Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    válasz tothjozsi96 #118031 üzenetére

    Érdekes. Esetleg ott nyikorog-recseg, ahol a műanyagok egymásnak feszülnek. Talán meg lehet nézni, hogy picit meglazítod, és akkor csökken-e a hang. Ha igen, lehet, meg kellene olajozni. :D Szilikonzsarral pl., az elvileg nem bántja a műanyagot.

    envagyok
    Lehet félreértem, de akkor te egy árvízgátat szeretnél kerítésből? Azért az egy komolyabb alap nélkül nem hiszem, húgy túl időtálló, hisz alámoshatja. Ráadásul akkor az ajtó fog kapni mindent, homokot is, ami a leggyengébb láncszem. Inkább a vízelvezetéssel kellene talán kezdeni valamit. Esőcsatornákat szoktak ugye kiépíteni ilyenkor. Vagy lehet egyszerűbb egy plusz gátat felépíteni az árok szélére.

    zsolt008
    Ajánlani nem tudok, de az nem olcsó mulatság, az új ablak árával mérhető. Ha nem gerébtokos, hanem a régi, talán kétezres évekig használt termoüveg, akkor nem biztos, hogy feltétlenül muszáj cserélni. Bár a kettő hivatalosan hasonló hőátbocsátási tényezővel rendelkezik, de a kétrétegű termoablakok szigetelése a gyakorlatban jobban megoldható, tartósabban, az üvegek közt nem mozog a levegő, így jobb lesz.
    Fa rész felújítása nem akkora dolog. Ha hiányzik, ki kell kaparni aztán kipótolni. Ha csak a csiszolás, akkor az, majd festeni. Aztán a tömítés, általában nem is hátrány, ha nem zár tökéletesen.

    tyielow
    Nem kell ahhoz tapasztalat, hogy az ember lássa, egy 110 nm-es ház, 5 centi szigeteléssel, elektromos padlófűtéssel annyit fog fogyasztani, hogy elsírod magad. A vályog szigetelése nem rossz, de nem is jó, ott a hőkapacitás a nagy előny. Az a vegyes vályog felfűtése egy ilyennel meg addig tart, mire tavasz lesz. :D Egyik rokonomat is rábeszélték a jó kis engedélyezett gázkonvektorok helyett a Nobo ügynökei villanykonvektorra, 100 nm ház, úgy egy ötvenes a havi számla, és fáznak. De hát te tudod, mit csinálsz, és hogy melyik mester tanácsát fontolod meg...

    Oposzumtoszó
    Nem értem, miért nem jó, ha simán kibetonozod. Valami szitálttal esetleg, hogy a teteje is jó legyen.

    M3aN
    Így a 6 mm OSB kevés, szerintem inkább azt kellene vastagítani egy plusz réteggel. Már eleve az a lépésálló süllyedhet több millimétert, főleg ugye a csőnél, ahol nincs alátámasztás. Azt a 6 m OSB nem fogja meg.
    Az EPS-re ne akarj pár mm önterülőt, mert azonnal széttöredezik, ugyanis az nem tart szilárd alátámasztás nélkül. Arra minimum 3 – 4 centi beton, de az minden szempontból nehéz és nem is kell. Szvsz vastagabb OSB a legcélravezetőbb, és marad a végén úgy egy centi szintkülömbség.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák