Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Sk8erPeter #44 üzenetére

    Gratulálok a Prezinek, sok sikert nekik!

    Alapvetően a 444 mögött nem csak az van amit flash leírt, hanem más is, szerinted, ha csak ennyi akkor Te is megetted a banánt, amit a 444 oszt, szted, miért nyomja folyamatasoan az egyik egyház folyamatos fikázását, és miért nyomja a Zsidó témát, csak kérdezem lehet tippelni kik állnak a 444 mögött, ha egy picit ismered ezeknek a témáknak a hátterét.

    Tudod ha egy ideig nyomjuk ezt, akkor irónia, ha viszont folyamatosan ezt nyomjuk 444 stílusban, akkor ezt hívják uszításnak, ha pedig ismered a kuruc.info legfőbb ellenfelét, akkor és nem vak, akkor máris rájöhettél ki áll a 444 mögött....

    Szóval De flash-nek nagyon is igaza van, ez a szemét semmivel nem jobb mint a másik szemét..... Csak máshogyan hívják....

    Csak azért mert egy komolyabb médium-on nem nagyon lehet hallani, sem zsidózást, meg sem nácizást, de mivel ez ilyen igen intelligens oldalak, mint a 444, meg a kuruc.info létezik, ez folyamatosan előtérben van, a sok művelt magyar, pedig vv-nek tekinti ,és meg is eszi.

    Szerinted ki beszélne erről, ha ezek szemetek nem lennének? Senki? Szerintem is....

    ------------

    A másik, hogy nem nagyon értem a magyar emberek felháborodását, már csak azért sem, mert odaát teljesen más a rendszer, nem a numerikus analízissel, meg a komplett toldi bemagolásával próbálnak érvényesülni, mint otthon, hanem a 18 éves ember mikor kijön a középiskolából (Akiről tudjuk, hogy egy hülye a magyar ideológia szerint, ezek buták....), akkor már van egy alapszemlélete, hogy mi hogyan működik....

    A főiskoláról, nem véletlen kerül annyiba amennyibe kerül... Már komplett szakember jön ki, pont annyi tapasztalattal, amivel el tud indulni az életben, Magyarországról kijön egy informatikai mérnök, kurv@r@ vágja a matekot, de szervert még nem látott csak képen, meg egy rohadt Linux-ot nem látott a legtöbb helyen..... Holott pl a Linux a szerver világban jelenleg az első számú fejlesztőrendszer, és a második szerverrendszer...... Ha bash-t tanult akkor szerencséje van....

    Na ezek szidják amúgy a Prezit, akik nem is hallottak eddig a preziről....

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Sk8erPeter #65 üzenetére

    + 1

    Amúgy kicsoda röhögi ki? Te, a haverjaiddal? Tényleg úgy érzed, hogy éget? Akarsz róla beszélni? :))

    :D :DD :DDD

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • M@trixfan

    addikt

    válasz Sk8erPeter #64 üzenetére

    "Persze általánosítani sem érdemes, nyilván ott sem minden középiskola annyira fain, hogy 18 évesen egyből tudná mindenki, mit csináljon az életével."

    Teljes mértékben egyetértek ezzel. Szerintem nem is kizárólag a középiskola oktatási minősége miatt van ez. Annyira éles és komplex lett a világ, hogy kb. 30 éves korára alakul ki az ember egyénisége. Akkor tisztul az le, hogy mit is szeretnék az életemben elérni valójában? Én ebbe maximálisan beleestem, de látom másnál is. Sajnos azt is látom, hogy sok ember nem mer változtatni, illetve nem teheti meg és marad a szürke kényszer.

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • hallador

    addikt

    válasz Sk8erPeter #88 üzenetére

    Korábban az általánosítást kifogásoltad, akkor ennek az állításnak mi az alapja, és miért nem számít általánosításnak? Mivel tudod ezt alátámasztani, hogy ez pont igaz lenne? Szerintem nem nagyon lehet; ahogy a nagyon általános "a magyarok okosabbak" állítást sem, ezt is bőven lehet cáfolni. Már megint attól függ, hol, milyen körülmények között élő emberekről van szó. Két olyan ismerőssel is beszéltem, aki töltött már kint időt, egyikük erősítette azt az általános hitet, hogy sok a hülye, másik ismerős meg azt mondta, ez hülyeség, ő talpraesett emberekkel találkozott. Nyilván nem mindegy, kikkel, hol találkozik a zzzember.

    Miért nem számít általánosításnak?

    A mondandóm végén ugye olvastad a tisztelet a kivételnek tőmondatot, azért ugye nem elvárható, egy körmondatokkal teletűzdelt szövegben, hogy minden mondatban benne legyen a tisztelet a kivételnek tőmondat/rész.

    Korábban az általánosítást kifogásoltad, akkor ennek az állításnak mi az alapja, és miért nem számít általánosításnak? Mivel tudod ezt alátámasztani, hogy ez pont igaz lenne? Szerintem nem nagyon lehet; ahogy a nagyon általános "a magyarok okosabbak" állítást sem, ezt is bőven lehet cáfolni.

    És ugye azt is olvastad a mondandómban, hogy nem mindegy hol? És nem mindenki, vannak kivételek is.

    -------

    Én informatikát oktattam, 4 évig, BUDAPESTEN, ugye ahol azért jóval intelligensebbek, az emberek (A saját bevallásuk szerint) mint vidéken. Na itt az általam tanított, kb 600 emberből kb ~ 50 volt az akit érdekelt is az informatika, a többi átment.... Mint régen.... Jellemzően ~40 év feletti korosztály, munkanélküli központ által preferált oktatási séma, támop stb.

    Miért, ez nem így volt mindig is? Igazából mi ebben az újdonság?

    :N

    Szerinted, mikor a 70-es években a szakmunkások 80%-át átrugdosták minimális műveltséggel, akkor mi volt ebben az újdonság? Szerinted a magyar átlag 50 év feletti lakosság tanul? Tapasztalatból mondom nem! Nem fejlődnek, elvárnak! Szerintem Te nem láttad Magyarország csak kis százalékát! (Nem bántásból)

    Azért ugye azt is tudjuk, hogy az USA-ban hót primitív NBA-s játékosok közül is nagyon sokan egyetemet végeztek. Most ugye nem ilyen értelemben beszélünk "szakmákról" - bár igaz, ők valóban tudták, mit akarnak, és már az egyetemi kosárbajnokságokon is gyűjtöttek tapasztalatot. :D Szóval sok helyen meg komoly sportteljesítmény mellett nem nagyon számít, hogy egyébként mit tud a világról.

    Ez USA oktatásának nagyon kis része, ezt ne akard előhozni összehasonítási alapnak. Akkor ezek szerint a 90-es évvel Gábor Dénes feeling-el is lehetne jellemezni a magyar oktatást de tudjuk, hogy ez nem így van, a GB csak egy nagyon kis részét tette ki a valóságnak. És mellette ott vannak az elit egyetemek is.

    Ez megint túlzó általánosítás. Hol, melyik egyetemekről beszélünk? Szerintem egyikünk sem ismeri behatóan a nyugati egyetemeket, ki lehet persze indulni elitegyetemekből, abból, amit az ottani emberekről hírből hallunk, csak nem érdemes

    Én voltam kinn mint előadó (Igaz nem egyetemistáknál, csak egyetemen), és mint vendég hallgató (Egy Közép-Amerikai átlag egyetemen), nem elit egyetemen, és nem milliomos csemetéket oktattak, hatalmas balgaság amit írsz, nem neked szól! Hanem akik ezt terjesztik! A kinti oktatásban nem az a kuriózum, hogy oktatás van, hanem ahogyan felfogják az oktatás lényegét, teljesen máshogyan állnak a diákokhoz, nem a Yale-ról, Berkeley.ről, vagy a MIT-ről van szó, hanem általában igaz.

    És igen valóban nincs 8 félév numerikus analízis, mint a progmaton volt annó, de közel nem igaz, amit állítanak otthon. De mikor kijött a diplomás be lehetett állítani pl egy céghet junior rendszergazdának, a legtöbbjüket. Igaz egyik sem tudta (Az emrikai származású diákok közül) nagy eséllyel hol van épp Csehország, vagy Olaszország.

    És igen ha arról van szó, hogy a magyar ki át tudja váltani a kettes számrendszer számait 3 -féle képpen, az amerikai csak egy -féle képpen, de azt legalább tudja. Vagy az amerikai lehet, hogy a Windows telepítést sematikusan fogja csinálni, a magyar meg azt monddja ez meg ez meg ez nem kell, mert tudom, hogy erre nem lesz szükségem, de az amerikai módszer működik, a magyar meg sokszor megy át kinek nagyobb a f..... előadásba. És ez sem jó ám...

    Az amerikai hatékonyabb!

    Tisztelet a kivételnek.

    -----------------------

    A szakma szintjén pedig a világ elég bonyolult lett, az nem működik amit a magyar oktatási rendszerben csinálnak. Elmélet tonna számra világlátás, gyakorlat konvergál a 0-hoz.

    A kettőt valahogy egy szintre kellene emelni, és ha arról van szó, akkor a szemlélet nagyon más, a tanuláshoz való viszonyulás nagyon más, a mindennapi élethez való viszonyulás nagyon más.

    Egyébként félre ne érts, annyiban mindenképp egyetértünk, hogy hülyeség ez az általános "az amcsik hülyék" állítás. Például sokkal kevésbé jellemző az itt elég sikeres "úgyse fog sikerülni", "áh, mindegy, ez van, törődjünk bele", "inkább nem próbálkozom, nehogy rosszul süljön el"-jellegű hozzáállás.

    Egyetértünk!

    Az Amerikaiak ezt azzal oldják meg, hogy van egy módszer, azt megtanulják, de azt tudják is! És ha arról van szó, akkor lehet, hogy sematikusan, de neki fog állni, ha pedig nem megy neki, akkor majd elkezd hibát keresni.

    Ez nem tűnik hatékonynak, de mégis hatékonyabb, a magyar oktatási rendszernél!

    Tisztelet a kivételnek, és általánosítani sem lehet!

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • tecsu

    addikt

    válasz Sk8erPeter #95 üzenetére

    Elég szelektíven olvasol. Olvasd el a hozzászólás előbbi részét is. ;-)
    Az az ember, aki nem látja, hogy küélső erők negatívan befolyásolják hazánk gazdaságát, politikáját, kultúráját, az erősen szűklátókörű és arra a fősodratú média szemete sem lehet kifogás.

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

  • leeate

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #94 üzenetére

    Pont arról van szó, hogy nem kérik számon. A tudást, munkatapasztalatot és (esetleg) referenciákat kérik számon. Ennek a körébe pedig nem feltétlenül tartozik bele a lineáris algebra meg diszkrét matek.

    "ZH-n, vizsgákon számonkérik."
    Ez egy jó érv lenne, ha meg is maradna vizsga után egy héttel az anyag a delikvensben. Tedd a szívedre a kezed!

    Ahhoz, hogy megtanulj tanulni, nem egyetem kell, hanem érdeklődés. Az egyetemen legfeljebb magadba erőszakolsz egy bizonyos ismeretmennyiséget kényszer alatt. Ezt nem mondanám túl értékes befektetésnek.

    "Normális egyetemeken rengeteg ingyenes pluszképzés is van, amire bejárhatsz, és csomó mindent tanulhatsz."
    Remek, de rengeteg ingyenes online kurzus is van, plusz olcsó könyvtár. Ismét: akit érdekel egy bizonyos dolog, elsajátítja magától.

    "de látszik, hogy egyszerűen nincs algoritmizálási képessége, nincs rálátása egyéb területekre, és nem nagyon fejlődik."
    Programozni programozással lehet csak megtanulni, valamint olyannak, akinek van hozzá agya. Legfeljebb hasznos a tehetséget és az oktatást vegyíteni. Ha jól sejtem, az igazán jó hackerek / programozók nem az "Algoritmusok és adatszerkezetek" órán tanultak meg algoritmikusan gondolkodni.

    Pozitív példának legfeljebb Bátfai Norbi debreceni kurzusát tudnám hozni, de csak fognátok a fejeteket, hogy itt Szegeden is miféle terminusokkal és mellébeszélésekkel képesek túlbonyolítani a C nyelv tanítását. Nem tudom ugyan, hogy a gyakorlati óra milyen, de az előadás olyan, mintha egy bölcsész órán ülnék.

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

Új hozzászólás Aktív témák