Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz dqdb #19301 üzenetére

    "Pár scriptrészletben látszódik az adott feature használatának tényét naplózó kód, szóval ilyen téren is megy a statisztikagyártás."

    Még mindig jobb, mint a korábbi usage statistic, amiben olyan hülyén volt megoldva, hogy be van-e kapcsolva a Fit-to-Width (állandóra, globálisra), vagy Author illetve User Mode-ot használsz-e. Azt viszont már nem nézték, hogy hányszor nyomta meg az ember A Ctrl+F11-et, illetve a Shift+G-t.

    Keresők: Jelenleg nincs aktualitása a buta környezeti menük miatt, de remélem ha csiszolják, akkor nem veszik el az a funkciója sem a réginek, hogy Search Type=12-vel el lehetett rejteni a környezeti menüből a keresőt, viszont keyword-ös keresőként funkcionált továbbra is.

    Egyébként Haavardnak is főhet a feje. Szóval van még remény.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz dqdb #19301 üzenetére

    "Ezzel próbálkoztam én is, még nem megy. Eközben találtam egy mókás bugot: nyiss egy ablakot két füllel, állj neki az egyik fület a másik fölé húzni, és közben nyomd le és engedd fel az Alt billentyűt"
    hehe, ez jó, ott marad a fül, ahova húztad, a helye meg ottmarad az eredeti helyén. Ja, bocs, lelőttem másoknak a poént. :DDD No, de amint rákattintasz valamelyik fülre, a fül helyreáll.
    Na most ebből a bugból nem tudom, következtethetünk-e arra, hogy a tab stackinget majd tervezik, vagy nem sok köze van hozzá.

    "az opera.pak fájlból az egész UI szénné skinezhető, de ez dokumentáció és egyértelmű fájlnevek nélkül nem kis kihívás."
    Na ja, igazából olyan megoldásra gondoltam, ami a most még aktuális, Prestós Operában van, hogy opera:confignál megadhatsz saját CSS-fájlokat, amikkel a megjelenítést át tudod szabni. Jobb lenne, mint tákolni az opera.pak fájlokban, főleg, hogy azok verziótól függően gondolom jól felül fognak íródni, szóval az úgy nem fasza, ha minden verzióváltásnál bele kell taknyolni. Főleg, ha tényleg követik a degenerált verziószámozást, ami a Chromiumot/Chrome-ot jellemzi. Utóbbinak meg sem próbálom megérteni és követni a verziózását.

    A könyvjelzők hiánya egyébként tényleg kiakasztó, de látom nektek is, igazából ezt továbbra sem tudom megérteni, milyen logika (?) mentén selejtezték ki, amikor ez annyira alapvető az ÖSSZES böngészőben, és érdekes módon még senki nem gondolta úgy, hogy dobjuk ki a francba, döntsük el a felhasználók helyett, mit és milyen struktúrában akarnak megőrizni emlékeztetőnek az oldalakból. Szóval ez a húzás megdöbbentő, nagyon kíváncsi lennék, milyen degenerált indoklással állnak elő erre vonatkozóan. Ez is a "core browsing experience" része? :U Siralmas.

    Az alapértelmezett billentyűkombinációk kényelmes, JSON-beli felülbírálhatósága viszont a Nextben azért örvendetes.
    Remélhetőleg az egyedi kereső létrehozására nem az lesz a hosszú távú "megoldás", hogy az SQLite-adatbázisban kell kotorásznunk, hanem lesz értelmes kezelőfelület is rá. De nyilván lesz, ha már a Chrome-ot másolják, akik meg eredetileg az Operát másolták. :DD

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák