Keresés

Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz zolee3000 #18375 üzenetére

    2,5 méteres távolságból a DVD-k is élvezhetőek egy 46/47"-os LCD-n, de itt inkább a TV-től függ a dolog, és nem a TV technológiájától. Egy olcsó plazmán a DVD is tud hányadékul kinézni. :\

    Szóval ismét az a szitu, hogy ha jobb képességű TV-t veszel, akkor 2,5 méter, ha gyengébb, akkor inkább 3-3,5 méter. Viszont gondolom nem fogod később újra átrendezni a nappalidat csak azért, mert már HD filmeket nézel... Szóval én azt mondom, hogy 2,5-3 méternél messzebb ne rakd a kanapét. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • nightshadow

    veterán

    válasz zolee3000 #18412 üzenetére

    Ha végig nézed a samsung.hu-n a feature táblázatot az ES6100-nak és az ES6300-nak, akkor a szerint a kettő között egyetlen egy különbség van, mégpedig az ES6300-as tripla tuneres (DVB-T/C/S2), a D6100 pedig nem (DVB-T/C). Magyarul, ha nincs szükséged a beépített szatellit tunerre, akkor elég a 46ES6100-at venni, ami kb. 40-45k-val olcsóbb, mint a 46ES6300 az argep.hu szerint.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz zolee3000 #18412 üzenetére

    Nightshadow már leírta az adott típusra vonatkozókat. :)

    Az nem igaz, hogy elérték a PDP és az LCD technológia határait. Léteznek 200Hz-es valós képfrissitésű LCD panelek, de irtó drágák még, így nem kerülnek ki a TV piacra. PDP terén is fejlődik az ipar, ma már tudják a középkategóriás Pana plazmák azt a feketét, amit az utolsó Pioneer Kuro plazma sorozat tudott méregdrágán, és fele annyit fogyasztanak, és így tovább.

    Konkrét példával élve a Samu ES7000 és az ES8000 között a legfőbb különbség, hogy az utóbbiban kétszer annyi "zónára" van bontva a képernyőn local dimming.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz zolee3000 #18416 üzenetére

    Az a baj, hogy lenne értelme a 100+ Hz valós képfrissitésnek, például az interpolációnál.

    Per pillanat a képjavító technológiáknál az aktuális parasztvakítás a Motion Clarity Index (~Mozgás Tisztaság Index) és hasonló elnevezések. Repkednek a Hz-ek, 200, 400, 600, 800... Ami miatt sokan azt hiszik, hogy ez a képfrissités (sok bolt esetében a technikai adatoknál is képfrissitést írnak), ám valójában a legtöbb TV továbbra is max. 60, esetleg egy-két a felső kategóriás 100/120Hz-es képfrissitésre képesek. Az ilyen MCI értékek általában arra utalnak, hogy másodpercenként hány képkockát számol ki a belső elektronika a valós képkockákkal együtt. Na, kezdjük előről.

    Adott egy képforrásunk, jellemzően 50 vagy 60 képkocka / másodperc a TV adásnál (SD adásnál ennyi fél-kép), illetve Blu-Ray esetében 24. Igen ám, de az LCD-k rákfenéje a reakcióidő, amíg átvált a pixel színe (ezek azok a bűvös miliszekundum értékek, amiket TV-k esetében jól lehagynak :D), namost emiatt a gyors mozgások lekövetése nem erőssége az ilyen technológiának, így valami megoldást kell találni. A megoldás pedig az lett, hogy bevetették az interpolálást, vagyis két valós képkocka közé plusz képkockákat hoznak létre mesterségesen, a két képkocka alapján. Ez addig egyszerű, amíg a kép változása egyenletes, csakhogy ilyen gyakorlatilag sosincs. A fejlettebb rendszerek már nem is két, hanem három-négy (akár több) képkocka alapján állnak neki a köztes képkockákat kiszámolni. Jól hangzik? Egészen addig, amíg vissza nem gondolunk arra, hogy a képernyő fizikailag másodpercenként csak 60 képfrissitésre képes. Innentől kezdve az elektronikának már nem is annyira a plusz képkockák miatt kell aggódnia, hanem amiatt, hogy a beérkező forrásból, ami mint említettük, SD adásnál például 50 fél-kép (tehát még a váltottsorosságot is meg kellene szüntetni), a Blu-Ray (és BR-rip) anyagoknál meg 24 kép, kell neki olyan képet varázsolni, ami 60Hz-es képernyőn szépen néz ki. Bagatel.

    Na itt szoktak elhasalni az olcsó TV-k, és fog az átívelt a focilabda repülése láthatóan akadozva repülni rajta.

    Namost ha valós 100Hz lenne, akkor az interpoláció is jobban kijönne, és a mozgás is folyamatosabb lehetne az LCD-ken...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Aktív témák