Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcs

    őstag

    En arra lennek kivancsi, hogy ez hogy viszonyul az egyeni vallalkozokhoz, akik valakivel "mint ceg" allnak uzleti kapcsolatban, ugyanakkor egy maganember szemelyes adatai azonositjak. Mondjuk, egy vallalkozas kiad munkakat egyeni vallalkozoknak, a teljesitmenyukrol statisztikat vezet, problemas lenne ha barki csak ugy toroltethetne a statisztikait ha rosszul teljesit.

  • tomcs

    őstag

    válasz Waikiki #30 üzenetére

    Egyébként mi a másik oldal leszünk, nem az egyéni vállalkozó, hanem a vállalkozás aki kiszervez, és értelemszerűen fel akarunk erre készülni.

    A beszállítókkal mindig lesz keretszerződés, amiben gondolom akkor ki lehet kötni, hogy tudomásul veszi hogy (pontosan milyen adatokat) a szerződés teljes időtartama alatt és utána is megőrzünk, saját felhasználásra, mint jövőbeli feladatokhoz beszállító választása, esetleges adatszolgáltatási kötelezettségek teljesítése céljából, stb.

    B2B vagyunk / leszünk, gondolom ha ügyfelekkel van szerződés abba ezt simán bele lehet rakni, de mi van pl. ha gyors, egyszerű munkát csak ÁSZF + megrendelő alapján csinálunk, ez akkor is megállja a helyét ha ugyanezt egy ÁSZF-ben kötjük ki?

    Ennek egyébként utána kell járni, hogy a többi szempontból mit kell tenni ezekkel az adatokkal, gondolok arra pl. hogy egy adatkiadási kérelemre az összes kapcsolt adatot is ki kell-e adni, mert az pl szerencsétlen esetekben kötelezhet üzleti titkok kiadására is. Úgy alapvetően "tisztességes" adatkezelést akarunk csinálni, kéretlen marketing, címlista eladása meg ilyesmik nélkül, valódi technológiai védelemmel, csak a saját érdekeinket is szeretnénk biztonságban látni, mert azért a bírság is tudna fájni, meg az is ha időben sokba kerülő adatkiadási meg törlési kérelmek miatt nem lehet a munkával foglalkozni.

Új hozzászólás Aktív témák