Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz cinemazealot #83967 üzenetére

    Pedig de, sikerült félrevinni a lényeget.
    #83970 Spec
    A te szempontjaid egy részévele egyetértek.
    Azt értettétek mind a ketten félre, hogy ha adott egy kiépült csatorna hálózat, amit 100 lakásra és azok x mennyiségű WC lehúzására méreteztek, attól nem fog többlet terhlés keletkezni műszaki szempontból ha ugyanannyi x mennyiségű WC lehúzás történik.
    MERT a lényeg abban van, hogy továbbra is ugyanazt a WC tartályt használod, amiben ott az úszó ami ELZÁRJA a feltöltő csapot. Tehát ha 100 lakás 10.000 lehúzását elbírta a csatorna, akkor ugyanezt a 10.000 lehúzást továbbra is elfogja bírni műszakilag. A másik fele másik bekezdés.

    Tehát műszakilag igen is tartom, hogy nem jelentkezik mennyiségi alapon többletterhelés. Ugyanazt a mennyiségű szennyvizet kell elvezetni mint korábban.
    "
    Azért ez nem ennyire feketén-fehér. Rávilágítanék pár fontos szempontra. Egyrészt az a hazai vízgazdálkodási szabályozásokban több helyen is alapelvként szerepel, hogy tilos a tiszta övezeti csapadékvizek szándékos elszennyezése, és hát az hogy a WC-be vezeted öblítő vízként, az annak számít.
    "
    Pont azt írom, hogy ennek a szabályozásnak elvi okai vannak, mert ha megengedik egy kis szeletet akkor a magyar majd mindent is akar, és belevezetik kontrollálatlanul a csapadék vizet. De nem azért van ez mint amit írtok. Továbbá számlázási okai vannak, ahogy írod a szennyvizet jelenleg nem mérik ingatlanonként, így nem tudnánk kiszámlázni hogy mi alapján szedhetik be azokat a pénzeket amiket karbantartásra és fejlesztésre kellene költeni...ohh wait, ezt már amúgy is elszúrták, sorra mennek vidéken tönkre a vizes -csatornás cége...már tönkre is mentek.

    Azzal egyetértek hogy a tetőről összeszedett kosz már probléma, ami szennyeződés típusát az én elképzelésem kontrolálatlanul engedi be. Ezen a részen vitaképest az elgondolás.

    De azzal megint nem tudok egyetérteni hogy csak az ivóvíz mennyisége alapján történik a dolgok kezelése, mert rengeteg helyen vidéken a két szerződés eleve külön kezelik, külön számla érkezik.

    Simán ki lehetne alakítani bejelentési alapú rendszert, hogy x felhasználó kiépíti azt a műszaki rendszert, amivel megfelelő minőségűre tudja szűrni a csapadék vizet hogy az egyébként WC tartály öblítésenként nem szennyez jobban mint a szappanos víz. Erre lehet kötelezni az erre vágyókat, pláne ha maga a rendszer mondjuk 3-5 év alatt meg tud térülni, családi házaknál simán megérős. Társasházaknál meg 20 lakás közösen simán tudná vállalni a hosszú távú megtérülést.

    Továbbá a csatorna rendszer fenn tartása is kezelhetőbbé vállna, ha nem fogyasztott mennyiségi alapon számláznak, hanem van egy fix, a korábbiakhoz képest emelt alapdíj, amit mindenki fizet, a mennyiségi részre pedig rá lehet húzni a rezsidémonharcot. És akkor a politikus kecske is jóllakott a kamuzásával és a káposzta is megmaradt.

    A kézmosóból meg fürdőből lejövő szürkevízzel az a gond hogy mélyebben van mint a WC tartály, ezáltal a visszajuttatása a tartályba problémás. Valamilyen emelőgép beépítése mindenképp vagy macerás kezelést, vagy folyamatos áramigényt jelent.
    Persze be lehet állítani PC keringető szivattyút napelemről, én ilyet tervezek magamnál kialakítani.
    De mindenképp a költség nyereség arány rosszabb, de a két rendszert kombinálva kéne jól megalkotni a 21. századi megoldást.

    Öntözésre nincs értelme társasház esetén központilag költeni ekkora léptékben.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák