Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz KTTech #45925 üzenetére

    "Maga a DTS is megszűnt már, Datasat néven van az újabb verziós technológiájuk, viszont szinte senki nem támogatja már."

    Szerintem tévedésben vagy, élnek és virulnak.
    A DTS-nek volt egy Digitális Mozi (Digital Cinema) ága, amely a mozik számára egy komplett hálózatot adott el, egy központi szerveren vannak a filmek, amelyeket aztán a mozitermekben lévő projektorokra onnan küldenek ki. Ez az ág volt az, amely 2008-ban kivált a DTS-ből és egy évvel később DataSat néven újra próbálkozott talpra állni, már a Beaufort International Group égisze alatt. Nem voltak túl sikeresek, azóta probálkoznak a házimozi piacon is, de nem túl sikeresen, 2017-ben el is adták őket az Amplifier Technologies cégnek.

    A DTS-t magát a Tessera vásárolta fel 2016-ban, a Tessera pedig nemrég átkeresztelkedett Xperi-re.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz magickonfig #91364 üzenetére

    Amire hivatkozik az főleg technológiai eltérés a két OLED működéséből fakadóan (WLED vs. RGB), és az már az S95B-nél is így volt anno (az is jobb volt fényerőben és színek terén).

    Ami miatt az LG-t merik többen ajánlani szerintem, az főleg az élettartam, a Samsung OLED esetén jelenleg leginkább a hosszú távú tapasztalatoknál voltak, vannak gondok (fényerőcsökkenés, beégés).

    No meg az a tény, hogy az LG-nél van G-Sync, a Samunál meg csak FreeSync akad...
    Ezt például érdekes, hogy kimarad a "hihetetlen tudású" elemzéséből...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz b. #91375 üzenetére

    Úgy tudom, hogy FreeSync Premium van, tehát fordítva, nincs valóban hitelesítve, mert az nVidia kártyák FreeSync-en keresztül használják a VRR-t.

    Én főleg alacsonyabb FPS (és így képfrissítés) számnál olvastam arról, hogy "villog" [random google találat, utolsó hozzászólás].

    Ezt persze onnan is meg lehet közelíteni, hogy az nVidia kártyák FreeSync támogatása nem az igazi...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz umek #91377 üzenetére

    A QD-OLED monitorok is ott vannak erre példának...

    Persze a vélemények eltérek e téren, de az S95B esetén is általánosságban azt olvastam, hogy esélyesen a magasabb fényerőért cserébe érthető is, hogy a beégés egy picit nagyobb probléma QD-OLED esetén.

    Egyébként én is azért nézegetem most a topicot, mert monitornak akarok OLED TV-t, ezért olvasgatok a témának utána. Mivel pedig itt órákig lehetnek azonos elemek a képen, én is ilyen "hülye" vagyok (hovatovább most a képernyőm felső és alsó része is statikus szinte, egy LG IPS paneles TV-n nézve - de szerencsére semmi problémát nem okoz).

    Mondjuk nálam sok opció nincs emiatt, 42"-os méretben csak az LG gyárt OLED panelt, ennél nagyobb meg nem kéne.
    Szóval vagy 42"-os LG C2 vagy C3, esetleg 34"-os QD-OLED a választék... Amennyit utána olvastam, jelenleg én az LG felé hajlok...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Sziasztok!

    Van egy LG OLED 55B23LE TV-m, amit filmnézésre használunk, főleg HTPC-ről.
    A bement PC-nek van kiválasztva, a TV menüjében ki van választva, hogy 4 óra inaktivitás után NE kapcsolja ki a képernyőt. Időnként mégis bedobja, hogy inaktivitás miatt kikapcsolja a képernyőt - ilyenkor a távirányítón valamilyen gombot megnyomva megy tovább az élet, de eléggé idegesítő tud lenni.

    Találkozott már más is hasonlóval? A szoftvere folyamatosan frissített, más lehetőséget nem láttam, és hirtelen google-zve sem találtam érdemleges megoldást erre.

    Illetve aki monitornak használja a TV-jét, az találkozott ilyesmivel. Tervben van egy 42C2 vagy C3 ilyen célra, és eléggé zavarna, ha négy óránként kalimpáni kellene a távirányítóval... :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Egy kis tapasztalat egy LG OLED 42C3 kapcsán, amit monitornak használok:

    -A képe gyönyörű, a feketék tökéletesek, szóval ilyen téren nincs meglepetés.
    -kb. 1.2 méterről nézve használom, nekem teljesen használható és átláható így (hozzá teszem ~15 éve használok 40", majd 39"-os LCD TV-t monitornak, tehát megszoktam)
    -Kicsit aggódtam amiatt, hogy a betük olvashatósága problémás lesz, de semmi ilyesmit nem tapasztalok, Windows 11, 4K felbontás, 150% vagy 175%-os méretezést használva.
    -G-Sync és AMD FreeSync oldalról is probléma nélkül megy a VRR.
    -A HDR mód is probléma nélkül működik, szép és látványos (nyilván a fényerő terén nincs pariban a csúcs LED háttérvilágítású megoldásokkal).
    -SDR módban alapból a fényerőt fényérzékelővel a környezettől függően állítja, ezt érdemes lehet kikapcsolni.
    -A menüben ki kell kapcsolni, hogy 4 óra után automatikusan kikapcsoljon (Beállítások -> Álltalános -> Rendszer -> Idő és időzítők -> Időzítők -> Automatikus kikapcsolás 4 órát követően)
    -A 4 HDMI 2.1 nagy segítség, mert két gép plusz Home Office miatt laptop van rákötve, mind megy szépen 4K-val, akár 120Hz-el is.
    -A tükröződő képernyővel tisztában voltam, mögöttem le van húzva a redőny, csak oldalról jön fény... :D
    -A távirányítójával nagyon könnyű és egyszerű a bemenetek közötti váltás.
    -Sajnos a talp olyan, amilyen, nem szép és persze egyáltalán nem állítható.
    -Kicsit mérges vagyok a 300 x 200-as VESA kiosztásra, az előző TV egy monitortartó állványon volt, 100 x 100 -> 200 x 200 VESA átalakítóval. Tökéletesen szolgált évekig. Na most az általánosan használt értékek a monitor tartóknál 75 x 75 és 100 x 100, ami nem baj, átalakító létezik. Viszont érdemben csak 200 x 200 vagy 400 x 400 méretre. A fenéért kellett a hosszú évekig ilyen méretben általánosan használt 200 x 200-as furatközöket 300 x 200-ra módosítani?!? Aki állványra akarja rakni, az jobb, ha erre előre rákészül erre.

    Szóval összeségében nagyon jók a tapasztalataim, a VESA problémát leszámítva. Egyáltalán nem bántam meg, hogy nem monitort választottam, hasonló áron 27"-os OLED vagy 34"-os első generációs QD-OLED lett volna opció, azoknál azért jobb választás szerintem. :)

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Dexter17 #95734 üzenetére

    Nem lehet, hogy azért, mert az asztal 120Hz-en van, a játék meg 144Hz-en? :F
    Így 120Hz-es játék esetén nincs felbontás váltás, 144Hz-nél meg igen.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Érdekes ez a téma, mert én most 42C3-on, 4K @150%-on egyáltalán nem érzek problémát a betűtípusok megjelenítésén.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz ρσгτσ #96045 üzenetére

    Pont erre reflektáltam, itt is olvastam, hogy jajj, nem ajánlott monitornak az OLED, meg a WOLED, meg a QD-OLED, meg kell Better ClearType Tuner, meg kutya füle....

    Megvettem a 42C3-at, napi 8-10 órát dolgozom (excel, word, one note, böngészőből megnyitott alkalmazások, specifikációk olvasása, ma éppen teszt forgatókönyvet készítettem, stb. tehát rengeteg szöveg) és semmiféle problémát nem tapasztalok a betűtípus-megjelenítéssel, pedig nem nyúltam semmihez, nem telepítettem pluszba semmit.
    Mondom, Win10 és Win11, 4K felbontás, 150%-os méretezés mellett, ~1.2 méteres nézési távolságból, LG OLED 42C3 esetén.

    Lehet, hogy van, akit zavar, nem vitatom, de én vagyok az ellenpélda, lám, van ilyen is, nem vagyunk egyformák, érdemes mérlegelni vásárlás előtt.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Vhiktor #96050 üzenetére

    Nagyon jó lett, köszi! :C

    A talpat leszámítva van egyébként még különbség a méretben eltérő változatok között?
    Anno ugye simán volt, hogy azonos típusjelölésű, de eltérő méretű TV-k esetén drasztikus eltérések lehettek a képernyőben (hovatovább más típusú (pl. VA vs. IPS) panelt használtak).
    Bevallom e téren le vagyok maradva, mint a borravaló...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Vhiktor #96080 üzenetére

    Köszi! :R

    Éppen ez volt az egyik, ami feltűnt, a nappaliban 55B2 van, és mintha nagyobb fényerőt tudna, mint a 42C3...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz ρσгτσ #96264 üzenetére

    Ez az, amit 20-30 éve a Samsung és az LG felismert, hogy agresszív marketinggel megismertette magát a világgal és olcsón relatíve jó minőséget adott.

    Sok-sok évvel ezelőtt a japán gyártók az LCD TV-k piacát (véleményem szerint) két okból vesztette el, az egyik, hogy nem nagyon foglalkoztak a marketinggel (hiába csinált jó TV-ket a Sharp, ha nem foglalkoztak a marketinggel), a másik, hogy a koreai gyártók foglalkoztak a fiatalokat érdeklődő trendekkel, például az integrált (USB-ről való) videólejátszás vagy PC rákötés problémájával.
    Amíg a 2000-es évek végén ezek a képességek ott voltak a Samsung és LG TV-iben, a Sony, Panasonic vagy Pioneer mind-mind külön eszközöket kínált, és már az is csoda volt, ha pendrive-ról fotókat meg lehetett nézni a TV-iken. Ez az elitizmus vezetett oda, hogy a Samsung és az LG letarolta a piacot.
    A plazma TV-k piaca kicsit más volt, ott a Pioneer és Panasonic próbálta tartani magát, de nehezen vették az elit státusz problémáit (kevés drága TV-ből nehezebb nagy nyereséget realizálni, mint rengeteg olcsó TV-ből).

    Ami most a különféle kínai márkáknál zajlik, az kb. ugyan az, amit 20-30 éve a Samsung és az LG csinált. Olcsó és jó ár/érték arányban jó TV-ket adnak, és agresszív marketinget raknak mögé. Pont most vett egy ismerős Hisense LCD TV-t és alaposan körbe járva a témát azt mondta, hogy ár/értékben jó, rengeteg visszajelzés van vele kapcsolatban, van szervízhálózat, és tudja azt, ami kell neki.
    Majd ha lesz olcsón OLED, akkor fog azt venni, tudja, hogy jók az OLED-ek, de ennyit nem szán rá...

    Az, hogy a Panasonic ilyen környezetben küzd a fennmaradásért, érthető - egyszerűen annyi, hogy jó minőségű tévéket gyártanak, már évtizedek óta kevés, ha többet kér érte, mint a konkurencia, akkor kell tudni azokat a szolgáltatásokat, amiket a konkurencia tud, és kell mögé egy olyan marketing, ami felkelti az érdeklődést (ez pedig csak részben pénz kérdés, mert lehet kevés pénzből is fiatalos és igényes marketinget csinálni, de ez a japán gyártóknak jó ideje nem megy véleményem szerint)...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz so_ha #96273 üzenetére

    Arra azért kíváncsi vagyok, hogy mi történtik, ha lejár a update periódus.
    Tudok majd még a B2-mön Netflixet nézni 2027 után? :F

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz KoNZoLik@ #96282 üzenetére

    Esetemben egyáltalán nem igaz ez, két LG LCD TV-t is most úgy váltottam, hogy amúgy üzemképes volt, csak már elavultak, az egyik 11 a másik 8 éves volt.
    Van hűtőm, 7 éves, mosógép, 8 éves, stb...
    Az erősítőim 15+ évesek.
    A OnePlus 3T telefonom tartaléknak a fiókban van, 4 év után váltottam, a páromnak és magamnak OnePlus Nord-ot vettük együtt, most 3 éves mindkettő, eddig kutya baja mindkettőnek...
    Most építettem két AM5-ös PC-t, az általuk váltott gépek 10 és 12 évesek voltak...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz b. #96287 üzenetére

    Szerintem nem tudja ezt bekorlátozni LG ,szembe megy minden kereskedelmi jogszabállyal.

    Már hogy a fenébe ne tudná megszabni az árakat? :F
    A piaci szerződésekben ennél sokkal cifrább pontok is lehetnek.
    Azt nagyon egyedi, személyre szabott jogszabályokkal (pl. hatósági árszabályozás) lehetne csak korlátozni, hogy meghatározza egy cég a szerződésében, hogy az általa eladott panelekből készült TV-k ára az adott piacon bizonyos árnál olcsóbb lehessen eladni. Ha a partnere nem tartja be, egyszerűen szerződésszegésért bontják a szerződést, és a TV gyártó panel beszállító nélkül marad...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák