Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M1995

    aktív tag

    válasz jonnyjoker01 #43 üzenetére

    Inkább te beszélsz magad ellen, hiszen csak konteózol, persze azt el se tudod képzelni, hogy az Apple userek tényleg szívesen használják a cég termékeit. USA felmérés: iPhone userek 90%-a következőnek is iPhone-t tervez. A személyeskedést inkább hagyjuk, inkább pont az a tipikus Android fanboykodás amit előadsz, miszerint 1 milliárd feletti iPhone használó biztosan csakis meg van vezetve. Csak az lehet, az ugye kizárt jó termék legyen. Az egész piac meg van vezetve, nagy mágus az Apple... na mesélj még. :U

    Ne röhögtess, hogy azért van 2 milliárd aktív Apple eszköz, mert fogyasztóellenes az Apple. Ekkora ostobaságot! :Y Teljesen homályon vagy. De már megszoktam, minden Apple hírnél lefutják ugyanazokat a köröket, mert nem tudják elképzelni valamiért tényleg népszerű az iPhone. Biztos nem a gyors chip, biztos nem a remek Face ID, biztos nem a kényelmes 99% reklámmentes gyári appok és szolgáltatások, ökoszisztéma miatt van a márkahűség. Csak az lehet, szerinted mindenki hülye és bedől az Apple marketingnek. Hát persze... :U

    A "súlyos pénzek" butaságodról annyit, hogy flagship kategóriában az Android gyártók is annyiért árulják, meg egy Macbook árában is röpködnek a Dell gépek, tehát ez nem érv. Magam részéről annyit, hogy nem Pro szériát veszem, így nem hiszem súlyos pénzeket költöttem. Elégedetten használom 3-4-5-6 évig, a régi eladva vagy továbbra is használatban családban, miközben az Android ismerőseim többet költöttek több készülékre ugyanannyi idő alatt, mert már földhöz vágták volna két év után. Hiába volt benne 90 vagy 120 Hz kijelző és csak egy lyuk notch helyett. Mert ugye ezt is magyarázni kellett ma, hogy a Face ID nem csak egy selfie kamera, hogy lehessen lyuknak csinálni mint Onepluson. Vagy az is csak kiderült ma, hogy a leszólás ellenére bizony lehet iPhone-on is pdf-et csatolni, aláírást beszúrni...

    Igen, van több dolog ami itt nincs és Androidon van, de el kellene fogadni, hogy fordítva is vannak ilyenek. Nekem és a piac szerint sok usernek iPhone és iOS kell, ha ezt nem sikerül megérteni valakinek, az az ő problémája.

    A walled garden tudom nehéz elhinni, de sokak számára pozitív, egyébként mi az alternatíva: hát néztem Pixel, nincs normálisan forgalmazva, hardver minőségügyi problémák. Samsung: előtelepített Zuckerberg bloatware. Ez ugye nem fogyasztóellenes... Sony megint nincs normálisan, csak melléktermék a cégnél. Kínai nem érdekel. De ez mind mindegy is, mert egyiken sincs iOS, így nekem nem jöhet szóba. A Google egy reklámcég, a döntő bevételük a reklámokból van. Rootolni, mókolni nem akarok, így nem hátrány a kerítés. És ha már kerítés, az Apple féle jobban tetszik mint a Google féle. Appok optimalizálása iOS-en jobb számomra. Hiszen kevesebb készülékre kell fejleszteni és nincs fragmentálva a rendszer mint hány Android verzió van. A "súlyos pénzek" walled gardenből én annyit érzékelek, hogy egyszeri vásárlás Wipr adblocker Safarihoz és pár Apple szolgáltatás. (icloud+ tárhely és hide my email és zene folyamatosan, néha arcade játék odaadni rokon gyereknek abban se reklám, se IAP, néha apple tv+ nézni valamit, de ez is csak időszakos)
    Gyári beépített app mail, naptár, notes, reminders, keychain stb. mindet szívesen használom, tehát nem zavar benne vagyok az Apple kertben, mert nekem tetszik az a kert. Mi az alternatíva? Gmail, Outlook, Spark, Edison reklámos vagy fizetős, plusz adatvédelmi kérdés. Az iPhone ismerősökkel imessage+facetime sokkal jobb élmény, mint bármi ami az Android térfelén van. Microsoft és Google folyton variálnak, Apple-nél kiszámíthatóbb mit csinálnak, nagyobb esély hallgatnak feedbackre, jobb ügyfélszolgálat. Spotify előfizetést régen lemondtam, mert nem tetszett amilyen irányt vettek üzletileg, Apple Music számomra jobb hiányosságok ellenére. Apple Maps végre javult annyit, hogy nekem megfelel.

    Hardver, szoftver, szolgáltatás oldalon vannak számomra bosszantó Android hiányosságok. Hányadik chat appot kaszálta már el a Google és kezdték újra. Nincs értelmes kompakt készülék. Hiányozna a némító gomb, haptic feedback, időtállóság stb. Ökoszisztéma az Apple-nél van együtt jobban, ez egyszerű tény. Ahogy az is, tapasztaltam iOS 60 Hz nem olyan mint az Android 60 Hz, sajnos van balszerencsém egy rokon tavaly vett Nokiáját karban tartani, ami laggolást az előad, hát durva.

    Aki az Androidot kedveli, használja azt. Aki az iOS-t, ő meg azt. Adott a választás lehetősége. Viszont az vicc, hogy trollkodva nézni az iPhone-ra miért nem olyan mint egy Android? Hát pont az a lényege, hogy nem olyan.

    Azt nem értem, aki soha nem venne iPhone-t miért jár Apple hírekhez kötekedni, hiszen nem mindegy neki mit nem tud az iPhone? Aki meg váltott Androidról iPhone-ra, de új szemlélet helyett az Androidot keresi görcsösen az iOS-ben, akkor mi késztette a váltásra, ha az Android mindent tud? Mert itt a híváslista 15 éve ilyen, a csengőhang beállítás módszere is, és még mindig van 60 Hz iPhone aktuálisan árulva. Sikerrel, mert nem csak azon múlik a népszerűsége.

  • btprg

    senior tag

    válasz jonnyjoker01 #63 üzenetére

    "Animáció FPS-e annyi mint amennyit a hardver elbír."

    Nem értek a telefonokhoz, ezt így generálisan nem értem, és nem logikus. Ha az animáció egy animGIF, ami pl. 100msec-onként időzített képekből áll, akkor akármilyen kijelzővel nézve is 10 FPS-es lesz az animáció.
    Vagy ezek a telefonos kis vacak gomb animációk olyanok lennének, hogy a 10 megrajzolt kép közé interpolál valami random átmenetet a szoftver a megfelelő frekvenciával?

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • #54625216

    törölt tag

    válasz jonnyjoker01 #84 üzenetére

    Igen, ez droid esetében így működik, mivel nem tudsz referencia hardverhez optimalizálni. iPhone esetében viszont meg lehet csinálni az animációt erőforrás hatékonyan, mert a hardver variációk száma véges, ráadásul van piaci igény a minőségi fejlesztésekre.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz jonnyjoker01 #107 üzenetére

    Igen, csak ha kitökölöd az animációt az iOS-es teszt készüléken, akkor biztos lehetsz benne, hogy a user is ugyanazt fogja látni. Droidon meg hardver és OS verzió függő, az egyéb random tényezőktől, hogy kinél mekkora felbontású és oldalarányú a display, milyen gyártó által kötelezően feltelepített sz@r zabálja az erőforrásokat a háttérben, stb. már nem is beszélve.

Új hozzászólás Aktív témák