Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snowdog

    veterán

    válasz peter889 #4405 üzenetére

    Minden GPS-s készülék adatlapján szerepel ki a gyártó, milyen chip van benne.

    Természetesen azzal lehet növelni az üzemidőt, ha csak időnként kapcsolod be. Ha már létrejött a pontos GPS vétel (GPS fix), akkor a következő bekapcsolásnál fél-egy percen belül navigálásra kész a készülék (ezt nevezik meleg indításnak).

    Gondolom egy PDA sem sokkal kisebb, mint egy 4,3 collos PNA, de a méretek alapján össze tudod hasonlítani.

    További alternatív megoldás lehet, ha van egy Win alapú okostelefonod, amiben van BT, akkor veszel egy BT GPS-t, tíz ezerért már egész jót lehet kapni.

    Amíg nem volt GPS, hogyan lehetett a térképen az éppen aktuális tartózkodási pozíciót meghatározni?

    Ha nem tudtad hol jársz, akkor sehogy. :)

    Ezt úgy értem ha bekötött szemmel egy térképpel a kezedben ismeretlen helyre visznek, akkor nem tudod a térkép alapján megmondani, hogy hol vagy.

    [ Szerkesztve ]

  • PLaci58

    őstag

    válasz peter889 #4405 üzenetére

    "És honnan lehet tudni, hogy egy GPS-ben Sirf Star van-e vagy más?"
    Az ismertebb gyártók valós adatokat adnak meg, de nagyon sok noname kínai cucc van forgalomban. Biztosat a PDAPlus.hu oldalon lehet megtudni, ahol mélyrehatóan szokták tesztelni a készülékeket.

    Az akkupakkot a töltés helyére kell csatlakoztatni. Nevezhetjük mobil töltőnek is. Ilyen létezik pl. napelemes-akkus verzióban is.

    Nem sokat használom a Mio168-at. Túrázni nem szoktam. Autóban jól működik.

    PDA-PNA bekapcsolása gyors. Az idő a navigációs program betöltéséhez és a GPS jel megtalálásához kell. Ez kb. 4-5 perc alatt meg szokott történni teljesen kikapcsolt állapotból. Az un. készenlét esetén (PNA-knál általában nem működik, vagyis visszakapcsolásnál álalában lefagy a navigációs program) ez csak pár másodperc szokott lenni. A GPS jel megtalálása több idő lehet, mert a navik nem szeretik ha kikapcsolt állapotban odébb viszik őket :D (pár 100m is okozhat gondot).

    Első lépésként szerintem érdemes lenne kölcsönkérni valami készüléket, rátenni a Navitel vagy Russa programot, térképet és kipróbálni.

    Az igazi megoldás tényleg a Garmin készülék. Ezek elemmel mennek akár 8 órát is, jó fényerejű a kijelzőjük, kicsik. Kifejezetten túrázáshoz vannak tervezve.
    A PNA , PDA inkább autóba készült. Mostanság már gyártanak egyes PNA-khoz kerékpáros tartót is.

    A 2D-s térképpel nem nehéz navigálni. Kell hozzá egy iránytű, lehetőleg olyan, amin van cm skála, amivel a térképen levő távolságokat lehet megmérni. Tudni kell, hogy mit lehet látni a térképen és az hogyan néz ki a valóságban. Ezt azért kicsi tanulni kell. A GPS-el egyszerűbb :D

    "Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

Új hozzászólás Aktív témák