Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Barhkamano #156286 üzenetére

    Amit el tudok róla mondani:

    Pro:
    - Windows-al kompatibilis, driverezettsége OK. Utolsó BIOS októberi, Linux is jól megy vele.
    - Üzleti Modell (Tehát valóban üzleti nem csak ráírták, szoftver kompatibilitása is erre utal, a billentyűzetre és a touchpadjára nem költött sokat az ASUS.)
    Külső:
    - Zsanérjai sokkal masszívabbak, mint az átlag ASUS-é, (Iparági pletykák szerint az ASUS kínálatában az első komolyabb ultrabook, ami kifejezetten üzleti gépnek készült a 600 - 1000 Euros kategóriában, tehát nem olyan mint az UX331-es mert az ugyan vékonyabb, de kb ennyi, minőségben egy játékgépnek tűnik az UX333Fx mellett.)
    - Mocskosul masszív gép, a gép alja és a monitor mögötti fedlap is fém merevítésű.
    - ProBook 430 G5 sokkal hajlékonyabb, de még a G6-nál is masszívabb gép.
    - Monitor elég jó, a ProBook-nál jobb.
    - A billentyűzet nyomáspontja kb egy ProBookéval azonos.Az ErgoLift zsanérnak megemeli a gép aljának hátulját kb 3 mm-el. ezt valóban érezni pl egy ProBookhoz képest, kényelmesebb a csuklónak.
    Nagyon jól néz ki, a Dell XPS 13 3950 (2015 és azóta az összes ilyen) stílusát másolja, de annál masszívabb.

    Hűtés:
    Ultrabookhoz képest a hűtése nagyon jó. Windows többet majdnem folyamatosan megy a venti, mert hát Windows. Linux alatt halk.
    Ez köszönhető az ErgoLift zsanéroknak, amik megemelik a billentyűzetet. Így alul szívja be a levegőt, és a monitor előtt tolja ki.

    Kontra:
    Billentyűzet
    - A billentyűzete mivel a magyar nyelvű verzió az angolból lett "kisimítva" ezért igen rossz elhelyezésű, pl ahol a del billentyű van egy bármilyen notebookon na itt a bekapcsoló gomb van, az enter a lapos. A jobb shift alig használható.
    - Röviden megszokást igényel. Mert az ASUS beáldozta az ergonómiát a minőség oltárán.
    - A billentyűk mérete kisebb, mint más notebookoknál, ha nagy kezed van, akkor ez neked nem lesz jó, mert ameddig egy ProBook Billentyűi átlagban 17 - 18 mm szélesek, ennek kb 16 mm, mivel kisebb helyre vannak összezsúfolva, ezért szokni, kell, ha nagy kezed van, akkor ezt ne vedd meg.

    Touchpad:
    Én Linuxot használok, és volt nálam egy ilyen gép 2 hónapig, meg van is általában. Windows alatt azért lehet ilyen
    Én Windows alatt belefutottam már, ilyenkor Vissza, a szerviz firmware-eli a touchpad-ed, és megy minden tovább. A driver a hibás nem a touchpad, de a usert ez nem szokta érdekelni. Ja egynél fordult elő, tehát nem széria hiba.

    ----
    Hangok:
    A gép ventilátor vezérlő elektronikája nagyon érzékeny. Mikor a ventilátor elindul, ami akár egy notepad megnyitásakor is elindul, vagy ha di.fm-et hallgatok, akkor ki be kapcsolgat, és nem pörög fel, mert halk marad a gép, akkor kis röccenő hangot ad. Nem zavaró, de nem is megszokott, de hallod.
    Töltő:
    A töltője, elég paszentos, ameddig egy HP vagy Dell azért elég kényelmesen kihúzol a gépből, vagy dugod, azért ezt nyomni és húzni kell, mert merevebb. Ez sem baj igazán.
    ----

    Tartósság:
    Nem tudok mit mondani erről, eddig kb 50 db-ól igazán hibás nem volt. De ez 3 hónap átlaga. Szóval ezt nem lehet számottevőnek venni.

    Összkép:
    Komoly munkára, sok gépelésre, és hosszú távú (napi több óra) irodai munkára én ezt nem venném meg. Mert a billentyűzete nem teszi erre alkalmassá, a touchpadja sem egy ProBooké. de Pl: több kolléganőm is bolondul érte, mert igazából a gép maga nagyon masszív, nem kényes, nem nyeklik-nyaklik. Nagyon jól néz ki. Töltővel együtt 1,5 KG. Utazáshoz, fórumozáshoz, tartalom fogyasztáshoz, ha kiküldetésen vagyok külföldön, akkor én is az ASUS-t szoktam vinni, mert relative olcsó, masszív nem féltem. És arra a munkára alkalmas amire használom, dokumentációt nem ezen írnék.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák