Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz Ezekiell #27 üzenetére

    "social credit systemmel meg mindennel együtt"
    Csak szólok, hogy az nem létezik. Azaz nem úgy ahogy el lett hitetve a kamucikkekel, egy sima BAR lista semmi több.

    Mielőtt jönne, nyilván valósan létezik elég erősen privát szférába hatoló megfigyelés és erős és kíméletlen elnyomás/megtorlás Kínában, de ez nem része és csak egy urban legend.

    Miért most váltanak? Mert ITcafé lehozott egy hírt hónapokkal azután, hogy már megírták? :D Van MA cikk is róla... Ahogy az is le van írva, hogy Kínán kívül marad az APK támogatás.

    Továbbra is mit hiszünk el az ITCafé cikkbe leírt mondatokból? Semmit! Pontosan.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz ddekany #40 üzenetére

    Mert nincs értelme. Minek?
    Megfigyelés alól nagyon macerás kibújni és vagy megtűrnek valakit, mert nem sok vizet zavar, vagy zsarolható lesz és így kezelhető, ezek nem új dolgok. Így is erőforrrás korlátos a rendszer, mert nem tudsz 1,5 milliárd embert olyan részletességgel figyelni. Prioritást kell hleyezni a redszerre veszélyesebb helyekre egyénekre.

    Lokális vezetők agymenései még mindig csak azok. Illetve ezt egyszerűen nem érik sokan, hogy a felső vezetés mennyire el van szeparálva a lentebb lévő szintektől és nagyon magas autonómiája van több szinten is kisebb vezetőknek. Az hülyeségek könnyen jönnek olyanból, hogy valamilyen felsőbbb utásznak meg kell felei, és totál idiosmusok történnek, hogy valaminek a látszatát keltsék. A wiki cikkben ott van pár péllda amúgy milyen rendszer és miért van.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz Ezekiell #33 üzenetére

    Látom nem sikerült megérteni, hogy továbbra is kizárólag egy adós és hitel rendszer. Egyes városokban, kisebb közlekedési vagy egyéb közrendbeli szabályszegések rákerülnek, de mindegyik teljesen lokális az adott városra és nem központosított.
    Maga a "CCP" 2023 során próbálta felszámolni az összes projektet, lehet hogy még maradt, de soha nem volt semmilyen központi rendszer. És mindegyik csak a hitelképességedet befolyásolta mást nem. Ráadásul semmi köze a meglévő központi megfigyeléshez.

    Megsúgom, hogy főleg angolszász országokban a credit score egy léggé létező fogalom és jelentősen befolyásolja az életed, ha alacsony mert a bankok teljesen máshogy fognak veled bánni, akár még számlát se nyithatsz. Akkor szerinted nyugaton is van Social Credit? :U

    Szintem a megfigyelés elég erősen kiemeltem és hangsúlyoztam, így nem értem miért kell azt rágni.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz mepet #47 üzenetére

    Felhoztam...
    Olyan hogy social score meg végképp nincs. Elolvastad a wiki cikket végig értelmezted? Valahogy itt bukunk el úgy látszik, hogy a urban legend erősebb, mint a valóság, valószínű már kibírhatatlan.

  • vicze

    félisten

    válasz graphicsp #48 üzenetére

    Tiszta szerencse, hogy USA nem ad a chipgyártóknak 50milliárdot puszira, az EU meg 20-at. Tesla se kapott 450milla állami kölcsönt. Milyen szörnyű is ha a kormány a hazait támogatja. Még a végén befolyásolná a piaci versenyt. ;]

    Ja lehetne sorolni....

  • vicze

    félisten

    válasz mepet #57 üzenetére

    Nyilván ha valaki befogja a fülét és ordítja, hogy nekem van igazam, akkor biztos úgy lesz. Nyilván mindenki úgy önhitegeti magát ahogy akarja. Csak épp a hazugságok elterjesztését is hanyagolja.

  • vicze

    félisten

    válasz ddekany #58 üzenetére

    A féligásságok és hazugságok terjesztése nem fárasztó? :U

    Mondj olyat, amit Kína és Oroszok valósan csinálnak, állami cenzúra, megfigyelés, ellenállás magjában elfojtása, politikai bebörtönzések, emberi jogok korlátozása, kis részleges népirtás meg ilyenek.
    Mondjuk sajnálatos módon a legtöbb nyugati ország múltjában vagy jelenében ezek mind jelen vannak, csak a lépték/mérték más.

