Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    Az egészségügyben azért nőtt meg a munkahelyek száma, mert nőtt a népesség világszerte, illetve kitolódott a várható élettartam világszerte, illetve a nyugati társadalmak előregedőkké váltak. Több ember, több emberidő, több öreg = nagyobb szükség orvosokra, nővérekre stb. Ennek valóban semmi köze nincs a robotokhoz, technológiai fejlődéshez. Pont az egészségügy az egyik terület, ahol a technológia végül erősen redukálni fogja a szükséges emberi munkaerőt....bizonyos nővéri feladatokat simán el fognak tudni látni robotok, bizonyos orvosi dolgokban a mesterséges intelligencia jobb lesz mint az ember stb.

    Én ott látom a problémát, hogy míg régen valóban csak a fizikai, monoton munkákat szűntették meg a gépek (összesséégben a társadalom életminősége javult) a jövőben úgy tűnik már a tisztán szellemi munkákat is le fogjuk cserélni programokra. Sőt, ez a folymaat már nyilván zajlik, kíváncsi lennék 10 év múlva hány call centeres állásra lesz szükség, hány könyvelőre stb. persze, ezek a technológiák is teremtenek majd állásokat, lehet többet is, mint amennyit megszűntettek...de akkor nem fog nagyon erősen marginalizálódni a világ? Ezekhez a technológiákhoz különböző mérnökök/programozók/egyéb IT szakemberek stb-k kellenek...mindenkinek mérnöknek meg programozónak kell mennie, mert csak minden 20. munka lesz olyan, ami nem ezekhez sorolható?

    A kényszer nagy úr, de kétlem, hogy hirtelen ennyi embert elkezdenének érdekelni a természettudományok. Jelenleg pont inkább mintha ellenkező tendencia zajlódna le, ráadásul a tudománynak is ellentmondásos a megítélése jelenleg, hódítanak az áltudományok stb. És akkor ugyebár a képzések minőségét is a piaci elvárásokhoz kellene igazítani...Szóval összesséégben szerintem hiába teremtődnek új munkahelyek, ott fognak állni betölttetlenül, a munkanélküliség meg nőni fog. De ne legyen igazam.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák