Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz agemate #98983 üzenetére

    [link]
    Itt egy leírás, hogyan kell az alapdolgokat beállítani. Minden forráshoz be kell, ezért is lehet neked most a Netflix, mint amikor mást nézel. A mintákat a saját lejátszóján játszd le, vagy a youtube-on is fenn vannak a minták, s ha szerencséd van, akkor jó lesz a netflix-hez is.
    A kérdésedre a válasz egyébként a leírásban is megtalálható.
    Attól függ, hogy fényerő alatt te mit értesz pontosan?
    A háttérfényt lehet változtatni a helyiség fényviszonyainak figyelembe vételével, ez a megjelenített képen nem okoz változást.
    A fényerőt viszont a megfelelő szintre kell beállítani, ennek a változtatása már jelentősen megváltoztatja a megjelenítő képét, minden paraméterre jelentős hatással van.

    codec project

  • junior19

    senior tag

    válasz agemate #98995 üzenetére

    [link] Legalább ezt ellenőrizd, ezt is szemmel kell csinálni. Az egyik legfontosabb beállítás.
    A lényege pedig, hogy a Fényerő csúszkát olyan értékre kell állítani, hogy a referencia black felirattól balra ne villogjon oszlop, a jobb oldaliakat pedig látnod kell. A 17-es oszlopot csak halványan. Ez pontosabb beállítást eredményez, mintha különböző videóanyagokhoz állítanád.

    Sokat segítene, ha egyrészt leírnád melyik képmódot, milyen beállításokkal, milyen körülmények között használod. Így nehéz megmondani, mi az amire te sötétnek találod, a sötét részletek vesznek el, azokat nem látod, vagy a panel általános fényereje kevés a számodra.

    Rosszul tudod, a színmegjelenítés nem függ attól, hogy ips a panel vagy va. Mindkét fajta képes a szabvány színteret megjeleníteni.

    codec project

  • blakey

    titán

    válasz agemate #99012 üzenetére

    Háttérfény 100? :Y Az inkább 30-40 között legyen. Lehetőleg ne Eredeti képmódot használj, Színház vagy ISF módok egyikét állítsd be. Látatlanban is azt mondom, hogy semmilyen fekete nincs nálad és a szín is túl van tolva.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • junior19

    senior tag

    válasz agemate #99012 üzenetére

    Sok minden nem egyértelmű megint.
    A 70 fokos szöget hogyan kell értelmezni? Mert ha szembe vagyunk a tévével, s ezt vesszük 0 foknak, akkor jobbra-balra van 90 fok, ami már a tévé síkja. Ha szemből, a 0 fokból számoljuk a 70 fokot, akkor már majdnem a tévé síkjával kerültél, ilyen szögből semmilyen lcd nem fog normális képet adni.
    Ha ez a helyzet, akkor én legelőször vagy egy forgatható állványra raknám, vagy forgatható falitartóra, hogy a legkisebb legyen a nézési szög. Hiába ips paneles, ekkora szögből nem tud normális képet adni.
    Ez a nagy szög még megmagyarázná a nagy színmélység értéket mivel fakul a kép.
    A többit nem.
    Színhőmérséklet: C21 ha már ezt használod. akkor a W felé kellene teljesen elhúzni, nem a C-re emelni, mert az amúgy is hideg színhőmérsékletet még emeled. Így minden színed kékes árnyalatú.
    Háttérfény: 100 Egy teljesen világos szobában még szükség is lehet rá, de ilyen körülmények között a Fényerő 54-es értéke biztosan kevés, bezárja a fekete szintet, sötét részletek eltűnnek.
    Ha a redőnyöket félig leengeded, az már nem világos szoba, jó lehet a fényerő értéke, de ilyen esetben a háttérfény értéke nagyon magas.
    Este a tévé mögötti lámpa használata jó, nem világítja meg a panelt, így nem hat a képre. Kontrasztot viszont emel a megjelenítésen. De a háttérfény értéke magas ilyen helyzetben is.
    Ha az állólámpát is felkapcsolod, akkor az már a képre is hatással lesz, gondolom ez nincs a tévé mögött. De a tévé mögé is felesleges ennyi fény. De ha felkapcsoltad, akkor már kellhet a magasabb háttérfény, de ilyenkor már biztosan kevés a fényerő értéke.

    Ha jól értettem a 70 fokos nézési szöget, akkor én legelőször mindenféle állítgatás előtt a nézési szöget csökkenteném valamilyen módon.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák