Keresés

Aktív témák

  • Xantomas

    őstag

    válasz szki #11539 üzenetére

    Egy picit tenyleg sántít a dolog, mármint az indukciós része, mert azért az indukcióhoz tekercs kell, és az emberi test nehezen fogadható el, akár egy 1 hurkos tekekecsnek is, így a klasszikus Faraday féle indukciós trv nem érvényesül.

    Nemes egyszerűséggel Ampere által is már leírt párhuzamos vezetőkre való átütési jelenség következik be, amikor a párhuzamos vezetőn, azonos irányú feszültség különbség, és áramfolyam keletkezik, amit a feszültség hajt. Mivel ez csak pillanatnyi jelenség, rásegít az egészre, a testnek dielektrikumként való működése, és folyamatosan tárolja a töltéshordozókat, egészen addig, míg ki nem sül, pl egy jól vezető fém alkatrészen (pl csavar) és a koszos, ezáltal rossz vezetőként működő gumin nem zár az áramkör a föld felé.

    De igazából lényegtelen. A fő az, hogy csíp, kellemetlen érzés, és ha lehet, ne a kerékpáros kompjúteren, vagy iPhone 4-en keresztül süssük ki magunkat, mert megmurderol.
    Komolyabb élettani hatása nincs ekkora távolságokból, még szívritmus zavart sem tud okozni.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • JColee

    őstag

    válasz szki #11539 üzenetére

    Mivel az indukált feszültség a fluxus időbeli megváltozásával egyenlő (vagy minusz egyszerese, ez most mindegy), ezért felületre is van szükség ahhoz, hogy feszültség indukálódjon. Egy hosszú fém tárgynál hol a felület?
    Én itt abba is hagytam.

Aktív témák