Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz kchris78 #21 üzenetére

    Azért nem szeretem a "megkérdezném az átlagembert" szöveget, mert az átlagembernek nagy általánosságban pont nincs rálátása egy nagyobb területre, vagy egyáltalán a világra. Az átlagember örül ha rálát a saját országában zajló eseményekre, de általában még azt sem tudják mi folyik a városukban falujukban.
    Kit érdekel, hogy Marcsi néninek (elnézést a Máriáktól, Mártáktól) Kistahópusztán mi a véleménye arról, hogy felment a csirkefarhát ára, és milyen jó volt annó idején a x-y időkben mikor még a farhát ára államilag volt szabályozva. Ezért az a véleménye az x-y történésről hogy trallalla. Szerintem ennek fényében eléggé könnyen be lehet látni, hogy neki más a jó mint a bolygónak.
    Nyilván a politikusoknak is más a jó mint a bolygónak, de ez bármelyik embercsoportra vonatkozik/vonatkozhat. Olyan meg megint nincs ami mindenkinek és mindennek jó. De arra kell törekedni, hogy kevésbé legyen káros a környezetünkre és lehetőleg kisebb embercsoportnak legyen szar. Sajnos manapság a környezet védelem nem kedvez a luxus életvitelű embereknek, azaz az európai átlagembernek rohadtúl nem kedvez (legalábbis nem rövid távon).

    Pl itt egy nagyon jó Európai példa erre a miért nem jó megkérdezni a népet esetre.
    A politikusok akik nem akartak felelősséget vállalni, de szerettek volna maguknak egy nagyobb szeletet meg hátszelet egy adott ügy érdekében, kitalálták, hogy kérdezzük meg a népet benn akarnak-e maradni az EU-ban (alias Brexit szavazás).
    Szóval most megkérdeztük az átlagembert, amibe beletartozik a tudóstól, társadalom kutatótól, a politolgustól kezdve az előbb említett Mari néni is (újfent elnézést tőlük) szóval mindenkit. Tény, hogy azok akik tudják is, hogy miről van szó kevesebben vannak (mármint a történészek, politológusok, stb), és az is, hogy nagy a valószínűsége annak, hogy Mari néni beszűkült világlátása miatt más lesz a meglátása a kérdésről az előbb említettekétől.
    Szóval adott Átlagember Mari néni aki a tévében látottak alapján a kilépéshez teszi az ikszet és van professzor Tökömtudja aki egész életében politológiát vagy történelmet tanult és azt tanulmányozta egész eddigi élete folyamán, de mindkettő szavazata ugyanolyan erővel ér fel az adott kérdésben, namost ezen emberekből van kevesebb. Gondolhatod hol van a mérleg nyelve?!
    Szóval el kellene fogadni, hogy azért választunk meg politikusokat, hogy igenis komoly döntésekben olyanok hozhassanak felelős döntéseket akik értenek hozzá, vagy van valami nagyobb rálátásuk az adott dolgokra, vagy van lehetőségük hatástanulmányok révén látni a lehetséges kimenetelét a döntéseiknek, neaggggyisten van egy tanácsadójuk aki ért az adott területhez és tudja támogatni a politikust a döntésében (természetesen feltételezzük, hogy egy érett társadalomról beszélünk amiben ez a tanácsadó épp nem Ibizán vereti és nem két utca felszippantása között adja a jobbnál jobb tanácsokat).

    Elnézést ha hosszú lett, remélem azért elég érthető a meglátásom a dologról.
    Nem mondom, hogy igazam van, de azért biztosan vannak árnyalatok is a történetben, nem csak az a fontos, hogy mit gondol Kiss Pista (ez a Pista akár én is lehetek) arról, hogy a Siemens becsukja kapuit egy másik országban.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák