Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz golyani #908 üzenetére

    Foglaljuk össze: leírjuk ketten is, hogy a kettős tápfeszt együtt kell be- és kikapcsolni, nem külön-külön (igaz, részben csak utólag, ettől függetlenül utána csodálkozol, hogy csak az egyik tápot ráadva miket művelt az erősítő).
    Aztán említem, hogy a bemeneti 1µF-os leválasztókondit ne hagyd ki kéttápfeszes felépítésnél sem, erre Te: ''[..] és gyári cucc szerint kötöttem be nem rakta elé kondenzátort.''. Rákérdezek, hogy pontosan milyen kondit hagytál ki és honnan, erre nem egyértelműen válaszolsz: ''[..] ahogy van az adatalpon úgy raktam mindent meg amit mondtál h 22kΩ-ost cseéljek le 100-asra megtettem így öszeraktam.''.
    Az a csatolókondi az adatlap összes példakapcsolásán ottvan.
    Ezek után megkérdezed, hogy lehetséges-e, hogy hazavágod az IC-t azzal, ha a 2-es és 4-es láb közé nem teszed be a 22kΩ -os ellenállást. Erre írom, hogy szerintem tönkremenetel ettől nem valószínű, mert az ''csak'' egy visszacsatoló ellenállás (az IC feszültségerősítését állítja be, a 4-es láb a kimenet, a 2-es pedig az IC invertáló bemenete), viszont nem csoda, hogy így nem megy az erősítő normálisan. Majd leírod, hogy azután sem ment, miután ezt beraktad.
    Továbbá arra is kerestük a választ, hogy mekkora a feszültség az 1-es lábon (neminvertáló bemenet), természetesen a 22 vagy 100kΩ -os ellenállást és a leválasztókondit nem kihagyva az áramkör bemenetéről. Erre nem írtál semmit. (Az se volna baj, ha próbánál nem mindenféle alkalmatlan eszközt - lemerült akku, akkutöltő - használnál normális tápegység(ek) vagy jól feltöltött akkumulátorok helyett.)
    Továbbra is az a véleményem, hogy a TDA2030-ast az adatlapja alapján meglehetősen nehéz tönkretenni (de nyilván nem lehetetlen), ugyanis rendelkezik beépített túláram- (rövidzár-) és hővédelemmel, a maximális tápfeszültsége pedig 36 (+/-18) Volt.
    Mod: kissé finomítottam rajta ;).

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák