Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dptrsk

    Topikgazda

    válasz #71835392 #66091 üzenetére

    Telenornál tehnikusok nekem 4G eltűnés miatt magyaráztak ilyet, úgyhogy szerintem a lélegző cella itt is fenn áll, rádiós technológia ez is.

    A high-tech eszköz ad pontos adatot a lefedettségről, olyan időszakban amikor nem leterhelt a hely(pl. rendezvény, csúcsforgalom).

    Mivel kéne mérni?
    -Samsungokkal? (tenyérbe szorított) iPhoneokkal? vagy netán egy mérőeszközzel, amit kimondottan erre találtak ki?

    Árnyalatokkal valóban lehetne jelezni, hogy hol milyen erős a jel.

    DE szerintem, ha egy adott típus gyengébben teljesít egy rosszul optimalizált modem firmware(vagy akár rossz összeszerelés) miatt, arról nem a szolgáltató tehet.

    Ha gyenge a jel egy telefonnak és levált 3G-re(miközben egy másik típus boldogan használja ott a 4g-t), ott egyértelműen a telefon gyártó a hibás, gyenge antenna vagy rosszul paraméterezett szoftver miatt. Azt azért szerintem nem szabad elvárni, hogy ott, ahol 1 készüléknek nincs, másiknak pedig van a szolgáltató tegyen egy cellát.

    Vagy esetleg minden új készülékkel utazzák körbe az országot, hogy hol milyen a lefedettség adott eszközzel?

    Hidd el, ha mértek vele ott térerőt, akkor biztos van készülék ami be tudja ott fogni a jelet.(lehet nem egy 200ezer+-os fém modell, hanem egy 50ezres műanyag...)
    Ez olyan dolog, mint a telefonok akksi időtartama, ott se panaszkodsz, hogy csak 1 napot bír, pedig 4-5ször többet írnak vagy mint az autók átlagfogyasztása..

    A felhasználás helye, ideje meg minden körülmény nagyban befolyásolja, hogy hogy teljesít a telefon. Nem véletlen, hogy a modem, MiFi, amit nem a kezedben tartasz jelentősen jobb vételi képességekkel rendelkezik, mint a kézben tartott telefon. Lehet, hogy az autó olyan jól szigetelt, hogy még a rádióhullámokat is gyengíti.

    Nem azt mondom, hogy a szolgáltató nem lehet hibás, de a panaszok többsége "extrém" használati körülmények miatt van.

Új hozzászólás Aktív témák