Új hozzászólás Aktív témák

  • Bikkrom

    senior tag

    Érdekes topic. Elég sokáig tartott végigolvasni a mellékelt linkekkel együtt persze. Furcsa volt azt is látni, hogy az elején mérési eredményeket, meg hatalmas szaktudást ígérgető egyén(keresse ki aki akarja) eltűnt, mint szürke szamár a ködben. :P Mily meglepő.
    Az egyetlen amiről normális leírás is volt az a napkollektor és a sörkollektor. Ezekhez akár most hozzáfoghatnák az itt adott rajzok, tanácsok alapján. Komplett rendszerek kerültek leírásra ezekből. Viszont az zavart, hogy a napelemes rendszerekről szinte mindenki csak hadovált. Konkrét komplett rendszer sem került felvázolásra. Árak szinte sehol.

    Ha véletlen idetéved valaki akkor válaszolhatna néhány kérdésre.
    1. Így 2 év távlatában(a topic indításához képest) van-e valaki aki követte a napelem piacot? Érdekelne változott-e ez az iszonyat drága, évtizedes megtérülés. Meg, hogy ahol jót kínálnak vagy ajánlatkérés van vagy még ár se, csak dobálóznak, hogy náluk a Szent Grál, de rendelni nem lehet soha. Azért érdekel ez, mert ahogy hülye lennék napkolit és sörkolit megcsináltatni ezek alapján bárki mással, úgy a napelem rendszerem is szeretném magam készíteni.
    2. A topicból azt sem tudtam leszűrni, mint laikus azaz hozzá nem értő, hogy napelemről hogyan lehetne mondjuk működtetni elektromos berendezéseket. Itt most nem a városi, inverterrel visszaforgatós mindig van áram technológia érdekel. Ha kiköltözök a határba ( lol ;] ), sehol egy áramszolgáltató és felcsapok pár napelemet a tetőre akkor mik kellenek ahhoz, hogy pl egy laptop menjen róla. Milyen átalakítók, mikor menne, mire kell figyelni, mivan ha nem ad elég energiát? Aksit ki lehet-e hagyni ebből a rendszerből? Mert ahogy nézem az a milliós tételt megduplázná... Egy viszonylag olcsó(ár/érték arányban kiemelkedő) napelem mit tudna ellátni, meddig? Tehát úgy általánosan egy napelemes rendszer leírása a kérdés.
    3. Ahogy nézem a cégek rádupláznak a napelem megoldások árára. Vagy ki sem merik írni a pofátlan áraikat és csak ajánlat kérhető... Tudom ennek egyik oka az, hogy minden helyen másak a feltételek, más rendszert kell építeni, ettől még írhatnának valamit... Szóval, beszerezhető-e a neten megfelelő tudás egy saját rendszer kiépítéséhez? Mert ahogy többen említették, elég magasak az árak, de erre ha rádupláznak a cégek akkor már tényleg csak annak éri meg aki eladja...
    4. Hol vennétek most napelemes rendszerhez alkatrészeket? Hol a legkorrektebbek és a legjobb ár/érték arányúak a szükséges elemek stb?
    5. Állami támogatott megoldások hogy állnak? Láttam egy 13 éves áramszámla fizető konstrukciót. Ahol inverterrel 0-ra próbálták meg belőni a rendszered és a szükséges összeget (banki alacsony kamatozású hitel) 13 évig fizetted az régi áramszámládnak megfelelően. Aztán a tiéd lett a rendszer. Ezt látom leállították. Van-e manapság hasonló? Magánszemélyeknek persze.
    6. Volt egy érdekes naplós fejezet. Az emberke egy ökoházat csinált amiben pisztrángok vizét forgat a zöldségek alá. Nekem ott a hőmérséklet volt szembeötlő. Hordókkal volt elkészítve a ház egyik oldala. Gondolom vízmelegítős alapon fagyálló vízzel voltak töltve a sötét hordók és a kis házikóban télen is 13-15 fok volt. Ennek konkrét leírását vagy ehhez hasonló passzív megoldásokat tudna linkelni valaki? Minden érdekel egyébként ami egy olyan házhoz kellene ami elvan vágva a külvilágtól. Áram, meleg víz, fűtés. Nem kell egy városi ház szintjét közel sem elérnie. Ez olyan, mint Windowsról Linuxra váltani. Hajlandó vagyok kompromisszumokat kötni az átállásért. nem akarom a régi színvonalát és szolgáltatásait, csak élhető körülményeket. De csak konkrét rendszer linkeket kérek. Amiket a link alapján már el is tudok készíteni. Lásd: sörkoli leírás.

    Hosszú lett, sok a kérdés, de azért hátha idetéved egy szakértő. Előre is köszönöm! :R

    Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

Új hozzászólás Aktív témák