Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz .:ZS:. #34 üzenetére

    Mikor én Macen dolgoztam egy ideig, igaz az még bőven az Intel korszaban volt, a billentyűzet volt kritikán aluli, persze lehet hogy azóta rengeteget fejlődött. A másik gondom a grafikus felüoet volt, nagyon nem intuitiv, pedig a Windowa mellett sokféle Linux UI-t hasznaltam, lehet hogy annak, aki ismeri egy rakás Maces billentyukombinaciot, hatekony, de nekem nem volt az. Ja, es XCode-ot hasznaltunk, ami nagyon hanyadek egy IDE volt akkor, persze tudom, hogy egy rakas jobb fejlesztoi kornyezet elerheto Macen is. Osszessegeben szerintem annyi elonye van a Windows-hoz kepest, hogy Unix alapu, de akkor mar elonyosebb valamelyik Linix disztro.

    Az EliteBookok vagy a Latitude 7k sorozategyébként magasabb kategóriát képviselnek, maga a gép is, de főleg a support és a szerviz háttér, a MacBookokat inkább a consumer kategória igényesebb darabjaival érdemes összevetni, azokhoz képest meg nem olcsók, főleg nem Magyarországon.

    [ Szerkesztve ]

  • Sirus86

    tag

    LOGOUT blog

    válasz .:ZS:. #34 üzenetére

    Nekem van egy MacBook Air M1 16Gb Rammal, Ketto Zbookom (Studio es Workstation), Hp Elitebookjaim es vekony klienseim (certifikalok eszkozoket), az Apple az igazan kellemes gep, imadom,hogy nem melegszik, gyors es nem zabalja az aramot. Igazabol ha nem lenne Windows dependcia a cegnel, siman atallnek ra. Imadom, hogy sima 5V-os USB toltovel is tudom tolteni. Ilyen gepek kellenenek, nem egy 150W-os toltos gep, ami zabalja az aramot, es igazabol csak ram van benne tobb. Ha lenne egy MAcbook Air stilusu gepem, amibe sok stroraget es ramot tudok bepakolni, nem is kene mas. (UI.: Sosem voltam Apple fan, de ez a gep megvaltoztatta a velemenyem). Es ahogy leirtad, az USB type C dokkolo meg mindig megy, nem kell szivni, mint pl AMD-s tarsainal.

    És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

  • Pikari

    addikt

    válasz .:ZS:. #34 üzenetére

    Annyi tapasztalatom van vele, hogy ne akarjak ilyet. A közvetlen ismerősi körömben senkinek nincs, senki se használ ilyet. Az arm processzoraik sebessége nem nyűgözött le, bár a többi armos géphez képest elismerésre méltóan gyors, azt meg kell hagyni. Az -egész nap végigdolgozom vele a napot - szintű üzemidőt a teljesen passzív pentium-n alapú laptopok is tudják 7 évvel korábbról. A hardverük többsége egyszerűen gagyi és drága, ami épp nem gagyi, az simán csak drága, és kényesen ügyelnek arra, hogy másik ökoszisztémával még véletlenül se lehessen használni. Olyan szinten, hogy pl a jack dugós fülhallgatójuk (igen, véletlenül hozzám került egy ilyen, ez az egyetlen apple termék, amit személyesen valaha is birtokoltam) nem hajlandó működni az androidos telefonomban, mert nem szabványos a dugó elektronikai huzalozása.
    Másfél évtizede ismertem olyanokat, akik nagy apple fanok voltak, az egyik azért költött el rá 300 ezer forintot hitelből (mai árfolyamon kb 600k), mert A FILMEKEN LÁTTA, hogy ezt használják grafikai munkára, aztán 5 éven át törlesztette, majd kidobta a kukába, életében nem rajzolt rajta semmit. A másik egy miliomos csemete volt, aki nem értette, hogy miért futnak rajta a játékok 2 fps-el (kb 2009-ben), pedig "768 megabájtos videókártya van benne". Ja, integrált intel gma.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    addikt

    válasz .:ZS:. #79 üzenetére

    Segíts megértenem, milyen örökérvényű életigazságot szeretnél megmutatni nekem a képpel azon kívül, hogy megtaláltad a printscreen gombot.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák