Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacpac

    őstag

    válasz 3psilon #38 üzenetére

    Pont a 2. pont miatt viszont Kínában is ugyanaz a minőség (lenne)biztosítható a gyártás során. A gyári munkás betanítható, a minőség elvárható, ellenőrizhető (lenne). Ez csak pénzkérdés (akár a bérezés, idehaza, és Kínában is... )

    A zárójeles kiegészítést tettem az idézethez. Nem véletlenül.

    Míg nálunk Komáromban az MMO-n mentek selejtbe a rosszul pasztázott PCB-k, addig kínában lemosták őket, és ment vissza a gyártásba. Míg nálunk az AOI-ok élesben mentek, addig ott csak pass-ban, (kint járt mérnök mondta, bizonyítani nem tudom, azt mondta, hogy ami sor nagyon rosszul ment, ott még a teszterek is pass-ban voltak. Hibát mutatta, megjavították, majd ment vissza a teszterbe. Igy lehet szép statisztikát csinálni) a gyártósor mellett termékesek hada igazgatta az elcsúszott alkatrészeket. Akkor állították meg a gépeket, ha már nem bírták javítani, nálunk állj volt, ha piroslott a monitor. A router vágási problémákat igen komolyan vették. Mióta Kína gyárt "minőséget", azóta párszor tűreszelővel felszerelkezett bioroutert (termékes) is látni hébe-hóba, másképp nem megy bele a cover-be a panel.

    Így nem nehéz jónak lenni. Semmilyen egyezményt nem írtak alá, Úgy gyártanak ahogy akarnak. Olcsó munkaerővel, nem kis haszonnal.

    Akkor mondták, hogy vége a modulgyártásnak, amikor óránként 140-180 ezer beültetett alkatrészre 100-120db elszórt jutott a Fuji-n. Siemens-en kicsit rosszabb volt, de 6-10 éves gépektől az sem volt rossz.

    Nem a minőséget tartsák szem előtt, nem is a gyorsaságot. Kína szvsz. még a szállítással is olcsóbb mint Komárom.
    Ha nem lenne extra vám az únión (szándékosan kis betű) kívüli cuccokra, akkor Komárom bezárna.

    Ez csak magánvélemény!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák