Új hozzászólás Aktív témák

  • snagyz

    csendes tag

    Néhány megjegyzés az előzekben tárgyalt témákhoz:
    jap-nak: amig nincs jól meghatározott okod (pl. hallottál egy típust és beleszerettél a hangjába) "nálunk ritkaságokat" venni (pl. grado, goldring, stax stb.), addig a sennheiserekkel jársz a legjobban, szerethetően szólnak - még gyengébb forrásról is, könnyen hajthatók és kényelmes a viseletük (ez utóbbi nagyon fontos lesz később !!!)
    devast-nak: a Maverick csövesről értekeznek a head-fi-n és ha olvastad, akkor gyanús nekik, hogy nincs semmi spec megadva a komponensekről, főleg a digital receiver chipről, ami a leginkább felelős a PC-s (spdif/USB) zenehallgatásnál jelentkező magas jitter "eliminálásáért". Márpedig egy audio láncban mindig az elöl lévő fokozatok hangját halljuk később is, tehát ha valami már a digit jelnél "szétesett", abból sosem lesz jó zene. Ebből a szempontból is jó választás volt az aune, mert 50 ns-os DIR9001 van az elején, azután ezt lehet "finom hangolni" opampokkal, ahogy korábban már értekeztünk róla ill. az analóg fokozatban akár csöves erősítővel, ami a terveid közt szerepel.
    Az ALC888-as chippel kapcsolatban pedig, sajnos trágya a realtek drivere, amit az asio sem tud átugrani, mert ez csak 48kHz-en ad ki jelet az spdif-en. Én is Gigabyte alaplapot használok a "nagyvasban" ALC889-sel és "szívok" vele, mármint az új driverekkel. Az 1.37-es vagy korábbi változatokon lehet állítani a mintavételi frekvenciát (44,1-96 kHz között), de akkor sok program alól nincs hang - melyik kezemet harapjam meg?! :O Mivel ezt a gépemet CambridegeAudio DACmagic-kal hallgatom, amin látszik a bejövő jel mintavételi frekije, ezért tudom, hogy sajnos asioval használva is fix 48kHz-re konvertálódik minden. Ettől még hallgatható, de a tudat, hogy "nincs a kezemben az irányítás" (a gyűjteényemben vannak 96kHz-es felvételek), máris "downgrading-nek" hallok mindent. :(((

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák