Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    A Meta is bejelentette, hogy az európai parlamenti választásokra tekintettel egy olyan csapatot rak össze, amelynek a feladata, hogy küzdjön a tévinformáció és az AI-alapú visszaélések ellen.
    A Meta, aki egy amerikai nagyvállalat nyíltan vállalt politkai/ideológiai értékekkel, na majd ők fogják saját szakállra ellenőrizni az EU-s választásokat. Ezért hálásnak kéne lenni?

    Sokan attól tartanak ugyanis, hogy beavatkoznak majd egyesek a választásokba
    Igen, például ahogy ebben a cikkben a Meta bejelentette, hogy be kíván avatkozni a választásokba.

    Mi lenne, ha végre valahára nem lennénk ekkora csicskák, és mondjuk az EU-s választások tisztaságát az erre létrehozott, választott képviselők által delegált EU-s hatóság ellenőrizné? Mondjuk a Meta, a Microsoft, a Google, meg az ő seggükből előbújó tényellenőrök és szakértők helyett?

  • cucka

    addikt

    válasz bambano #11 üzenetére

    Nem baj. Ha aközött kell választani, hogy egy hatóság hiányosan képes elvégezni a munkát, vagy hogy a Meta önjelölt hatóságként viselkedjen, én az előbbit választom. Semmi se tökéletes, ez van.

    A Meta egyszerre akar üzleti vállalkozás, politikai aktor, és önjelölt ellenőrző hatóság lenni. Ha van valami, amit meg kéne rendszabályozni EU-s szinten, na az pont ez.

  • cucka

    addikt

    válasz bambano #13 üzenetére

    Én átgondoltam, érdemes neked is átgondolnod a számokat.

    A Meta-nál maradva - a Facebook-nak az EU a felhasználói bázis 10%-a, Instagramnál 15%. Összesen a Meta termékein globálisan kb. 15 ezer tartalommoderátor dolgozik.

    Szóval ha jó a matekod, akkor az elképzelhetetlen, hogy egy EU hatóság ellenőrizze a Meta felületeit, mert ahhoz 150 ezer embert kéne felvegyen. Ezzel szemben a Meta kb. 2-3 ezer moderátorral el fogja tudni látni jól ezt a feladatot.

    Jól értelmezem, ezt kell elhinni? :D

    Arról nem is beszélve, hogy a hatóság a helyi törvények szerint dolgozik, választott képviselők által delegált és számonkérhető testület, a Meta meg lényegében azt csinál moderáció címszó alatt, amit akar.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz bambano #15 üzenetére

    Igazából nekem elvi problémám van az egésszel, nem technológiai.

    1. Nem vagyok benne biztos, hogy a tévinformációk elleni harc megéri az áldozatot. Ez nem technikai kérdés, mert technikailag Kínában megoldották, és egyikünk se vágyik arra, amit ott elértek.

    2. Ha mégis fel kell venni a harcot a tévinformáció ellen, akkor semmiképp se egy politikai aktor magáncég játssza el az ellenőrző hatóság szerepét.

    3. Nem csak hogy a Facebook hírfolyamban nem érdemes bízni, de a tévinformációkról ítéletet mondó ellenőrök/szakértők munkájában sem.
    Az utóbbi pár évben láttunk példát arra, hogy totális hazugságok tényként futottak évekig a legnagyobb presztízsű médiákban. És láttunk példát arra is, hogy alufóliasisakos konteókról derült ki, hogy hát lényegében azok igazak.
    És ne érts félre, ez nem jó, ennek nem örülök, és ez 1-2 évtizede máshogy volt. 10 éve ha meg akartam tudni, mi zajlik a nagyvilágban, megnéztem a CNN-t vagy a BBC-t. Ma meg van még épeszű ember, aki elhiszi egy szavát is ezeknek a médiumoknak, meg a belőlük kinőtt tényellenőröknek, szakértőknek, véleményvezéreknek?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák