Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asdf_

    veterán

    válasz Intel fan11 #43758 üzenetére

    En addig hajtanam a regi kazant amig fel nem adja. Kicserelni gazterv, gazmeo, kemenyes, ora le, ora fel, EPH siman 100e felett, ha eddig sima parapetes kemenye volt, azt valamiert mar utaljak es nem hagyjak, tehat mehet a kemeny kb. 200-ert, az egesz az elejetol vegeig negyed-fel ev, es beleoszulsz. Biztos, hogy akarod te ezt? ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Rotyi

    aktív tag

    válasz Intel fan11 #43758 üzenetére

    Ha meg volt a kazán időszakos karbantartása minden évben, akkor nem sok az a 10 év, de ha a beüzemelés óta nem foglalkoztak vele, akkor sok is lehet.
    Fontos, hogy megfelelő teljesítményű legyen a kazán. A kicsivel nem tudod megtermelni a szükséges hőt, a nagy kazán meg ki/be kapcsolgat, ami rövidíti az élettartamát. Ehhez egy épületgépész tervező tud készíteni egy számítást ami alapján kiderül mekkora teljesítményű kazán is kell.
    A Bosch lakossági kazánjait nem ismerem, de miért pont Bosch, mi az oka?
    Én konkrétan nem ismerem a típusokat, kéményes vagyok, de mivel volt szó a Vaillantról, azért nem az az etalon. Akkor inkább Viessmann vagy Wolf. Ezeknek pl saválló a hőcserélője.
    Ha rendszeresen karban van tartva akkor pl egy Baxi is jó megoldás lehet.
    én azt szoktam javasolni, hogy a közelben milyen szervizes van. Nem mindegy hogy 10km-ről, vagy 60-80km-ről jön ha baj van, mondjuk egy hideg téli hosszú hétvégén.
    Amúgy ha új kazánt akartok, akkor csak a kondenzációs jöhet szóba ahol egy teljesen szabályos kazáncsere tervekkel, engedélyekkel, új kéménnyel kivitelezési és engedélyezési díjakkal bőven egymillió forint.
    Járható út még, ha a mostanival teljesen megegyező, de használ és működőképes kazánt veszel. Ha baj van a mostanival, akkor ott a cserekazán ki tudod cseréltetni mindenféle engedélyek nélkül egy szakival, vagy biztosítva van az alkatrészellátás.

    Ami majdnem az, az nem az!

Új hozzászólás Aktív témák