Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brumi

    senior tag

    Üdv!

    Kár hogy csak most láttam meg ezt a topicot, pedig ez igencsak nekem tetsző téma.
    Ha valaki atombiztos befektetést akar, az csak állampapírban gondolkozhat, ezután jön a különböző bef jegy, majd a részvény. Persze biztos a bankbetét is, de ahhoz le kell kötni egy határozott időre. A legjobb ha közvetlenül DKJ-t, vagy MÁK-ot veszel, mert bármikor vehetsz és bármikor eladhatsz. Ezt megteheted neten keresztül is, csak akkor kell a bankba menned, ha pénz viszel (vagy hozol). A DKJ és a MÁK hozama lejárattól függ, de mindig az alapkamat alatt van kicsivel. Ha lejáratig tartod, akkor te választhatod meg, hogy mikor járjon le, mert elég nagy a választék.
    Nem akarok reklámot csinálni senkinek, de ha az IEB-nél vezeted a folyószámládat és az értékpapírszámládat, akkor neten keresztül tudsz pénzt átvezetni a számlákon. Pl. van egy csomó dkj-d, de venni akarsz valamit nagy értékben és kártyával akarsz fizetni. Eladod neten a DKJ-t, a lét átnyomod a folyószámlára és már vásárolhatsz is kártyával. És neten tudsz egy rendszeren venni részvényt (belföldi, külföldi), befektetési jegyet és állampapírt. Nekem ez bejött, én ajánlani tudom. Ha több infó kell, akkor szólj!

    http://www.flickr.com/photos/brumi/

  • Brumi

    senior tag

    válasz concret_hp #210 üzenetére

    Ez nem igaz, hogy ennyi pénz kell hozzá, mert egy papír névérték 10k, amit dkj esetében diszkontálva kapsz meg. Pl: 95%-on 9500 ft-ot jelent. Ennyiért kapsz 1 papírt és annyit veszel belóle amennyi jól esik. És akkor adod el amikor akarod. Ez természetesen másodpiac és nem aukció. Aukcióshoz tényleg nagyon sok pénz kell, min 50m. És nincs minimális tranzakció sem. Ha előbb kiveszed majdnem ugyanannyi kamatot kapsz, mintha lejáratig megtartanád, kivéve, ha azonnal kiveszed, mert akkor még veszíthetsz is a bizniszen. Ja és az IEB-nél költség sincs külön, az benne van a jegyzési árban. Olvasgasd az ebroker.hu-t és a kondíciókat!

    http://www.flickr.com/photos/brumi/

  • Brumi

    senior tag

    válasz luciferc #213 üzenetére

    Igen, volt ilyen. A lekötött betét kamata is, mint mindennek a kamata a jegybanki alapkamat nagyságától függ. Tehát, most 9%-os alapkamatnál sehol sem fognak ennél magasabb kamatot adni.

    http://www.flickr.com/photos/brumi/

  • Brumi

    senior tag

    válasz b@ndi #221 üzenetére

    Van egy két tévedés abban amit leírtál, de egy percig sem akarlak kioktatni. Szóval kezdjük a pénzpiaci alapoknál: nemcsak DKJ-ba fektet, hanem rendes kötvényekbe csak be kell tartani a durationre vonatkozó szabályokat.
    A dkj piaca nem illikvid, bármikor el lehet adni és azonnal megkapod a pénzt. A papírt maga vásárolja vissza, erre garancia van. A névérték valóban 10K.
    A bef. jegy esetében sem spórolod meg az értékpapír számla vezetési díját és a tranzakciós költségeket. Ha mégsincs feltüntetve tranzakciós díj, akkor azt már tartalmazza az alapkezelési díj, melyet a hozam kiszámításakor figylembe vesznek. Például IEB-nél az állampapíroknak ''nincs'' tranzakciós díja, mivel azt az eladási és a vételi árfolyam már magában foglalja.
    És egy fontos dolog: ha bármilyen értékpapírt veszel, legyen az DKJ, MÁK, Bef jegy, vagy részvény, akkor azt értékpapírszámlára kell tenni, aminek külön díja van. Ha nincs számlavezetési díj valahol, akkor a számlán tartott értékpapírok után kell letétkezelési díjat fizetni.

    http://www.flickr.com/photos/brumi/

Új hozzászólás Aktív témák