Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huncutka1029

    addikt

    válasz snowdog #13189 üzenetére

    nekem is omnia II- m van,
    és bizony csak megerősíteni tudom az általad leírtakat.
    Külföldön, ha letiltom az xtra-szolgáltatást, inkább meg sem kísérelem a telefonon a gps-t használni, mert mire pozicionál, oda is értem a célállomásra.
    Volt, hogy csak 20-22 perc után talált magára.

    De én úgy tudom, hogy az AGPS nem csak a műholdak pályájából, hanem az aktuális cellainformációkból is számol, mikor pozíciót keres.

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • Jabby

    őstag

    válasz snowdog #13189 üzenetére

    Amit írsz, az az elmélet.
    A C/A kód, mely tartalmazza a műhold azonosításához szükséges adatot két, egyenként 10 bites tárolóregiszterben állítanak elő, mely 1 ms-onként ismétlődik. 1 bit sugárzási ideje 1 mikroszekundum (ami 300 m (chip-rate)).
    Tehát ha bekapcsolod a GPS vevőt, szinte azonnal "képben" lesz, azonnal "látni" fog műholdakat.
    De ugyebár vagy ezer km-kre távolodtunk el a vevő kikapcsolás helyétől, vagy hosszú ideje nem volt már bekapcsolva, vagyis az almanac adatok amiket almanac fileban tárol, az elavult.
    Ekkor jön képbe a D kód (előállítása a a vivőhullám kódmodulációjával történik).
    Nagyon jól írtad, az adatátviteli sebesség 50 bps, tehát nem egy sztráda.
    Ez a D kód 25 framet közvetít (24+1 műhold közelítő pályaadatait). Egy ilyen üzenet hossza 1500 bit (nem részletezném, hogy ezen belül 5 subframet, 5x10 wordöt tartalmaz). Tehát egy műhold almanac adatának fogadására 30s idő szükséges.
    A 25 műhold pályaadatának letöltéséhez 25x30s=12,5 perc. Jól írtad.
    De ez az elmélet. Abban az esetben igaz ha a GPS vevő csak egy darab műholdat "lát", valamint ha ez a műhold saját pályaadatát legkésőbb, vagyis 25.-ként továbbítja. Ez a gyakorlatban nagyon ritka eset.

    Ezt írod:
    "Alapesetben a gps vevő a műholdakról gyűjti be az elhelyezkedésük adatait. Amíg ez nincs meg, addig számolni sem tud. Ha nulláról indul, akkor ez bizony elég sokáig eltart."

    Amikor fogalmazásod szerint nulláról indul, azt nevezik a GPS vevők specifikációjában cold startnak, vagy hideg indítási időnek. Mutass nekem olyan amatőröknek szánt készüléket melynek itt 12,5 perc van megadva?
    Itt egy elterjedt, SIRFstar IV chipsetes vevő 35s-os hidegindítási idővel!

    AGPS:
    Bevallom nem ismerem, a már említett egyetlen esettől eltekintve nem használtam, akkor semmi gyorsulást nem tapasztaltam a pozicionálás idejében. Mire bepötyögöm az iGO-ba az úticélt, addigra mindig "tudja" hol vagyok ;)

Új hozzászólás Aktív témák