Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nihill

    őstag

    válasz nihill #15072 üzenetére

    (folytatás)
    Képminőség:
    Első ránézésre a HiSeeu kamera képe szebb. Jobban megnézve az a "trükk" hogy gyárilag túlhúzza a fényerő és élesség értékeket, illetve közelebbről megnézve kicsit "hangyás" is a kép. Az Annke képe kicsit sötétebb, de sokkal természetesebb, egyenletesebb. (Kicsit olyan érzésem volt, mint régen a plazma vs. LCD témában, hogy a boltban koppra tolt fényerőnél az LCD volt a nyerő, csak otthon a nappaliban már nem így használta az ember...)
    Látószög:
    Az Annke többet lát vízszintesen is, függőlegesen is, de ez nem is volt kérdés, 2,8-as optika van benne, a HiSeeu 3,6-os.
    Az Annke vízszintesen 90 fokban lát, a Hiseeu-t kb. 70 foknak mondanám.
    Zoomolás: (nem optikailag, utólag a felvételen belenagyítva)
    Biztos sokan láttak már olyan rendőrségi hírt, hogy: "szerencsére készült felvétel is az elkövetőről" közben pedig annyi vehető ki a képen, hogy a rablónak 1 feje van és 2 keze.
    Ha rá kell közelíteni valamire, a 4K nagyon ott van, főleg a távolabbi dolgoknál.
    -Nappal
    -10 méter
    Annke

    Hiseeu

    Annke

    Hiseeu



    5 méter
    Annke

    Hiseeu


    Annke

    Hiseeu

    Teljes sötétben
    8 méter
    Annke

    Hiseeu



    4 méter
    Annke

    Hiseeu



    Felbontás változtatás 6 méterről:
    Hiseeu
    5MP

    (sajnos nem reagált az NVR-ben átállított felbontásra, nem foglalkoztam vele, miért)

    Annke
    4K

    5MP

    4MP

    FHD

    720p

    Ez alapján Hiseeu 5mp-e valahol az Annke 2MP(fhd) és 4MP képe között van félúton(se), szóval lehet hogy az az 5 mégse annyira 5, vagy csak simán a szenzor ilyen, vagy az elektronika, esetleg minden egyszerre.

    Összegzés:
    Nem volt kérdés hogy az Annke elveri a HiSeeu-t, eleve majd' háromszor annyiba kerül, szóval nem egy kategória.
    Inkább azt akartam tesztelni, megéri-e a plusz pénzt, vagy elég-e helyette az olcsóbb is.
    Ezt mindenki eldönti magának :) illetve rengeteg más kamera is van még a piacon...
    A HiSeeu a 10k alatti EU árához képest szintén jól teljesített ár/érték arányban, ennyi pénzért nem rossz ez csak nem kell csodát várni tőle.

    Ezek alapján én Annke-ből fogom összeállítani a rendszeremet 5db kamerával, majd ha kész lesz és lesznek gyakorlati tapasztalataim vele, arról is írok majd.

  • jézusom

    addikt

    válasz nihill #15072 üzenetére

    Szerintem a hangot tudod rögzíteni. Bele kerül a streambe nem? Tehát nem kell analóg hangot vinni a rögzítôbe szerintem.

  • szetcsuszott

    aktív tag

    válasz nihill #15072 üzenetére

    Egy kérdés,nem csak hozzád, mindenkihez:

    Egyik helyen így írják a rendszer összeállítását, ahogy te is, hogy a switchből egyik utp kábel megy a routerbe, másik az nvr-be.
    Máshol meg úgy, hoggy a switchből utp a routerbe, és onnan újabb utp az nvr-be.

    mi a különbség, melyik a jó, és miért?

    Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

Új hozzászólás Aktív témák