Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz 용 Bob #13800 üzenetére

    "külső addblock-on gondodolkozom még, csak nem tudom mennyivel gyorsabb és jobb a user.js javascriptes megoldás, mint a minialkalmazásként használatos Opera addblock."

    Ezt nem tudom értelmezni. Minialkalmazás (widget) formában még nem találkoztam ilyesmivel.

    A teljesen megbízható megoldás a beépített tartalomblokkoló, a hosts fájl, vagy bármilyen globális megoldás. Ez utóbbit neked kell eldöntened, hogy kell-e. Én nem szeretem több okból:
    - Ilyen egyszerű feladatra ne kelljen már külön bináris.
    - Nincs is normális. Az AdMuncher fizetős (és teleszemeteli az egész OS-t, meg egymagában 60 megát zabál). A Proxomitron fejlesztője meghalt 2004-ben azóta a program kicsit elavult.
    - A külső megoldások soha nem integrálódnak annyira a böngészőbe, mint a belső megoldások, vagy a saját beépített megoldások (urlfilter).

    Végezetül: Ha egy OperaUSB-t indítok azt szeretném tiszta profillal tenni, ha pedig globálisan blokkolom a reklámokat, akkor azt is minden alkalommal tiltanom majd újra engedélyeznem kell ilyenkor.

    Viszont ez az egy a pozitívuma is egyben, mármint ha valaki sok különböző böngészőt használ és nincs is nagy elvárása egyikkel szemben sem annak hasznos lehet, mert elég egy központi helyen blokkolni (főleg mivel böngészőn belül normálisan még mindig csak Operában és FF-ben lehet).

    "Flashblock-ból szintén nem tudom mi lenne a legjobb."

    11.50-től a beépített "On Demand Plugin" funkció, mivel oldalspecifikus lett. És biztonságosabb is, mint a UserJS változatok, mert nem lehet egy sima Shift+G-vel kiütni őket, nem kell patchelgetned a böngészőt vagy állandóan dialógusokat jóváhagynod, ha HTTPS-en is szeretnéd használni.

    Ez utóbbi ellen a kiegészítő segítséget jelentene, de nem lenne értelme, mivel az On Demand még így is sokkal jobb, elég csak arra gondolni, hogy az RSS feedekben is működik, valamint együttműködik az urlfilterrel, ami abban nyilvánul meg, hogy egy blokkolt útvonalon lévő .swf kiterjesztésű banner fölött nem jelenik meg feleslegesen az esetenként sokszáz pixeles placeholder, a userJS/kiegészítő pedig ilyenkor csak a forrást/DOM fát tudja ellenőrizni és ha ott benne van (node-ot csak adott célra írt userJS-sel lehetne kiütni automatikusan), akkor kirakja a placeholdert.

    Végezetül pedig ez az oldal bebizonyítja, hogy mennyire egyszerű módon működnek és, hogy mime type-ot nem ellenőriznek.

Új hozzászólás Aktív témák