Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danecay

    őstag

    Sziasztok!
    Arra szeretnék tippeket kérni tőletek, hogy mi okozhatja azt, hogy az asztali gépemen képtelen vagyok lemérni a rendelkezésemre álló amúgy sem túl izmos 5Mbit/sec-os feltöltési sebességet, míg a laptopomon szinte minden alkalommal sikerül wifi-n és kábelen is, míg az asztali gépen legtöbbször a 3Mbit-et sem éri el. Mindkét gépen ugyanolyan WIN10 van, próbáltam felcserélni a Routerben a kábeleket, hogy nem e véletlenül a port-al van gond, de minden változatlan maradt, tehát azzal a porttal sem mértem nagyobb feltöltési sebességet amire korábban a laptop volt csatlakoztatva és fordítva, a korábban a géphez társított port a laptopnál sem okozott lassulást. Próbáltam frissíteni a hálókártya drivert de nem volt frissebb, próbáltam eltávolítani és újratelepíteni, de továbbra is mintha valami korlát lenne ami maximalizálja feltöltési sebességemet ~3Mbit/sec-ra. A torrent klienst természetesen kilőttem, ami amúgy ugyanúgy van a laptopon is és nem okoz anomáliát, ezen kívül pedig csak CFosSpeed-em van amit szintén próbáltam kilőni is, de semmi nem változtat a vázolt helyzeten .

  • Danecay

    őstag

    Üdv!

    Pár napja tapasztalom azt a jelenséget, hogy számítógép bekapcsolás, vagy alvó módból történő felébresztés után a gép nincs csatlakoztatva a hálózatra. Ezt egy hálózati adapter leválasztás majd újraindítással, vagy az eszközkezelőben való törléssel és újratelepítéssel egyszerűen meg lehet oldani, de nyilvánvalóan nem ezzel akarom indítani minden egyes alkalommal a számítógép használatbavételét. Nincs esetleg tippje valakinek, hogy mi okozhatja, még inkább, hogy miként szüntethetném meg? Viszonylag frissen van a rendszerem telepítve és csak egy dologra tudok gyanakodni, bár eddig még sohasem okozott problémát. Egy "varázsprogram" van telepítve, a Wise Care, de amennyire tudom ez még a megbízhatóak közé sorolható de, vajon nem e ez végzett hálózati optimalizáció címen olyan módosítást ami a fenti jelenséghez vezet? Mint írtam, sohasem okozott még problémát a program használata, pedig évek óta ismerem, használom.

  • Danecay

    őstag

    válasz SP4C3 #53904 üzenetére

    Gondolom ezt a hálózati adapternél gondoltad beállítani. Viszont ilyet nem találok. Rá google-zve látom, hogy van amikor van ilyen lehetőség de én nem látok ilyet. Ezúttal lehetőleg cinizmus nélkül! Köszi! :R

  • Danecay

    őstag

    válasz MasterMark #53906 üzenetére

    Köszi, de mint írtam, nem látok ilyet. Direkt átkattintottam az erőforrások fülre annak a kérdésnek a megelőzésére, hogy nem e ott van :) Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy ez a megoldás a dologra, 2 okból is kifolyólag. Az egyik az, hogy nem volt még olyan Windows, a 95-t is beleértve ami energiagazdálkodási okokból alapértelmezetten letiltotta volna a hálózati adaptert. Ezen a szinten ilyet nem lehet szándékosan kódolni, vagy ha igen azt szabotázsnak vagy vírusnak hívják. A másik pedig az, hogy a gép bekapcsolását követően miután újraindítom a hálózati adaptert, egész nap nincs gond vele, még ha órákig nem is ülők előtte, márpedig ilyenkor illene bekapcsolnia több energiagazdálkodási mechanizmusnak is.

  • Danecay

    őstag

    válasz MasterMark #53911 üzenetére

    Nos nálam 30 perc után alvó állapotba megy le a gép, ez az alapértelmezett Win beállítás, de tekintsünk el most akkor ettől, szorítkozzunk a gép bekapcsolását követő inaktív hálózati kapcsolatra. Ugye ez önmagában ki is zárja a hálózati bejelentkezés lehetőségét amennyiben arra lenne igény, így ez nem lehet alapértelmezett beállítás. Persze, tiltsa le alvó állapotba a hálózatot ha úgy tetszik, de felébresztéskor álljon is vissza, ha ez tök evidens dolog lenne nem most futottam volna először bele a jelenségbe 20 év PC használat után.

  • Danecay

    őstag

    válasz SP4C3 #53914 üzenetére

    Fura egy figura vagy, Te tolod ezt a nemkívánatos stílust és még neked áll fentebb? Picit elgondolkodtatnál!
    Egyébként köszi a linket, megnézem, de mivel hálózati problémáról van szó, ezért gondoltam, hogy ide írok először, hátha itt egyből tudnak okosat mondani, nem csak okoskodni, míg a Windowsnak annyi baja lehet, hogy a hálózati probléma, jó ha kiteszi a téma 1%-t.

  • Danecay

    őstag

    válasz Zaji #53910 üzenetére

    Szia!

    Esetleg ezzel próbálkozz Downloading Portforward Network Utilities
    A szolgáltatóm mindvégig hülyének nézett amikor jeleztem, hogy portnyitási problémám van, mert a kívánt alkalmazás sem működött és a fent linkelt szoftver is azt jelezte, hogy zárva van az adott port, majd amikor valóban sikerült megoldaniuk a problémát, amiről így kiderült mégsem nálam volt, onnantól a fenti szoftver is nyitottnak mutatta a portot.

    [ Szerkesztve ]

  • Danecay

    őstag

    válasz SP4C3 #53918 üzenetére

    Nos, ez már egy sokkal elfogadhatóbb stílus volt :R Annyival egészíteném csak ki, vagy korrigálnám, hogy nem Wifis. stic-kről van szó, hanem normális alaplapi hálózati adapterről (ASRock B450 Pro4), amivel eddig semmi gond nem volt. A varázsprogramokkal kapcsolatban igazad lehet, nem véletlenül tettem idézőjelek közé én is, bár csak, hogy borzoljam a kedélyeidet, ezúttal csak poénból, de volt olyan is, hogy egyidejűleg fent volt a gépemen a WiseCare, a Kerish Doctor, az Ashampoo WinOptimizer, és még a Driver Booster és mégsem volt semmiféle problémám. Természetesen nem futottak egyidejűleg a rendszerrel, max. egy a sok közül.

  • Danecay

    őstag

    Sziasztok!

    Van egy előfizetett mikrós internetszolgáltatásom, valamint kihoztam a Yettel-től egy router-t mobilnettel. Az lenne a kérdésem, hogy van e mód a 2 szolgáltatás sebességének az összevonására a saját router-emen, ami egy Tenda AC1200-as modell, vagy akár a Yettel-től kapott Huawei 535-333 router-en keresztül. A saját Tenda router-em esetén csak úgy működik a net, amennyiben a mikrós netem MikroTik-es eszköze, vagy a Yettel Huawei router-e a router-em WAN portjába van dugva, így mivel 1db van port van rajta, csak az egyik eszközt tudom működtetni router-emen keresztül. Amennyiben a Huawei router-be csatlakoztatom a saját router-emet, amibe ugye a mikrós net szolgáltatómtól érkező net is csatlakozik, a következő módon működik észrevételeim alapján. Amennyiben a WAN portba csatlakoztatom a saját router-emet, úgy wifi-n a mikrós szolgáltatóm internetét továbbítja, amennyiben pedig az egyik LAN portba, úgy a Yettel mobilnetet, viszont kábelen a mikrós netet tolja tovább.
    Nos tehát még egyszer, az a kérdés, hogy a meglévő eszközökkel van e mód a 2 szolgáltatás sebességének összevonására?

    Előre is köszönöm!

  • Danecay

    őstag

    válasz Vasti74 #60570 üzenetére

    Köszi a választ! Valóban nem drága kütyüről van szó, de csak átmeneti megoldásnak gondoltam, így pénzt nem nagyon költenék rá.
    Gondoltam, hogy azért működőképes dologról van szó, lévén ugyanazon gép két hálózati adapterét is össze lehet 'linkelni', eléggé egyszerűen, és nem olvastam mellékhatásokról, igaz nem is jártam alaposan körbe a témát. Akkor szerintem ez a módszer marad, csak elő kell keresnem valahonnan az USB-s wifi adaptert, vagy be kell szereznem egy PCIe-es hálókártyát.

  • Danecay

    őstag

    Sziasztok!

    Segítségeteket szeretném kérni egy kérdés megválaszolásában, mert igaz nem vagyok túl nagy hálózatos, de egy dolgot mégsem értek. Az egyébként nem annyira fontos előzményekről csak annyit, hogy településemen nem igazán elérhető nagyobb sebességű internet, ami nyilván relatív, hogy kinek mi az, de nekem egy 25Mbps-os-bak mondott, de valójával 15Mbps-al működő mikrohullámú netem volt évekig. Ingyen próbával kihoztam a Yettel-től egy Otthon Net-es csomagot, na persze csak a LITE-ot, mert nálunk a 4G+ is felejtős (most már elvileg csak volt), ami sok esetben még lassabb volt mint a korábbi mikrós netem. Egy hónap múlva kellene visszaadnom a Yettelnek a paksamétát, viszont közben valami történt a szolgáltatás minőségével, mert általam itthon, a PC-men, sohasem látott 95Mbps-os sebességet mérek pár nap óta, ami biztosan nem alkalmi dolog és véletlen műve, sőt, mobilon 150Mbps-ot is sikerült már mérnem.

    És a hosszú felvezető után itt jönne a kérdés. Mi lehet az oka annak, hogy PC-re kábelen keresztül nem tudom transzferálni ezt a sebességet, mármint, hogy a 100Mbps felettit amit mobillal wifi-n keresztül sikerül, a kapott HUAWEI 4G CPE 3 -at és a PC-met direktben összekötve? Rögtön első körben már azzal bajban vagyok, hogy nem igazán sikerült egyértelműen kiderítenem, hogy milyen sebességű LAN portok vannak a routeren. ITT, ír valamit valami GE port-ról a következő kiegészítéssel, de, hogy most az az 1-es szám mit jelentene azt nem igazán tudom, esetleg az. 1 db ilyen port lenne a routeren? Ha így is van, az eszközön magán és a manual-ban én nem találtam meg, hogy melyik lenne az.

    "The GE port provides a theoretical maximum networking speed of 1000 Mbps. Actual networking speed may vary depending on chip processing capabilities and network access rate."

    Egy ASRock B4560 Pro4 alaplapra integrált hálókártyám van amivel nem kellene, hogy probléma legyen adatátviteli szempontból, lévén egy PCIE x1 Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s-os integrált egységről van szó, aminek a manual-jában a következő kiegészítés van csatolva, de feltételezem ez a legtöbb hálókártya működésére igaz:

    Na és hát az a helyzet, hogy az én Speed LED-em valóban csak narancssárgán villog, mindemellett a Windows is csak 100Mbps-os kapcsolatot jelez.

    Mi lehet a gond?

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Danecay

    őstag

    válasz Johnzy #65992 üzenetére

    Köszi a választ #65985Alex91 és #65987csaszi75 - nek is!

    "Ott van a fekete képen, hogy a kapcsolat csupán 100mbit/es, naná, hogy nem megy át rajta több."

    Naná, hogy ott van, én magam szúrtam be :) mert valójában ez ugye a kérdésem, hogy miért csak 100Mbps, mi korlátozza? A HUAWEI 4G CPE 3 portjainak sebességéről nem sikerül direktben információt találnom, de megnézem majd egy másikm rövidebb gyári kábellel. Egyébként milyen kritériumnak kell megfelelnie egy házilag krimpelt kábelnek? Az hogy a kábel is lehet a dolog okozója, eszembe sem jutott volna. Ami vicces az, hogy egy USB2-es portra dugott Wifi stickel, 2-3-as térerő mellett is nagyobb értéket mutat a Windows, volt, hogy több mint 500Mbps-ot írt.

  • Danecay

    őstag

    válasz Danecay #65994 üzenetére

    Úgy néz ki, hogy valóban a kábel lesz a ludas, amihez fel sem kellett mennem a padlásra, hogy gyári kábellel kipróbáljam. Eszembe jutott, hogy régebben egy nem Wifis okos TV miatt oda is lett lehúzva vezeték, de mivel már ott lecserélődött a TV egy Wifu képesre, így nem nagyon van használatban és meg is feledkeztem róla. Lényeg, hogy szintén házilag roppantott kábelről van szó, mint amilyen a másik is, amivel nem tudok mérni 95Mbps fölött, így gondolom semmilyen spéci kábelről nem lehet szó, ugyanakkor az is eszembe jutott, hogy a gyengélkedő kábelt korábban megrágta egy elszabadult hörcsög :) Nem különösképpen foglalkoztam vele, mert nem vettem észre változást a korábbi állapothoz képest, mármint amikor még max. 25-15MBps-ot tudott a net. Most már veszek észre, úgyhogy kábel javítás következik :)

    Köszi a tippeket!

  • Danecay

    őstag

    válasz mezis #66024 üzenetére

    Csak idáig jutottam :D:

    "Talán túl sok volt a poresz, az viselte meg ennyire az ereket. ;] :D
    Csak tapasztalat miatt írom"

    Egyébként a #65996-ban írtam az elszabadult rágcsálókról :)

  • Danecay

    őstag

    Sziasztok!

    Egy kis segítségre lenne szükségem. Röviden arról van szó, hogy egy éve a Yettel-től Otthon Net Light mellé kaptam egy Huawei B535-232A routet, ami egy Tenda AC1200 routerrel volt tovább osztva. Közben az Otthon Net Light előfizetésemet felváltotta egy Normál, nem Light, 100Mbps feletti kapcsolat egy ZTE MC801A 5G Routerrel megtámogatva, amihez már kevés a Tenda AC1200 router, tekintve, hogy annak a LAN sebessége csak 10/100-as, míg a Huawei routeré 10/100/1000, ezért ezt akarom a ZTE MC801A 5G Router mögé tenni. Nem tudom mi okozhatja, de amíg a Tenda router simán működik kvázi switch módban (DHCP OFF) ugyanazon tartományra állítva a dolog, mind kábelen, mind pedig wifi-n, addig a Huawei routert nem tudom úgy beállítani, hogy továbbítsa a netet. Próbáltam már azonos és eltérő tartományt, DHCP OFF-ot, LAN Only üzemmódot LAN, WAN csatlakozóba dugni a ZTE routerből érkező kábelt, de sehogy nem lett jó, sőt, általában az lett a próbálkozás vége, hogy még magát a Huawei routert sem értem el, sem pingetni nem tudta ugyanazon porton ahová addig is csatlakoztatva volt, a PC-n a hálózati beállításokban a tartományak megfelelő IP címet beállítva természetesen.
    Van ötletetek, hogy mit csinálok rosszul és hogy kellene rávenni, hogy switch módban továbbítsa nekem a netet a kívánt helyekre a Tenda routerhez hasonlóan?

    Köszönöm!

  • Danecay

    őstag

    válasz PiroGrim #66175 üzenetére

    Köszönöm a választ!
    Amióta írtam is elég sokat kísérleteztem, de nem akar jó lenni és valamilyen számomra érthetetlen okból, még a PC-m wifis kommunikációja is lehal, aminek semmi köze nincs az említett Huawei routerhez.
    Na szóval, a PPPoE beállítások automatikusan inaktívvá és elérhetetlenné válnak amennyiben a Lan Only beállítást választom.
    A NAT beállításoknál 2 opció közül lehet választani, Szimmetrikus és Cone, ahol a Cone biztosít elvileg nagyobb kompatibilitást. Kikapcsoltam a router tűzfal beállításait is biztos ami biztos, és mint írtam korábban a DHCP-t is, de kap szépen címet a számítógép a Fenti ZTE routertől, csak épp az internet nem jön rajta keresztül. Hogy ne kelljen állandóan kábelt dugdosni, van egy TP-Link AC1300-as USB-s Wifi stickem, és ezzel próbáltam menet közben csatlakozni az internethez, és nem elég, hogy a csatlakozás ellenére nem tudtam, gondoltam, hogy bekavar a kábeles kapcsolat, így letiltottam a hálózati adaptert, de ennek ellenére sem. Hálózatilag csatlakozva volt akár a Fent ZTE routerhez, de az internet nem akart menni. Volt 1-2 alkalom amikor igen, de volt, hogy nem csináltam közben semmit és már nem működött. Nem tudom, nem vagyok egy hálózati tudor, de nagyon fura. Még furább az, hogy bármit, bárhogyan állítok a Huawei routeren, a router beállítás valamiért mindig a SIM kártyától várja a netet. Gondoltam teszek bele akkor SIM kártyát, amit egyébként szándékosan vettem korábban ki, hogy ne kavarjon be. SIM be újraindít, megjelenik a térerő és immáron kattinthatóvá vált a SIM térerejét jelző grafika, és lehetővé vált a mobiladatok tiltására. Na lehet, hogy ennyi volt a bibi, gondoltam magamban, viszont erről szó sincs, annyi változott, hogy azt írja ,hogy a Mobiladatok tiltva. Kivettem a SIM-et a Router-ből ismét és a korábbi üzenet változatlan "Nincs behelyezve SIM-kártya, vagy nem működik. Helyezzen be egy működő SIM-kártyát, és indítsa újra a készüléket."

    Az is marha furcsa, hogy 13 aktív kapcsolata van a router-nek, amiből 11 LAN. Ha összeszámolom az ezen Huawei routertől fögetlten, de tételezzük fel, hogy mégis érzékeli mert egy hálózat, akkor is max 3-4db aktív LAN kapcsolatot tudok összeszámolni.

  • Danecay

    őstag

    válasz Danecay #66201 üzenetére

    Nos végül sikerült működésre bírnom a Huawei routert és keresztül jön rajta a net is. Lehet hamarabb rá kellett volna böknöm RESET után arra, hogy kábelt csatlakoztatok, amikor rögtön a kezdő oldalon írta, hogy helyezzek SIM kártyát a routerbe vagy csatlakoztassak kábelt, itt mindig a megadás később-re vagy valami ilyesmire mentem, de ezek szerint a SIM-es kapcsolat az alapértelmezett, viszont nehezen hiszem el, hogy ezt egyébként menet közben nem lehet megváltoztatni, minden esetre én nem találtam meg. A lényeg, hogy csak akkor érzékelte a Huawei, hogy kábel van bele dugva ha a WAN portjába dugtam, és a net is csak ekkor ment át rajta. Mivel nem akartam, hogy ő is címet osszon, kikapcsoltam a DHCP-t és kaptam is a figyelmeztetést, hogy nem fognak automatikusan címet kapni az eszközök és, hogy majd manuálisan kel ezeket beálltani, viszont mindezek ellenére kapnak címet az eszközök és a Huawei tartományában osztva, 192.168.8.2-254, nem pedig a fenti ZTE router tartományában, ami 192.168.0.2-254. Mint korábban is írtam, nem vagyok nagy tudora a témának, de ez így természetes?

  • Danecay

    őstag

    Sziasztok!
    Egy kis segítséget szeretnék kérni! Yettel OtthonNet-em van amihez egy ZTE MC801A router segítségével csatlakozok, 0-ás tartománnyal, mondjuk ez a kevésbé érdekes része. Ezt egy Huawei B535-232a routerrel osztom tovább, ami működik is, csak így a helyi hálózatom 2 külön IP tartományban működik, ugyanis a Huawei 8-as tartományban dolgozik, ami nem mindig szerencsés, ezért szeretném egy tartományba hozni a 2 eszközt, tehát szeretném, hogy a Huawei router simán switch-ként üzemelne és a felette lévő ZTE MC801A router osztaná csak az IP címeket, természetesen azonos tartományban. Na ezt nem tudom beállítani. Próbálkoztam más sok mindennel, de valahányszor router reset lett a vége. Nyilván, első dolgom volt kikapcsolni a DHCP opciót a Huawei routeren, de ettől függetlenül ugyanúgy 8-as tartományú IP címet kapok
    IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.8.2, mint amilyen a LAN IP address. Gondoltam akkor megpróbálom megváltoztatni a LAN IP address-t 192.168.8.1-ről, 192.168.0.254-re, tekintve, hogy a felette lévő ZTE MC801A router 192.168.0.253-ig oszt IP címet a gyári beállítás szerint, erre azt írja a Huawei router, hogy
    "IP address is empty or invalid. Please re-enter!"
    Én nem vagyok ezeknek a hálózati beállításoknak az éles kése, viszont miután kihúzom a felette lévő routerből csatlakoztatott, már át tudtam írni, ugyanakkor nem a 0-s IP tartományban kaptam címet, hanem: Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.202.180 és ezek után már sem LAN-on, sem pedig WiFin-n nem érem el a routert, szóval RESET. Ez után minden működik újra, leszámítva a tartományokat.
    Nem tudom, hogy a Bridge mód mennyire feleltethető meg annak, amit én szeretnék, de arra átváltva, aminek amúgy is eléggé homályos a leírása
    BHíd módHíd módban egyszerre csak egy készülék csatlakozhat az internetre.Megjegyzés:

    1. Híd módban csak mobiladaton érheti el az internetet.
    2. Ha engedélyezi a híd módot, amikor nincs internetre csatlakozva, vagy kézzel lecsatlakozik az internetről híd módban, akkor az oldal kijelentkezteti. Ezután kézzel kell megadjon statikus IP-t a számítógépnek az újra bejelentkezéshez. Híd mód engedélyezése Az online frissítések, virtuális kiszolgálók és a tűzfal nem elérhetők Híd módban.

    Ezzel is az a baj, hogy, sem WAN/LAN, sem pedig simán LAN konfigurációban se működik.

    Amennyiben valakinek van megoldási javaslata, kérem jelezze!
    Köszönöm! Lehete tök egyszerű, csak én vagyok birka! 😊

Új hozzászólás Aktív témák