Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vastika

    tag

    válasz ilyen_85 #86041 üzenetére

    Helló!
    Tudom, utólag már könnyű okoskodni...
    De ha 3G/ LTE router kell, a gyáriak ritkán tudnak mindent, amit kellene, vagy ha igen, akkor piszok drágák :-(
    (Itt Ausztriában mondjuk a szolgáltatók a mobilnet tarifák mellé konstrukciótól függően bénább-jobb-egészen szuper routereket adnak, vagy lehet vásárolni, sőt eléggé elterjedt - a vezetékes net bénasága miatt - a hibrid csomag, ami dsl+lte)
    Több ismerősnek is szüksége volt már 3G-s routerre, és én olyankor szoktam venni valami rendesebb USB portos "vasat", amit támogat az OpenWRT, aztán adj neki ;-)
    Pl. egy WDR3600, amit utoljára így beállítottam: 4xGbit LAN, Gbit WAN, ac-s Wifi, 2x USB port, és kb. a felébe került, mint ez a 3G-s router.
    Kell hozzá keríteni egy USB-s modemet, és kb. ennyi: nem egy nagy varázslat feltenni az OpenWRT-t, meg a szükséges csomagokat!
    Előnye, hogy a modemet egy USB kábelen lógatva eléggé szabadon el lehet helyezni, ás a legtöbb modemnek külső antenna csatlakozása is van, ha kevés lenne a beépített.
    Üdv: Vasti

  • Vastika

    tag

    válasz Csabi1984 #86209 üzenetére

    Azért elég sokféle panellakás van kialakításban és méretben is ;-)
    Sőt, a falak sem egyformák: láttam már panelben vasbeton, tégla és gipsz falat is...

    Meg persze az sem mindegy, hol van a wifi-s router. Ha nagy a lakás, sok a fal, és a router az egyik csücskében van a lakásnak, akkor főleg vasbeton falaknál már simán lehet gond! De még akár tégla falaknál is, a wifi tud kellemetlen meglepetéseket okozni.

    Amire figyelni kell még, az az, hogy a körsugártó antennák nem gömbsugárzók ;-) Tehát vízszintesen nem minden irányba sugároznak: és minél nagyobb nyereségű egy ilyen antenna, annál kisebb szögben sugároz.
    Mellékelek róla egy képet, ha sikerül ;-)
    Szóval érdemes egy kis időt szánni az antenna, vagy antennák forgatására, főleg, ha pl. több szintes családi házban kell wifi-t csiholni.
    Arról nem is beszélve, hogy vannak csak külső antennás, csak beépített antennás, és is-is ;-) routerek... Egy belső antennánál azért nem mindig egyértelmű, hogy merre fog sugározni ;-)

    Üdv: Vasti

    [ Szerkesztve ]

  • Vastika

    tag

    válasz dkess #86219 üzenetére

    Helló!

    Abban nem vagyok biztos, hogy a router antennái a modem antennái-e?
    Van belőle ötféle verzió, ebből háromnak beépített 4G antennája van, kettőnek meg levehető.

    De a 4G antennával is az a helyzet, mint a wifi antennával: ha már határon van a dolog (lefedettség) , akkor számítani fog az antenna helyzete, állása, iránya (sugárzási szögek, amik kb. megegyeznek az "érzékenységi" szögekkel is)

    Hogy ki mit akar és tud használni, azt előre nem tudhatjuk ;-)
    A kérdezőnek pl. van is WRT-re alkalmas cucca, tudja is róla, hogy az, mivel azt is tudja, hogy mi az a WRT.
    Innentől már pláne nem nagy dolog próbát tenni vele, érhetik meglepetések az embert: pl., hogy az USB-s modem jobb lesz, mint a beépített 4G antennás LTE router. Főleg, ha a modemre lehet külső antennát dugni, a routerre meg nem...
    A számítástechnikában, és főleg a vezeték nélkül átvitelnél csak annyi a biztos, hogy semmi sem biztos ;-)

    Hogy itt Ausztriában a hibrid nethez jár-e publikus IP, nem tudom, mert olyanom még nem volt. dsl-em van sok éve, amikor kiköltöztünk, akkor használtam mobilnetet routerrel megosztva, meg ha költöztünk, akkor átmenetileg szintén (mert itt a legutóbb városon belül a dsl előfizetésem költöztetése a UPC-nél alig két hónapot vett igénybe - nem kapkodják el, de én már ilyeneken meg sem lepődök ;-)
    Azt tudom, hogy a mobilneteknél vagy publikus IP-t kap az ember, vagy beállítható (pl. a Drei-nál, de ebben nem vagyok már biztos, mert évek óta nem volt ilyenem, és 50 felé már eléggé feledékeny tudok lenni ;-) , hogy publikus IP-t, vagy "biztonságos" kapcsolatot szeretnék-e? Online felület, egy kapcsoló ide-oda.
    A dsl-nél természetesen publikus IP van.

    Egyébként ha jól emlékszem, A SZOLGÁLTATÓ ;-) (A1) Huawei eszközt ad a hibrid nethez.

    Üdv: Vasti

  • Vastika

    tag

    válasz ilyen_85 #86231 üzenetére

    Helló!

    Aha, szóval lecsatolható antennás a router - ez már jó ;-)

    Egyébként nem vedd biztosra, hogy abban a nagy és látványos műanyag bumpszliban (a gyári levehető antennában) komolyabb technika van, mint a ZTE modemben! Ami olcsó és nagy, az mindig gyanús, hogy csak egy lufi ;-)

    Ha a padláson van jel, és ha jól értem, az LTE-s routeren kívül is van még mozgósítható router, én azt csinálnám, hogy felköltözne az LTE-s kütyü végleg a padlásra, aztán innentől meg - igény szerint.
    Ha jó ott (nem kell kábeles csatlakozás a lakásban, a wifit meg lefedi, amit kell) , akkor ennyi. Ha nem elég, akkor egy kábelt le kell húzni a lakásban lévő routerig: a két router egy-egy LAN portját összekötni, az alsóban, ami onnantól nem router, csak switch meg AP ;-) , ki kell kapcsolni a dhcp szervert, a padláson esetleg le is lehet tiltani a wifi-t, és kb. ennyi.

    Ha kell, és jól értem a dolgokat ;-) , az LTE-s routerre akár egy külső antennát is lehet venni, kitenni a tetőn kívülre, hátha még jobb lesz a jel... De én tegnap kerestem levehető antennákat a routeredhez, ott a wifi hatótávolság növelését írják csak, a mobil vétel javulásáról egy szó sincs.

    De a padláson is ettől függetlenül, a saját antennáit használva fogatni kellene a routert minden tengelye körül szépen, mert ha beépített LTE antennái vannak, akkor akár még javulhat is a sebesség, ha az antenna tényleg jó irányba néz ;-)

    Üdv: Vasti

  • Vastika

    tag

    válasz Ghostface #86269 üzenetére

    Helló!

    Nekem a C80 AC1900 jobbnak tűnik. De igazából veheted az olcsóbbat is, mert a wifi sebessége a gyakorlatban csak egy elméleti dolog ;-)

    WR841ND + wifi problémák: a kisebb - régebbi TP-Link routerek (sőt, többféle 8xx-es AP-vel is sokat szívtam) általában nem működnek rendesen, ha a csatornaszélesség 40MHz. Ha átállítod 20Mhz-re, akkor csak 150Mbit/s-ot fog tudni, de cserében - általában - sokkal stabilabb, szinte már problémamentes lesz ;-)

    Üdv: Vasti

  • Vastika

    tag

    válasz Danex #86279 üzenetére

    ...szerintem eltéved a jel az antennaerdőben ;-)
    Bocs, ezt nem tudtam kihagyni ;-)

    Nem lehet, hogy a TP-Link valami olyan csatornára áll be véletlenül / olyanra állítottad manuálisan, ami nagyon terhelt?
    Firmware frissítést csináltál rajta, már ha van hozzá? Ártani nem fog...
    Hülye kérdés (és lehet, hogy nem is lehet máshogy állítani őket, még nem láttam ilyet élőben) , de az antennák függőlegesen állnak?

    Ha nagyon nem megy, akkor én visszavinném... Nem szoktak a szolgáltatók olyan vacak eszközöket adni, mint amennyire szidják őket (nem ellenségeik ők saját maguknak, ők szívnának vele) , de azért hogy egy ilyen süni még ennyit se tudjon, mint a szolgáltató kütyüje a kis valószínűleg beépített antennáival, az gáz.

  • Vastika

    tag

    válasz 0utsider #86318 üzenetére

    Helló!

    A router fejlesztés egy jó dolog: de azt nem szabad elfelejteni, hogy a kommunikáció kétirányú. Tehát csak a router több és jobb antennásra cserélése nem mindig megoldás, mert a kliens rádiójának-antennájának is tudnia kell akkora erővel adni, ami elér a routerig.

    Persze, ezen is segít valamennyit, ha a router antennája érzékenyebb, de csodák nincsenek. Egy extrém példa: ha akarsz egy 20km-es wifi linket építeni, akkor nem elég csak az egyik oldalra olyan eszköz, ami át tudja hidalni a 20km-t ;-)

    Csak közelebb kellene vinni azt az akármilyen routert a szobához, vagy kellene egy repeater valahol a kalickás szoba mellett, vagy szobában, természetesen kábelen lógatva, nem az amúgy is gyenge wifi jelet továbbszenvedve ;-)

    Egyébként ki tudod próbálni, hogy mennyit segít a közelebb költöztetés kábelezés nélkül is: kihúzol mindent a router-ből, és bedugod a konnektorba valahol a szoba közelében, ahová még egyszerűen tudsz kábelt húzni, aztán nézegeted a jelerősséget ;-)
    Lehet próbálgatni több helyen is, mert a wifi egy trükkös dolog. Lehet pl. olyan is, hogy egy fal adott része (pl. régi háznál) be lett "dróthálózva", az eléggé megfogja a jelet: de nem az egész fal olyan, úgyhogy más szögből közelítve hozzá meg egész jól átmegy azon a falon.

    Üdv: Vasti

  • Vastika

    tag

    válasz dkess #86349 üzenetére

    Micsoda problémák ;-)

    Mi Ausztriában élünk, úgyhogy én egy nagyságrenddel lassabb netről is kb. csak álmodozhatok...

    A kisvárosunk egy "Bezirkshauptstadt", és úgy két évvel ezelőttig örültem, hogy a belvárosban, a főutcától kb. 100m-re tudtam kötni egy 20Mbit-es dsl szerződést, ami aztán csak 14Mbit-el szaladt, de azt mondták, örüljek neki, az is már egy csoda.
    (Ja, kiköltözéskor kapásból a kábeltévés szolgáltatóhoz mentem, mert láttam, hogy van náluk TV + net kombi, mint odahaza. Szerződtem. Pár nap múlva hívtak - elnézést, a mi utcánkban nincs kábelük! Ez ám a jól kiépített rendszer ;-)

    Aztán két éve jött az áttörés: új optikai gerinchálózatot húztak a városban! Amint kész lett, váltottam is díjcsomagot - 40Mbit-et tudtak adni, micsoda öröm :-)
    A múlt tavasszal másik lakásba költözünk, még közelebb a gerinchálózathoz: látom az ablakból a főutat. Ide - hihetetlen, le sem merem írni - akár 300Mbit-es netet is kérhetnék, mert az A1 szaki szerint, aki bekötötte, csak pár 10 méter rézkábel van a lakásunk és a gerinchálózat között...
    ...csak ki tudja (akarja) azt megfizetni ?;-) 60€ lenne havonta: rendeltem egy 80Mbit-es csomagot, azzal is simán elvagyunk ;-)

    De akkor már miért nem húztak be ide-oda optikai kábelt??? Otthon, Zalaegerszegen ha jól emlékszem úgy 10 éve már optikai kábelen jött a netem...
    Ja, itt a gerinchálózat cseréje után megírta az újság, hogy micsoda csúcstechnika költözött a városba: a nagyobb hivatalok és az iskolák OPTIKAI KÁBELES INTERNET CSATLAKOZÁST KAPTAK!!! :-) Ez, még egyszer, 2018-ban volt...

    Anyu egy kis zalai faluban él, 22km a legközelebbi kisváros (kb. akkora, mint amekkora városban itt élünk) , kábeltévés net van nála: 1-2 éve variálták át a hálózatot, addig is gyors volt, de most már 200Mbit a LEGKISEBB csomag, amit kérhet ;-) Van még 500Mbit és 1000Mbit.

    Van itt csúcstechnika kérem :-)

  • Vastika

    tag

    válasz MaCS_70 #86354 üzenetére

    És az a legjobb az egészben, hogy nem is érdekli őket a dolog: megszokták, hogy így van, aztán ennyi ;-)

    Olyan 3 éve még számtech szervizesként dolgoztam: a város körüli, gyönyörű helyen lévő családi házakban a 21. századot a legtöbbször a vezetékes telefon (mert mobil lefedettség alig van: akadozik a beszélgetés, mobilnet meg egyáltalán nincs, vagy maximum valami gprs ;-) és a 4Mbit-es dsl jelenteti.
    Volt olyan, hogy kimentem ügyfélhez, le kellett volna valami vackot töltenem, de nem ment a net: azt mondja szokott ilyen lenni, holnapra biztosan megjavul! Semmi stressz, ezzel letudva a dolog :-)

    A kábeltévé is azért nincs kiépítve valószínűleg, mert az emberek nagy többségének bőven elég az a halom ingyen német - osztrák műholdas adó.

    Mi is azt nézzük... Ja, mert kábel amúgy sincs ;-)

    Csak egy kicsit ronda pl. sok társasház oldalán egy kupacban 10-12 lavór. Az előző helyünkön nálunk is úgy volt, mert csak az épület egyik sarkáról látszott az Astra 19.2E ;-) Csúnya, na.

    [ Szerkesztve ]

  • Vastika

    tag

    válasz Daywalkerke #86432 üzenetére

    Helló! Bocs, ha már valaki leírta közben...

    Ha nem: a két eszköz nem ugyanarra való!
    "Linket" építeni két pont között: CPE610
    A CPE510 meg egy szektorsugárzó cucc.

    Annyi az átfedés, hogy ha kicsi az átlövendő távolság, akkor akár a CPE510-et is fel lehet rakni: 1-2km-re elég lesz, és nem kell olyan pontosan célozni az antennákkal ;-)

    A sugárzási szögek ott vannak mindkét eszköznél a specifikációknál: papír-ceruza(-szögmérő-vonalzó ;-) , egy kis szerkesztgetés, és kiderül, hogy mi merre mennyi.

    Minden wifi antennának van sugárzási szöge amúgy, még a routerek körsugárzó gyári botantennája is eléggé irányított vertikálisan. Ezt egy lakásnál, ami ebből a szempontból kétdimenziós terület ;-) nem gond, álljon függőlegesen, aztán annyi: de egy többszintes családi háznál, ahol vannak esetleg (valószínűleg) jelismétlők is, ott bizony be kell nézni az irányokat, különben kisebb csoda, ha működni fog.

  • Vastika

    tag

    Sziasztok!

    Látom itt a "szenvedést", hogy akkor most mi legyen a 2Gbit-es nettel, amikor sem a kliensek, sem a wifi, sem a LAN portok nem tudnak ekkora sávszélességet?

    OK, erre még lehet az is a válasz, hogy az ac-s wifin + a Gbit-es LAN csatikon egyszerre tuti be lehet ezt is dugítani ;-)

    De a kérdés: MINEK???? Komolyan érdekel!

    Böngészés, videótelefonálás, meg hasonlók: vicc, oda pár Mbit bőven elég.

    Online filmek: egy 4k-s film pl. simán átfér a tévék 100Mbit-es LAN csatlakozásán (sőt sok is neki, mert kis matek: egy elég jó minőségű, pl. 60GB-os mkv fájl, ami egy 2 órás fil, kb. 80Mbit-es sávszélességet használ)

    Letöltés: nekem a 80Mbit-es netemen egy éjszaka (23:00-6:00 között tölt a NAS, de 6MB/s-ra korlátozva ;-) sokkal több film le tud jönni FullHD és 4k minőségben, mint amennyit meg tudok nézni.

    Szóval nagyon úgy néz ki, hogy otthon, akár az 50m2-es lakásban is sokan néznek 10 tévén 4k online videókat, miközben folyamatosan töltenek le úgy 300Mbit-el valamit, és még mellette böngésznek 12 laptopon, 10 táblagépen, 15 telefonon (amiken emellett videótelefonálnak is)

    Csak azt nem értem, hogy hová fér el az a sok ember és eszköz egy lakásban??? ;-)

    Bocs, de ezt le kellett írnom ;-)

    ui: amikor a szakmát kezdtem, a megyeszékhelyünk megyei könyvtárának volt egy 4kbit/s-os (kilobit per szekundumos ;-) internet kapcsolata, amit egy wifi linken keresztül megosztott a számviteli főiskolával... Közel-távol ez volt az egyetlen fellelhető internet kapcsolat akkoriban - de szép világ volt ;-) Router: a net egy böszme nagy Digital router-be jött, amiből lógott ki az ethernet koax kábele ;-) , a fősuli felé meg NetWare2-ből faragtunk egy router-t, mert akkoriban az, hogy router, mint kész doboz - á, sci-fi kategória volt ;-)
    Ja, és nem volt még linux, meg Windows NT sem router-t faragni: nem találták fel őket ;-)
    ...és még csak 46 éves vagyok!!! ;-)
    ui2: pár éve voltam elbeszélgetésen egy rendszergazda melóval kapcsolatban egy kimondottan IT szakemberek közvetítésére szakosodott fejvadász cégnél, két fiatal hölgy ült velem szemben. Nézik az önéletrajzomat, és jön a kérdés: mi az a Novell NetWare??? ;-)

    [ Szerkesztve ]

  • Vastika

    tag

    válasz Danex #86533 üzenetére

    De pufferel is a cucc, így mégiscsak simán átfér a tévék LAN portján: ha nem így lenne, akkor a 4k-s tévék nem tudnának 4k-s videót lejátszani ;-)

    Én is úgy érzem, hogy inkább marketing értéke van...

    Felhő: mekkora a tárhely? Szerintem kevesen fizetnek extráért, amit ingyen lehet kapni, annak a megtöltéséhez nem kell extra sávszélesség ;-)

  • Vastika

    tag

    válasz Mr. Csonti #86636 üzenetére

    Helló!

    Ha nem elírás, és 1000 (egyezer ;-) m2 a ház a két szinten, akkor kellene valami rendes cucc, szerintem.
    Gondolom nem is annyira árérzékenyek ;-)
    Ubiquiti?
    Egy Dream Machine, meg valamilyen Wifi6 AP-k mellé.
    A DreamMachine 300$, Unifi 6 AP meg van 100$ (Lite) és 179$ áron mellé.

  • Vastika

    tag

    válasz Mr. Csonti #86642 üzenetére

    Heló!

    Tudtommal ;-) az Ubiquiti rendszere az, ami a legolcsóbban tudja, amire szükséged lesz: mégpedig, hogy van akárhány AP-d, egy SSID-vel, és úgy lehet bejárni az általuk lefedett területet, mintha egy AP-d lenne ;-) (Seamless Roaming)

    A Mikrotik is tud ilyet, ha jól tudom, de hogy hogyan, milyen eszközökkel, azt már nem tudom - életemben egy Mikrotik-et láttam, illetve van is itthon egy, hogy megismerkedjek vele, de még odáig sem jutottam el, hogy kicsomagoljam...

    Ami még az Ubiquiti mellett szól: elég intelligens szoftver, pl. be tudja állítani úgy az AP-k teljesítményét (feltérképezi a vezérlőszoftver a hálózatot) , ami optimális az adott kiépítésben. És az AP-k jól néznek ki ;-)

    Hátránya, hogy bár az AP-k igazából nem drágák, de kell hozzájuk egy vezérlőszoftver (UniFi Controller) Ez koordinálja az AP-k működését, és a roaming-ot: "követi" a klienset, és mindig a legközelebbi (legerősebb) AP-hez kapcsolja (ezt a kliensek támogatják, csak az egyszerűbb AP-k nem)
    Ezt a szoftvert futtathatod akár egy Raspberry Pi-n, NAS-on, ami Intel alapú, és megy rajta a virtualizáció (Docker) , vagy vehetsz az Ubiquity-től olyan eszközt, ami kontroller, vagy kontroller is. A legolcsóbb ilyen a Dream Machine, ha jól tudom, ami AP meg router is, igaz, nem ax-es (de talán pl. a pincébe - padlásra elég lesz ax nélkül is ;-) Ennél csak drágább eszközeik vannak, amik ezt tudják, de azokban már egyáltalán nincs is AP.

    Ja, az AP-ket csak PoE-n keresztül lehet villannyal ellátni, tehát az is az ethernet kábelen megy hozzájuk: egyszerűen egy PoE switch kell melléjük, nem egy vészes összeg (...a többihez képest ;-)

    Hogy mit tud a Mesh ehhez képest, nem tudom - olyat nem láttam, még nem volt rá szükségem. Pályaelhagyó vagyok, az utóbbi pár évben nem nagyon követtem az eseményeket ;-)

    De a 2x3 TP-Link is kb. annyiba kerül, ha jól látom, amennyiből meglenne az UniFi: úgyhogy én alaposan utánanéznék, mi szól ellenük és mellettük!!!

    Üdv: Vasti

  • Vastika

    tag

    válasz MaCS_70 #86649 üzenetére

    OK, ami az elmúlt 2-3 évben történt az ilyen kompjúteres kütyükkel, az már nekem kimaradt - az uborkásat viszont láttam már ;-)

  • Vastika

    tag

    Jó ez az ethernet - wifi vita ;-)

    Egyértelmű, hogy amit lehet, kábelen kötünk be!!! :-)

    Pl. egy lakás-ház átkábelezésénél, vagy új lakás vásárlásánál (...ha még időben belecsöppent az ember a projektbe, amíg terv szinten létezik, és hozzá lehet nyúlni, lehet kérni ezt-azt) érdemes mindenhová húzatni ethernet kábelt is, de ha belefér a keretbe, akkor rögtön kettőt.
    A TV, médialejátszó, PC, de a repeater stb. is kerüljön, ha lehet, kábelre.

    A wifi egy nagyon szuper találmány: mobiltelefonhoz, táblagéphez, netezős laptophoz, meg ha nincs más, akkor de jó, hogy van :-)
    De ha van otthon sok minden, ami párhuzamosan és intenzíven használja a hálózatot, akkor mégiscsak a kábel a jobb megoldás.
    Egyrészt stabilabb kapcsolat, kapásból 100m-ig, a falak számától függetlenül.
    Másrészt gyorsabb (NAS, PC: 10Gbit azért már elég régóta van) , a 100m végén is ;-)
    Aztán nem is kezd el a terheltséggel arányosan lassulni, mint a wifi. OK, otthon azért ritkán van olyan helyzet, amikor egy mai jobbfajta wifi-s router vagy AP lehasal, de az ethernet tényleg bírja a terhelést.

    Én is ilyen maradi vagyok ;-) Nemrég vettünk egy lakást, amit az előző tulaj úgy két éve teljesen felújított, a villany is újra van húzva. De se egy antennakábelt, se egy ethernet kábelt nem bírtak húzni sehová... Sebaj, egész szépen meg lehet oldani kábelcsatornával is ;-)

    Az, hogy pl. egy új "luxuslakásba" nem húznak be ethernet kábeleket, az nem azért van, mert annyira modern a lakás, hanem azért, mert a kivitelező, ha lakásonként 20.000 forintot tud spórolni, ami 30 lakásnál pl. 600.000 forint, akkor azt meg is fogja spórolni! Aztán majd megindokolja valami hülyeséggel, pl. hogy azért nem, mert így jobb ;-)
    Szerintem ha egy új építésű ingatlan egy kicsit is nem spórolósan készült, akkor - a kor igényeit és technológiáit szem előtt tartva - pont, hogy húznak minden szobába ethernet kábelt.

  • Vastika

    tag

    válasz Faith #86878 üzenetére

    Helló!
    A szolgáltató szokott adni az ilyen előfizetések mellé, ha jól tudom (legalábbis errefelé adnak) , vagy vásárolható nem túl sok pénzért (díjcsomagtól függően)

    Az a biztos, mert ha valami nem úgy működik, ahogy kell, nincs egymásra mutogatás ;-)

    Most találtam hirtelenjében egy olyat, hogy Nighthawk M5 5G, aminek 800€ az ára... Szerintem talán egy kicsit sok ;-)
    Aztán ami szembejött még: Huawei 5G CPE Pro és Pro2, az sem egy olcsóság.

    [ Szerkesztve ]

  • Vastika

    tag

    válasz huan #86993 üzenetére

    Pár hete olvasom ezt a fórumot, és ami számomra meglepő módon kábelezési problémáknál mindig kimarad a lehetőségek - ajánlások közül, az a Powerline.

    Nem drága (néha talán olcsóbb is, mint kábelezni ;-) , és szó szerint percek alatt telepíthető.

    Pl. egy TL-PA4010P kit 15.000 forint körül megvehető, hát, én inkább ezt választanám a szintek közötti kábelhúzás helyett ;-)

    Üdv: Vasti

    [ Szerkesztve ]

  • Vastika

    tag

    válasz Alex91 #87009 üzenetére

    Ja, ezt nem láttam a hozzászólásban ;-)

    Persze, a kábelhúzás a legbiztosabb megoldás: de ha valamiért nem (egyszerűen) kivitelezhető, akkor egy próbát minimum megér a Powerline is. Sok ügyfélnél használtuk, nem emlékszem, hogy szívtunk volna vele - persze biztosan szerencsénk is volt ;-)

    És persze: itt is van mindennél, meg még annál is jobb (és drágább, meg még drágább) megoldás, de nem kell mindig ágyúval lőni a verébre ;-)

    Sokszor csak annyi a problémája a kérdezőnek, hogy a lakás túlsó sarkában nincs wifi. Vagy akár csak egy kábeles végpontra lenne szükség egy PC, tévé, akármi számára. Ilyenkor minimum 90%, hogy megoldja a dolgot egy ilyen kit (van wifi extender-es verzió is kapásból) , mindenféle varázslás nélkül... Nincs mindenkinek szüksége a lakásban 4 drága cuccból kiépített Mesh rendszerre, simán feldolgozza, hogy "két wifi" van otthon, aztán csatlakozik ahhoz, amelyikhez.

Új hozzászólás Aktív témák