Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Jövője mindig lesz a PC-nek. :) Ha más nem is, munkára biztosan.
    Mi a cégnél most cseréltünk pár ezeréves gépet "újabbra" de szintén használtra. Az ezeréves gép a P4-et jelenti. :U
    Lenovo "egybegépet" vettünk. Q9650-es procival, 4GB rammal, 4x tárhelyjel, mint ami korábban volt DVD íróval és 1 év garanciával számlásan... nettó 51 ezer forintért darabját! + 7k volt a Win7 64 bit előretelepítve.
    És végre lehet dolgozni a gépeken normális. Lehet grafikázni rendesen, e-mailezni, nem omlik össze az egész gép 1-1 nagyobb fájl szerkesztése alatt... Tényleg, ezzel már lehet dinamikusan dolgozni.
    No, ezt a teljesítményt hozzák össze tabletben vagy telefonban nettó 50k-ért.

    De még a titkárnőnek is jó lenne ez a teljesítmény, akár e-mailezéshez - mert ha kapunk 1-1 nagyobb PDF állományt azt neki is meg kell tudni nyitnia, lehetőleg nem fél óra alatt - plusz szövegszerkesztésnél se jön rosszul ha lehet pörögni a gépen.
    Nem igazán lehet ezeket kiváltani tablettel / telefonnal. Főleg úgy, hogy azonos szintű szolgáltatást kapjon az ember, azonos kényelmet és sebességet. A mobilitásra amiben igazán jók ezek a tabok arra meg a legtöbb ilyen munkahelyen nincs szükség. Mert az ember nem a vitruális bill-en fog megírni egy szerződést vagy árajánlatot. Ahogy mindezt nem 7-10 colos kijelző előtt fogja megtenni. Nem arról van szó, hogy lehetetlen, mert nem az. Csupán sokkal sokkal kényelmesebb és egyszerűbb egy rendes monitor előtt.
    Tablet jó otthon netezni, fb-zni ha más komolyabbra már úgysincs igénye a mai fiatalok többségének, plusz pár munkahelyen, speciálisabb területre is kiváló tud lenni a mobilitása miatt. Aztán ennyi.

  • Dany007

    veterán

    válasz sutyesz96 #37 üzenetére

    Kompromisszumot mindig kell kötni. Laptopnál / tabletnél a mobilitás érdekében. Amiért igen nagy felárat kell fizetni szó szerint és képletesen értve is.
    Ezért nem is értem, hogy mért lett ennyire felkapott a laptop téma. Hiszen azért elég sokan használják ezt is egy íróasztalon, rendes bill + egér rákötve, néha még külön monitor is. Ellenben jóval többe kerül u.a. a teljesítmény, mintha PC-ben vette volna meg.
    Biztos sokaknak van szüksége a laptop adta mobilitásra, ezt nem vitatom. De szerintem van egy nem olyan szűk réteg, akik csak azért vettek / vesznek laptopot mert az olyan "menő". Illetve mert azt reklámozzák agyon, közben meg az a laptop az életbe nem fogja elhagyni a szobáját.

  • Dany007

    veterán

    válasz R3laX #49 üzenetére

    "Ezt nevezzük Next Gennek?...."

    Oh és még a 720p-t ki is hagytad. Persze ha 3 méterről nézi az ember a 40 colos tévét akkor tökmindegy persze...

  • Dany007

    veterán

    válasz laposonly11 #53 üzenetére

    Az egész 4K-nak az a lényege, hogy minél közelebbről nézhesd a TV-t. Persze kissé sarkítva de ez.

    Most mondok egy példát. 4K-s 32 colos monitort már lazán lehetne nézni kb 50cm-es távolságból. Mert 4K-ban onnan is tűéles képet kapnál. Így pedig olyan látótérkitöltést érhetnél el, amire még talán az iMax sem képes.

    Attól tudok agyhugykövet kapni, amikor valaki megveszi az 50-55 colos batárnagy tévéket, aztán leül 4-5 méterre tőle a nappali túloldalába. :U Aminek megjegyzem semmi értelme, mert ilyen távolságból a képernyő / kijelző látszólagos mérete nem nagyobb, mint egy hagyományos 20-22 colos monitornak amit íróasztal mögül néz az ember. Ergo a vizuális élmény még talán rosszabb is, mint egy 20-22 colos monitoron keresztül.

    A THX-nek van erre egy szabványértéke. [link] Elég durva, de így érhető el a “best seat-to-screen distance”. Vagyis az a nézőtávolság az adott átmérőjű tévétől ahol a legjobban kijön a Full HD minősége. Ez úgy van, hogy képátló szor 1,2. Ebben a távolságban ajánlott ülni az adott kijelzőtől.
    Hogy konkretizáljam és ne kelljen sokat számolni, egy 24 colos monitornál ez olyan 75cm. 42 colos tévé esetében pedig 128cm.
    Az egésznek az a lényege, hogy ilyen távolságból a látótérkitöltésed a legideálisabb a felbontás függvényében. Pontosan 40°-os. Nevezhetjük betekintési szögnek is. Ez van a legközelebb az igazi moziélményhez.

  • Dany007

    veterán

    válasz laposonly11 #57 üzenetére

    Azért a 30 meg a 60fps között elég brutál különbség van. Érdemes lenne kipróbálnod.
    Nem kell hozzá célozni se semmi ilyesmit. Eleve a kép folyamatosságán is egyből észrevenni.

  • Dany007

    veterán

    válasz laposonly11 #59 üzenetére

    No, de azért ez szomorú nem? Ebben azért egyetérthetünk.
    Én se azt mondom, hogy 4K-t mindenhova, mert nyilván van egy ésszerűségi határ. De azért mégiscsak 2013, lassan 2014-et írunk. 720p meg már minimum 10 éve elterjedt ha nem több. És a konzolokat sem 2-3 évre tervezik. Ha az előzőből indulunk ki, akkor kb 2020-ig maradnak ezek a konzolok.

    Persze remélem a későbbiekben sikerül nekik úgy optimalizálni a programokat, hogy simán kihozzák a 1080p-t 60fps-en a konzolokból. Elvégre az előző generációból is brutálisan sokat kitudtak hozni.
    No de no, nem épp a legjobb reklám így kezdeni egy generációt.

  • Dany007

    veterán

    válasz laposonly11 #64 üzenetére

    Szerintem ez annyira komolytalan, hogy ők se gondolhatták komolyan.
    Max kezdeti nehézségek a kapkodás stb... Majd szoftveresen kihoznak még 3x ennyit is azokból a konzolokból. Az átlagos hardver nem akadály. Célhardverre lehet csak igazán optimalizálni. Szvsz nem lesz gond a későbbiekben, csak ez így nem túl fényes kezdés.
    Én ettől függetlenül maradok a PC-nél.
    Elvileg amúgy a 7870 / 7850 tényleg tudja a 4K-t. Kérdés az, hogy milyen játékot tudna elfuttatni 4K-ban. De még azt sem tartom kizártnak, hogy megoldják valahogy a későbbiekben.
    Ps3-on is mekkora fejlődés ment már végbe 4-5 év alatt.

    Ettől függetlenül én megmaradok a PC-nél... Aztán ha egyszer megjön a 270X-em, majd tolom a BF4-et 1080p-ben : ) Viszont én direkt egy 24-es monitort fogok venni hozzá, mert a 42 lcd kicsi és magas az input lagje. Érdekes, hogy ez konzolnál nem okoz nagy problémát (vagy tévedek nemtom).

  • Dany007

    veterán

    válasz M@trixfan #74 üzenetére

    De pedig ennek az egésznek pont egy velejárója az - nem feltétlenül szándékosan - , hogy az emberek "elbutulnak" számítástechnikailag.
    Úgy értem, hogy minden céleszközt odadobnak a kezed alá. Gyakorlatilag semmi dolgod nincsen. Agy nélkül lehet kezelni / használni bármit. Szó szerint már egy 2 éves gyerek is képes használni ezeket a kütyüket - számára - érdemi módon. Csak "fizess meg fogyassz" a többi nem számít.

    Persze régen is buta volt a többség a PC-khez. Nyilván. De egyrészt akkoriban azért még "divat" volt tanfolyamra járni és sokan el is mentek akinek erre volt szükség és akart egy minimálisan érteni hozzá. A másik lehetőség pedig mikor már 3x-ra fizeti ki az informatikusnak a kiszállási díjat az ember, akkor lehet 4.-re már elkezd maga is gondolkodni, hogy mit hogyan lehetne tenni. Mi is így tanultunk meg OS-t telepíteni, drivereket telepíteni - akár kézzel egyenként - IRQ-t állítgatni ha ütközés volt, alapvető hálózatot konfigurálni stb stb...

  • Dany007

    veterán

    válasz #44630784 #72 üzenetére

    Megjegyzem rohadt szépen összefoglaltad a lényeget! :R
    Pontosan erről van szó szerintem is. Sajnos.
    Elértünk egy olyan szintet teljesítményben, ami már a legtöbb ember mindennapi igényét képes kielégíteni egy 10 centis telefonban. Nincs olyan széleskörűen igényelt program / IT feladat ami nagyobb teljesítményt igényel egy 5-6 évvel ezelőtti PC-nél. (persze a munkát nem számolva, hétköznapi, otthoni átlaghasználatra gondolok)

  • Dany007

    veterán

    válasz Rickazoid #83 üzenetére

    Volt egyszer egy Neumann által megfogalmazott definíció erre, nem?
    Vagy az "csak" a számítógépet magát definiálta és nem a PC-t? Mondjuk a PC meg = Personal Computer, vagyis személyi számítógép. Tehát innentől kezdve ha Neumann definiálta magát a számítógépet akkor az rávetíthető a PC-re is.

    Na, most rákerestem. Asszem a Neumann elvre gondoltam. [link]

    Szerk.: De a wikis definíció szerint is kb mindent lehetne PC-nek nevezni ami manapság divatos az e- kütyük területén, kezdve az okostelefontól táblagépeken keresztül az ilyen TV-s stickekig. [link]

    Egyébként igen. A gond ott van, hogy kár ezeket így bekategorizálni. A hétköznapi ember számára a PC az asztali nagy tégladobozt jelenti. Az már persze más kérdés, hogy nagyjából ugyanaz van benne egy telefonban is csak piciben más felépítésben.
    De azért manapság már elterjedőben van az "asztali PC" elnevezés. Ami szerintem már sokkal korrektebb.
    Tehát lehetne Asztali PC, Mobil PC, Tábla PC, TV-s PC :D és így tovább.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák