Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lev258

    veterán

    válasz ubyegon2 #58205 üzenetére

    "senkinek nem jutna eszébe a microcode-okat frissítgetni"
    Mert a többség azt tudja, hogy a BIOS-t kell frissíteni (ami megfelel ennek). Windows oldalon ez az egyik fontos védelem az említett hibák ellen. Nevezik firmware-nek is.

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ubyegon2 #58205 üzenetére

    Ez azon múlik, hogy az adott disztró telepíti-e magától a mikrokód csomagot.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Frawly

    veterán

    válasz ubyegon2 #58205 üzenetére

    Ha Archot használnál te is, akkor nem csak az archod lehetne nagyobb, de az pl. alapból tartalmazza a kernel mellett a linux-firmware nevű csomagot, az tartalmazza az AMD CPU-kra mikrokódot. Bár ahogy tudom, Spectre1-2 ellen még nincs kint AMD-kre a mikrokód. Intel procikhoz viszont az Arch sem tartalmazza alapból a mikrokódot, hanem külön fel kell azt tenni a tárolóból az intel-ucode csomagot telepítve. Windows alól is létezik egy technika, amellyel BIOS-frissítés nélkül lehet mikrokódot betölteni a procihoz. Viszont azt ne felejtsük el, hogy az AMD még nem tolt ki mikrokódot a problémára, az Intel meg igen, de nem az összes procihoz, és ez a mikrokódcsomag is vissza lett vonva, mivel stabilitási problémákat okozott. Már a Microsoft is letiltotta az erre épülő védekezést, így ha valakinél fentmaradt a mikrokód, akkor is hatástalan lesz.

    Viszont ez az egész elméleti, mivel az újabb kernelek foltozva vannak Meltdown ellen, illetve Spectre v2 ellen is (retpoline, ez a fajta védekezés nem igényel mikrokódot, és a régebbi kernelágakba is backportolják). A Spectre v1 ellen is lesz szoftveres javítás, amihez szintén nem kell mikrokód, az majd a legújabb kernelben jön ki (4.16, de majd idővel megkapják a régebbi kernelágak is).

    (#58213) Lathronos: üdv a klubban. Nagyon jó disztró, nem lehet vele mellényúlni. Ha a telepítés megy, átlátod, onnantól sétagalopp, és ezt újratelepíteni sem kell többet, nincs disztrófrissítés. Az Arch Wiki nagyon jó, ha valami nem menne, mindenre kitér részletesen, nem kell fórumon kérdezgetni semmit. Annak sem szabad felülni, akik azt mondják, hogy mivel túl friss csomagok vannak benne, meg rolling, ezért instabil, mert ez tömény bullshit. Már több mint 2 éve használom, de semmi nagyobb problémám nem volt vele, mindent meg tudtam oldani, és frissítés sem tört el soha semmit, nem volt vele szívás egyáltalán, ami az ubi/debillány-féle/alapú fostalicskákról nem mondható el (azok különösen disztrófrissítésnél tudnak borulni, mint a bulgár bili). A legjobb része, hogy minden csomag friss, nem kell régi verziók miatt szívni, minden megy, és az újdonságokat is hamar kapod meg (kernel, mesa, stb.).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák