Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dlaczkó

    újonc

    válasz #65675776 #37 üzenetére

    Óóó, dehogy nem tudja hol van. Pontosan tudja ő hol van, a saját zsebében. Nem lepne meg, hogy az egész Mt.Goxot ezért a lenyúlásért alkották meg, mert tudták, hogy esélye sincs senkinek sem visszaszereznie a pénzét. Így megcsinálták a világ legnagyobb "bankrablását".

    [ Szerkesztve ]

  • gabber01

    addikt

    válasz #65675776 #37 üzenetére

    Ami meg "véletlenül" mégis előkerült, bár eddig sehol sem találták, pedig mindenhol keresték, az meg mit ad isten, nem kerül vissza jogos tulajdonosaikhoz... De érdekes... :D

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • Penge_4

    veterán

    válasz #65675776 #37 üzenetére

    "Ebből szokott keletkezni a hiperinfláció."

    Akarod mondani, defláció, mivel 21 millió egységtől több nem lesz belőle, viszont ez korlátlanul osztható. Jelenleg 8 tizedesjegyig, de amint indokolttá válik (pl. 1 satoshi = 1 cent lesz) máris lehet tovább növelni.

    "Egyébként meg milyen valuta az, ami pl most is olyan szinten nyom nélkül tűnik el, hogy még csak a kezelője sem tudja merre van?"

    Olyasmi, mintha én kirabolok egy ATM-et, majd elásom valamelyik erdőben a pénzt és azt hazudom, hogy nem tudom, hogy merre van.

    De mivel látom, hogy nem igazán olvastad te sem a dokumentációt: rossz a hasonlat, mert a pénzt tényleg nem lehet lokalizálni. Viszont a Bitcoinhoz amint hozzáfér valaki (értsd: fizet vele) lekövethető.

    Amíg nem derült ki egyik fél identitása sem, addig névtelen címek közötti tranzakciók, de amint lokalizálják, hogy a fogadó cím pl. John Smith, angliai pub tulajdonos hivatalos címe, elmennek, kikérik a biztonsági kamerák felvételét és megnézik, hogy 2014-03-21 14:47-kor ki állt ott a pultnál, kezében okostelefonnal, QR kódot scannelve. Innentől pedig kezdődik a hagyományos nyomozás.

    + ha interneten is fizet a Bitcoinjaival és nem titkosítja az IP címét (TOR, VPN és társai), akkor az alapján is egész jól tudják lokalizálni, ha nagyon akarják.

    Viszont amit nem tudnak: Befagyasztani a számláját. Vagyis pl. véletlen rendszerhibából eredően nem fogsz egy egzotikus országban megrohadni, mert éppen hiába húzza le a szálloda recepciósa a kártyádat, a számlád befagyasztásra került.

    Ergo: nem nő a fejedre a hatalom és a rendszer. De ettől még nem lesz anarchia, mert ugyanúgy el tudnak kapni ha indokolt, akár a helyszínre utazva, ha nem indokolt, akkor miután hazaérkeztél.

    De akik amiatt rettegnek, hogy ha elterjed a Bitcoin, akkor összeomlik a civilizáció azok valószínűleg vagy nagyon fiatalok és még nem éltek a Visa/MasterCard előtti időkben, vagy túl gyorsan felejtenek és történelmet sem tanultak.

    Régen is éltek emberek, régen is fejlődött a világ, régen is voltak időszakok mikor virágzott és időszakok, mikor hanyatlott a gazdaság és érméket vagy készpénzt használtak.

    Mai fejjel nézve visszagondolva az akkori időkre ugyanúgy tűnhet, hogy "De könnyen át lehetne verni azokat az embereket, ha visszarepülhetnénk az időben a jelenlegi tudásunkkal.", de valahogy mégis működött a gazdaság. Mégis éltek azok az emberek, szaporodtak és ennek leszármazottai vagyunk mi, vagyis bizonyítékai, hogy annyira mégsem volt ördögtől való a szabadságnak ezen formája, amikor az embernek nem dugnak lépten-nyomon kamerákat a seggébe (képletesen és szó szerint is).

    "Mit értesz digitális dolog alatt?"

    Akár szoftvert, mint Windows, Linux, OSX vagy felhasználói programok, játékok. Akár szolgáltatásokat, mint Google szolgáltatások vagy a Facebook. Ezek mind digitális dolgok, amiknek semmilyen állam nem garantálja az értékét, mégis az emberek azt tulajdonítanak nekik.

Új hozzászólás Aktív témák