Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lev258

    veterán

    válasz Freel #36971 üzenetére

    A Grub pontosan hova települ? A Windows félhibernálásos leállítása ugye ki van kapcsolva? Xubuntu telepítésénél ugye meg lett neki mondva, melyik az EFI partíció?
    Ha van fenn 8-as Debian, az a sima frissítésekkel 8.1 lesz, talán már az is.

    [ Szerkesztve ]

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

  • Freel

    tag

    válasz Freel #36971 üzenetére

    Még egy, csak kifutottam a szerkesztésből:

    4. Szóval biztosan fogok mélyrehatóbban foglalkozni a SteamOS-sel. És még mindig abszolút nem értem a kernel-driver, friss-elavult kérdéskört a Linux kapcsán. A SteamOS ugye direkt játékra kihegyezett Debian lenne. A SteamMachine-ok a legújabb hardverekkel fognak érkezni. Új Intel procik, új 9xx szériás GTX VGA-kkal. És akkor mégis hogyan működik ez az egész, ha pl. a SteamOS-ben jelenleg is valami 3.10.60 kernel van? Hát az még a Debian-hoz képest is régi! Vagy akkor most mit érnek ezek a számozások?

    Bocsi az értetlenkedésekért, de már végképp nem értem, hogy ha nekem itthon újszerű hardvereim vannak, mert játszani akarok, kipróbálni mindig a legújabb játékokat, akkor nekem most melyik Linux való? A testing? A sid? Rolling-release? Vagy jó új hardverekkel egy stable Debian is? :F

    lev258: "A Grub pontosan hova települ?" Pontosan nem tudom. Úgy tudom, hogy EFI-nél van egy 200-300 megás FAT32 partíció, mint efi-boot partíció és oda írja be az adatokat mindkét rendszer. Talán...
    A win hibernálását kikapcsoltam teljesen.

    Ezt találtam Debian 4.0.4-1 kernel: Link

    Akkor ezt használja a sid vagy a testing? És ezt kell feltenni hogy olyan legyen a rendszer, mint egy PCLinuxOS? :B

    [ Szerkesztve ]

  • spammer

    veterán

    válasz Freel #36971 üzenetére

    2. A gördülő rendszer "hátránya", hogy több odafigyelést és/vagy hozzáértés igényel. Mivel folyamatosak a frissítések, nincs annyi idő tesztelni őket, így gyakoribbak is lehetnek a hibák, problémák, amiket orvosolni kell (manuális beavatkozás, esetleg downgrade).

    Én nem régóta használok rollingot (Arch), így sok tapasztalatom még nincs, de eddig szerencsére nem volt problémám. Igazából a legfontosabb a linux kernel, amiből viszont én tartok egy LTS változatot is, ami nem kerül frissítésre, így ha a friss kernel valamiért nem működne egy frissítés után, ott az LTS kernel, amivel tudok bootolni. Egyébként minden csomag downgrade-elhető, ha netán gond lenne a frissebbel, szóval hatalmas probléma nem lehet.

    A Debian Sid a legfrissebb, de én nem biztos, hogy ajánlanám, lévén az az unstable ág. Akkor már inkább testing, de ha rolling rendszert akarsz, akkor szerintem inkább Arch alapúval próbálkozz. A Debian legyen stable. :)

    (#36973) Freel

    4. Ha a Steam gépek új hardverekkel fognak érkezni, akkor valószínű, hogy a kernel is ennek megfelelő kompatibilitású lesz, tehát ha neked hasonló hardvereid vannak, akkor elvileg nem lehet gond. De ha hardcore játék is szempont, mindenféle új játékokkal, akkor talán tényleg jobb egy Windows erre.

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Új hozzászólás Aktív témák