére

    Mi úgy vizsgáztunk Tényinél mérésből, hogy oszit nem is láttunk, leírásokból / könyvből / tanultuk a kezelését.
    Laboron meg azt se tudtuk mit hova, de aztán csak rájöttünk :)

  • Vins

    csendes tag

    válasz moha21 #4049 üzenetére

    jah, úgy hallottam menesztették, túl sok volt rá a panasz a diákok részéről.

  • Vins

    csendes tag

    Sziasztok !

    Van még jó pár tankönyvem, jutányos áron megszabadulnék tőlük.

    Keressetek privátban :)

Új hozzászólás Aktív témák