    De hiába akarja pl. kommunistának beállítani Kínát valaki, csak politikailag "az"(nem az már 30éve és elég rövid ideig volt az). Gazdaságilag ízig vérig kapitalista akárhogy is nézzük. És mindegyik kormány ugyanolyan protekcionista módon próbálja védeni a saját gazdaságát. Ha ezt a tényt nem látja be valaki akkor már elrugaszkodtunk a valóságtól és politikai beszélgetés zajlik nem tényszerű.

  • vicze

    félisten

    válasz Raysen623 #64 üzenetére

    Több száz év? Amerika mikor bombázta szarrá Kambodzsát és Laoszt? Mennyi ártatlan civilt gyilkoltak meg? Soroljam? Hány US háborút kell felsoroljak? :U Bőven lehet a 2.VH utáni atrocitásokat felsorolni, a nagy békében. Ne röhögtess már, ennyit a féligazságokról.

    Ez a probléma mikor valami ideológiai alapon van megítélve, mert az én érdekemet képviselte tehát ok. Ráadáskén bárki aki felhozza őket egyből rendszerellenség kínai/orosz fizetett kém lesz egyből. És kezdődik a lejáratás.

    Nem hinném, hogy akár egyetlen mondatban is bármi pozitívat írtam volna Kínáról, de már csak az hogy nem köpködöm és megmagyarázok egy folyamatot egy trigger egyeseknek.

  • vicze

    félisten

    válasz dabadab #65 üzenetére

    "Az ízig-vérig kapitalista országok az ötéves tervekről ismerkszenek"
    Olvastad is őket? Hallottál már olyanról, hogy egy nyugati kormánynak van egy terve a kormányzási időre, vagy csak napi szinten improvizálnak? :U Ajánlom figyelmedbe a pártok terveinek elolvasását választások előtt, mindegyiknek van. Hallottál költségezési tervekről, amiben leírják, hogy mit fog csinálni egy adott kormány és mire költik a pénzt. Őrület nyugaton is terveznek... A 5éves tervek már pont ilyenek semmi több nincs bennük.
    Különbség, hogy mivel nem 4-5-6évig van egy pár kormányon, így lehet esetileg értelmesen hosszabb távon is tervezni(lehet értelemtelenül is nyilván) és nem figyelembe venni a választók vagy emberek érdekeit.
    Pl. hagyhatnak bedőlni egy Evergrande-ot leszarva, hogy hány millió ember életét teszik tönkre vele, mert csak el lesznek hallgattatva, ha nagyon ugrálnak, mert egyáltalán nem kell törődjenek velük. Úgy kiírtanak médiából minden említés, mintha nem is létezett volna.

    Vagy szerinted az a kapitalizmus, amikor az állam kimenti a bedőlő magáncégeket, mint 2008-ban?

    "az állam minden nagyobb cégben tulajdonos."
    Ugye Magyarországon élsz? :U Hogy is van ez az állami tulajdon nagyobb cégekben? Esetleg az államnak való eladás kikényszerítése, versenyhivatali visszaélésekkel?
    Kezdjem el sorolni a nyugati (főleg szociálisabb beállítottságú) országokban az állami tulajdonokat? Nem mindenhol söpört végig a Ragen/Thatcher által reklámozott baromság, hogy majd a piacgazdaság mindent megold.

    Ha még a saját ismereteid is hiányosak a témában, akkor mi a fenének hozod fel érvnek? Mint mondtam olyannal üsd Kínát, amit valóban elkövetnek és ne olyasmikkel, csak ideológiai érvelések és puszta propaganda, ráadásként esetileg hazugságok. Csak nézz egy kis Uncensored China-t és máris tudsz valós érveket hozni.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz Raysen623 #77 üzenetére

    Továbbra is próbálod azt kényszereresen erőltetni értelmetlenül, hogy a Kínaiak oldalát fogom, mikor rámutatok egy nyugati ország által elkövetett azonos/hasonló atrocitásra.
    Egyből kattan az agy és ellenség lettem. :( Miért is? Ez normális?

    Afganisztán hány éve volt? Elég azonos idősáv? :U Ja nem az se. Tegnap kell történjen, ma, vagy a jövőben? Épp most nem követ el a US háborús bűnöket akkor az minden ok? 10év az már történelem és senkit se érdelek?

    Nem mellesleg az állami támogatásokat hoztam fel, amire jött a válasz, hogy fizetnek-e nekem azért. Te meg felhozod, hogy amíg ott az állami mankó nem lehet kapitalizmusról beszélni... Nem ironikus kicsit?

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz ddekany #76 üzenetére

    Esetleg arra próbálok rámutatni, hogy az állam a legtöbb országban elégjelentősen jelen van a gazdaságban és szó szerint irányítja azt, és míg egyik oldalon ez teljesen OK, addig másik oldalon micsoda mocskos alávaló dolog.

    Próbálom az álszentséget, a képmutatás és a kritizál vagy ajnározott rendszerek semmilyen mértékű nem ismeretét megmutatni.

    Hogy hibás vagy hamis érvek alapján próbálsz kritizálni és, hogy vannak valósak, amit lehetne, de az inkább el van feledve. Ujgurok továbbra is átnevelő táborokban csücsülnek, de az a hatalmas kritika Kína ellen, hogy állami pénzt tol a gazdaságba? :F :F :F WTF???

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz ddekany #80 üzenetére

    "vállalatok az átkosban, az az egyik szélsőség."
    Nem csak a múltban és nem csak egy adott rendszerben voltak, most is vannak és lesznek is, a nyugati társadalmakban is.

    "Huawei vajon hol helyezkedik el ezen a spektrumon?"
    Gyakorlatilag? Huawei jelenleg egy 100%-ban dolgozók által birtokolt cég. Az hogy mennyi és mekkora állami befolyás van a vezetésében, pedig egyesszerűen nem tudjuk. Bármilyen nyugaton forgalmazott termékük biztonsági vizsgálata eredménytelen volt és soha egyetlen egyszer se tudtak semmilyen biztonsági kockázatot tényekkel bizonyítani.
    Akkor van biztonsági kockázat? Lehet hogy a titkosszolgálatok tudnak valamit, de semmit nem hoztak nyilvánosságra. És lehet hogy van biztonsági kockázat, de semmit nem tud senki bizonyítani.

    Kik nyernek azzal, hogy a Huawei ki lett szorítva a nyugati piacokról? Hát leginkább a nyugati cégek, mivel tőlük vett el elsősorban piacot. Bloomberg hoaxára emlékszünk még? :U

    Van Huawei termékem? Van. Netre van kötve? Tuti hogy nem fogom. Lecseréltem a Huawei ISP modemem a fenébe? Le. Bárki megtette itt a fórumban? Valószínű kevesen, de ennek ellenére tolják a Kína kémked utánad mantrát, mikor ott figyelnek a Huawei termékek a kezükben a házukban, az adótornyokban, a szolgáltatók adatközpontjaiban és sorolhatnám.

    Teljes mértékben támogatom a Huawei (és egyéb kínai cég) termékeinek kritikus infrastruktúrából való eltávolítását. De nem azért mert a kínai állam kémkedésétől félnék. Hanem elsősorban gazdasági szempontok miatt. (Ez amúgy károsítja a piacgazdaságot...)

  • vicze

    félisten

    válasz Raysen623 #81 üzenetére

    "Én nem erőltetek semmit"
    Aha, persze hogy nem elég jól látszik.

    "nem értem mitől hasonlít az a szóban forgó témához?"
    Mármint mi köze az emberi jogok figyelmen kívül hagyásához, egy provokáció nélküli háborúnak? :U

    "Milyen háborús bűnökről beszélünk,"
    Ja azok nincsenek... :U

    "totálisan mások a módszerek."
    Végül is ja... Kína hány országot bombázott le?
    Kormánydöntögetésben és befolyásolásban kb. azonosak. De Kína jobb pénzel való behálózásban és infrastruktúrákra való hitelezéssel, ahogy pl. teszik Magyarországon és kormányok így modon való lefizetésével. Ebben a US lényegesen gyengébb, mert jobban felelősségre vonhatóak. Ők leginkább a haditechnika eladásával betonozzák be a "hűséget".

    Te hogyan is vetetted eddig kétoldalúan össze a dolgokat, milyen példákat is hoztál a semmin kívül a kínai problémákra? Nem látom az a nagy pártatlanságot.

  • vicze

    félisten

    válasz ddekany #88 üzenetére

    Még egyszer mikor írtam bármi pozitívat Kínáról? :F Konkrétan mutasd már meg? :F
    Továbbra is valami tök elmebeteg módon, valaki azt hiszi, hogy a Kínai kormányt védem? :F Hogy???

    Annyit írtam, hogy ha hazugságot és propagandát terjesztesz a valóság helyett, ami esetileg még szőrnyűbb, semmivel se vagy jobb mint egy agymosot CCP párttag.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák