Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pete55555

    Topikgazda

    válasz Shingen #64370 üzenetére

    Attól is függhet, mire használnád. Szerintem ekkora teljesítménykülönbség rezgőcsiszolónál nem számít nagyon, inkább a csiszolópapír minősége, kopottsága a fontos.
    De várj meg, hátha jön valaki jártasabb a témában.

    Imibogyo??? :DDD

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • imibogyo

    veterán

    válasz Shingen #64370 üzenetére

    Nem tudom mennyire vagyok jártas(abb) a témában, de nekem az olcsóbb gépek esetén nem túl sok jó tapasztalatom van B&D gépekkel szigorúan a tartósságot tekintve. Ha már B&D-nél szeretnél maradni, akkor a drágábbikat venném (lentebb indoklom is majd)...

    Már többször leírtam, hogy ha nagyon ár-érzékeny is az ember, akkor is a "már nem gagyi, de még olcsó" kategóriában én a Skil és az Einhell gépeket részesítem előnyben, picit feljebb pedig a zöld Bosch-okat. Szinte minden más márkával (Extool, B&D. Powerplus stb.) fürödtem már be, ezekkel (eddig) egyszer sem. Még ha szolgáltatások tekintetében, sokszor alul is maradnak a többi géphez képest, de eddig még mindig egy erős, elfogadható minimumot kaptam a pénzemért és ami még szintén nagyon fontos, hogy sok-sok évre igaz ez.

    Tudom, hogy még drágább, de alig többért, mint amiket te linkeltél már van Bosch gép is. Érdemes elgondolkodni rajta. Ennyi pluszt (szerintem) simán megér. Ráadásul nem kell hozzá spéci csiszolóvászon sem és a rezgésszáma 1.5-2x-ese az általad linkelt gépekhez képest. Gépet nem egy 1-2 évre vesz az ember, így érdemes mérlegelni.

    Egyébként az sem derült ki, hogy mi a pontos célod a géppel?
    Mert már az általad linkelt két gép sem teljesen egyforma.

    Nagyon jók a "tenyér" gépek és a legtöbbször méretre szabott (ezért a talpon mindenhol jól megtámasztott) vásznak miatt sokkal precízebben használhatóak (pl. ajtólap, tok, képkeret, sarkok, nútok stb. esetén, főleg a "vasaló" alakúak). De ezekkel nem igazán jó és célszerű nagyobb felületet csiszolni (gerenda, padló, stb.-re már nem az igaziak) és nem annyira "haladósak" a csiszolásban a kisebb csiszolófelületük miatt. Cserébe finomabban lehet érzésre szabályozni az eltávolítani kívánt réteg vastagságát.

    A nagyobb csiszolófelületű "kétkezes" gépek pont az ellentettjei ezeknek. Haladósabbak (pláne minőségi, nem-piacos vászonnal), de a sokszor nem méretre készített, nem öntapadós vásznak hiánya, valamint az ebből adódó nem túl precíz vászonfelfogatás és vászonfelfekvés miatt (széleken lelóg a vászon például, sarkokba, élekbe nem igazán lehet velük "benyúlni") precíz munkákhoz nem a legjobbak.

    Természetesen vannak az átmeneti gépek a két fő kategória között (amit te is linkeltél kis B&D jó példa), ami a két kategória tulajdonságait próbálja egyesíteni magában. Nem méretre szabott vásznakkal és "gyári" vásznakkal is használható, kicsi felületű, de ezt kompenzálandó relatíve gyors rezgésszámú alaplemez és "egykezes" használat.

Új hozzászólás Aktív témák