Új hozzászólás Aktív témák

  • HummeRC

    senior tag

    válasz frescho #50 üzenetére

    A napkollektoros részt ne terjeszd, mert nem igaz.

    A vákuumcsöves nagyságrendileg ugyanannyiba kerül, mint a síkkollektor. Minimálisan drágább csak. (A többi a kereskedők haszna.) Azonos méretet alapul véve a vákuumos kb 10%-kal hoz le több hőt évente, hátránya viszont hogy sokkal sérülékenyebb, nem időjárás álló. A síkkollektor picivel olcsóbb, kicsivel kevesebbet hoz le, viszont teljes mértékben időjárásálló, nem fogja összetörni egy komolyabb szélvihar, vagy nyári jégeső...

    Mind a kettő működik télen-nyáron (a hó leolvad róluk), persze télen kevesebb a napsütés, így ott kevesebbet termelnek. Előfűtésre, HMV előkészítésre így is elég télen is.

    Már majdnem minden kerületben van társasházon és irodaházon megépített rendszer. A leghíresebb talán az óbudai faluház.

    Az viszont igaz, hogyha rendes méretű napkollektoros rendszert építünk, ami hathatósan spórol és jól tervezhetően megtérül, akkor fűtési idényen kívül rengeteg fölös hőmennyiségünk lesz, amit a legcélszerűbb medencefűtésre használni. Gyakorlatilag március közepétől - október végéig simán fürödhetőek a kültéri medencék, csak a napkollektorok fölös energiájától.

    A kisipari kollektorokat hagyjuk. Remélem mihamarabb meglesz az új szabályzás, ami forgalomba helyezés előtti minőségellenőrzéshez köti az energiatermelő berendezéseket. A "legjobb" kisipari termék sem közelíti meg a legsilányabb (mindenki által tapasztalatból utált) kínai kollektorok minőségét.

    Aki annyira spórolni akar, hogy kisipari kollektorokat tesz fel a gyári minőségbiztosított helyett, az nem fog a kötelező biztonsági berendezésekre sem költeni. Innentől pedig garantálható a baleset bekövetkezése! (Ha szerencséjük van, csak anyagi kár lesz, személyi sérülés nélkül.)

Új hozzászólás Aktív témák