Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz #56573440 #36 üzenetére

    A kettő csak annyiban hasonlítható egymáshoz, hogy ha nincs szándék meg akarat (meg tehetség), akkor hiába öntesz bele bármennyi pénzt, vagy nagyon lejjebb kell vinni a mércét és akkor feltöltődik egy pénzéhes, tehetségtelen, jobb esetben csak középszerű réteggel, vagy ugyanúgy nem lesz megfelelő ember a megfelelő pozícióra.

    De míg a focinál valóban komoly pénzek vannak, addig az egészségügyben a személyi jellegű ráfordítás az egyik legnagyobb költség, fej-fej mellett haladva az orvostechnológiai eszközök díjai mellett és az elavult épület üzemeltetési költségei mellett.

    "A kutatás fejlesztés kvadrága móka, és nyilván egy cég profitot termel. Te ingyen dolgozol? Más miért tegye? Mert eü beszállító?"

    1. Nem ingyenről volt szó, de nem is gigaprofitért. Ha csilliárdos akar lenni, akkor maradjon a tőzsdénél vagy a bankrablásnál, ne játssza meg magát, hogy ő még etikus is, nem csak szerény és milliárdos.
    2. Lehetne mondjuk olyan módon intézni, mint a CERN-t. Központilag.

    És igen, vannak olyan szakterületei az életnek, ahol nem lenne szabad a legkisebb teret sem engedni az üzleti jellegű profitnak. Mert hiába katalizálja a fejlődést, ha utána megfertőzi az egész morált.

    Mindenki döntse el már pályaválasztásnál, hogy pénzt akar keresni vagy gyógyítani. A kettő együtt nem megy. Ahol megtelepszik a profitéhség, ott csak mocsok, szemét és okádék marad utána. Az élet számos területén már megszoktuk, a művészetektől kedve a tervezett elavulásig, a vallásoknak is ez lett a veszte, pedig kezdetben a civilizációt hozta el, de mikor már a tudományos életet is ezek mentén kezdik el irányítani meg az egészségügyet, akkor valahol megálljt kell fújni, különben tényleg itt is az lesz, mint az IT-ben, csak itt nem az olcsóbb procit korlátozzák, hanem majd olyan genetikai defektusokat kapsz, ami jobb esetben csak elviselhetetlenné teszi majd az életedet, megágyazva annak, hogy vissza fogsz térni az orvoshoz és kapsz rá gyógymódot. Ciklikus gyógymódot, amiért életed végéig fizetni fogsz. Mert a véglegesben nincs üzlet.

    "Bankok is mások nyomoran keresnek. Soroljam tovább vagy dobjuk az atomot inkább?"

    Erről is lehetne beszélni, de ha feltételezünk egy működő rendszert, ahol van átmenet a szegény réteg és a középosztály között és nem felfelé gravitál minden, akkor a banknál senki nem szorít senkinek pisztolyt a fejéhez, hogy vegyen fel hitelt vagy a drágább bankban nyisson számlát, esetleg lusta legyen elolvasni a szerződési feltételeket. Tehát ott azért elég nagy százaléka szabad akarat, kényelem, tudatlanság, stb. A betegség meg jön előbb vagy utóbb. A genetikád eleve adott, egészséges életmóddal ki lehet tolni, de az is pénzbe kerül is ott is megy a görénység, ami miatt már az átlagembernek is polihisztorrá kell képeznie lassan magát, ha nem akar jobb esetben csak ráfizetni, rosszabb esetben még szemetet is a szervezetébe vinni túlárazva. Arról nem beszélve, hogy ahol ekkora pénzek mozognak, ott a politikával is összefonódások alakulnak ki. Lásd még: ingatlanpiac. Ezért röhögök, mikor azt hazudja bárki, hogy állami bérlakásprogramot vezetne be. Mert ez csak hazugság lehet, rosszabb esetben naivitás, naiv embereknek meg nincs helye a politikában, mert megeszik őket a farkasok.

    A temetkezési vállalkozó köcsög, bár személy szerint azon a véleményen vagyok, hogy az élő emberekkel kell emberként bánni, normálisan hozzájuk állni, nem akkor krokodilkönnyeket hullajtani, amikor már kimúltak, utána a testnek már tökmindegy még ha kulturálisan fetisizáljuk is a "porhüvelyt".

    Viszont ez is jó példa. Normál esetben nem tudnám jobban elítélni, mint a kaszinót vagy a drogdílert. Hulljon a férgese. Ám a temetkezésnél belép a képbe az állam. Én nem rendelkezhetek végrendeletben úgy még a saját testemről sem, hogy dobjanak bele egy dögkútba vagy dolgozzanak fel kutyatápnak, a szociális temetés a minimum, ami után szépen kaszál az állam, ráadásul szennyezem a bomló testemmel a talajt. A krematórium szintén a hatósági díjak miatt drágább, mint a fakoporsós szociális temetés, ami ugyancsak abszurd a 21. században. Eleve a temetésnek nem lenne szabad, hogy jelentős költsége legyen, a lehető leghatékonyabban kellene megszabadulni a halott testektől, a környezetterhelést is figyelembe véve. De mikor a kegyelet fő szószólói pont azok, akik szépen kaszálnak azon, hogy "szeretteinket utolsó útjukra kísérik", felfordul tőlük is a gyomrom... De leginkább amiatt, mert olyannyira beékelődött az államhatalomba és az egyházba, hogy szinte nincs is más választásod, valamilyen módon muszáj lesz üzletelned velük. - ellentétben a kaszinóval vagy a drogdílerrel, ami mindkettő színtiszta szabad akarat, miközben a társadalmi megítélésük sokkal negatívabb.

Új hozzászólás Aktív témák