Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Söptöröttö

    tag

    Szerintem, és a "kortárs" politológusok, filozófusok (külföldiek) szerint sem létezik a tökéletes demokrácia (hozzátéve, hogy mindengyiket fenyegeti a demagógia). De közelíteni lehet hozzá, és teszik is a fejlett országok.
    Demokratikussá nem az tesz egy országot hogy király vagy polgár-e, hanem hogy bizonyos általános szabadságjogok teljesülnek-e.
    A diktatúrák feljebbvalóságával vitatkoznék:
    1.: A történelem bebizonyította, hogy hosszú távon stabil gazdaságok mind demokráciák, illetve másképp fogalmazva; a tőke a kiszámíthatóságot szereti. Erre jön az ellenzők példája, hogy nade Kína: erre mondom azt, hogy ki vitt volna tőkét kínába a 60-as, 70-es években?
    2.: Ha valaki hatalma a hozzá hű katonaságban rejlik, akkor miért állna érdekében fejleszteni, modernizálni az országot? ami neki kell azt úgyis elveszi. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden diktatúra ilyen, de ilyen szempontból nem lehet a vezetőkre számítani. Ha kedvezőtlenül alakul a dolog nem lehet választással leváltani. Nem sok olyan "diktatúra" van, ahol büntetlenül ki lehet mondani: "diktatúra van"!
    Két szélsőséges példa: Észak-Korea és Szingapúr. Az egyik a sztálini kommunizmus félig-meddig követője, a másik meg "csak" szocialista ország.

    Nem akarok kioktatni senkit, de azért legyünk tisztába a tényekkel.

    Üdv mindenkinek

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák